Durbes pilī atvērs Ineses Smirnovas grāmatu bērniem “Sinepes patskaņu un divskaņu pantiņi”

7. oktobrī 12.00 Durbes pilī (M. Parka iela 7, Tukumā) notiks logopēdes Ineses Smirnovas grāmatas “Sinepes patskaņu un divskaņu pantiņi” atvēršanas pasākums. Šī grāmata oriģinālā un neierastā veidā pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem palīdzēs apgūt latviešu valodas patskaņus un divskaņus. Grāmatu laidusi klajā izdevniecība “RaKa”.

Grāmata “Sinepes patskaņu un divskaņu pantiņi” veidota, izmantojot zinātnieces un logopēdes Irēnas Miltiņas izstrādāto skaņu modelēšanas paņēmienu. Modelēšanas metodē būtiskākie skaņu izrunas komponenti raksturoti ar vienkāršām grafiskām zīmēm. Tās atgādina bērniem, kādam ir jābūt mutes un lūpu atvērumam, izrunājot konkrētu skaņu un veidojot skaņas vibrāciju. Grāmatas galvenā varone Sinepe piedāvā bērniem apgūt īsus skaitāmus vai dungojamus pantiņus un atrast tajos konkrētu patskani vai divskani.

Lai rosinātu bērna vēlmi darboties, māksliniece Ilva Bārene ir izveidojusi oriģinālu patskaņu rūķi un katram pantiņam izveidojusi īpašus zīmējumus, kurus bērniem būs iespēja izkrāsot.

Inese Smirnova absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas kordiriģēšanas nodaļu prof. Ludmilas Pismennajas klasē (1986). Latvijas Universitātē ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu (2002). Latvijas Universitātē ieguvusi skolotāja logopēda kvalifikāciju (2018). Par diplomdarbu “Modeļu izmantošana 5 – 6 gadīgiem bērniem priekšējā mēleņa L fonētiski fonemātisko traucējumu novēršanai” saņēmusi Latvijas Universitātes rektora Atzinības rakstu. Šobrīd Inese Smirnova strādā par skolotāju logopēdu Tukuma pirmsskolas izglītības iestādē “Karlsons” (no 2017). Ir Latvijas Logopēdu asociācijas biedre.

Grāmatu būs iespējams arī iegādāties uz vietas pasākuma laikā.

Ieeja grāmatas atvēršanas pasākumā interesentiem ir bezmaksas. Durbes pils pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu apskate ar muzeja biļeti: skolēniem, studentiem un pensionāriem, personām ar invaliditāti 1,50 EUR; pieaugušajiem 2,50 EUR; ģimenes biļete 5,00 EUR un 6,00 EUR.

 

Komentāri

  1. Vai atceries savu piirmo skolas dienu skolotaju…pirmo aabeci ar gaili uz vaaka..vai atceries pirmo burtu ko iemacijies pirmo patskani divskani lidzskani..pirmas skanas ko savelkot kopaa veidojas vaards..purmo dzejoli..vai viegli ir tev to atcereties..vai viegli bija iemacities lasit..skolotaja macija mamma majas macija…man nemaz nebija tik viegli..es atceros..un savu pirmo gramatinu saksim macities..aabeci esmu saglabajusi vel sobaltdien.. ka sakumu sakumu burtu un gramatu pasaulei ..tagad ir logopeedi tik daudz gramatu un abecu bernu sagatavosanai skolai…paldies inesei par pantiniem..ari musu bernibas tak bija visadi smiekligi pantini ar atskanam berniem…olin Bolin cimpaa rimpaa kajin vejin bums..berniba..kaut kas vienreizeja un neatkartojama muusu katra dziivee..kurs katram dots tikai vienreiz ..lai to neaizmirstu.ka savas dzives vissvarigako un visskaistako sakumu.

      1. Kas jums ir iekodis…vai skorpions..nekaa nopietna..uzlieciet briljantzalo un dzivojiet talak..jaa es neesmu literate bet gan ntz lasiitaaja kurai ir tiesibas tapat ja jums izteikt viedokli..literat.neesmu Romaanu cienitaja..es labak lasu pasakas..ar tam pilni portali.

  2. Reiz pirmajaa septsmbri braucot no pilsetas ar autobusu uz majam reizee izskapu ar kadu patalu kaiminu skolasbiedru..vinam rokas bija alus bundza un sejaa alkoholika pazimes .mes kopa gajam 2km uz majam..runajam par skolas gadiem gimeni bralu un masu likteniem.vecakiem.kuri vinam jau kapu kalninaa.vins stastija par savu dzivi..jo visu bija pazaudejis..vinam vienaldziga skita hakotne stradaja gadijuma darbus..biezi vinu sodija par brauksanu dzerumaa..vins hebaidijas nomirt no covidpotes jo uzskatija ka dzivei nav jegas…klausijos un sirdii izjutu ruugtumu..skolaa bija smuks zilacains jautrs puisis…neko vinam neparmetu un padomus hedevu.katram pasam par savu dzivi jaatbild un savs cels ejams…tad vins peeksni ieminejas …..leduspuke.. sodien tak pirmais septembris..vai atceries dzejoliti ko skaitijam…jau klavu lapas sartojas jau dzerves rindaa kakjartojas uz siltam zemem dzerves trauc mus sodien visus skola sauc…luk tas ir pats galvenais ko atcereties un verts dzivot…vins teica tas skolas gadu skaistakas atminas….kaut kas mani notika un kaklaa iespruda kamols…es atceros.. domaju tomer dzive ir lietas kas jaut ko nozimee sim cilvekam..atceros kad abi mazi berneli pieturaa gaidijam autobusu ar asterem rokas..bija tak pirmais septembris…norteicu.. juri..viss vel nav zaudets..ja atceries tik mazu bet tev tik svarigu notikumu…dzive turpinas.megini to sakt no gala…noteicu.. lai tavs dzejolitis ir tavas laimes cela maize..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *