Zila_vizbulite_Foto_Inita_Daniele

Dabas muzejs pavasara brīvlaikā aicina uz Skudru rītiem

­Sagaidot pavasari un kukaiņu mošanos, Latvijas Nacionālais dabas muzejs skolēnu brīvlaika nedēļā sarūpējis norišu ciklu Skudru rīti, kas notiks izstādē „SKUDRA”. Pavasara brīvlaikā muzejs būs atvērts visu nedēļu – arī pirmdien un otrdien, 11. un 12. martā.

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā līdz 19. maijam skatāma interaktīvi izglītojoša izstāde „SKUDRA”, kas ar saistošiem faktiem un daudzveidīgiem uzskates līdzekļiem apmeklētājiem piedāvā izpētīt plašo Latvijas un pasaules skudru pasauli. Mazs un liels – tas ir kontrastu princips, kas apspēlēts izstādē un aicina padomāt par visiem zināmā rosīgā kukainīša lielo nozīmi dabas procesos.

 

Lai tematu izzinātu rūpīgāk, skolēnu pavasara brīvlaikā četras dienas, no 12. līdz 15. martam, izstādē „SKUDRA” gaidīsim īpašajos Skudru rītos. Skudru pūznī klausīsimies  stāstus par skudru dzīvi, radošajā darbnīcā veidosim paši savu skudru izstādi, kā arī noskaidrosim vairāk par aizraujošu un atbildīgu hobiju – skudru fermu turēšanu mājās. Aktivitātes notiks no otrdienas līdz piektdienai, katru dienu no plkst. 11.00 līdz 14.00. Aicināti visi interesenti, bet īpaši ģimenes ar bērniem no 5 līdz 12 gadiem. Iepriekš nav jāpiesakās, un dalība ar izstādes biļetēm.

 

No 11. līdz 30. martam muzejā būs pieejama arī uzdevumu trasīte par gada dzīvnieku „Stirnai pa pēdām”. Tā būs interesanta patstāvīgai muzeja zooloģijas un augu un sēņu ekspozīciju apskatei, meklējot atbildes uz uzdevumu grāmatiņas jautājumiem par stirnām un citiem ragaiņiem. Materiāli būs pieejami muzeja vestibilā. Dalība ar muzeja ieejas biļetēm.

 

Ikviens līdz 17. martam vēl var pagūt aplūkot izstādi „Lāči Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu kolāžās un Igaunijas fotogrāfu darbos”. Tā stāsta par lāčiem Latvijā un Igaunijā, to uzvedību, barību, darbības pazīmēm dabā, kliedējot mītus un mācot izprast šos dzīvniekus. Dabas fotogrāfijas papildina izteiksmīgi lāču portreti un arī kāds skumjš, bet pamācošs stāsts par jaunu lāci Vidzemē.

 

Plašāka informācija par norisēm: www.dabasmuzejs.gov.lv.

Komentāri

  1. Paldies dabad muzejam par izglitojosiem pasakumiem par dzivo dabu .kukainiem dzivniekiem.kas mums apkart un ko ikdienas sjrejienaa un steigaa dazkart nemaz nepamanam..un daudz ko par to nezinam.ari mes tak esam dala mo dabas ka vienots veselums uz zemes..un katrai dzivai radibai ir sava vieta nozime un funkcijas…..aizej uz mezu..skudras jau pamodusas..tas rosas savaa skudru puznii..viss puznis kustas.. kada noteikti uzrapsies tev uz kajam….pasmaidi un nokrati to lai iet savu celu..un uzdziedi..tu tikai skudru nesamin kas pagalmaa velk balki talaa lielcela garumaa..taa paradis tev celu celu citu ritt…vis gurdums izgaisiis..

  2. Cavinas ntz..es ilgi neuzturos vienaa vietaa..laiks paklejot pa plaso pasauli…lai jums jauks pavasaris.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *