Jaunmoku pilī skatāma kolekcionāres Ilzes Spīres kolekcija «Kurpes kurpītes»

Jaunmoku pils Freimaņa zālē apskatāma mākslas skolotājas Ilzes Spīres dažādu materiālu un izmēru suvenīrkurpes kolekcijā “Kurpes kurpītes”, kuras atceļojušas no visas pasaules.

I. Spīres kolekcionēšana sākusies ar 1996. gada Dziesmu un Deju svētkiem, kur viņa nejauši iegādājusies sev kurpīšu kuloniņu. Vēlāk kurpīšu kolekcionēšanai iesaistījusies arī ģimene, radi, draugi un paziņas, no ceļojumiem atvedot pa kādai suvenīrkurpītei. Kurpītes atceļojušas no visas pasaules – tālākās no ASV un Meksikas – Maiju apmetnēm. Kurpītes ir arī no visiem Latvijas novadiem, Igaunijas, Lietuvas, Itālijas, Holandes, Turcijas, Anglijas un Norvēģijas.

Kurpīšu kolekcijā apskatāmas kurpītes no senākiem laikiem līdz pat mūsdienām, no greznām balles kurpēm līdz pat kalpu vīzēm. Vismazākās kurpītes kolekcijā ir auskari – vasaras pludmales čībiņas, – tikai 5 mm, bet lielākais ir puķu pods. Ir apskatāmi arī dažādi sadzīves priekšmeti kurpīšu formā un skaistumlietiņas, piemēram, eglīšu mantiņas, kuloniņi, auskari, brošas, magnēti, apsveikuma kartiņas, galda dekori un citi.

Ilze Spīre dzimusi Aizputē, skolotāju ģimenē. Mācījusies Krotes pamatskolā, Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā un pabeigusi Liepājas Pedagoģisko augstskolu. Šobrīd Ilze Spīre pasniedz bērniem vizuālo mākslu Aizputes vidusskolā, Aizputes Mākslas skolā un Dienvidkurzemes 2. vidusskolā, kā arī ir mākslas pulciņa skolotāja Aizputes Skolēnu jaunrades centrā.

Izstāde apskatāma līdz marta beigām. Ieeja izstādē pēc muzeja cenrāža.

Tiekamies Jaunmoku pilī!

Komentāri

  1. Ak kurpites kurpites..kaadas gan uz pasaules nav kurpites..ar briljantiem rotatas no aadas taisitas pat no porcelana un vienkarsa sintetiska materiala un auduma.katram pec macina biezuma..un ko gan mes daritu bez kurpitem..kuras tik daudz staigajusas pa pasauli un daudz redzejusas..bet vakaros noliekam tas pie gultinas cuceet..nu gluzi kaa cilveku ..arii reiz tak tam pienak skumji laiki un jaskiras no nesetaja.tas novalkajas tas pardodot humpalas ..vai izmetot miskastee..taas dzives beigas..tapat ka ccilvekam kad vins nomirst..var but tas uzvelkot kajaas..lai nu paliek pie neesataja…ta ka pasauli puenekkejusi gruti laiki..ari kurpitem var puenakt gals tas nomainot pret pastalam..bet varbut ka vairs nebus nesataju…tas staves muzejaa kas atgadinas par civilizaciju..reiz bija.tijai hebus kas to apmeklee.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *