Nedēļas nogalē: Kandavas svētki, koncerti un aktivitātes ģimenēm

Jau šajā nedēļas nogalā, no 27. līdz 29. maijam tiks svinēti Kandavas pilsētas svētki. Tāpat daudzviet novadā kolektīvi aicinās uz sezonas noslēguma koncertiem vai pasākumiem ģimenēm.

Piektdien, 27. maijā 

Jau 11.30 Kandavas brīvdabas estrādē sadziedāsies novada skolu kori un dejos deju kolektīvi. Vakarā, ar koncertu «Savējie savējiem» Bruņinieku pilskalnā, 20.00 tiks atklāti pilsētas svētki, kas turpināsies 21.30 pilsētas promenādē –  uzstāsies dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse, Jānis Ķirsis un Jānis Rubiks. Pasākums pie galdiņiem un tā laikā darbosies kafejnīca.

Piektdiena turpat Kandavā jauno vasara sezonu, jaunā vietā (Daigones ielā 14) atklās kafejnīca «Nāriņa».  Atklāšana – jau 15.00.

Vēl vakarā, 19.00, Slampes kultūras pilī varēs noskatīties «Austrumu robežas» teātra izrādi «Meklēju īsto».

 

Sestdien, 28. maijā 

Visas dienas garumā turpinās Kandavas svētki, kas jau 6.00 sāksies ar makšķerēšanas sacenībām pie tilta pā Abavu, 11.00 turpināsies ar 3X3 basketbolu Kandavas lauksaimniecības tehnikuma stadionā, tirdziņu – pilsētas promenādē. No 12.00 lìdz 16.00 turpat pilsētas centrā – Latvijas vadošo pavāru šovs «Garšu cīņas». Te jūs gaidīs atrakcijas un spēles bērniem, interaktīvas performances, degustācijas, meistarklases, vīnziņu padomi, pavāru stāsti un dalīšanās ar jautriem un kurioziem atgadījumiem no banketiem un dažādiem pasākumiem, ēdienu gatavošanas šovs, dalīšanās ar receptēm, konkursi, viktorīnas un vērtīgas balvas, iespēja skatītajiem baudīt unikālus ēdienu risinājumus, uzklausīt atzinību, padomus un ieteikumus, laba mūzika un garšu paradīze  Valtera Krauzes un Roberto Meloni vadībā. Ieeja bez maksas. Vakara noslēgumā, 19.00, «Ozolājos» būs grupas «Dziļi violets» koncerts, kam sekos balle ar grupu «Miera vējos».

Lapmežciema tautas namā sestdien 14.00  uz vasaras ieskaņu koncertu gaidīs  pašmāju dziedošie kolektīvi un amatierteātris, kā arī varēs vēros salsas un bačatas paraugdemonstrējumus. Pasākums būs pie galdiņiem – līdzi jāņem groziņš.

Savukārt sezonas noslēguma koncerts 16.00 – Sēmes kultūras namā. Uzstāsies pašdarbības kolektīvi, kā arī atzīmē lietišķas mākslas pulciņa «Čaklās rokas» – 20 gadu dzimšanas dienu.

Džūkstes kultūras namā šajā vakarā 18.00 viesosies Jaunsātu amatierteātris «Dadži» ar izrādi «Četras dāmas un Džokers».

 

Jāpiebiebilst, ka visas dienas garumā un visā Latvijā 28. maijā notiks Bazīcu nakts pasākumi. Ar programmu mūspusē var iepazīties 27. maija laikrakstā, kā arī  mājas lapā baznicunakts.lv.

 

Svētdien, 29. maijā 

N 10.00 līdz 17.00 Pastariņa muzejā notiks pasākuma cikla «Viena diena Pastariņa sētā» pirmais notikums – zvejošana un zivju rīki. Būs iespēja, praktiski darbojoties, rotaļīgā un interesantā veidā iepazīt tradicionālos amatus un sadzīvi Pastariņa sētā (informācija pa tālruni 28651091).

 

Pulksten 12.00 Kandavas promenādē svētki noslēgsies ar “Pīlīšu regati” pa promenādes strautiņu;  13.00 –  velo priekiem bērniem.

 

Jaunpilī šajā dienā no 11.00  pils laukumā visi aicināti uz priekpilnu un aktīvu kopā būšanu «Ģimeņu orientēšanās sacensībās». Programmā: 10.40 līdz 11.00 ģimeņu un komandu reģistrācija. 11.00 līdz 13.30 orientēšanas pa Jaunpils centru un tuvējo apkaimi. 13.30 – svētku mielasts pils pagalmā. Pieteikšanās līdz 27. maijam pie Andra Fridrihsona: 29379004.

Tumes pagastgā pie kultūras nama 12.00 – bērnu svētki ar radošās darbnīcām, putu ballīti, sportiskām aktivitātēm utt.

 

Visbeidzot Tukumā, kultūras namā, pulksnte 14.00 koncerttūres ietvaros Baltijas valstīs uzstāsies muzikālais kolektīvs «Prime Orchestra» (Harkiva, Ukraina). Pateicoties mūziķu talantam, meistarībai, augstajam aranžējuma līmenim un, pats galvenais, patiesai profesionalitātei, 2014. gadā veidotais kolektīvs ieguvis publikas atzinību. Tā radošā komanda ir orķestra, rokgrupas, dīdžeja un divu solistu simbioze; tā izpildījumā labi zināmā mūzika ieskanas jaunā veidā. Biļetes 20 eiro Biļešu paradīzē, savāktie līdzekļi tiks pārskaitīti palīdzības sniegšanai Ukrainas kara bēgļiem.

 

 

 

Komentāri

 1. ….bvrīvdabas estrādē…. gribētos apmeklēt pasākumu, bet nespēju atrast, kur tas notiks.

   1. Jā, ir par skaļu un nepatīk!
    Ja gribu svētkus, aizšauju līdz Kuldīgai, tur tie vienmēr ir perfekti. Pēc tam atgriežos Tukumā, lai var izgulēties un pēc tam uzsākt darba nedēļu ar pozitīvām emocijām!

  1. jā un apgrūtina arī braukšanu uz bodi pēc bambuļas
   nevaig svetkus. traucē normāliem cilvjiem dzīvi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *