Dabas muzejā notiks pasākums ģimenēm par  dzīvnieku skeletiem

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 25. novembrī, no plkst.11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Pats sevi notur, vējš cauri svilpo”, kurā muzeja pedagogi aicinās izzināt dažādu dzīvnieku skeletus.

Pasākums „Ģimenes diena” Latvijas Nacionālajā dabas muzejā notiek mēneša pēdējā sestdienā un ir interesants mazajiem dabas pētniekiem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Katru reizi tas veltīts kādam aizraujošam dabas tematam. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi kopā ar vecākiem jāmeklē ekspozīcijās, tos palīdz noskaidrot arī muzeja pedagogi.

 

Šoreiz pētīsim zīdītājdzīvnieku skeletus, to uzbūvi, kopīgo un atšķirīgo. Mācīsimies atpazīt ekstremitātes un noteikt, kuriem dzīvniekiem tās pieder. Aplūkojot dažādus galvaskausus, mēģināsim saprast, kā plēsēju, augēdāju un visēdāju zobi pielāgojušies to barībai. Pētīsim arī cilvēka kaulu veidus. Ikviens varēs iejusties zooarheologa lomā un noteikt zvēru skeletus, kā arī radošajā darbiņā sagatavot izglītojošu pastkarti. Pasākumā būs apskatāmi muzeja zooloģiskā krājuma priekšmeti, kas ikdienā apmeklētājiem nav pieejami.
Ģimenes dienā var piedalīties laikā no plkst.11.00 līdz plkst.16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst.15.30). Lūdzam ņemt vērā, ka muzeja darba laika sākumā (plkst.11.00) var veidoties rindas. Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes. Iepriekšēja pieteikšanās ģimenes dienai nav nepieciešama. Dalības maksa – muzeja ieejas biļete + pasākuma biļete (3,00 € ģimenei). Biļetes varēs iegādāties Mobilly un muzeja kasē.

 

Plašāka informācija par ģimenes dienu un citām norisēm www.dabasmuzejs.gov.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *