Durbes pils aicina uz Keramiķu dienām

15. jūlijā no 10.00 līdz 16.00 Durbes pils teritorijā (M. Parka iela 7, Tukumā) jau otro gadu noritēs Keramiķu diena. Šogad iedvesma smelta no fajansa izstrādājumiem Durbes pils izstādē “Zili baltās pasaules valdzinājums”. Pasākumā tikšanās ar keramiķiem, keramikas meistardarbnīcas gan lieliem, gan maziem, keramikas tirdziņš un deju priekšnesums Tukuma deju skolas “Demo” izpildījumā. Dalība pasākumā bezmaksas.

Vai zinājāt, ka Tukumā ilgstoši darbojās Tukuma rūpkombināta keramikas cehs, kurā strādāja izcili meistari? Arī mūsdienās tradīcijas nav zudušas, Tukumā, Durbē un novadā joprojām čakli strādā keramikas un porcelāna meistari.

Plkst. 12.00 radošajās darbnīcās atklāsim porcelāna liešanas un veidošanas meistarstiķus – savu meistarību un prasmes demonstrēs “Mēness bļoda” meistare Dace Zvaigzne.

No plkst. 14.00 līdz 16.00 Daces Zvaigznes vadībā apmeklētāji varēs iemēģināt roku veiklību rožu darināšanas darbnīcā – izgatavotās rozes kļūs par kopradīta mākslas darba “Visur tikai rozes zied” sastāvdaļu.

No plkst. 11.00 līdz 16.00 bērniem būs iespēja darboties un atklāt māla veidošanas noslēpumus kopā ar Tukuma Mākslas skolas pasniedzēju Inesi Auziņu.

Plkst. 13.00 un plkst. 15.00 pasākuma laikā Tukuma profesionālās deju skolas “Demo” absolventi un audzēkņi iedzīvinās vēsturisko fajansa trauku dekoratīvos zīmējumus – ķīniešu motīvus un “galantās ainiņas”.

No plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 būs iespēja satikt keramikas meistarus Daci Zvaigzni, Sanitu Mickus, Gunāru Jansonu, Ivaru Grasi, Velgu Melni, Ivetu Jēkabsoni un iegādāties viņu veidotos keramikas darinājumus.

Pasākuma laikā Durbes pils 1. stāvā skatāma vēsturiskā ekspozīcija, bet 2. stāvā dinamiski mainīgajā izstādē skatītājus priecēs Tukuma rūpkombināta keramikas ceha plašais darinājumu klāsts un bagātīgā fajansa izstrādājumu izstāde “Zili baltās pasaules valdzinājums”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *