Nedēļas nogalē – BMX sacensības Tukumā un svētki Kandavā

Šajā nedēļas nogalē Tukums pirmo reizi pulcēs visas BMX entuziastus Latvijas BMX 2. sacensību posmā, bet Kandavas pilsētā tiks svinēti pilsētas svētki karnevāla, košuma un radošuma tematikā.

Nedēļas nogali vari sākt jau ceturtdienā, 23.maijā ar festivālu “Dziesmu un deju lietus Irlavā 2024” Irlavas kultūras namā no pulksten 12:00. Tajā piedalīsies tautisko deju kolektīvi, solisti, vokālie ansambļi. Darbosies arī bufete. Ieeja festivālā bezmaksas.

Pasākums sporta entuziastiem

  1. un 26. maijā PIRMO reizi Tukuma BMX trasē norisināsies vērienīgas BMX sacensības. Latvijas BMX sportisti kā arī ārvalstu viesi pārbaudīs savus spēkus Latvijas 2. sacensību posmā. Sacensību sākums būs pulksten 10:00, Revolūcijas ielā 4, Tukumā. Ieeja bez maksas! Dalība sacensībās tikai ar reģistrētiem transponderiem. Visiem dalībniekiem jābūt reģistrētiem streamzsports.com sistēmā un jāpiesakās attiecīgajās sacensībās, apmaksājot komisiju. Reģistrēšanās sacensībām izbraucot cauri reģistrācijas cilpai sacensību dienā no plkst. 9.30 līdz 10.30.

Svētki divu dienu garumā

No 24. līdz 25. maijam tiekamies Kandavas pilsētas svētkos “Karnevāls Kandavā”! Būs gan pilsētas modināšana, gan svētku gājiens, amatnieku tirdziņš, lielais svētku koncerts, balle, šovi un disko, kā arī ļoti plaša kultūras un sporta pasākumu programma lieliem un maziem.

Atklāj vasaru Jaunpilī!

Jaunpils pils pasākumu sezonas grandiozais atklāšanas koncerts kopā ar GACHO būs 25.maijā pulksten 20:00 Jaunpils parka estrādē! Pasākumā ieeja jau no pulksten 18:00. Pēc koncerta AFTERPARTY kopā ar DJ VENTO līdz 02:00, ieeja koncerta apmeklētājiem bez maksas, pārējiem 5,00 EUR. (ieeja no 18g.v). Vairāk informācijas www.jaunpilspils.lv vai pa tālruņiem 26101458, 29320314.

Tradicionālais Vakartirgus Pūrē

  1. maijā no pulksten 15.00 laukumā pie Pūres Kultūras nama būs Pavasara Vakartirgus. Pulksten 18.00 būs arī tirgus lustes kopā ar folkloras kopām no Popes, Milzkalnes, Slampes, Pūres, Irlavas, Puzes un Zantes.

Ģimeņu dienai veltīti pasākumi

Sēmes pagasta centrā 24.maijā no pulksten 16:00 būs pasākums ģimenēm ar bērniem – “Sveika, vasara!”. Būs muzikālas aktivitātes, rotaļas, izrāde ar Raiti Zapacki, kā arī pikniks un brīvdabas kino. Bet 26. maijā no pulksten 12.00 līdz 16.00 Ģimeņu dienai veltīti pasākumi notiks Slampē. Pulksten 12.00 būs “Pavasara koncerts” ar tautas deju dejotājiem, bet no pulksten 13:00 būs arī radošās darbnīcas, lielformāta spēles un pavasara tirdziņš.

Mūzikas baudīšanas iespējas

  1. maijā pulksten 18.00 Šlokenbekas muižas krodziņā dziedās mūziķis Gatis Mūrnieks, kas ir grupas “On my way” līderis un dziesmu autors dažādu Latvijā zināmu izpildītāju dziesmām. Klausoties koncertu būs iespēja pasūtīt gardu maltīti. Vietas un maltītes rezervācija pa tālruni 29904147.

Iespēja izdarīt labu darbu, apvienojot ar atpūtu piekrastē

Ikviens mīļi gaidīts 25. maijā pulksten 10:00 Šūpoļu izgatavošanas talkā Bērzciemā. Kamēr vīri izgatavos šūpoles, sievas vārīs talkas zupu. Darbu netrūks arī pašiem mazākajiem palīgiem. Pieteikšanās anketa: https://forms.gle/YexDbTw5aCwRMJ196. Vairāk informācijas pa tālruni 26147139.

Dzejnieku spiets Jaunpilī

Jaunpils bibliotēkā 25.maijā būs “Dzejnieku spiets”. Ierašanās un reģistrācija no pulksten 11:00. Uz pasākumu aicināti tuvi un tāli dzejas draugi. Vairāk informācijas pa tālruni 26582701.

Teātra izrādes

  1. maijā Slampes Kultūras pilī notiks Tukuma novada amatierteātru skate: Pulksten 13.30 uz skatuves kāps amatierteātris “Spārni” ar Ritas Missūnes lugu “Šauj viņu nost!”, bet pulksten 15.15 amatierteātris “Fēnikss” mūs priecēs ar Ritas Missūnes lugu “Mūzas lidojums”.

25.maijā no pulksten 12:00 arī Lapmežciema tautas namā notiks amatierteātru skate. Tajā piedalīsies Lapmežciema teātris ar izrādi “Kandža”.

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Tik mīla vien!” 25.maijā 19:00 Šlokenbekas muižas lielajā zālē. Izrāde divos cēlienos.

Ukrainas atbalsta koncerts – akcija

Tumes kultūras namā Ukrainas atbalsta koncerts būs 25.maijā pulksten 16:00. Notikumā būs fotogrāfijas, video no Ukrainas, kā arī būs apskatāmas Tukuma novada mākslinieku gleznas, kas tapušas solidarizējoties ar ukraiņu tautu. Ieeja notikumā par ziedojumu Ukrainas atbalstam.

Atklāj vasaras pasākumu sezonu Tukuma novadā!

Informāciju sagatavoja:

Inga Hartika,

Tukuma TIC ceļojumu organizatore

 

 

Komentāri

  1. Tada sajuta ka nevienam vairs nav jastradaa…esmu taa nostradajusies ka neko vairs negribas..pec darba ierauju vinkeliti un atmetu kepinas…tie laiki.ir aizgajusi.kad atputos sestdienas ar draugiem pa pirtinu..visu nakti vienos priekos..trusenees un kirzavniekos….

  2. Ko es darisu tukumaa…kada vel .muuzika…man pietiek ar dzeguzes kukosanu.cauram dienam…kura aizkuko gadus laikmetus..cilveku liktenus.. .brivibu un dzivibas iekuko karus.. laimes un nelaimes.tikumus un hetikumus paradumus…ak pasaulite lauzu eeka..cilveka daba jau nemainas…cauri laikmetiem ejot…bet dzrguze kuko..tik izmisigi mistiska un hezinu pilna man skiet.vinas dziesma kas mani padara skumju…ak kapec senak ta skita man tik tiikama..un valdzinosa…iespeja darit labu darbu…dari to savas tautas labaa.tepat savaa vakstii savaa ciemaa…izgatavo supoles.. izvari zupu un pacienaa puspasauli…iekur ugunskuru..lai sildas tie kuriem auksti pat vasaras tveicee..uzdziedi dziesmu..tik dedzigu kaa liesmu…kadu man vel teatri..i..vai notiekisais pasaulee un latvijaa nav viens lielakais teatris saja gadsimtaa ..tragedija..a ar tik daudz aktietrem..un katru dienu vien tik dzirdu..sauj vinu nost….man klust baisi..un beigas ukraina..ka gan bez tas.katru dienu.dzurdu to tik vienu….es nebraujsu uz tukumu pec smukuma..vins ir tepat maajas..man blakam..es iedzersu kandzu un uzdejosu valsi ar andzu…lai dzeguze kuuko..lai vienreiz pasaules launumu aizkuko.

  3. misis Lauku Pelei trūkst tikuma un optimisma pillas pieticības, bet rotšildmēslsu nokniebt- ..tas ir normāli,parasts Papua Jaungvinejas pilsonis saka šitā- ” es vienkārš cilvēks, redzu žīdfašistu- tūliņ iztukšoju radziņu(ne sēkliniekus, – red. piez.) tanī virzienā”..tātad, 2024. gada 23. februārī saksijas koburgas gotas smirdeļi noslepkavoja Papua -Jaungvineja (Papam Kauktgribētos, – saka smerdeļi anglēnu) 69 personas, atveda 2 trakos un menti ar neraksturīgu bruņojumu, neraksturīgi menti slamstījās apkārt stāstot ka “cilšu nesaskaņas”…tad 25. maijā kādi 4000-45000 cilvēki noslepkavoti un vēlāk pasludināti ka aprakti zem nogruvuma, tas notiek Engē, PNG province, kur atrodas zelta raktuves ar kādiem 2400 tonnām zelta, nerēķinot citu….angļu -holadiešu-friču-žīdu cūkas…to taču visi redz un atcerās…noziegumu šodien paslēpt var tikai angļžīdu plukatu fantāzijās, plikpaurainā nosūcēja hičkoka filmās…un arī tas nožņaugts “izlien”…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *