Nedēļas nogalē – Putnu dienas

Kaut šonedēļ vietām Latvijā sola atkal sniegu, tomēr gājputni jau pavisam droši ir atceļojuši, daudzi – itin pavasarīgi bļaustīgā noskaņojumā. Tāpēc šajā nedēļā atkal ir iespēja doties dabā, un kopā ar ekspertiem putnu sadzīvi izzināt mazliet pamatīgāk.

Tā jau piektdien, 31. martā 19.00 Ķemeru Nacionālajā parkā notiks Pūču klausīšanās vakars, kas sniegs padziļinātu ieskatu par pūcēm un to dzīvesveidu. Speciālistu Viestura Vintuļa un Dmitrija Boiko vadībā apmeklētāji iegūs gan teorētiskas zināšanas, gan nelielās grupās dosies dabā, mēģinot saklausīt pūču balsis. Pasākuma apmeklētājiem pārgājiena laikā jābūt gataviem ilgstoši stāvēt uz vietas, ievērojot klusumu, kā arī ieteicams izvēlēties apģērbu, kas kustībā nerada skaņas. Dalībnieku skaits ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu.

Savukārt 1. aprīlī Ķemeru nacionālajā parkā:  jau 8.40 Ķemeros būs ekskursija «Putni Ķemeru kūrortā» ļaus ielūkoties krāšņajā putnu pasaulē Ķemeru Nacionālā parka teritorijā. Lai piedalītos ekskursijā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot pieteikuma anketu. Ekskursijas sākuma laiks pieskaņots vilcienu pienākšanas laikiem Ķemeros; no 10.00 līdz 14.00 būs iespēja nodoties ūdensputnu vērošanai Kaņiera putnu tornī kopā ar biologu Viesturu Vintuli; bet no 11.00 līdz 15.00 Ķemeru Nacionālā parka dabas centrā (“Meža māja”) notiks izzinošas un izklaidējošas aktivitātes par putniem, putnu būrīšu darbnīca, kā arī putnu vērošana Dumbrāja laipā.

Mazliet iz akcijas vēstures. Putnu dienas aizsāktas teju pirms gadsimta, kad 1928. gada pavasarī Mežu dienās tika organizēta putnu būrīšu izvietošanas akcija. Ar laiku pasākumi notika gandrīz visās Latvijas virsmežniecībās un piesaistīja lielu skolēnu un jauniešu interesi un līdzdalību. Padomju gados tika pārņemta tradīcija rīkot atsevišķas pavasara Putnu dienas, kuras veltītas savvaļas putnu iepazīšanai. Sākot ar 1952. gadu, LPSR Tautas izglītības ministrija pavasara Putnu dienas iekļāva skolu programmā kā obligātus pasākumus skolēniem. Tajā pašā gadā iznāca arī leģendārā putnu popularizētāja Kārļa Griguļa grāmata «Putnu novērošana dabā», kas veicināja bērnu un jauniešu interesi par putnu pasauli. Kopš 1995. gada Putnu dienu rīkošanas aktivitātes uzsāka Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Putnu dienas ik gadu tiek organizētas gan pavasarī, gan rudenī.

 

Viss Putnu dienu pasākumu saraksts atrodams ŠEIT========>>>>>>

Komentāri

  1. Ieraugot attēlā redzamo zili dzelteno, pie tam pareizā secībā, zilzīlīti, īstenam rašistam piemetas paranojas lēkme, pat putnus Ukraiņi pārkrāsojuši tā lai varētu paņirgāties par mokseļu purva iemītniekiem.

  2. 100% precīzi pateikts,RITĪGI SLIMS-viens palīgSkolnieciņš izskatās nomierinājās,te otrs zem xtc uzradās

    1. tovārišč rašist, precīzu diagnozi uzstādīji saviem skolotājiem rusņā, kuri skolā bērniem liek pārkrāsot zilzīlīti, jo tā neesot pareizās krāsās.

    2. Latvieti, a Latvijas pilsonība tev ir? Kaut kāds slīps latvietis, tāpēc pieļauju, ka tu sovjetizēts krievs. Ja tu nespēj saprast sarkasmu un uzreiz apsaukā cilvēku par slimu, tad tu pats esi slims.

  3. Piekritu, absolūti neitrālajā rakstā atvilkt karu, nu tā ir diagnoze. Starp citu nopublicē lūdzu linku ,kur pārkrāso putnus, paņirgsim kopā, vai tomēr slima fantāzija?

  4. Kāda gan atškirība,kur ko ievelku,galvenais,ka vienmēr jābūt vienotā frontē pret vati-cik sieviešu psihes tika traumētas,kad nebija izdomātas paketes un jāizlīdzas bija tik ar vates kumšķiem,tad tagad beidzot jāiestājas par pilnīgu vates aizliegumu it visur

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *