Citroncielava_Foto_Edgars_Trops_

Dabas muzejs aicina piedalīties putnu fotokonkursā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina fotokonkursu „Mans putns 2024” un aicina tajā piedalīties bērnus, jauniešus, pieaugušos un seniorus, kuru aizraušanās ir Latvijas putnu savvaļas dzīves mirkļu iemūžināšana fotogrāfijās. Konkursa labākie darbi no 12. aprīļa būs skatāmi fotoizstādē.

Ar mērķi rosināt sabiedrību vērot un iepazīt dabu fotokonkursu „Mans putns” Latvijas Nacionālais dabas muzejs rīko jau vairāk nekā 20 gadus, un aizvien iesniegtie darbi atklāj ko pārsteidzošu par Latvijas putnu faunu. Konkursa komisija rūpīgi izvērtē katru saņemto fotogrāfiju, pievēršot uzmanību ne tikai putnu sugām, bet arī kompozīcijai, autora izpratnei un attieksmei pret dabu.

Arī šogad, sagaidot pavasari un pirmos gājputnus (Kurzemē jau februārī manīti lauku cīruļi, ķīvītes, ziemeļu gulbji un dažādu sugu zosis), aicinām fotogrāfus amatierus piedalīties konkursā, pacīnīties par balvām un iespēju savu fotogrāfiju ieraudzīt izstādē.
Konkursā drīkst iesniegt tikai Latvijā uzņemtus savvaļas putnu attēlus. Fotogrāfijas tiks vērtētas četrās vecuma grupās – bērni (līdz 12 gadiem), jaunieši (13–20 gadi), pieaugušie (21–50 gadi) un seniori (vecāki par 51 gadu). Katrā vecuma grupā būs viens uzvarētājs. Viens dalībnieks drīkst iesniegt vienu līdz trīs krāsainas, 30×40 cm lielas, izdrukātas fotogrāfijas.
Darbus konkursam līdz 20. martam var iesniegt Latvijas Nacionālajā dabas muzejā vai sūtīt pa pastu. Laureātu paziņošana, apbalvošana un labāko darbu fotoizstādes atklāšana notiks 12. aprīlī Dabas muzejā. Par balvām laureātiem rūpējas SIA „Baltic optics”, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, Latvijas Nacionālais dabas muzejs un citi atbalstītāji.

Dalībniekus aicinām iepazīties ar pilnu konkursa nolikumu muzeja mājaslapā www.dabasmuzejs.gov.lv.

Komentāri

  1. Putni ir .brivibas un miera simbols..cik gan tuksa pasaule butu bez putniem.vai ne..kas pavasaros piepilda muusu apkartni ar dzivibu ar dziesmam ar to daudzveidibu rosisanos savas ligzdaas un katram savs sarms izskats ipatnibas un vide kura vins dzivo…kas gan butu pavasaris bez gajputnu ierasanos savaa dzimtenee..un to sveicieni ar dzervju zosu un gulbju klaigam savilno jebkuru dveseli.. .strazdu burisu gatavosana un strazdu svilposanu .pagalmos rada .priecigu pavasarigu noskanu.. graciozaa…starka ierasanas baltajiem sparnu vezieniem pari majai uz savu ligzdu sagaidam ka gimenes locekli.un sakam esi svveiks sveteli kurs katru ritu klabinas pastaigasies pa abeldarzu atradis sev partneri un veidos gimeni.un sasveicinasies ik ritu ar tevi..ap janiem ligzdaa jau mazuli kunosies un veros pasauli..un kas gan butu maijs bez lakstigalu trellem ievu krumaa un upes malaas.valodzes supulis berza zaraa..dzeguzes balss pari miglainiem meziem maijpukisu laikaa..ari vietejie pelekie ziemotaji .zvirbuli ziilites varnas.tik izturigi viiss ligzdas un perinaas bernus ..veroju putnus un domaju..cik gudri gan dievs izveidojis pasauli..lai cilveks nejustoss vientuls ..novertetu visu dzivo sev apkart saudzetu to ka lielu dieva davanu…bet ari putnu ierasanas ir tikai mirklis lidz rudenim…iemuzini tos foto ..lai paliek ka dabas unikalais skaistums..kas ir tik brivs skaists un varens un skanu piepildits traucoties zilajas debesis preti saulei..esi skatos un brinos..gribu lidot tiem lidz.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *