Ķirbja brīnumainās pārvērtības…

Šovakar, 31. oktobrī tiek atzīmēts Visu svēto dienas priekšvakars jeb Halovīns. Tā simbols – izgrebts ķirbi. Ja nu nav iespēts un ir vēlme iesaistīties, lūk, laikraksta «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» žurnālistes Rūtas Fjodorovas Vācijā noskatīti ķirbja grebšanas piemēri. Nelielai Iedvesmai!

Komentāri

 1. Latviešiem šī kristīgā tradīcija nav vajadzīga. Ja Latvijas sabiedrībai ir mugurkauls, tad šo kristīgās popkultūras jeb kristīgās masu kultūras tradīciju var boikotēt. Respektīvi, šai tradīcijai nepiešķir valsts atbalstu. Cilvēki balso ar savu maciņu un ar savu laiku.

  1. Ne jau nu viens ķertais noteiks, kas Latvijas sabiedrībai vajadzīgs.
   Redzi, cilvēki ar savu maciņu balso par Helovīnu, Kristīgajiem Ziemassvētkiem, Valentīndienu un rokkoncertiem.

   Normāli puiši dodas uz ballītēm, iepazīstas ar meitenēm, ar vienu vārdu sakot, izbauda jaunību.
   Bet kā lai sauc to, kuru intersē tikai kaut kādi mežoņu dievi, ņemas pa svētbirzi ar svēto zariņu, visu laiku gaudo, ka viņa tēvu izstūma no kompartijas podlaižu kategorijas un pielūdz nabadzību…..

   1. 1) Citēju tevi: ”Normāli puiši dodas uz ballītēm, iepazīstas ar meitenēm, ar vienu vārdu sakot, izbauda jaunību.”. Man priekš tā nav naudas. Un es esmu students. Es nepiederu pie vidusšķiras, tāpēc es nedzīvoju kā vidusšķira. Tomēr tam nav nozīmes.
    Es dzīvoju atbilstošu savai rocībai un studēju. Kas tur slikts?
    2) Es neesmu komunists. Un es nosodu komunismu tāpat kā nacismu vai jebkādu citu totalitāru ideoloģiju/režīmu.

 2. Ķirbim svētki? Baznīcēni mani pārsteidz. Senāk baznīcēniem it visur bija slimīga paranoja, un baznīcēniem visur rēgojās elkdievība. Ļoti daudzas tautas tādēļ tika iznīcinātas ar kristiešu taisnīgajām rokām. Bet tagad kristieši publiski nodarbojas ar elkdievību. Kristīgā popkultūra ir izdomājusi leģendu par skopuli Džeku un Velnu. Un ķirbis aiziet tautu masās uz urrā. Tas viss tiek darīts, lai angliski runājošie cilvēki nesāktu interesēties par ķeltu pagāniskajiem svētkiem (datumi sakrīt), un lai nesāktu pielūgt Ķeltu Dievus. Tā teikt, neopagānisma – druidrisma un vikkas – slāpēšana.

 3. Paldies par infu!
  Tagad zināšu, ka studentu puiši nedraudzējas meitenēm un, ka draudzībai ar meitenēm vajag bezjēgā naudas.
  Pats stāstīji, ka tavs tēvs apkalpoja partijniekus tajos partijnieku dzerstiņos, bet tie maitas juku laikos pagrāba piķi un aizlaidās, bet nabaga sulaini pameta likteņa varā.

  1. 2023 saka: 31.10.2023 Ko tu piekasies manam tēvam? Mans tēvs nebija komunists. Viņš piedalījās Baltijas ceļā. Un arī ziedoja naudu Barikādēm. 700 rubļus.
   Visu savu sapelnīto īpašumu viņš atstāja bijušajai sievai, jo viņš negribēja, lai viņa bērni augtu nabadzībā. Diemžēl viņam šķiršanās sakrita ar iepriekšējās iekārtas sabrukumu. Tas bija 1993. gads. Pēc tam viņš darbu tirdzniecībā beidza. Strādāja par celtnieku. Tur arī veselību sabojāja. Manam tēvam ir 69 gadi. Pensija maza. Vien, apmēram, 460 eiro. Mans tēvs ir Latvijas Republikas patriots. Nesmejies par manu tēvu.

  2. 2023 saka: 31.10.2023 12:35 Pašlaik es dzīvoju kā trūcīgais. Arī pusaudža gados biju trūcīgs. Mans pamatmērķis ir izdzīvot un pabeigt studijas.

  3. 2023 saka: 31.10.2023 12:35 Esmu visai tizls un neglīts čalis. Es nepatīku nedz čaļiem, nedz meičām, nedz traņiem. Pat suņiem es nepatīku. Manu intīmo dzīvi nevar glābt ne hloforms, ne tetrahlorogleklis.
   Bet es par nabadzību nesūdzos, jo nabadzība norūda raksturu. Nabadzība dod sīkstumu un atsaldētu raksturu.

 4. Skolniekzellis saka: ”Diemžēl viņam šķiršanās sakrita ar iepriekšējās iekārtas sabrukumu. Tas bija 1993. gads.”
  He he, te nu atklājies visā krāšņumā- Skolniekzellis sēro par sabrukušo sovoku, būtu sovoks turpinājies Skolniekzellis tagad dzīvotu šiki.
  69 gadi, pensija 460euro, liecina tikai par to, ka nodokļi NAV maksāti vai darba stāža NAV.
  Tagad par vēlu gaudot par nemaksātajiem nodokļiem.
  Un vēl, kaut kas tev ar to ģimenes stāstu īsti nav, tu gadījies pirmspensijas vecumā, kad jādomā par mazbērniem, bet nē, opja vecumā cep augšā savējo….

  1. 2023 saka: 31.10.2023 13:59 Es pēc sovoka neskumstu. Juris Siņelobovs nodokļus par darbiniekiem nemaksāja. Bet par miljonāru tapa. Viņa tēvs bija sarkanais veterāns, māte Cēsu maizes kombināta vadītāja. Rūdīta komuniste. Letonika.lv Juri Siņelobovu glorificē. Es Letonikas redakcijai aizrakstīju, ka nepiekrītu šā cilvēka apjūsmošanai. Un Jura Siņelobova meita strādāja VID’ā augstā amatā. Viņai ir LU maģistra grāds ekonomikā. Celtniecība tolaik visā Latvijā bija krimināla. Mans tēvs remontēja Rīgas galvenajā VID’a ēkā Jura Siņelobova meitas darba kabinetu. Lai gan mans tēvs arī pie paša Jura Siņelobova taisīja remontus, kad bija firmā, šamais par viņu nodokļus samaksāt nevīžoja. Un tu domā, kur mans tēvs rāva iemaņas restaurēt akmens mūri manā lauku pagastā? Celtnieka pieredze. Vienīgi astma un insulti darīja savu.
   Pa LTV1 skatījos ziņu sižetu par pierobežas žogu, kur strādniekus firma apčakarēja. Es pat nobrīnījos, ka tagad kaut kas tāds vel ir.

  2. 2023 saka: 31.10.2023 13:59 Man ir 23 gadi. Būtu gājis uzreiz uz LU BF, būtu tagad maģistrs. Bet tā man ir divi gadi ar RTU MLĶF redītpunktiem ķīmijas tehnoloģijā. Un esmu vien treškursnieks. Lai Izglītības ministrija man iedod profesionālā maģistra grādu biotehnoloģijā vai bioķīmijā. Kredītpunkti man to atļauj. Zobārstiem tādus dod, viņi skaitās profesionālie maģistri. Ja vajag atsevišķi izstrādāt zinātniskajā maģistra darbu, tad esmu ar mieru. Vienkārši pieriebies, ka valsts nabagus moka. Nabadzība man ir līdz kaklam.

  3. 2023 saka: 31.10.2023 13:59 Toties mana tēva ex. sieva ir super ierēdne ar algu ap 50 000€ bruto. Mans tēvs izmantoja visus savus blatus, lai savai sievai nodrošinātu izglītību. Viņš viņu iekārtoja par juristkonsolu, kad viņa bija pirmajā kursā. Man tādas haļavas nav. Viņai superīga juridiskā prakse gāja paralēli diploma iegūšanai.
   Viņa pēcāk viņu krāpa ar vietējo policijas priekšnieku, pie kura bija vietniece.
   Tāpēc man tēvs no tirzniecības aizgāja. Mana tēva ex.sievas joberis sutočņikus sūtīja pakaļ manam tēvam uz darbu. 90-tie gadi. Bet par nabadzību es nesūdzos. Nabadzība man ir kā draudzene. Ļoti greizsirdīga draudzene. Esmu salaulāts ar nabadzību, un tas ir lieliski. Pēdējo gadu ir jānomokās. Tad pa vasaru varēšu sākt strādāt un pelnīt savus 1300€ bruto. Ķīmiķiem maksā 1600€ bruto. Mikrobiologiem par dažiem simtiem eiro mazāk.

 5. Ar prātiņu tavam tēvam ir tā pašvakāk.
  Nogrābis 20 gadus jaunāku studenti, un iedomājas, ka tā ilgi pacietīs kaut kādu vecu nīkuli.
  Bet ar to vēl nav viss, ar iztiku ir čābīgi, bet, neskatoties uz to, bezatbildīgi nākamajai cep augšā nākamo sīci, kaut pats pirmspensijas vecumā, kad citi normāli onkas auklē mazbērnus. Tā jau ir, kam nav galvā , tam nenovaldāms biksēs.
  Ta pilnīgi vienalga, kas tur tas darba devējs, bet par nomaksātajiem nodokļiem, visupirms, esi atbildīgs PATS, jo tās ir tavas VECUMDIENAS.
  Par vēlu tagad vecumdienās gaudot, jo vainīgs biji pats.

  1. 1) Vecuma starpība starp manu tēvu un viņa ex.sievu ir vien 7 gadi. Viņa sievai pirmā izglītība ir medmāsa. Taču medicīnā viņa strādāja īsu laiku, tā darbojās kā viesnīcas administratore. Viņai no mana tēva ir divi bērni. Visu īpašumu viņš atstāja tur. Vienkārši viņa sāka justies neatkarīga, būdama skaista 31. gadu veca sieviete. Izglītība viņai bija. Mans tēvs no viņas aizgāja. Un pēc 6 gadiem piedzimu es. Viņa manu tēvu pirms manas piedzimšanas sauca atpakaļ, bet mans tēvs atteicās.
   2) Celtniecībā nodokļus nemaksā teju visas firmas. Gribi strādāt, tad piekrīti. Līdzīgi kā par simtlatniekiem, kuri veica celtniecības darbus, nodokļus par viņiem nemaksāja.

  2. 2023 saka: 02.11.2023 09:34 Tu izjūti baudu no mana tēva noniecināšanas. Sadists tu esi.

  3. 2023 saka: 02.11.2023 09:34 Tu saki, ka četrdesmit pieci gadi ir pirmspensijas vecums. Bet mūrēt akmens mūri 56 gadu vecumā, tev liekas normāli.

   1. Un tev liekas, ka 45 gadu vecumā bez normāliem iztikas līdzekļiem taisīt bērnu ir normāli?
    Ja ir veselais saprāts, tad tas ir bezatbildīgi, bet ja nav, tad ir tā kā ir tagad…

    1. 2023 saka: 02.11.2023 11:23 Viņam bija tolaik darbs, viņš strādāja par celtnieku. Darbu zaudēja vien 2008. gadā. 2007. gadā skaitījās uz zilās lapas. Mans tēvs pirms darba tirzniecībā strādāja par celtnieku divus gadus. Un pēc 1993. gada viņš strādāja kā celtnieks. Mana māte strādāja kā pavāre. Vienīgi vēlāk viņai sākās problēmas ar veselību. Viņš nedomāja, ka celtniecībā zaudēs veselību.
     Līdzīgi es nedomāju, ka RTU no 105 budžeta grupas ķīmijas studentiem var būt vien 20 absolventi. Reāli to neviens uzreiz nesaka. To tu saproti ar laiku pats.

    2. 2023 saka: 02.11.2023 11:23 Par simtlatniekiem es valsti sūdzēšu tiesā, neesmu jurists, esmu mikrobiologs ar ap sekmīgiem 80KP ķīmijā, tāpēc uz galvu esmu dulls un ietiepīgs.
     Būs naudiņa, būs spēks algot juristu pakalpojumus un segt tiesvedību izmaksas. Nekas nav piedots un aizmirsts. Darba likums ir svēts. Svēts. To neievērot ir grēks. Mans tēvs no savas puses godam izdarīja darbu, tas mūris stāv bez defektiem. Pašvaldību gaida pastarā tiesa.

 6. Ironiski. Nez kāpēc līdz 7. gadsimtam Visu svēto dienu kristieši svinēja 13. maijā. Bet 7. gadsimta tā laika Romas pāvests nolēma svinamo dienu nomainīt uz 1. novembri, lai ieriebru ķeltiem, kas uz to brīdi vel nebija kristīti un svinēja Samainu. Helovīns/Halovīns ir nožēlojama Samaina un ķeltu pagānisma izsmiešana. Ja kādam interesē, tad internetā var ieguglēt: druidry, Celtic Gods and Goddesses.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *