Nometnē «Baltais Vilks» – arī Tukuma, Engures skauti un gaidas

Pēc divu gadu pārtraukuma, skauti un gaidas atkal pulcējas Ložmetējkalnā nometnē “Baltais vilks 2023”. No 6.-8. janvārim norisinās jau 21.skautu un gaidu ziemas nometne “Baltais vilks 2023”. Tradīcija – godināt strēlniekus, izzināt Latvijas vēsturi un rūdīt savu raksturu, ir aizsākusies starpkaru periodā, atjaunota 80to gadu beigās un dzīva vēl šodien.

2023. gada “Baltā Vilka” vadmotīvs ir palīdzības darbs “frontē”. Paralēli karavīru darbam, dažādi palīzības darbi norit arī civiliedzīvotāju vidū: ar sviestmaižu gatavošanu, apģērbu šūšanu un labošanu, pirmās palīdzības sniegšanu, ekipējuma sagādi, arī morālu atbalstu un ticībā par savējo uzvaru! Tāpēc šī gada nometnes dalībniekiem nodarbībās būs iespēja apgūt dažādas prasmes, kuras noder katram iedzīvotājam krīzes situācijās.

 

Pirmā nometnes diena aizrit iekārtojot nomentes sadzīvi – ceļot teltis, veidojot pavardus, nomentes vārtus un pavadot laiku vienībās, stiprinot savstarpējās sadarbības iemaņas. Sestdienas rītā nometnes dalībnieki apgūts palīdzības darbu prasmes – pirmo palīdzību, konservēšanu, adīšanu, pašaizsardzību un citas noderīgas mākas. Dienas otrajā pusē daļa no dalībniekiem dosies uz nodarbībām netālu esošajām “Mangaļu mājām” un piedalīsies lāpu gājienā atpakaļ uz Ložmetējkalnu, kur piedalīsies arī Valgundes pagasta organizētajā Ziemassvētku kauju piemiņas brīdī. Nometni apciemos arī Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece. Pasākuma noslēdzošajā dienā, tiks ieturēts svētbrīdis un aizvadītas aktīvās spēles.

Viesu diena sestdien, 7.janvārī no plkst. 15.00.

 

Nometni orgnizē brīvprātīgie skautu un gaidu vadītāji kā daļu no skautu un gaidu neformālās izglītības programmas bērniem un jauniešiem, papildinot iknedēļas nodarbības.

 

Nometnē “Baltais vilks 2023” piedalās 178 skauti un gaidas, brīvprātīgie vadītāji no 19 vienībām (Rīgas, Jūrmalas, Liepājas, Tukuma, Engures, Siguldas, Kocēniem, Valmieras, Ogres, Ogresgala, Jēkabpils, Baldones, Dobeles), kā arī viesis no Austrijas skautiem un gaidām.

 

Komentāri

 1. Ārā ir auksti (temperatūra ap -10°C). Un cauru dienu būt ārā šādā aukstumā ir visai bīstami. Paldies Dieviem, ka tagad ir saulains bezvēja laiks. Šis laiks ir ideāls, lai svētbirzī veiktu pagāniskos rituālus. Vienīgais traucēklis ir aukstums.
  Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 2. Tātad-daram tā, un visi svētie irbulīši būs ar jums!
  Lūgsim irbulīti, lai mūsu dzīve ir laimīga un priekpilna! Veiksim irbulīša godāšanas rituālu savā privātajā mežiņā (rituālus vienmēr veic tikai un vienīgi savā privātīpašumā tālāk no ļaužu acīm). Rituāla vietu ir jāsagatavo jau iepriekš. Uztaisa vismaz vienu kvadrātmetru lielu grants placi uz kura novieto svētakmeni ziedojumiem. Der jebkurš plakans akmens. Ziedot irbulītim var pašizceptu baltmaizes klaipu. Uz baltmaizes klaipa ar pirkstu zīmē irbulīti ar skujiņu. Un vēlāk skaita pagāniskās lūgšanas.Vēl ievieto svecīti ..
  Ticēt irbulītim ir labi!
  Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 07.01.2023 15:18 Ko zodz manu segvārdu? Nevari paklusēt? Ko raksti zem sveša vārda sūdus???

 3. Pareizticīgajiem-Priecīgus Ziemassvētkus!
  Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. Skolnieciņš saka: 07.01.2023 15:20 Tu esi segvārdu zaglis. Tu neesi skolnieciņš. Tu esi viltvārdis, provokātors un kūdītājs.
   Bet vai uz tevi var dusmoties? Krievi zog izlietnes. Krievi zog tualetes podus. Un krievi interneta vidē zog segvārdus un citu cilvēku digitālo identitāti. Kad okupanti 1940. gada 17. jūnijā okupēja Latvijas Republiku, okupanti pilnībā iznīcināja dievturus un arī daudzas kristiešu draudzes. Draudžu biedrus vai nu uz vietas nošāva, vai arī aizveda uz GULAGU Krievijas nekurienē un tad nošāva. Šiem Krievijas nomocītajiem cilvēkiem nav pat kapavietas. Bet šo draudžu īpašumu savāca Maskavas Patriarhāts. Ironiski. Bet okupētajā Latvijā Maskavas Patriarhāts (pareizticīgie čekisti) darbojās visu okupācijas laiku. Man nav cieņas pret okupantu baznīcu. Man nav cieņas pret krieviem, kuri ir okupantu baznīcas biedri. Man nav cieņas pret ortodoksu baznīcas Ziemassvētkiem!!!
   Ar līdzjūtību pret latviešu un ukraiņu tautu ciešanām, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
   Latvju Dievi mūžam viedi.
   Dievturība vienmēr dzīva.

    1. 😀 saka: 07.01.2023 18:16 Kāpēc tu smejies par ukraiņiem? Baigi patīk būt krievam un Krievijas kara noziedznieku atbalstītājam???

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *