Komponists Jānis Lūsēns savā dzimšanas dienā sniegs koncertu Tumē

Svētdien, 7.aprīlī plkst.16.00 koncertu cikla „Klaviermūzikas pavasaris“ ietvaros Tumes Kultūras namā viesosies komponists Jānis Lūsēns ar muzikālu performanci “Skaņu lauki”. Tas ir Jāņa izveidots mūzikas virziens, kas balstās uz brīvu, meditatīva rakstura improvizāciju un jaunu tembrālu saskaņu meklējumiem. Sevi viņš nesauc par pianistu, bet gan par klaviatoru. Šis apzīmējums sevī apvieno klavierspēli un lidojumu, kas arī ir Skaņu lauku improvizāciju būtība.

Skaņu lauku mājvieta ir Valkas novada, Zvārtavas pagasta Jāņa Lūsēna mūzikas nams “Ozolu skola”. Pirms 4 gadiem komponists ar dzīvesbiedri Eviju Mundeciemu iegādājās savu darbību beigušu lauku skolas ēku, kuru izveidoja par savu dzīves un radošo vietu. Šeit atrodas Jāņa Lūsēna mūzikas instrumentu kolekcija.

7.aprīlis ir komponista 65.dzimšanas diena, kad daļa mūzikas instrumentu dosies uz Tumes Kultūras namu, lai satiktos ar klausītājiem Jāņa Lūsēna improvizācijās. Muzikālās performances noslēgumā pievienosies arī flautiste Evija Mundeciema, kuras pārziņā ir dažādi pūšamie instrumenti.

 

Ieeja koncertos EUR 10. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv, kā arī norises vietā pirms koncerta. Tālrunis biļešu rezervācijai +371 26332401.

“Klaviermūzikas pavasara” koncertus rīko biedrība “Koris Noktirne” sadarbībā ar Tumes Kultūras namu. Projekts tiek īstenots ar Tukuma novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Komentāri

 1. Jāņa Lūsēna lielākais sasniegums ir franču elektroniskās grupas Space copy-paiste, pateicoties muzikālajam badam bijušajā Padomju Savienībā šī vietējā Space kopija guva lielus panākumus.
  Viss pārējais Jānim Lūsēnam ir vienīga garlaicība, gan pats, gan viņa mūzika.
  Visi atceras ar kādu azartu un dzīvesprieku uzstājās Mārtiņš Brauns, neatkarīgi no vai tā bija Sīpolu uzstāšanās, vai Dziesmu svētku lielā estrāde, tā bija izcila personība ar milzu harizmu.
  Nu nav Jānis Lūsēns nekāds Artūrs Maskats, Rihards Dubra vai Ēriks Ešenvalds, par Pēteri Vasku vispār nerunāsim.

  1. Bet jus neesiet luuseena talanta mazaa pirkstina veerts..tik tups un garlaicigs ir jusu komentars

  2. mieru, mieru, jā, Lūsēna gabali atgādina seisus un jāni mikiņu žāru, bet jebkurā gad Lūsēns ir kārtīgs mūziķis, labprāt klausāmies.

 2. Skanu lauks viens vienigs skanu lauks.un sis skanas nepazud..tas ka magnets pielip dziesmaas skandarbos…citas vairak citas mazak bet paliek…manii paliks vienmer fantastiski nmagnetiski specigaa ziemassvetku dziesma ..nakts ….muktupavela un zenu kora izpildijumaa…tik varena balss..tik varens visuma dieviskaa speka izvirdums un muzika kad aizraujas elpa ta prieksaa..kad gribas klut labakam..un paturet sis izjutas kad gars ar visumu satiekas.muzikaa..paldies par so dziesmu..ta speka maize man.

 3. No pukem milakas man rozes tumsi sarkanas..tas laistas ka rubina kvels un aromats aromats cels…lai uz gada vaazee sodien jums laistas rozes sarkanas kaa skaistas atminas …no dziesmas

  1. Cik nodeldets vards harizma.fui…vins ir vienkarsi unikals..loti glits virietis..es labprat iedzertu ar vinu kafiju vins speletu bet es dziedatu ..es ari biju muzikante kadreiz un man ir laba balss…muzikants vins ir forss

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *