Mākslas galerijā «Durvis» atklās Ivetas Liepiņas un Imanta Haņecka izstādi

2. decembrī 13.00 Mākslas galerijā “Durvis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā) atklās Ivetas Liepiņas tekstilmākslas un Imanta Haņecka grafikas izstādi “Atkalredzēšanās”. Šī ir abu mākslinieku, tukumnieku, kopizstāde, kur mākslā un telpā satiekas divi bijušie kolēģi. Tekstilā redzama krāsu un materiālu daudzveidība, bet grafikā ir uzsvars uz melno un balto.

Iveta Liepiņa dzimusi Tukumā (1968). Akadēmisko izglītību ieguvusi Liepājas Pedagoģijas akadēmijā. Strādājusi gan kā pedagogs Tukuma Mākslas skolā un Tumes vidusskolā, gan kā kultūras darbinieks Tukuma pilsētas Kultūras namā un Sēmes Tautas namā. Pašlaik ir privātskolotāja, vada dažāda veida mākslas un radošas nodarbības un darbnīcas, kā arī Sēmes un Zentenes radošo studiju “Čaklās rokas”. Radošās izstādēs piedalās gan individuāli, gan Tukuma mākslinieku grupas ietvaros. Darbi ir aizceļojuši gana tālu pasaulē – uz Ameriku, Izraēlu, Austrāliju un uz citām Eiropas valstīm.

Māksliniecei Ivetai Liepiņai patīk eksperimentēt ar materiāliem, izmanto arī otrreiz izmantojamos materiālus, ar katru jaunu darbu nāk jauns atklājums par tekstilmateriālu, tā neparedzamo dabu un savienojamību ar citiem materiāliem.

Iveta Liepiņa stāsta: “Man šī izstāde ir kā kārtējais piecgades atskaites punkts. Šo gadu laikā pasaulē, arī manī, ir notikušas daudzas pārmaiņas un notikumu, kas, protams, atspoguļojas darbos. Mans naivisms ir “atkāpies”, dodot priekšroku filozofiskiem un domāt liekošiem darbiem.”

 

Imants Haņeckis dzimis Tukumā (1957). Beidzis Tukuma 1. Raiņa vidusskolu (1975), (tagad Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija). Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (2017-2021) asoc. prof. V. Fomina vadībā un ieguvis bakalaura grādu grafikā.  Izstādēs piedalās kopš 2017. gada. Strādājot Tukuma Mākslas skolā, atrodoties tās radošajā vidē, sadarbība ar bijušajiem kolēģiem turpinās arī tagad. Regulāri piedalās Latgales Kultūrvēstures muzeja izstādēs “Rudens”, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstādēs. Piedalījies 9. starptautiskajā Latgales grafikas simpozijā (2020).

Imants Haņeckis darbos izmanto nejaušības principu. Grafika rodas abstrahētās formās, kas materializējas kā piesātināti darbi, kuri aicina skatīt un pētīt. Atpazīstamas zīmes un simboli pārveidojas cita mēroga līniju un formu apjomos, kas plūstoši atspoguļo mūsdienu dinamiku.

Izstāde ikvienam Mākslas galerijā “Durvis” apskatāma bez maksas. Izstāde atvērta no 2023. gada 29. novembra līdz 2024. gada 11. janvārim.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *