Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kur meklēt svētku noskaņu Tukuma novadā

Kad pantiņi pie eglītes noskaitīti un visi mīļiem apsveikti, svētkus turpināt iespējams, tos svinot arī plašākā lokā.

Jau šovakar…

Vēl pirms tam, noslēdzot darba nedēļu, 23. decembrī 13.00 uz Ziemassvētku balli var doties, piemēram, uz Sēmi, kur dejas vadīs Ainars Bumbieri.  Tāpat eglīte un teātra izrādes šodien Matkulē23. decembrī, 18.00 kultūras namā būs eglīte pagasta pirmsskolas vecuma bērniņiem, savukārt 20.00 Matkules amatierteātra izrāde «Vai tu tici?». Savukārt Tukumā – kultūras namā – 23. decembrī 18.00 koncerts «Svinēt ziemu», ko būs sagatavojis Tukuma Mākslas skolas deju kolektīvs «Luste». Ieeja bez maksas.

Dejot Ziemassvētkos

Pavadīts svētkus uz deju grīdas varēs arī 25. decembrī, kad daudzviet novadā tiek rīkotas balles.  25. decembrī 13.00 Džūkstes kultūras namā vispirms būs Ziemassvētku koncerts, kurā piedalīsies Vokālās akadēmijas audzēkņi Edgara Kramiņa vadībā, koncertmeistare Daiga Blumberga; bet 21.00 būs Ziemassvētku balle kopā ar Arni Blūmu-Blūmani. Tāpat izrāde un balle šajā dienā gaidāma Vānē25. decembrī 19.00 kultūras namā uz izrādi «Dzīves kokteilī» aicina Vānes amatierteātris. Pēc izrādes – 21.00 – svētku balle kopā ar «Banchiku». Zemītes pagastā 25. decembrī 21.00 Zemītes  balli spēlēt Aivars Kalviņš. Tāpat 25. decembrī 13.00 balle Šlokenbekas muižā Milzkalnē, kur par mūziku rūpēsies Māris Blāze un Artis Šimpermanis.

Pasakas Kandavā un koncerts Jaunpilī

Savukārt Otrajos Ziemassvētkos jeb 26. decembrī 12.00 Engurē būs futbola diena jeb treniņš, kurā kurā piedalīsies Kaspars Gorkšs, Edijs Zanders un Kristaps Blanks (dalību iepriekš pieteikt pa tālruni: 29162306). Tāpat 26. decembrī 13.00 Šlokenbekas muižā būs Ditas Lūriņas un Ulda Marhilēviča pārceltais koncerts.  Savukārt Kandavā 26. decembrī, laikā no decembrī no 14.00 līdz 18.00 būs iespēja izstaigāt Kandavas vecpilsētu un piedzīvot septiņu pasaku stāstus. Katrā pasaku vietā būs radošās darbnīcas, kurās piedaloties, var saņemt zīmodziņu, tad doties pie Ziemassvētku vecīša, Grinča un baltā 2023. gada Zaķa saņemt diplomu. Bet Jaunpils pilī Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, 18.00 Jaunpils pilī uz koncertu aicina pianists Vestards Šimkus.

Komentāri

 1. Skandināvu Dievam Odinam – Visa Tēvam – ir daudz vārdu. Jūles svētku (angliski: Yule) nāk no Dieva Odina vārda Jól jeb Jólnir. Šajos svētkos lūdz Dievam Odinam aizsardzību, lai Dievs Odins pasargātu ļaudis no ļaunajiem gariem un visādiem nešķīstajiem. Un Dievs Odins uzklausa cilvēku lūgšanas un dāva savu dievišķo aizsardzību. Jūles svētki lieliski der pagāniem (daudzdievjiem) un arī ateistiem (bezdievjiem). Galvenais ir ticēt labajam un nezaudēt cilvēcību.
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 2. Skolnieciņ, vai Jūs tiešām domājat, ka ja no katras tējkannas ik pa piecām minūtēm Jūs skandēsiet sentēvu dievu propagandu, tad tas vairos Dievturu kustību Latvijā ???
  Normālam cilvēkam tik uzbāzīga propaganda izraisa tikai riebumu.
  Varbūt Jūs visus vērtējat pēc pie sava kolchoza vienīgā veikala dirnošajiem alkāniem-deģenerātiem, kuriem jāsaka 10x, lai saprastu, ka naudu grādīgajam nedosiet.
  Ja esiet patiess sentēvu ticības nesējs, tad, LŪDZU NEUZBĀZIETIES ar savu propagandu.
  #
  Lai Jums priecīgs Ziemassvētku laiks un laimīgs jaunais gads!
  Tikai neaizmirstiet kaut dažreiz ieslēgt arī loģisko saprātu, ja vien tāds ir atrodams.

  1. Ne visi pagāni jeb politeisti jeb daudzdievji ir dievturi! Pagānisko ticību jeb politejisko reliģiju ir ļoti daudz. Ir latviskā dievturība jeb ticība Latvju Dieviem. Ir asatru un odinisms/votānisms jeb ticība Skandināvu Dieviem. Ir rodnovjerije jeb ticība Slāvu Dieviem. Bet tu visu jauc vienā maisā. Man ābramiskās reliģijas nepatīk! Un tāpēc es izpaužos.
   Ar cieņu pret ticības dažādību, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  2. Es izmantoju savas tiesības izteikties, es runāju par to, ko pa LTV1, pa LTV7, pa RE:TV, pa Rīga24, pa TV3 nekad nepateiks. Un es izmantoju šīs unikālās tiesības, kuras man sniedz demokrātija. Lai Dievi ir ar mums! Svētīgi, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 3. Īsta ticības brīvība var būt tikai sabiedrībā, kura neklusē. Par senajiem Dieviem ir jāstāsta. Ir jārunā par kristietības alternatīvām. Latvieši ir pagāni. Būt par pagānu ir lieliski! Tā ir brīvība. Īsta un neviltota brīvība.
  Ar cieņu, Skolnieciņš

 4. Tā kā Jūs izpaužat savu viedokli, rada iespaidu, ka latvisko tradīciju pārstāvji ir pamuļķi.
  Tas ka Jūs tik bieži uzsverat nepatiku pret ebrejiem un viņu ticību, un rādāt latvisko tradīciju kopējus kā pamuļķus , rada iespaidu, ka esiet vienkārši mokseļu purva AGENT PROVOCATEUR.

  1. Ābramiskās reliģijas – jūdaisms, kristietība/sātanisms, islāms – ir viena vienīga senebreju mitoloģija kopā ar ebreju monoteismu. Man pret ebrejiem nav ne mazāko pretenziju, lai viņi praktizē jūdaismu savās sinagogās cik nu viņiem tīk. Man ir pretenzijas, ka rabīnu Jēzu Kristu uzspieda gojiem (neebrejiem) varmācīgā, prātam neaptveramā, nežēlīgā veidā. Man ir pretenzijas, ka rabīnu Jēzu Kristu baltu tautām uzspieda varmācīgo krusta karu laikā. Dievturība atrodas zem kristietības tupeles. Lielu atsvaru dievturības attīstības bremzēšanā un slāpēšanā deva komunisti, kas pēc 1940. gada 17. jūnija aizliedza dievturību. Dievturu svētnīcas iznīcināja. Taču sinagogas un baznīcas komunistu laikā varēja darboties ierobežotā režīmā gandrīz bez šķēršļiem. Ar Simona Šustina parakstu nogalināja Ernestu Brastiņu. Vjatlaga nometnē mira latviešu inteliģence. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Ir jāgodā Latvju Dievi – Dievs Pērkons, Dieviete Laima un Dieviete Māra.
   Ar cieņu, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 5. Luterāņu mācītājs un teoloģijas profesors Haralds Biezais savas dzīves laikā publicēja zinātniskajā izdevumā ”Encyclopædia Britannica”, ka latvieši pielūdz Velnu (angliski: devil). XTC, labāk piekasies Haralda Biezā publikācijai. Raksti tam zinātniskajam izdevumam, ka viņi publicē melu ziņu. Tevi ignorēs, bet Tu turpini rakstīt un viņiem skaidrot. Dari to, ja esi latvietis.
  Ar cieņu, Skolnieciņš

 6. Kāpēc Latvijā neko nesaka par Jūles svētkiem? Jūles svētkus (angliski: Yule) sāk svinēt no Ziemassaulgriežiem un svin 12 dienas. Zviedrijā pat dedzina salmu āzi par godu Dievam Toram, jo Dieva Tora ratus pa debesjumu velk āži. Kāpēc Latvijā Ziemassvētku iespaidā godā Coca-Colas Santa Klausa ziemeļbriežus, bet klusē par Dieva Tora āžiem? Latvieši var mācīties no asatru sekotājiem, kā godāt senos Dievus.
  Ar cieņu, Skolnieciņš

 7. Kristietībai ir daudz dažādu alternatīvu, proti, politeiskās reliģijas – Eiropas vietējās pirms kristietības laikmeta reliģijas (neopagānisms). Kristieši ir globālisti un kosmopolīti. Prūšu tauta jau izzuda, pieņemdama kristietību. Tagad prūšu tautas dzimtajā zemē saimnieko krievi un būvē pareizticīgo baznīcas uz prūšu kauliem.
  Ar sentēvu viedumu, Skolnieciņš

 8. Kur noved visādi ekstrēmisti leniņi-staliņi-hitliņi redzam no vēstures.
  Arī Jūs esiet ekstrēmists, tikai sīks ekstrēmistelis, pagaidām tikai aplami muldošs nulle, kuram tuva lumpeņu ideoloģija, jo nabadzība ir Jūsu lielākā bagātība.
  Bet pietiktu Jums priekšā nolikt vienu avantūrisku līderi alu laikmeta fanātiķi, bagātīgi sponsorētu no mokseļu purviem,kurš Jums iedotu naganu&ādas mēteli un Jūs momentā no pilnīgas nulles pārvērstos par ideālu čekistu Kristiešu, Kristiešu Baznīcu un Turīgo represētāju
  Vēsture ir pilna ar faktiem ,kad pamuļķi ir ideāli ieroči totalitāro režīmu atbalstam,

  1. Lūdzu, nepārfrāzē mani. Nemēģini man piešūt to, ko es neesmu teicis. Tu man tagad mēģini piešūt komunismu. Ja Tu runā par naida runām ziņu portālā La.lv, tad tur vienkārši zog manu segvārdu. Un tur es neko nevaru padarīt, jo es neesmu La.lv admins. Un es nevaru izsekot atspēkot katru segvārdu zagļu sakāmo, jo man nav tam laika. Piemēram, lietuviešu ziņu portālā ekspertei.eu liek klāt IP adreses pie segvārdiem un ir kaut kāda komentāru moderācija. Tāpēc ekspetai.eu ziņu portālā marginalizēt viedokli nav iespējams.
   Palasi manus komentārus juristavārds.lv. Vai es kaut kur esmu atbalstījis fašistisko krieviju? Nē. Bet Tu man gribi piešūt fašistiskās krievijas atbalstīšanu, kas pēc būtības ir kriminālpants mūsdienu dzīves realitātē, kara ēnā. Tu proti manipulēt ar vārdiem, lai mēģinātu aizvērt man muti.
   Varbūt Tu pats esi kremļa aģents? Nepiekasies dievturiem, labāk piekasies pareizticīgo baznīcai, kuras garīdzniecība pilnā sastāvā tiek iecelta Maskavā. Un tas kā tagad tā ir formāli atdalīta no Maskavas patriarhāta nenozīmē strauju tikumu maiņu.
   Viduslaiku kristieši veica reālus noziegumus. Bet Tu mani mēģini vainot noziegumos, kādus es neesmu veicis un kādus es netaisos veikt. Tik pat labi var vainot ”Prieka vēsti” un ”Septītās dienas adventistus” sazin kādās lietās, jo redz šie cilvēki izdala bukletus. Es komentāros saku to, ko domāju. Pa LTV1 man neļaus izteikties, tāpēc rakstu tur, kur varu.

  2. Ekstrēmisms ir Irānā, Irākā un Katarā, kur pat ateisti (bezdievji) nejūtas droši. Bet būt par pagānu šajās musulmaņu valstīs nozīmē vai nu piespiedu ārstēšanos psihiatriskajās klīnikās (uz mūžu) un pilnīgu personiskās dzīves sagrāvi uz mūžu vai cietumu ar ilgu cietumsodu un patstāvīgu dzīvi policijas uzskaitē, vai nāvessodu (Eiropā tas ir aizliegts, bet musulmaņu valstīs Eiropas harta un Eiropas cilvēktiesību konvencija nedarbojas, tur ir viduslaiku šariata likumi), vai arī dīvainu nelaimes gadījumu ar letālu iznākumu. Tas ir ekstrēmisms. Bet tas, ka es ierunājos par Jūles svētkiem (angliski: Yule) vai Saturnāliju (angliski: Saturnalia) nav ekstrēmisms. Tā ir vārda brīvība.

 9. Ir teiciens-ja sūdu kustinās,tad tas vēl vairāk smirdēs, perfekti attiecināms uz palīgSkolnieciņu

 10. Skolnieciņš ir piemērs tam,kas notiek,kad cilvēkam pašam liekas,ka viņš ir visgudrākais!Beigās viņš ir gudrākais tikai sev…

  1. Kāpēc man ir nekas? Es esmu students. Reti kurš nabags studē augstskolā. Satversmes 99. un 100. pantu neviens Latvijā nav atcēlis. Būt par pagānu 21. gadsimtā ir normāli. Ticības brīvībai Eiropā ir jābūt. Kristieši jau vienreiz sarīkoja Eiropā viduslaikus. Ne velti kristiešu Dievs inkvizīcijas ugunskuru dūmus ostīja kā dārgu un smalku vīraku. Vatikāns un Vatikāna vasaļi (pareizticīgo baznīca) pasaulei pietiekoši daudz ļaunuma ir nodarījuši. Latviešiem ir jāzina sava vēsture, savu senču vēsture. Sentēvu Dievus nedrīkst aizmirst!
   Ar cieņu, Skolnieciņš

 11. Ticība ir katra cilvēka individuāla lieta, var teikt, pat intīma liueta.
  Ja kāds ik uz soļa kladzina savu ticību, tad tas ir eksibicionists- reliģiskais mētelīšu virinātājs vai cilvēks ar garīgās veselības problēmām.
  #
  Skolnieciņ, eksibicionisti, arī reliģiskie, pārējiem izraisa tikai riebumu, bet garīgi slimie līdzjūtību.
  Ko izvēlēsies sev, riebumu vai līdzjūtību ???

  1. Atļaušos citēt luterāņa un reliģijas zinātnes profesora Haralda Biezā publikāciju zinātniskajā enciklopēdijā “Encyclopædia Britannica”: “The Devil. The Devil, Velns (Lithuanian Velnias), has a well-defined role, which is rarely documented so well in the folklore of other peoples. Besides the usual outer features, several characteristics are especially emphasized. Velns, for instance, is a stupid devil. In addition, the Balts are the only colonialized people in Europe who have preserved a large amount of folklore that in different variations and situations portrays the Devil as a German landlord. Another evil being is the Latvian Vilkacis, Lithuanian Vilkatas, who corresponds to the werewolf in the traditions of other peoples. The belief that the dead do not leave this world completely is the basis for both good and evil spirits. As good spirits the dead return to the living as invisible beings (Latvian velis, Lithuanian vėlė), but as evil ones they return as persecutors and misleaders (Latvian vadātājs, Lithuanian vaidilas).”. Viņš uzskata, ka dievturi tic Velnam. Šausmas. Un tieši tādi sūda brāļi veido pasaules priekštatu par dievturiem. Tāpēc cilvēki, kuri mēģina piesārņot latvietību ar Sātana zvaigznēm, man šķiet nepieņemami.
   Bez cieņas, Skolnieciņš
   P.S. Tu uzskati, ka dievturi nedrīkst pašaizstāvēties no uzbraucieniem?

 12. Nomierinati3s jūs aptrakušie pērtiķi, spriedeļē paši nezin par ko debīliķi.

  1. Un? Latvijā valda ticības brīvība. Ja ticības brīvības nav valsts televīzijā, tad ticības brīvībai ir jābūt komentāros. Ar cieņu, Skolnieciņš

 13. Allahu Akbar!
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. 9:32, 26. decembris 2022 Segvārdu zagli, vairāk neko spēj? Tu spēj vien Korāna viltus Dievu Allāhu lūgt. Vai Tu zināji, ka Korāna viltus Dievs Allāhs ir tas pats Dievs, kas Bībeles viltus Dievs Jahve jeb Dievs Jehova? Tu tik un tā pielūdz ebreju cilts Dievu Jahvi/Jehovu. Tu esi muļķa gojs (neebrejs). Jūdaisms radās 1500 pirms mūsu ēras, kā ebreju cilts reliģija. Pēc 1500 gadiem no jūdaisma radās kristietība kā jūdaisma adaptācija gojiem. Un no kristietības pēc aptuveni 600 gadiem radās islāms. Islāms ir jūdaisma un kristietības atvasinājums, īstens surogāts. Man ābramiskās reliģijas riebjas, bet tu zodz manu segvārdu. Tev darīt nav ko?
   Bez cieņas, Skolnieciņš

  2. 2022. gada 23. decembra 19:46 2022. gada 26. decembra 08:36 Viens un tas pats rokraksts…

   1. Jūdu ķēniņš Sālamans bijis izdaudzināts ar savu gudrību, tāpēc viņu apciemot devušies daudzu zemju valdnieki, tajā skaitā arī Šebas jeb Sābas ķēniņiene, kuras valsts atradās pie Sarkanās jūras, mūsdienu Eritrejas, Etiopijas un, iespējams, Jemenas teritorijā. Ķēniņiene, ieradusies Jeruzālemē ar milzīgu karavānu, pilnu dāvanām, zelta, dārgakmeņu un smaržu, uzdevusi Sālamanam daudz mīklu, bet nebijis neviena jautājuma, uz kuru gudrais valdnieks nespētu atbildēt. Sālamans arī bagātīgi apdāvinājis ķēniņieni, devis “visu, ko viņa gribēja un lūdza”.
    Ar cieņu, Jūdu ķēniņa Skolnieciņš
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

    1. 2022. gada 26. decembra 14:34 Tu esi tipisks kristietis, kas sevī nes tipiskas viduslaiku vērtības: melošanu, izlikšanos, mistifikāciju, manipulāciju, krāpšanos. Kāpēc tu zodz manu segvārdu un zem tā kaut ko raksti? Argumentu tev nav. Cilvēks drīkst ticēt jebkam! Kristīt bērnus un laupīt ticības izvēles brīvību ir zemiski un prettiesiski. Bet Latvijā nez kāpēc notiek kristietības protekcija. Sabiedriskajos mēdijos pagānus nelaiž. Pagāni ir ļoti iecietīgi un saprotoši ļaudis. Piecājies ka kristīgā baznīca nav pielīdzināta nacionālsociālistiskajai partijai (nacistu partijai, kas bija Trešā Reiha laikā) un koministiskajai partijai (komunisti bija teju visās 20. gadsimta totalitārajās diktatūrās, vismaz lielākajā daļā gadījumu tā bija). Kristetības noziegumi sākas no krusta kariem un inkvizīcijas prāvām, bet beidzas 20. gadsimta sākumā, kad slēdz katoļu internetskolas Kanādā. Paldies Dieviem, ka Džastins Trudo atzina katoļu baznīcas noziegumus Kanādā. Katoļu baznīca vismaz ir izgājusi cauri lustrācijai 20. gadsimtā un 21. gadsimtā, ja to tā var saukt. Bet pareizticīgo baznīca nav gājusi cauri lustrācijai nedz 20. gadsimtā, nedz 21. gadsimtā. Pareizticīgo baznīca turpina taisīt sūdus arī 21. gadsimta sākumā. Latvieši ir pagānu tauta. Latvieši ir dievturi, kas tic Latvju Dieviem – Dievam Pērkonam (Pērkoņtēvam, visvarejam Pērkonam–Debesu Tēvam) Dievietei Laimai (Laimas māmuliņai), Dievietei Mārai (Mārai–Veļu Mātei; Mārai–Zemes Mātei), Dievam Jumim, Dievam Ūsiņam, Austras kokam (pasaules kokam; Saules kokam) un citiem Dieviem un citām Dievietēm. Bet Tu esi tizls provokātors, segvārdu zaglis, viltvārdis.
     Ar NEcieņu, Skolnieciņš
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
     Skolnieciņš© ®Skolnieciņš
     Latvju Dievi mūžam viedi.
     Dievturība vienmēr dzīva.

    2. Skolnieciņš saka: 2022. gada 26. decembra 14:34 Lielebreju šovinisms un cionisms man nepatīk. Lai paši ebreji tic savam tautas Dievam Jahvem/Jehovam, lai paši ebreji tic saviem rabīniem (Jēzum, Mozum), bet citām tautām to lai neuzspiež!!! Un tu, segvārdu zagli, manā vārdā raksti kaut kādus sūdus! Te nav Izraēla, te ir Latvija. Čemodan. Moskva. Vokzal. Čemodan. Vokzal. Teļaviv (Telaviva)!!!
     Bez cieņas, Skolnieciņš

    3. Es jums vēl iemācīšu Latviešu koka dieviņus mīlēt!
     Ar cieņu, Skolnieciņš
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība, gaisma un zvans.
     Skolnieciņš-latviešu īstenās gaismas nesējs TM
     Skolnieciņš- simtslatnieka dēls kas students
     Skolnieciņš kas galvā drāztsTM
     Skolnieciņš-sakārnīša ibena ticības nesējs
     Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

    4. Es te jau mazliet apjuku savā ticībā, tapēc svētās jahves sakārnīša sendieviņu vārdā pateikšu jums vēlreiz visiem-Allahu Akbar!
     Ar cieņu, Skolnieciņš
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
     Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

     1. Skolnieciņš saka: 2022. gada 26. decembra 18:20 Skolnieciņš saka: 2022. gada 26. decembra 18:25 Skolnieciņš saka: 2022. gada 26. decembra 18:31 Izbeidz zagt manu segvārdu! Izbeidz manā vārdā rakstīt sūdus! Izbeidz zagt manu digitālo identitāti! Latvju Dievu vārdā es atgriežu visus tavus zaimus tev atpakaļ, viltus skolnieciņ!

      1. Es iemācīšu jums koka dieviņus mīlēt!
       Izbeidz manā vārdā rakstīt sūdus! Izbeidz zagt manu digitālo identitāti!
       Jahves kokadieviņ sakārnīša vārdā!! Virtuālās identitātes vārdā!
       Ar cieņu, Skolnieciņš
       ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
       Skolnieciņš-latviešu īstenās gaismas nesējs TM
       Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 14. Allahu Akbar Allahu Akbar la ilaha Illallah is referred to as takbeer at tashreeq!
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 15. Pārdomāju- nost ar koka dieviņiem.
  Jāgodina un jāpielūdz Visaugstākais Dievs, kurš ir visas pasaules radītājs un uzturētājs un visu dzīvo būtņu sākotnējais tēvs. Vēdās viņu sauc par Krišnu, kā arī Višnu, Rāmu un vēl simtiem citos vārdos. Svarīgākā garīgā prakse ir Dieva svētā vārda, īpaši Hare Krišna vēdiskās mantras, daudzināšana.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš© ®Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

 16. Es šodien izšķīros uz lielu soli-Jūs mani dārgie lasītāji jau saprotat. Man šodien liela diena, jo es padevos un to izdariju.. Viņa bārda bija lepnums, viņa dienasgrāmata, viņa nodevējs Jūdass; kur vien viņš bija, kādā atmosfērā atradās, vai krogā, vai biedrībā, viņa bārdā uzglabājās ēsma; ko vien viņš darīja, vai ēda vai dzēra, viņa bārda uzņēma sevī un atnesa mājās līdzi vielas, kuras citkārt nau radītas priekš bārdas. Viņa bārda bija bijuse lepnums, bet tikai par viņa nelaimi. Sieva pēc bārdas vien, pēc pirmās mutes, kuru tam deva, nomanīja, ka vīrs bija blēņās bijis. Un viņš, saņemdams sparību, lika nogriezt savu bārdu, bet ~bārdas nazis likās ejot caur sirdi.
  Es to izdarīju-es nogriezu savu bārdu ar sava tēva-simtlatnieka žileti! Pirmo reizi dzīvē!
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš-latviešu īstenās gaismas nesējs TM
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. 2022. gada 26. decembra 19:07 2022. gada 26. decembra 18:31 Tu esi pretīgs segvārdu zaglis. Latvju Dievu vārdā es atgriežu visus tavus zaimus tev pašam atpakaļ!!!

 17. Ziemassvētku noskaņu šogad meklējam citās pilsētās, jo Tukums izkāris jau piecpadsmito gadu vienus un tos pašus rotājumus, kuri sen kā visiem apnikuši, kā arī nevienu jēdzīgu pasākumu nav noorganizējis. Vismaz apbraukājām radus un draugus, kuri pa covid laiku nebija redzēti, un mutes ieplētuši apbrīnojām citās pilsētas valdošo skaistumu, patiešām bija ko redzēt.

 18. 2022. gada 26. decembra 21.26
  Tu esi pretīgs segvārdu zaglis.Svētā sakārnīša un pastalas vārdā es atgriežu visus tavus zaimus tev pašam atpakaļ!!!
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš-latviešu īstenās gaismas nesējs TM
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. Skolnieciņš saka: 2022. gada 26. decembra 22:44 Tu esi pretīgs segvārdu zaglis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *