Attēlam ir ilustratīva nozīme

Čaklākie izlietoto bateriju vācēji – arī Tukuma jauniešu centrā

Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona, kuras ietvaros sadarbībā ar AS “BAO” pārstrādei nogādātas nepilnas 25 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu – tas ir par 6 tonnām vairāk, nekā pērn. Konkursa laikā teju 75 tūkstoši Latvijas bērnu un jauniešu no 314 mācību iestādēm čakli iesaistīja savas ģimenes un draugus izlietoto bateriju vākšanā, kas tagad ir pārstrādātas vērtīgās otrreizējās izejvielās. Rīgas reģionu konkursā pārstāvēja 106 izglītības iestādes, savācot 8591 kg izlietotu bateriju – tas ir uz pusi vairāk, nekā pērn.

Rīgas reģionā vislabākie sasniegumi bateriju vākšanā šogad Rīgas 64. vidusskolai, kuras audzēkņi ne tikai savākuši pārstrādei 974 kg bateriju, bet arī izcīnījuši 2. vietu bateriju vākšanā Vislatvijas mērogā. Ķekavas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Ieviņa” audzēkņi nodeva pārstrādei 697 kg bateriju, savukārt Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” audzēkņi pārstrādei nodeva 584 kg bateriju.

Būtisks rādītājs, kas parāda konkursa dalībnieku čaklumu, ir vidējais savāktais izlietoto bateriju apjoms, rēķinot uz vienu izglītības iestādes audzēkni. Parasti konkursā “Tīrai Latvijai” visvairāk izlietoto bateriju uz vienu audzēkni savāc tieši mazās reģionālās izglītības iestādes. Šogad Rīgas reģionā čaklākie bateriju vācēji bijuši Tukuma novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā, kur katrs savācis vidēji

6,21 kg bateriju. Ķekavas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Avotiņš” audzēkņi vidēji ir savākuši 5,57 kg izlietotu bateriju katrs. Savukārt Madlienas vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenītis” audzēkņi vidēji ir nodevuši 5,05 kg izlietoto bateriju katrs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *