Baznīcu nakts pasākumi Tukuma novadā

1.jūnijs ir laiks, kad baznīcas atver savas durvis līdz pat pusnaktij, piedāvājot iespēju iepazīt garīgās un kultūras vērtības! Aicinām baudīt mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu.

 

Zemītes Evaņģēliski luteriskā baznīca

 • Atvērta: no 18:00 līdz 22:00
 • Zvanu zvanīšana: pulksten 18:00 un 22:00
 • Kopīga Tēvreizes lūgšana: pulksten 21:00
 • Adrese: “Zemītes baznīca”, Zemīte, Tukuma novads
 • Vairāk informācijas: erodeja@inbox.lv

 

Sātu Evaņģēliski luteriskā baznīca

 • Atvērta: no 12:00 līdz 21:00
 • Ekskursija: 17:00, vadīs draudzes evanģēliste Ilze Rupenheite
 • Zvanu zvanīšana: 17:55
 • Lūgšanas un muzikāls pavadījums: 18:00-19:00
 • Sadraudzība: 19:00-21:00
 • Kopīga Tēvreizes lūgšana: 21:00
 • Adrese: “Gaismas”, Sāti, Irlavas pagasts, Tukuma novads
 • Vairāk informācijas: Facebook lapā “Sātu baznīca”

 

Kandavas Evaņģēliski luteriskā baznīca

 • Atvērta: no 10:00 līdz 22:00
 • Zvanu zvanīšana: pulksten 12:00, 18:00 un 22:00
 • Kopīga Tēvreizes lūgšana: pulksten 21:00
 • Adrese: Baznīcas iela 7, Kandava
 • Vairāk informācijas: Facebook lapā “Kandavas draudze”

 

Jaunpils Evaņģēliski luteriskā baznīca

 • Atvērta: no 18:00
 • Svētbrīdis: 18:00, vadīs mācītājs Jānis Saulīte
 • Koncerts: 18:15, “Cel mani augšup”
 • Lūgšana, meditācija sveču gaismā: 21:00
 • Tukuma Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Cauri laikiem”
 • Adrese: Jaunpils Evaņģēliski luteriskā baznīca, Baznīcas iela, Jaunpils, Tukuma novads

 

Izmanto iespēju, ieraugi, sajūti!

Komentāri

 1. Cik jauki, ka esmu pagāns (politeists; daudzdievis). Es varu šim pasākumam mest līkumu.

 2. Vecās Eiropas politeiskās reliģijas atdzimst neopagānisma formā. Senie Dievi atgriežas. Un ābramisko reliģiju stagnēšanās un bojā eja (aizmirstība) ir neaptura.
  Laiks iet uz priekšu. Dzīve rit savu gaitu.

 3. Būt tuvāk sentēvu Dieviem un izjust savas dzimtās zemes spēku var ikkatrs. Tam pat obligāti nav jāatvel nauda. Godāt senos Dievus un Dievietes var jebkurš savā lauku īpašumā kaut kur nomalē. Angļu valodā ir tik daudz maģijai un pagānismam veltītas literatūras, ka iedragāto un sabradāto baltu pagānisma tradīciju var reanimēt un izkopt jaunā kvalitātē un jaunā kvantitātē. Atslēgas vārds ir entuziasms.

 4. Pagaidām man ar finansēm ir pašvaki. Bet tiklīdz es sakārtošu savu dzīvi, tā varēšu kaut ko cienīgu no hellēnisma, vikkas, druidrisma, asatru literatūras iztulkot latviski un pārpublicēt. Man pat nav žēl ziedot kaut kādu naudiņu šo grāmatu autoriem par atļauju viņu grāmatas pārpublicēt latviski. Toties tad Latvijā nebūs informācijas vakuums reliģijas jautājumos.

 5. Reliģiskais fanātiķis no svētbirzs atkal ir klāt.
  Pasaki, cik sekotāju ir tavai poligāmisma sektai?

  1. 2024 saka: 31.05.2024 10:24 Man ar poligāmiju vai poliandriju, promiskuitāti nav nekāda sakara. Es nefilozofēju par seksu, kājstarpes problēmas nav aktuālas. Cilvēki ir dažādi tāpat kā to seksuālitāte. Es cilvēkus pēc seksualitātes nešķiroju. Vienīgi es iebilstu pret poligāmiju islāmticīgajās zemēs, jo tā bieži vien ir pret sievietes brīvo gribu.
   Tavs komentārs vien atspoguļo to, kas nodarbina tavu prātu. Pieļauju, ka mācītāju priekšā tu tik zobgalīgi neuzvestos. Lai gan tur var jokot par pedofīliju baznīcā līdzīgi kā tas tika jokots “Dienvidu parkā”. Bet šāda uzvedība ir tava izvēle, to es nenosodu.
   Vienkārši es esmu lojāls senajiem Dieviem, un tas arī ir viss.

  2. Tas ir labi un ticams, ka sekss tevi neinteresē.
   Jo kura sieviete varētu iekārot tādu kā tevi.

   1. 2024 saka: 31.05.2024 11:57 Kāda tev daļa gar manu privāto dzīvi? Es dzīvoju priekš sevis. Es ar savām dzīves grūtībām pats tieku galā un arī ar vecāku palīdzību.
    Man nav kā kaunēties. Naudu es ar reliģiju nepelnu un netaisos pelnīt. Bet bezmaksas dalīties ar informāciju ir mans vaļasprieks. Es absolūti iebilstu pret informācijas vakuumu. Tāpēc arī publicējos. Vikipēdijā var redzēt manus attēlus ar Latvju Dieviem.

 6. Latvieši un lietuvieši var daudz ko iedvesmoties no skandināvu tautām. Skandināvi savu senču pagānismu ir spējuši pārvērst par lādzīgu, saticīgu neopagānismu. Un štrunts ar visu to kristianizāciju. Skandināvu Dievu panteons nav aizmirsts, rūnu maģijas tradīcija nav zudusi. Asatru (eng: Asatru; Heathenry) ir populāra, nopagāniska, politeiska reliģija daudzās Eiropas valstīs un Ziemeļamerikā. No skandināviem var smelties gribas spēku un iedvesmu. 21. gadsimtā var mainīt to, ko krustneši izdarīja 12. gadsimtā. Vēstures notikumus par pārspēlēt no jauna un jau ar citu iznākumu. Neopagānisms ir miermīlīgs, brīvprātīgs. Būt kopā vai nebūt kopā ar senajiem Dieviem ir katra cilvēka brīvprātīga izvele. Un neviens par savu izvēli netiks nosodīts. Arī ateisms (bezdievība) ir labs.

  1. se saka: 31.05.2024 14:58 Pasaki to baznīcnaktī kādam mācītājam. Vismaz tiksi pie psihiatra pakalpojumiem bezrindas kārtībā.

 7. Asatru. Hellēnisms. Druidrisms. Vikka. Dievturība. Romuva. Ridnovirstvo. Eiropas tautām ir savas vietējās ticības, savas vietejās reliģijas un savi Dievi.

    1. bet tu- saka: 31.05.2024 20:20 To saka man cilvēks, kurš pats neko nespēj.

 8. Senču pagānisms jeb politeisms jeb daudzdievība ir laba alternatīva ābramiskajām reliģijām – jūdaismam, kristietībai, sātanismam, islāmam – kā tādām.

   1. To skolniejam saka: 01.06.2024 07:00 Uzraksti to man TAP portālā. Man tur patīk publicēties.

 9. Kas grib, tas iet uz baznīcu, kāda daļa tur būtu Skolnekzellū, bet nē, šis ķengājas bez mitas.
  Mērgli, sēdi savā svētbirzī un smirdi tur ar savu poligāmisko sātanu galvā.

  1. 2022 saka: 01.06.2024 17:42 Nu tev tikai rūp kājstarpes tēma, tāpēc tu runā par poligāmiju. Nez kapēc islāmu, kurā svin Kurban Bairam svētkus un kurā praktizē poligāmiju, tu baidies un izvairies nosodīt. Bet vietējo politeismu, kas bija te pirms ebreju monoteisma, tu steidzies nolamāt ar pēdējiem vārdiem.
   Es par seksu nerunāju. Es runāju par ticības brīvību un vēsturisko taisnīgumu. Citādi cilvēki ir aizmirsuši savas dzimtās zemes vietējos Dievus.

 10. Vecajā Derībā tiek minēts, ka kristiešu Dievs (sauc kā gribi: Jahve, Jehova vai Allāhs) nav pret cilvēkupuriem. Un pat ir gatavs čakarēt savus sekotājus, lai pie šāda kāruma tiktu. Te es varu minēt stāstu par rabīnu Ābramu. Bībelē kristiešu Dievs tomēr beigās atzinās, ka uz šo reizi izjokoja Ābramu, bet tik un tā bija priecīgs dēļ tā, kā Ābrams sadedzina priekš viņa dzīvu aitu ugunskurā. Kristiešu Dievs, kurš Bībelē ir visvarens, izjūt prieku no dzīvu radību mocīšanas. Kaut kā jocīgi sanāk. ‘’Abraham said, “God will provide for himself the lamb for a burnt offering, my son.” So they went both of them together.’’ Genesis 22:8. Viņi devās prom, bet aita turpināja degt un blēt. Sadisti! Tipiska varmācība pret dzīvo dabu. Nav ko komentēt. Dzīvās dabas aizstāvji un vides aktīvisti no šādiem Bībeles tekstiem būtu šausmās. Bet tās ir ābramiskās reliģijas, tur neko nepadarīt. Tā teikt, vēsture. Avots: biblia.com/bible/esv/genesis/22/8

 11. Palasiet Bībeli. Tur pat ne tikai dzīvas aitas dedzināja ugunskuros, bet arī dedzināja dzīvus āžus, dzīvus baložus un dzīvus bruņurupučus par godu kristiešu Dievam. ‘’ When you realize your guilt in any of these, you shall confess the sin that you have committed. 6 And you shall bring to the Lord, as your penalty for the sin that you have committed, a female from the flock, a sheep or a goat, as a sin offering; and the priest shall make atonement on your behalf for your sin. 7 But if you cannot afford a sheep, you shall bring to the Lord, as your penalty for the sin that you have committed, two turtledoves or two pigeons, one for a sin offering and the other for a burnt offering.’’ Leviticus 5-7.
  Avots: biblegateway.com/passage/?search=Leviticus%205-7&version=NIV

 12. Neopagāni un pagāni ar rituālajām slepkavībām nenodarbojas. Neupurē nedz dzīvniekus, nedz cilvēkus. Vai nu tā būtu dievturība vai romuva (baltu pagānisms). Vai nu tā būtu vikka un druidrisms (ķeltu pagānisms). Vai nu tā būtu ridnovirstvo (slāvu pagānisms). Vai nu tas būtu hellēnisms (grieķu pagānisms). Vai nu tas būtu asatru (skandināvu pagānisms). Nekur šādas marginālās, kriminālās darbības neveic. Bet viena no lielajām, mūsdienu, ābramiskajām reliģijām – islāms – nav atteikusies no rituālo slepkavību jeb asinsupuru veikšanas. Ir tādi pasaulslavenie Kurban Bairam (eng: Kurban Bayramı) svētki.
  Kristiešu Dievs Jahve Dieva Allāha veidolā gadu no gada barojas no gavvaha enerģijas un uztur tā savu spēku. Vai šādu Dievu lūgt ir droši? Manās acīs viņš ir plēsējs.

 13. Jahve ir ebreju cilts Dievs. Un ticība ap šo Dievu veido jūdaismu. Tālāk no jūdaisma vistiešākajā veidā izriet kristietība. Tā ir tieša pēctecība.
  Citāts no Bībeles, kur rabīns Jēzus Kristus pats atklāti pasaka, ka apņemas dzīvot pēc Toras bauslības.
  «Do not think that I have come to abolish the Law or the Prophets; I have not come to abolish them but to fulfill them. For truly I tell you, until heaven and earth disappear, not the smallest letter, not the least stroke of a pen, will by any means disappear from the Law until everything is accomplished.» Matthew 5:17-18. biblegateway.com/passage/?search=Matthew%205%3A17-18&version=NIV
  Atkarībā no konfesijas līdz pat 80% Bībeles satura veido jūdaisma svēto grāmatu teksti: Talmūds, Tora utml.. Ortodoksu baznīcas (pareizticīgo konfesija) gadījumā ir šie 80%. Katoļu un protestantu (luterāņu u.t.) jūdaisma svēto grāmatu saturs Bībelē ir nedaudz mazāks.
  Tālāk no kristietības vistiešākajā veidā izriet islāms, bet no jūdaisma netiešā veidā. Islāmam ir tieša pēctecība ar kristietību. Un netieša pēctecība ar jūdaismu. Ebreju cilts Dievs Jahve islāmā tālāk tiek dēvēts par Allāhu. Rabīns Jēzus Kristus tālāk tiek dēvēts par Isu. Bet būtība no tā nemainās.
  Manā pasaules redzējumā Jahve/Jehova/Allāhs ir viens un tas pats Dievs. Tas ir ābramisko reliģiju Dievs. Tik kāpēc baltiem būtu jāpielūdz ebreju cilts Dievs Jahve? Vai šis Dievs pret baltiem ir labs? Nē. Tas atnāca ar karu un prātam neaptveramu varmācību; despotiju; verdzību. Vai šāds Dievs ir labs? Vai šādu Dievu lūgt ir droši? Manuprāt, viņš ir plēsoņa.

 14. Piemērs no viduslaiku Eiropas un Kristus baznīcas estētikas.
  Item 22 – Eighteen (18.) Persons burned at Salzburg (Part II, p. 71, 1685 ed.) / 22. attēls — Astoņpadsmit (18.) Zalcburgā sadedzinātas personas (II daļa, 71. lpp., 1685. gada red.)

 15. Kristiešu Dievam patīk, ja tiek sadedzināts kaut kas dzīvs. Un ja senajiem jūdaistiem priekš sava Dieva (sauc viņu, kā gribi Jahve, Jehova vai Allāhs) bija upurkalns dedzināmajiem upuriem, tad tas norāda uz kristiešu Dieva ļauno dabu. Visi normālie Dievi/Dievietes no saviem sekotājiem nekad nelūgtu ko tamlīdzīgu. Bet kristiešu Dievs bija priecīgs par asintiņām. Vai kristiešu Dievs ir normāls? Tālāk viņa sekotāji dedzināja dzīvus cilvēkus ugunskuros viduslaiku Eiropā un Lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā ārpus Eiropas. Kur kristietība spiedās iekšā, tur kūpēja cilvēku miesa. Ļoti bibliski. Šādu rīcību no Kristus baznīcas puses es uzskatu par banālu, triviālu cilvēkupurēšanu, kas bija adresēta kristiešu Dievam. Par to arī Kristus baznīcu es nosodu. Un noilgumu šiem noziegumiem nav. Pateicoties šiem Kristus baznīcas tolaik veiktajiem noziegumiem, kristietība šodien ir kļuvusi par masu reliģiju.
  Ļoti ērti ir savus konkurentus nogalināt un par to no kristiešu Dieva saņemt svētību.

 16. Mozus otrā grāmata (saukta EXODUS) 3. nodaļa 8. rindkopa: «Es esmu nolaidies, lai viņus izglābtu no ēģiptiešu rokām un tos izvestu no šīs zemes uz labu un plašu zemi, kur piens un medus tek, kānaāniešu, hetiešu, amoriešu, ferisiešu, chīviešu un jebusiešu zemi.». . Mozus piektā grāmata (saukta DEUTERONOMIUM) 21. nodaļas 16., 17. un 18. rindkopa: «Turpretī no šo kaimiņu tautu pilsētām, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev dos tavās rokās, tev neko nebūs atstāt dzīvu, kam vien ir dzīva dvaša. Bet iznīcības lāsta piepildījumā tev ir jāiznīcina hetieši un amorieši, kānaānieši un ferisieši, hīvieši un jebusieši, kā tas Kungs. Tavs Dievs, tev ir pavēlējis. Lai tie jūs neiemācītu atdarināt visas tās negantības, kas tiem piemīt, un ko tie dara, kalpodami saviem dieviem, ka jūs neapgrēkotos pret to Kungu, savu Dievu.». Septiņu tautu genocīds ebreju cilts Dieva Jahves vārdā!

 17. Kristiešu Dievs ir masu slepkava un sadists. Bībele lieliski ilustrē kristiešu Dieva dabu. Bībelē kristiešu Dievs pats pasaka, kāds viņš ir. Tā kā Dievu un Dieviešu ir ļoti, ļoti daudz. Cilvēki ir tiesīgi neizvēlēties kristiešu Dievu un ābramisko reliģiju svētās grāmatas. Alternatīvu kristietībai ir ļoti, ļoti daudz. Ticība Baltu tautu Dieviem (tuvināti Latvju Dieviem): dievturība un romuva. Ticība Skandināvu Dieviem: asatru. Ticība Ķeltu Dieviem: vikka un druidrisms. Ticība Slāvu Dieviem: ridnovirstvo. Ticība Grieķu Dieviem: hellēnisms. Izvēle ir. Izvēle ir plaša. Turklāt senču pagānisms ir bezmaksas, atšķirībā no kristietības. Saikne ar savu dzimto zemi un vietējiem Dieviem/Dievietēm vienmēr būs bezmaksas. Jo dabā tā ir iekārtots.

 18. ”Do not allow a sorceress to live.” Exodus 22:18
  Pieejams: biblestudytools.com/exodus/22-18.html
  ”Whoever sacrifices to any god other than the LORD must be destroyed.” Exodus 22:20
  Pieejams: biblestudytools.com/exodus/22-20.html
  ”I will erase idol worship throughout the land, so that even the names of the idols will be forgotten. I will remove from the land both the false prophets and the spirit of impurity that came with them.” Zechariah 13:2
  Pieejams: biblehub.com/zechariah/13-2.htm
  Beigās baznīcēni (vismaz viduslaikos un Lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā) ir tādi paši miera nesēji un ”atbrīvotāji” (patiesībā slepkavas) ka Krievijas zaldāti Bučā.
  Man ir aizdomas, ka kristiešu Dievs pārtiek no gavvaha enerģijas (skatīt ezotērisko jūdaismu: kabalu), citādi nebūtu to visu to viņa sekotāju paveikto ticības karu un iekarojumu, kā arī citādāk domājošo vajāšanu un garīgu un/vai fizisku cilvēku iznīcināšanu.

 19. Rabīns Jēzus Kristus kā Dieva Jahves priesteris un senebreju mitoloģijas tēls pats pilnībā piekrīt visām tām destrukcijām jūdaismā.
  ”Do not think that I have come to abolish the Law or the Prophets; I have not come to abolish them but to fulfill them.” Matthew 5:17
  Krusta kari, inkvizīcija, iezemiešu (pamatiedzīvotāju) iznīcināšana Lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā Jaunajā pasaulē, lai tikai ābramiskās reliģijas – jūdaisms, kristietība, sātanisms (kristietības antipods), islāms – dzīvotu. Cilvēce samaksāja baigu cenu, lai vienas tautas folklora valdītu par citām. Vai to cilvēcei maz vajag? Es uzskatu, ka nē.

 20. Tautas dziesma (Skolnieciņa izdomāta).
  Naktī gāja Velni pa trim divām kruscelēm.
  Septītajā kruscelē tie iegāja baznīcā.
  Tiem bija melni svārki. Zelta krusts azotē.
  Pilnas naudas kabatas.
  I gailis pakaļ nedziedāj’. Kur tie Velni naudu ņēma nedieniņu nestrādājot?

 21. Skolnieciņš VS Mācītājs. Kurš kuru pārpļāpās? Brīdinu iepriekš. Es naktī guļu.

 22. Vai mācītāji baznīcnaktī saņem divkāršu bonusu par darbu virsstundās un par darbu nakts maiņās? Vai reliģiozu ideju izklāstījums vispār var tikt uzskatīta kā darbs, nevis kā tukša naudas diedelēšana no naiviem cilvēkiem?

 23. Katrs tic, kam grib, kāda tur daļa Skolniekzellū.
  Bet nē šis maniakāli apsēstais tips visiem uzbāžas ar savu mežoņu kultu.
  Tava īstā vieta būtu pie Āfrikas dzungļu mežoņiem, tur tu varētu izpausties visā krāšņumā, ja vien tevi neuzceps ugunskurā.

  1. tu skolnieķel saka: 02.06.2024 15:16 Pasaki to mācītāja kungam, ka šis ir mēslēdājs. Un ziedojumu kastītē vari šķidro pļeku atstāt. Varēsi nonākt policijas un ārsta redzeslokā un nerakstīt komentārus ne par būdu, ne par mēsliem.

 24. Vai mācītājiem Baznīcu naktī maksā atbilstoši pēc likuma par virsstundām un naktsmaiņām? Kā ar viņiem ir? Es zinu, ka viņiem ir nauda. Un daudz naudas. Man pamatskolas klasesbiedrs un viņa dvīņu brālis adventistu baznīcā ir labi iekārtojušies. Viens ir mācītājs, otrs IT speciālists. Nu, super. Pamatskolā es saskaros ar šausmīgu emocionālo vardarbību no vienaudžiem. Izrādās, ka dažs labs agresors pieaugot pēcāk var no kanceles sprediķi stumt un naudu pelnīt. Toties es ar pagānismu naudu netaisos pelnīt. Katram ir savs dzīves ceļš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *