Leģendu nakts pasākumi aicina atklāt arī Tukuma puses piļu noslēpumus

Cauri rudens vējiem arī Tukuma pusē 28.oktobrī tiks atklāti patieso leģendu stāsti Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētās “Leģendu nakts 2023” ietvaros.

Izdzīvo dažādos Jaunmoku pils stāstus!

 

 1. oktobrī no pulksten 15.30 Jaunmoku pilī apmeklētājus sagaida noslēpumi, tematiskās ekskursijas, audiovizuāls priekšnesums ar divu Mārču Auziņu dalību. Šogad Leģendu nakts vakarā Jaunmoku pils ļaudis ļaus izdzīvot pagātni un tagadni trīs stāstu veidolā.

 

Pils durvis uz nakts notikumu tiks atvērtas jau pulksten 15.30, aicinot apmeklētājus doties pievakares ekskursijā “Starpkaru perioda stāsts”.

 

Krēslas stundas piedāvājumā pulksten 16.30 būs iespēja piedzīvot ekskursiju “Padomju laika stāsts”, kur mūsdienu Jaunmoku pils telpas iztēlē tiks uzburtas kā dažādu iestāžu kantori, strādnieku dzīvokļi.

 

Pulksten 18.00 pils viesi tiks aicināti uz audiovizuālu vakaru – lekciju ciklu “Flirts ar citādo”, kur skatītājus sagaidīs aizraujošs audiovizuāls priekšnesums, kurā uz vienas skatuves tiksies zinātnieks Mārcis Auziņš un mūziķis Mārcis Auziņš, lai, savstarpēji reflektējot, vienkārši runātu par sarežģītām lietām.

 

Leģendu vakara noslēgumā pulksten 20.30 būs iespēja doties naksnīgā pastaigā pa pils parku ekskursijā “Pils leģendu stāsts parkā”. Mēness gaismas apspīdēti, turot rokā vien lukturīti, apmeklētāji varēs ļauties tumsas burvībai, kas vedīs pa pils takām, atklājot Jaunmoku pils leģendas – no stāsta par Dorīti, nelaimīgu mīlestību, līdz apslēptas mantas meklējumiem.

 

Ekskursiju biļetes varēs iegādāties pils Informācijas centrā. Audiovizuālā vakara “Flirts ar citādo” biļetes pieejamas Jaunmoku pils un Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās.

Vairāk informācijas pa tālruni (+371) 25606181, i.krutaine@lvm.lv, www.jaunmokupils.lv.

Adrese: Jaunmoku pils, Rīgas – Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts, Tukuma novads.

 

Savij mākslu ar brīvību Šlokenbekas muižā!

Šlokenbekas muižā Leģendu nakts 2023 pasākumi noritēs ar saukli “Mākslas ceļš ir brīvība”. 28.oktobrī no pulksten 18:00 Dzejas brīvās telpas atmosfēru aicinās baudīt Milzkalnes bibliotēka. Pulksten 18:30 un 19:30 muižas velvēs būs piedzīvojami zinātniskie eksperimenti, bet pulksten 19:00 un 21:30 – varēs baudīt ekskursijas muižā.

Savukārt amatierteātra “Ugāles drāma” izrādi “Trakās arestantes” noskatīties varēs pulksten 20:00 Šlokenbekas muižas lielajā zālē. Muižas Mazā zāle no 21:30 līdz pat 23:00 aicina ielūkoties krāšņajā gleznu pasaulē un piedalīties konkursā.

Vairāk informācijas pa tālruni 29904147, info@slokenbeka.lv.

Adrese: Šlokenbekas muižas komplekss, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads.

Atklāj Jaunpils ūdensdzirnavu noslēpumus!

Iepazīsti Jaunpils noslēpumainās ūdensdzirnavas Leģendu nakts 2023 ietvaros 28.oktobrī no pulksten 18:00. Uzzināsi, kas tajās ražots, kā tās skan, kā darbojas, kā arī dodies pastaigā gar Dzirnavu dīķi noslēpumainā lāpu gaismā un nobaudi īpašus Dzirnavu ēdienu produktus Dzirnavu šķūnī!

Vairāk informācijas pa tālruni 27021781, info@jaunpilspils.lv, www.jaunpilspils.lv.

Adrese: Jaunpils pils, Baznīcas iela, Jaunpils, Tukuma novads.

Informācija par visiem Leģendu nakts pasākumiem, atrodama mājaslapā www.pilis.lv.
Uz tikšanos Leģendu naktī!

Komentāri

 1. Muižas un pilis ir kultūras neatņemama sastāvdaļa un jebkurš pagasts var būt lepns, ka viņiem ir kāda pils, muiža vai pusmuiža, bet, ja tā ir savesta daudzmaz kārtībā, tad tā ir zelta vērtē.
  Var tikai apbrīnot aizgājušo laiku lielisko arhitektūru un stila izjūtu, veidojot muižas ar lieliskiem parkiem, alejām, dīķīšiem.

  1. Liela tāda, ka muižas un pilis tāpat kā senās baznīcas Latvijā ir uz mūsu senču sviedriem, asinīm, asarām un ciešanām būvētas. Protams, nojaukt tās nedrīkst, ja vien ēka puslīdz rentabla un neprasa desmitus miljonus lielas investīcijas.

   1. Tādus sarkano murgus mums padomju laikā skolā mācīja. Pilnīgi neticami, ka tiem murgiem daži dīvaiņi tic joprojām.

    1. džems bankovičš saka: 19.10.2023 19:32 Kādi sarkanie murgi? Es neesmu komunists. Bet lieta tāda, ka baltu tautas krusta karu gaitā tika paverdzinātas. Vienu brīdi vāci bija kungi, otru brīdi krievi bija kungi. Un tagadējās Latvijas teritorijā ieklīdušie ebreji nekad nebija dzimtcilvēki atšķirībā no latviešiem, kurus sākumā dancināja katoļu baznīca, bet vēlāk pareiztīco baznīca kā aitas aplokā.

 2. Esmu labrāt gatavs renovēt vecas koka baznīcas. Varu garantēt, ka pēc mana darba 50 gadu laikā šīs baznīcas satrupēs dēļ brūnās trupes sēnēm.
  Ja vajag, varu arī uz vecām un jaunām Bībelēm uzsēt īpaši celulozi ēdelīgu pelējumu. 20. gadsimta atklājumi man nāks talkā!

 3. Tādus tikai riebumu izraisošus pekstiņus par it kā latviešu apspiešanu man mācīja komunistu laikā skolā.
  Un tagad kaut kāds jukušais to man vēlreiz mēģina iestāstīt.
  Tevis minētajos laikos tādu latviešu nemaz nebija, bija tikai dažādas baltu ciltis, kuras kāvās savā starpā un laupīja vienu otru.
  Izrādās, ka esi gatavs kļūt par teroristu, nu gluži kā tie kamazi, kurus radīja komunisti, ne jau velti tie ir goda viesi Kremlī.

  1. džems saka: 19.10.2023 23:03 Vai es esmu cilvēkus aicinājis uz terorismu? Un pret ko tad esmu, tavuprāt, aicinājis cilvēkus uz terorismu? Es neesmu terorists. Un nevienu uz terorismu neaicinu. Varbūt pietiks mani apmelot? Un, jā. Komunists es neesmu.

 4. It kā šodienas latvieša tā saucamie senči nevarētu būt vācieši vai ebreji, vai jebkura citas nācijas pārstāvji. Ir grūti / neiespējami atrast 100 % latvieti 10 un vairāk paaudzēs. Par muižām un pilīm ir patiess prieks, kaut vairāk tādu būtu saglabājies!

  1. Skrips saka: 19.10.2023 23:22 Protams, tās pilis un muižas, kuras atrodas normālā stāvoklī, ir jāsaglabā. Bet vienlaikus arī ir jāapraksta šo objektu ēnas puses. Tolaik bija verdzība un vergi bija mūsu senči: balti. Arī šo kristietības un jūdaisma uzrakstīto vēstures lapaspusi ir jāstāsta jaunajai paaudzei kritiski. Ābramiskās sistēmas vara ir būvēta uz mūsu senču asarām, sviedriem, sāpēm, kauliem un asinīm.
   Es labāk tērētu naudu kam pozitīvākam, piemēram, izveidotu kādu Latvju Dievu brīvdabas templi. Vai uzceltu kādu hofu – templi par godu Skandināvu Dieviem asatru tradīcijā.

 5. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Latvieši ir dievturi. Mūsu tautai ir savi Dievi un savas Dievietes, ko godāt. Bet vai Latvijā ir uzvelti tempļi senajiem Baltu tautu Dieviem? Nē. Lietuvieši Lietuvā vismaz ir centušies saviem Dieviem un Dievietēm elkus uzstādīt (elks ir Dieva vai Dievietes atveidojums no koka eiropiešu pagāniskajā tradīcijā). Vienīgi arī romuva satur kristietības sārņus. Dievturība un romuva nudien nav kristietības atvasinājums, tāpēc šie sārņi ir lieki.
  Es uzskatu, ka ir jāatbalsta natīvo latviešu kultūru, nevis kaut kādu paklīdeņu, ieklīdeņu savesto…

  1. Nu tad cel tempļus saviem surogātdieveļiem, kas tev traucē, izņem būvatļaujas, atrodi māksliniekus savai idejai, maksā meistariem un ļaužu miljoni plūdīs uz tavu brīvdabas brīnumvietu, un naudu nespēsi saskaitīt no ienākumiem.
   Pagaidām tu tikai tukši gaudo kā tāds slinks proletārietis.
   Dari, un kopīgi pasmiesimies par tavu dieveļu tempļa idejas izgāšanos!

   1. Bībele ir ļauna grāmata. Exodus 22:20:” Whoever sacrifices to any god, other than the Lord alone, shall be devoted to destruction.”. Un man nav smieklīgi lasīt lielebreju šovinismu, kur ebreji draud visām citām tautām ar genocīdu, ja tie atteiksies pielūgt ebreju cilts Dievu Jahvi (Korānā sauktu par Allāhu).
    Un kas notika Baltu zemēs, ja ne baltu tautu genocīds? Ebreju vēsturiskās zemes ir Palestīnas un Izraēlas teritorija. Tauta bez zemes iznīcināja tautu ar zemi. Kristietība ir nožēlojama jūdaisma adaptācija neebrejiem ar mērķi iesmērēt ebreju cilts Dievu Jahvi citām tautām. Bet nu katrs lai tic, kam grib.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *