Durbes pils aicina izzinošā smaržu un garšu notikumā uz “Vēsturisko parku un dārzu dienu”

2. jūlijā no 12.00 līdz 16.00 Durbes pils (M. Parka ielā 7, Tukumā) aicina uz “Vēsturisko parku un dārzu dienu”. Šogad tēma ir veltīta muižu virtuves dārziem, jo tiem bijusi liela nozīme virtuves kultūras attīstībā. Pasākums būs interesants ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, tādēļ aicinām ģimenes kopīgi pavadīt laiku izzinošā smaržu un garšu notikumā un uzzināt, kur ir Durbes pils virtuves dārziņš, pagrabi un būs iespēja satikt pils ķēkšu.

Durbes pils kalpu mājas pagalms, ko aptver aizsargmūris, ir piedzīvojis lielas pārmaiņas jo sevišķi pēdējo gadu laikā. Iekšpagalmā vairākkārt ir veikti arheoloģiskie izrakumi, bet šobrīd tur ir izveidotas garšaugu un kultūraugu dobes, kas vedina pārdomās par to, kā varētu būt mainījusies cilvēku ēdienkarte pēdējos simts un vairāk gados.

No 12.00 līdz 16.00 atvērts būs pils ķēķis, kas ikdienā apmeklētājiem nav pieejams. Tur būs iespēja satikt pils ķēkšu, kura izrādīs muižas ķēki un dalīsies ar saviem noslēpumiem un gardajām pils receptēm. Saklausot, sataustot, sasmaržojot, apmeklētāji aicināti atminēt garšaugus un uzzināt to labās īpašības. Tur iespējams uzglabāti pārtikas produkti muižas vajadzībām.

Plkst. 13.00 un 15.00 Durbes pils kalpu mājas pagalmā arheologs Dr. hist. Rūdolfs Brūzis stāstīs ne tikai par savu profesiju un arheologam nepieciešamajiem instrumentiem, bet arī par gadu gaitā notikušajām kalpu mājas pārvērtībām un arheoloģisko izrakumu procesiem, demonstrēs kalpu mājas iekšpagalmā atrastos priekšmetus, atklās, kā noteikt to vecumu. Pils darbinieki ļaus ielūkoties arī kalpu mājas pagrabos, kas līdz šim apmeklētājiem nav bijuši pieejami.

Apmeklētāji aicināti arī apskatīt Durbes pils vēsturisko interjeru, Jaņa Rozentāla glezniecības un jūgendstila priekšmetu mākslas izstādi “Ieraudzīt Rozentālu” un Tukuma muzeja 85 gadu jubilejai veltīto izstādi “ARTEFAKTUM”.

Dalība pasākumā ar muzeja biļeti: skolēniem, studentiem un pensionāriem, personām ar invaliditāti 1,50 EUR; pieaugušajiem 2,50 EUR; ģimenes biļete 5,00 EUR un 6,00 EUR.

Pasākums notiek sadarbībā ar Latvijas piļu un muižu asociāciju un norišu cikla “Tiekamies Tukumā” ietvaros.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *