Nedēļas nogalē Tukuma pusē – svētki dārzos, lauku sētās un jūrmalciemos

Ar svētku gājieniem, vērienīgiem vakara koncertiem un citām izdarībām jau šajā nedēļas nogalē Engurē un Lapmežciemā atzīmēs Jūras un Zvejnieksvētkus. Tāpat izturīgākie skrējēji tepat, Tukuma pievārtē, mēģinās pievarēt Vilkaču maratonu, bet Jaunmoku pilī – Dārza svētki.

Engurē – ar tautas dejām un močiem bonusā

Jūras svētkus Engurē svinēs 9. jūlijā no pulksten 10.00, kad stadionā sāks darboties atrakcijas bērniem un svētku tirdziņš. Pulksten 11.00 no Saietu nama startēs svētku gājiens, kas noslēgsies Engures ostā, kur 12.00 krastā izpeldēs Jūras māte. Tam sekos koncerts Auniņparka estrāde. Paralēli Jūras svētkiem krastmalā notiks starptautiskas ūdensmoču sacensības, kā arī tieši Engurē – tautas deju festivāls «Soļi smiltīs», kas pulcēs dejotājus no visas Latvijas. Vakara daļā 17.00 pie Saietu nama sāksies «Garšu brauciens», bet koncerta daļa būs  no 19.00. Engures stadionā uzstāsies «Jumprava», «Citi zēni» un «Otra puse», savukārt estrādē – «Apvedceļš» un DJ Maija Rozīte Krištopānes. Biļetes uz koncertiem iegādājamas Engures kultūras namā.

Lapmežciemā – sacensības ģimenēm un Neptūns

Arī Lapmežciemā Zvejnieksvētkus sāks svinēt 10.00, kad centra parkā sāks darboties tirdziņš un atrakcijas bērniem. No 11.00 stadionā – dažādas sacensības ģimenēm: velobraukšana bērniem (līdzi – ķiveres), ratiņskrējiens māmiņām, bēbīšu rāpošana, ģimenes stafete, 13.00 putu ballīte stadionā, sāksies basketbola sacensības, varēs mest zābakus un arī cirvjus. Muzejā 14.00 – Nugzara Paksadzes izstādes atklāšana, kā arī meistarklase kopā ar mākslinieku. 16.00 estrādē plānots sagaidīt ierodamies Neptūnu, kam sekos deju koncerts, 16.30 – virves vilkšanas sacensības. 19.00 ar koncertu uzstāsies Andris Ērgli un Uģis Roze, 21.30 – Ralfs Eilands, 23.00 – grupa «Credo», kam sekos zaļumballe kopā ar «Džentlmeņu špagats».

Festivāls dāmām Jaunpils pusē 

Sestdien, 9. jūlijā, Tukuma novada «Dabas notikumu dārzā» (Jaunpils pagasta lauku mājas «Vagas») notiks festivāls «No viena zieda zara«. Uz pasākumu mīļi aicinātas visas sieviešu dzimuma pārstāves: mammas, meitas, omes, krustmeitas un visas citas dāmas no Latvijas kuplajām ģimenēm. Pasākuma ietvaros visas dienas garumā, sākot no 11.00 rītā līdz pat tumsiņai, dāmām un meitenēm ”Dabas notikumu dārzā” būs iespēja sevi lutināt, radoši izpaust, kopā darboties un kaut ko jaunu iemācīties deviņās dažādās meistarklasēs: vingrošana, mezglošana, smaržu ceļojums, auduma apdruka, ziepju darbnīca, garšaugu darbnīca, mandalu zīmēšana, neirografika, gleznošana, zīmēšana, kā arī citas aktivitātes lielām un mazām meitenēm. Pasākums ir bez maksas. Plašāk ar programmu iespējams iepazīties sociālajos tīklos.

Tiek solīts arī “pliko skrējiens”…

  1. jūlijā Tukuma apkārtnes mežos norisināsies jau 6. «Vilkaču maratons»! Iespējams, un, visticamāk, grūtākais maratons Latvijā, kur distances garums 42,2 km un 2000+ augstuma metri, trīspadsmit apļi. Kontrollaiks distancē – septiņas stundas. Ja pats Vilkaču maratonā neskriesi, droši – atnāc to pavērot! Sacensību starts: 15.00, pēdējo dalībnieku finišs – 22.00, Vilkaču nakts “pliko skrējiens” – 22.30. Plašāka informācija www.vilkacumantojums.lv.

Jaunmokās – Dārza svētki

  1. jūlijā no 11.00 Jaunmoku pilī notiks tradicionālie Dārza svētki. Oficiālā atklāšana 12.00, kam 12.30 Torņa zālē sekos muzikāla pastaiga ar mākslinieci Kristīni Kutepovu; 13.00 parku ieskandinās bērnu ansamblis «Dūkurīši». 14.00 būs iespēja doties jaunās Mežaparka pastaigu takas iepazīšanas ekskursijā, 15.00 – Kandavas deju skolas koncerts, bet 16.00 uzstāsies jaunā dziedātāja Būū. Visbeidzot 18.00 apmeklētāji ir aicināti apmeklēt koncertprogrammu «Radīts Latvijā», kuru veidojuši Dainis Tenis un Valters Pūce no «DAGAMBA». Tajā iekļautas Latvijas dižāko komponistu skanīgāko dziesmu aranžijas čella un klavieru skanējumā. Īpašais koncerta viesis dziedātāja Patrisha. Dienas programma ir bez maksas, bet biļetes un koncertu iegādājamas pilī vai «Biļešu paradīze» kasēs.

Jaunpilī – Progresīvās mūzikas festivāls

  1. un 9. jūliju ir iespēja pavadīt arī Jaunpils «Apsītēs», kur notiks progresīvās mūzikas festivāls «Progausis». Paralēli mūzikai būs māksla, dzeja, arī pirts. Ieeja festivālā no 8. jūlija 16.00. Biļetes – «Biļešu serviss» kasēs.

Tukumā – atpūtas festivāls bērniem un ģimenēm «Kids wonderland»

  1. jūlijā no 11.00 līdz 18.00 Pauzeru pļavā Tukumā notiks festivāls bērniem, kur iecerēts, ka būs daudz putu un tikpat daudz burbuļu, kā arī citas atrakcijas, to skaitā stafetes ģimenēm. Biļetes iegādājamas pasākuma dienā vai www.ticketpoint.lv.

 

 

Komentāri

  1. Kļūdu pārbagātība. Man 9.klases domrakstā bija mazāk kļūdu. Tiešām grūti pārlasīt uzrakstīto?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *