Brīvdienu nodarbības un spoku stāsti muzejā

Kas skatāms un piedzīvojams Tukuma muzejā šajā nedēļā, no 23. līdz 29. oktobrim?

Skolēnu rudens brīvlaika radošās nodarbības

Skolēnu rudens brīvlaiku Tukuma muzejs piedāvā pavadīt izzinoši un izklaidējoši. No 23. līdz 29. oktobrim bērniem vai visai ģimenei kopā iespēja piedalīties radošās nodarbībās Tukuma Audēju darbnīcā, Tukuma Mākslas muzejā un Džūkstes Pasaku muzejā.

24., 25. un 26. oktobrī 13.00–15.00 bezmaksas radošā nodarbība “Minka meklē draugus” Tukuma Mākslas muzejā. No 24. līdz 28. oktobrim 11.00–15.00 uz radošo nodarbību “Lai top ķekatu maskas!” aicina Džūkstes Pasaku muzejs. 25. un 26. oktobrī 11.00–13.00 apdrukas nodarbību “Rudens raibumi” piedāvā Tukuma Audēju darbnīca.

Informācija par katras nodarbības dalības maksu un plašāka uzziņa par to norisi pieejama Tukuma muzeja mājas lapā šeit

 

Leģendu nakts

  1. oktobrī 18.00 Durbes pilī notiks “Leģendu nakts” ar moto “Itālija. Ceļojums cauri gadu simtiem”. Šajā vakarā stāsti, nostāsti, vēsturiski fakti kļūst par realitāti un ceļotājs par daļu no tās. Itālija no seniem laikiem tiek uzskatīta par mākslas šūpuli un izcilu mākslinieku dzimteni. Tā ir sapņu zeme, kuru skatīt, iepazīt un izbaudīt tiecas tūkstošiem cilvēku. Vai zināt, ka daudzi ar Itāliju saistīti mākslas priekšmeti un vēsturiski personāži skatāmi arī Durbes pilī?

Šogad Leģendu naktī ceļosim cauri gadu simtiem un ļausimies itāļu temperamentam un Itālijas mākslas valdzinājumam. Apmeklētājiem būs iespēja klausīties, skatīties un arī pašiem radīt. Savukārt itāļu skaņdarbus izpildīs TV un izklaides pasākumu vadītājs, dziedātājs, Latvijā dzīvojošais atraktīvais itālis Roberto Meloni.

Ieeja pasākumā: 5.00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem un Tukuma novada personām ar invaliditāti ieeja ir bezmaksas. “Leģendu nakts” ir Latvijas piļu un muižu asociācijas ikgadējs pasākums, kas notiek jau 12. reizi.

Informācija: 26305946, 25721502, durbespils@tukumamuzejs.lv. Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

 

Tradicionālais Spoku stāstu vakars

  1. oktobrī 16.00 – 19.00 Džūkstes Pasaku muzejā apmeklētāji aicināti uz stāstniecības pasākumu “Spoku stāstu vakars”. Muzejā tas norit jau 12 gadus, ar mērķi sabiedrībā uzturēt un veicināt stāstniecības prasmes un ļaut fantāzijai vaļu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Šajā vakarā ikviens apmeklētājs gaidīts spocīgā apģērbā un neierastā gaisotnē gan klausīties, gan stāstīt savus stāstus.

Mazākie muzeja apmeklētāji no plkst. 16.00 līdz plkst. 17.00 aicināti darboties radošajā Spoku darbnīcā. Savukārt no plkst. 18.00 līdz 19.00 būs stāstu stunda – stāstus stāstīs pieredzējušais folklorists un Spoku stāstu ķēniņš Guntis Pakalns. Tāpat pievienoties ar savu stāstu aicināts ikvienam, kam pūrā ir kāds baisāks notikums iz dzīves, vai arī paša izdomāts stāsts. Muzejā būs atvērta arī Spoku istaba, kur būs sastopami virtuālie spociņi. Ikvienam būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē dārzā un, skenējot QR kodu, klausīties teikas un nostāstus, kas saistīti ar Džūkstes pagastu. Noslēgumā, plkst. 19.00, apmeklētāji varēs baudīt spociņu sarūpēto spēka putru.

Dalība ar muzeja biļeti: 3,00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas. Informācija: 26513314, pasakumuzejs@tukumamuzejs.lv. Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. www.tukumamuzejs.lv

 

Izstāde “No Miķeļiem līdz Mārtiņiem”

Tukuma Audēju darbnīcā skatāma Rīgas Kultūras un Tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” Tautas lietišķās mākslas studijas “Kamene” dažādu audumu un Tautas lietišķās mākslas studijas “Tīne” pinumu izstāde “No Miķeļiem līdz Mārtiņiem”. Izstāde atvērta līdz 2. decembrim.

Informācija: 25622267, audejudarbnica@tukumamuzejs.lv. Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. www.tukumamuzejs.lv

 

Izstāde “Pērles”

Tukuma Mākslas muzejā un Mākslas galerijā “Durvis” skatāma divdaļīgā izstāde “Pērles”. Izstāde tapusi, atzīmējot Tukuma Mākslinieku grupas 40. jubileju. Šajā jubilejas izstādē mākslinieki parāda savus darbus, kas raksturo katru autoru, tā radot daudzkrāsainu iespaidu par tik atšķirīgo mākslinieku raksturu, dzīvi un pieredzi.

Izstāde ir plaša – apskatāma biedrības vecbiedru un mūsdienu mākslinieku glezniecība, keramika, objekti, fotogrāfija, grafika, akvarelis, tēlniecība, ādas plastika un tekstils. Apskatāma līdz 26. novembrim.

Informācija: 25494677 un 228391437, makslasmuzejs@tukumamuzejs.lv un galerijadurvis@tukumamuzejs.lv. Adrese: Harmonijas 7 un Brīvības laukumā 21, Tukumā. www.tukumamuzejs.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *