Barikāžu laika atceres pasākumi Tukuma pusē

Šogad aprit jau 33 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji nevardarbīgā veidā aizstāvēja valsts brīvību pret militāriem uzbrukumiem un neatkarības pretiniekiem. Ik gadu Latvijā notiek barikāžu atceres pasākumi, ar dažādām aktivitātēm arī Tukuma novadā aicinām pieminēt 1991.gada barikāžu laiku.

1991.gada janvāra barikāžu laiks ir viens no vissvarīgākajiem notikumiem Latvijas vēsturē. Tas bija laiks, kad Latvijas tauta apvienojās, lai aizstāvētu savu neatkarību no PSRS agresijas. Barikāžu laiks sākās 1991. gada 13. janvārī un ilga līdz 27.janvārim.

Barikāžu laiks parādīja, ka Latvijas tauta ir vienota un gatava cīnīties par savu neatkarību.

Kāpēc šādi pasākumi būtu jāapmeklē?

Barikāžu laika atceres pasākumi ir svarīgi, lai saglabātu un popularizētu šo svarīgo notikumu Latvijas vēsturē un stiprinātu patriotismu. Apmeklējot šos pasākumus, varam iepazīt barikāžu laika notikumus, satikt cilvēkus, kuri tos piedzīvoja, un izjust tā laika notikumu garšu.

Barikāžu laiku atceroties

Tukuma muzeja Pils tornis aicina 19.janvārī pulksten 14:00 būt kopā Tukuma pilsētas Brīvības laukumā, kur, Barikāžu laiku atceroties, tiks iedegts Atmiņu ugunskurs. Gaidīti arī Barikāžu dalībnieki, lai dalītos ar pašu piedzīvoto. Laikā no 19.līdz 21.janvārim Tukuma Pils tornī būs iespēja noskatīties video materiālu, atceroties Barikāžu laika spraigos notikumus.

19.janvārī pulksten 13:00 uz Barikāžu atceres pasākumu aicina Jaunpils muzejs Jaunpils vidusskolas aktu zālē. Pasākuma otrā daļa notiks skolas pagalmā, tāpēc pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties silti.

Arī Džūkstes kultūras namā 19.janvārī pulksten 14:00 būs Barikāžu atceres pasākums. Tajā īpaša loma būs Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestrim, kas apmeklētājiem dāvās koncertu “Uzcelsim Latviju kopā!”.

19.janvāra vakarā, pulksten 18:00 barikāžu atceres 33.gadadienai veltīts pasākums notiks Grenču ciemata centrā pie daudzdzīvokļu mājām, kur aicināti piedalīties arī barikāžu dalībnieki un laikabiedri ar mērķi dalīties atmiņās par laiku, kas mainījis Latvijas vēsturi.

Barikāžu aizstāvju atceres diena 20.janvārī pulksten 15:00 būs arī pie Tumes kultūras nama. Te būs iespēja sildīties pie ugunskura ar zupu, siltu tēju un sarunām. Muzikālu priekšnesmu sniegs Jaunsātu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Kaprīze”.

Sēmes tautas namā 20.janvārī pulksten 13:00 tiks pasniegti Pateicības raksti Sēmes pagasta vīriem – barikāžu aizstāvjiem.

Savukārt pie Smārdes kopienu centra 1991.gada Barikāžu aizstāvju atceres dienā 20.janvārī pulksten 15:00 apmeklētājus kopā pulcēs gan ugunskurs, gan silta tēja, gan atmiņu stāsti. Kopienu centrā būs iespēja noskatīties arī dokumentālu filmu par barikāžu laiku.

Atcerēsimies, pieminēsim!

Komentāri

 1. Es esmu baltu pagāns. Un es ticu, ka Latvijai un latviešu tautai būs laba, gaiša nākotne. Dievi tam liecinieki.

    1. Skolnieciņš saka: 16.01.2024 09:37 Tu esi viltvārdis, kurš uzdodas par to, kas tu patiesībā neesi.

 2. Dieviete Laima, es tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima, es tevi pielūdzu un slavēju! Likteņa Dieviete. Laima – māmuliņa. Dod mūsu tautai stipru gribu un darba tikumu. Pasargā mūsu tautu no krāpniekiem, nodevējiem un ļaundariem! Nes mūsu tautai dievišķo gaismu! Svētī mūs! Lai godāta likteņa Dieviete Laima, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Dievietes Laimas vārdā lai top!!!

 3. Un aizlūgšu par tiem omon puišiem,kas bezbailīgi stājās pretī tumsas spēkiem un aizstāvēja Augstāko padomi 4.maija neatkarības deklarācijas pienemsanā

  1. Skolnieciņš saka: 16.01.2024 02:21 Tu esi prokremlisks segvārdu zaglis, kurš neciena Latviju un Latvijas patriotus, bet slavina okupantus. Un uzdodas par to, kas dzīvē nav. Zog svešu pseidonīmu.

 4. Tikai izcils mērglis vai prātu izkūkojis reliģisks fanātiķis, vai pretīgs interfrontists, iespējams, visi kopā, pat negrasās atdot godu varonīgajiem barikāžu aizstāvjiem, bet kāda diareja šim iestājas, kad jāslavē visādas tur Apeņu(Veļas) ”dievietes”.
  Bez tam, ja kāds, kas pirmoreizi uzzina par Latviešiem un to tradīcijām palasa Skolniekzellū, var droši secināt, tie tak ir pilnīgi ku-kū.

 5. Skolniekzellu, sāc gatavoties cūku aizstāvja Teņa dienai.
  Ceru, saproti, ka mājas cūkas taviem sentēviem nebija, tās ieviesa Kristieši.
  Tev atliks svētku dienā vārtīties mežacūkas dubļu vannā, kā to darīja tavi sentēvi.

 6. Es atbalstu Ukrainu, esmu pret Latviešiem un Krieviem, un varat mani paņemt un drazt, jo tapat kdievi to izdarija pirmie. SLAVA UKRAINAI.

  1. Skolnieciņš saka: 16.01.2024 12:19 Vai varat šo pamuļķi izdzēst? Pietiek ar to, ka šis cilvēks uzdodas par mani. Šis cilvēks vel par Ukrainu un Latviju izņirgājas.

    1. Skolnieciņš saka: 16.01.2024 16:32 Āmen! Es neesmu kristietis. Man ar ābramisko sistēmu nav pa ceļam.

   1. Priekš kojām man nav naudas. LU kojas Tālivalža ielā 1B blakus Teikas vidusslai maksā no 140€ par pusistabiņu. Un jāmaksā ir arī vasarh un sesijas laika, pat ja kojās tu neuzturies. Un kovid-19 krīzes laikā ar bij jāmaksā. Un ja tu negribi pa vasaru maksāt, tev vēlāk pa jaunu ir grūti iekārtoties kojās, jo vietu skaits ir ierobežots. Braukāt uz LU DAC katru studiju dienu no Cēsīm ir lētāk. Izmaksas zem 10€. Izroniski. Šajā ziņu portālā dzēš pieklājīgus, pagāniskus komentārus, bet komentārus per seksu, arī detalizētus neviens te negrasās dzēst.

  1. Skolnieciņš saka: 16.01.2024 17:50 Tu esi segvārdu (pseidonīmu) zaglis, turklāt mentāli slims.

 7. Latvija ir lieliska valsts. Es mīlu Latviju. Būsim optimisti un saglabāsim sentēvu natīvo, autothono ticību savā sirdī! Tad arī Latvijā viss būs labi!

 8. Engurē barikāžu atceres dienā tagad nākas aizstāvēt vidusskolu! Vai tiešām Engures bērniem nāksies braukt nez’ uz kurieni, lai ietu skolā…? Te nu Tukuma novadam nopietni jāpadomā! Pagaidām nekas netiek vairs runāts par Tukuma Brīvības laukuma pārtaisīšanu, kura pārbūves projektu deputāti “vienprātīgi nolēma” virzīt tālāk cerībā iegūt arī Eiropas naudu šim pasākumam. Taču pašiem tad pretim jāliek vairāk par miljonu! Forši, vai ne? Ukrainā sagrauj pilsētas kara dēļ, bet mēs paši esam gatavi sagraut, turklāt vēl par bargu naudu! Toties iemesls skaistu skolu likvidēt un cilvēkiem problēmas sagādāt būtu salīdzinoši nelielā trūkstošā naudas summa? Kur tad tas miljons, ko deputāti bija gatavi nolikvidēt Brīvības laukuma pārtaisīšanai? Varbūt tomēr aizmirst šo amorālo “vienprātīgo lēmumu” un labāk nolemt neslēgt vidusskolu Engurē? Citgad arī vidusskolā var būt vairāk audzēkņu. Un – ko tad? – meklēs jaunus skolotājus un vērs vaļā vidusskolu no jauna?

  1. Tikai skolnieciņveidīgs pamuļķis var neredzēt un nesaprast, ka ar liberastu/demokrātu pasaules valdnieku pavēlēm un vietējo geiropas ielikteņu rokām notiek speciāla izglītības, medicīnas un visa pārējā kas nu vēl ir palicis iznīcināšana. Ne tikai te.Tas notiek visā geiropā.

   1. labrīt saka: 23.01.2024 09:53 Nu redz, tu vārds vārdā atkārto maskavas kremļa propagandas pausto. Tev, krievu pasaules slimniek, GULAGS skaitās vispasaules sasniegums, nevis noziegums pret cilvēci.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *