Barikāžu atceres un citi pasākumi Tukumu pusē

Jau šodien, 20. janvārī, visā Latvijā atceras 1991. gada ziemu un barikādes Rīgā. Atmiņu ugunskuri tiks iedegti arī mūspusē. Tāpat nedēļas nogali vari kuplināt, dodoties uz koncertiem, vai teātri – tepat Tukumā.

Kavēties atmiņās

To jau šovakar tradicionāli varēs Grenču ciemā, kur barikāžu piemiņas pasākumi notiek teju ik gadu. Norises vieta – daudzdzīvokļu namu pagalms, satikšanās laiks, 20. janvārī no 18.00, līdzi jāņem – groziņš un atmiņu stāsts. Vēl pirms tam un Jaunpilī, pulksten 14.00, pils zālē būs barikāžu atmiņu stāsti, muzikāls priekšnesums, silta zupa. No 16.00 ikviens tiek aicināts piedalītie ierakumu sveču darbnīcu. Bet 19.00 tiks izrādīta Viestura Kairiša filma «Janvāris». Visi pasākumi – bez maksas. Visbeidzot Engurē – šovakar, 17.30 pie Saietu nama tiks iekurts ugunskurs un notiks barikāžu atceres pasākums, kurā būs iespēja iepazīties ar Agra Stulberga reiz uzņemtiem video, kā arī sadziedāt kopā ar Marko Ojalu.

Jubilejas un dzeja

Starp citu, arī 21. janvārī 11.00 ikviens var pielikt roku ierakumu sveču gatavošanā, kas notiks Zemītes tautas namā. Pēc labi padarīta darba var doties uz Tukumu, kur 21. janvārī 14.00 atklās mākslinieces Ivandas Spulles-Meieres personālizstādi «Atspīdēšana. Laikmeta krāsas», bet vakaru noslēgt ar kādu jubilejas koncerta. Turpat Tukumā 17.00 kultūras namā savus svētkus svinēs koris «Noktirne», 18.00 deju kolektīvs «Namejs» Slampē, un 18.00 arī «Jadals» Engurē, kam sekos arī svētku balle. Savukārt Vānē un 19.00 – jubilejas koncerts sieviešu vokālajam ansamblis «Par to». Bet tajā pašā laikā Kandavā – 21. janvārī 19.00 – kultūras namā būs muzikāli dzejiska performance ar Andri Buli un Gintu Grāveli.

Auto un teātris

Bet nedēļas nogali, ja vien pats nepiedalieties kādā sporta vai kultūras pasākumā, var noslēgt ar autosprinta vērošanu Tukumā – 22. janvārī 10.00 Tukuma trasē  notiks 1. etaps autosprintā «Kurzemes Lielā balva». Savukārt Tukuma kultūras namā 22. janvārī 15.00 mazajā zālē «Azote» būs skatāma Jaunatnes teātra «Brīvā versija» jaunākais iestudējums –  Ņina Sadur «Mēness vilki».

Komentāri

 1. Būsim pateicīgi visiem Dieviem un visām Dievietēm par to, ka latvieši spēja atgūt savas valsts un tautas neatkarību Barikādēs. Paldies Dieviem, Latvija ir brīva, demokrātiska un tiesiska valsts!
  Saules mūžu Latvijai! Lai Latvju Dievi mūs svētī!
  Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

 2. Dievturība ir Latvijas nākotne. Tomēr lai praktizētu dievturību kā pilnvērtīgu politeisku, neopagānisku no kristietības atdalītu reliģiju, ir jāiegulda lieli spēki. Diemžēl dievturībā nekas nav gatavs. Visu ir jārada pašam. Paldies Dieviem, ka Latvijā ir dažas dievturu svētnīcas. Tomēr dievturība vel aizvien atrodas zem kristietības tupeles, tā neattīstās. Latvijas sovjetizācija ir atstājusi dziļas rētas Latvijas dievturu apziņā. Padomju Krievijas plāns iznīcināt dievturību ir bijis visai veiksmīgs.
  Pēc manām domām, paralēli latviskajai dievturībai var darboties skandināvu pagāniskā ticība asatru (burtiskā nozīmē: tuvāk Dieviem) un odinisms/votanisms. Angļu valodā ir daudz informācijas kā lūgt Skandināvu Dievus.
  Lūgšana Dievietei Frejai (saukta arī par Dievieti Vanadisu): «Freija, kura zināma ar daudziem vārdiem, atnāc pie manis! Freija, raudošā zelta asarām, atnāc pie manis! Freija, Vānu pavēlniece, atnāc pie manis! Freija, kaķu aizgādne, sadzirdi mani! Freija, kas dāvā maģiju un burvju spējas, sadzirdi mani! Freija, Māte Daba, sadzirdi mani! Ar elpu – gaiss, ar čukstu – uguns, ar pieskārienu – ūdens, ar glāstu zeme. Atver manas likteņa durvis, Freija. Ej pa priekšu, lai redzu tavas zelta asaru pēdas. Un tad es zināšu, ka eju pareizo ceļu. Es lūdzu, lai tava aizsardzība man pāri klājas, lai labklājība ir vienmēr manās mājās. Veiksmes gari mani visur pavada, jaunas iespējas parāda. Es tavā svētīgā enerģijā izpeldos, spēku sasmeļos. Mans prāts ir mierīgs, domas skaidras. Visums mani atbalsta, es – veiksmīga, bagāta, laimīga! Zvaigznes mirdz, un es uzmirdzēšu! Uguns pasauli izgaismo, un es izgaismošu! Vējš spēcīgi pūš, un es ar virpuli kopā skriešu! Ūdens plūst – es kopā ar to peldēšu! Es visu pasaules spēku jutīšu, sevī uzņemšu!».
  Lūk, dažas bildes kā lūgt Dievieti Freiju: failiem.lv/u/u5ym55t67 [Dievietes Freijas godināšana].
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

   1. Skolnieciņš saka: 20.01.2023 16:10 Neraksti manā vārdā savus ķeburus! Man musulmaņi nepatīk, jo islāms ir totalitāra reliģija. Tas ir totalitārisms. Tie ir viduslaiki. Un musulmaņu kleriķiem Latvijā nav vietas. Islāms ir vistumsonīgākais, agresīvākais jūdaisma atvasinājums mūsdienās. Islāms ir kā viduslaiku kristietība, tikpat noziedzīgs. Un Latvijā islāma invāzija nav vajadzīga, tas ir drauds Latvijas drošībai. Un tu, segvārdu zagli, vismaz barikāžu laikā padomā, kādu ļaunumu tu nodari Latvijai šādi izņirgājoties par dievturību, par demokrātiju, par baltu tautu pamatticību. Segvārdu zagli, tu esi mankurts – kosmopolīts, globālists, cilvēks bez tautības un senču saknēm, kas krīt ceļos spēcīgākā viedokļa/varas priekšā. Padomju okupācijas laikā bija daudz tādu cilvēku, kas čakarēja normālos cilvēkus. Tas kavēja latviešu tautas atmodu, tas izraisīja noziedzību (arī negodīgu, kriminālu uzņēmēju un amatpersonu veidā) 90-tajos gados. Zagt svešu digitālo identitāti ir zemiski. Tas ir pretīgi un nosodāmi. Marginalizēt patriotisku, tolerantu un labestīgu viedokli var tikai Kangari un mankurti.
    Bez cieņas pret segvārdu zagļiem, Skolnieciņš

 3. failiem.lv/u/5aj7ymzav [Mape: Ievads dievturībā. Dabas Māte svētī mūs!.jpg]
  failiem.lv/f/7qh6xqbxw [No war in Ukraine! Stop Putin!.JPG]
  Dievturība ir laba izvēle priekš latviešiem. Esi labs pret Dieviem un apkārtējo pasauli, tad Dievi būs labi pret Tevi. Dzīvo harmonijā ar sevi, ar dzīvo un nedzīvo dabu un ar apkārtējo sabiedrību.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 4. Es ticu, ka dievturība glābs latviešus no izmiršanas un pazušanas tautu jūrā. Es ticu, ka Latvju Dievi aizstāvēs Latviju gan no ārējiem, gan no iekšējiem ienaidniekiem. Bet lai saņemtu Sentēvu Dievu svētību un atbalstu, Sentēvu Dievi ir jālūdz un jāgodā. Ir pāveic paganiskie rituāli. Ir jāstiprina sava nacionālā identitāte.
  Lūk, dažas bildes no maniem pagāniskajiem rituāliem.
  failiem.lv/u/um3m39zff [Bilžu mape: Nē, karam Ukrainā!].
  Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

 5. Lai Latvju Dievi svētī latviešu tautu! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Pērkon, svētī Latviju!!! Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš

 6. Slava man-īstenajam ticības nesējam! Lai slavēta svētā kritala!
  Tātad-daram tā, un visi svētie kritalas un irbulīši būs ar jums!
  Lūgsim kriralu, lai mūsu dzīve ir laimīga un priekpilna! Veiksim kritalas godāšanas rituālu savā privātajā mežiņā (rituālus vienmēr veic tikai un vienīgi savā privātīpašumā tālāk no ļaužu acīm). Rituāla vietu ir jāsagatavo jau iepriekš. Uztaisa vismaz vienu kvadrātmetru lielu grants placi uz kura novieto svētakmeni ziedojumiem. Der jebkurš plakans akmens. Ziedot kritalai var pašizceptu baltmaizes klaipu. Uz baltmaizes klaipa ar pirkstu zīmē irbulīti ar kritaliņu ar skujiņu. Un vēlāk skaita pagāniskās lūgšanas_Ak svētā kritala septiņas reizes.
  Ticēt kritalām ir labi!
  Lai svētā sakne ir ar jums!
  Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 20.01.2023 15:59 Tu esi zaimotājs. Tu neesi Latvijas patriots. Normāls, adekvāts ir iecietīgs pret cita cilvēka viedokli. Tas neskrien uzreiz citam cilvēkam virsū, lai rādītu ar pirkstu un izsmietu. Pretīga rīcība no tavas puses, segvārdu zagli, Barikāžu laikā.

  2. Skolnieciņš saka: 20.01.2023 15:59 Dievturu līderi un Latvju Dievu priesteri Ernestu Brastiņu divu nedēļu laikā pēc Latvijas okupācijas arestēja rīkļu rāvēji no NKVD (čekas) un izsūtīja uz nāves nometni – GULAGU – Krievijas nekurienē. Tā Padomju Krievija izrīkojās ar Latvijas dievturiem 20. gadsimtā.
   Bet Augstākie Spēki – Dievi un Dievietes – visu redz un zina. Un Krievijai krievu iedzimtais totalitārisms ir atspēlējies ar ļaunu joku, proti, ar negatīvu selekciju un sliktu, slimīgu epiģenētiku. To var uzskatīt par dzimtas lāstu krievu tautai dēļ senču grēkiem. Rīkļu rāvēji no NKVD sistemātiski iznīcināja pašus labākos sabiedrības indivīdus (cilvēku populācijas labāko daļu), palika vien ļauni, ģļēvi, skaudīgi, zaglīgi, vienaldzīgi un jebkuram ļaunumam iztapīgi cilvēciņi. Rezultātā šie cilvēki ar savu sakāpināto ego, pašlepnumu, uzpūtību, lielummāniju, pārākuma sajūtu un velmi pēc kara tagad iznīcina Krievijas valstiskumu uz visiem laikiem. No vienas puses man ir žēl Ukrainas iedzīvotājus un Ukrainas valsti, jo tas, ko šie cilvēki tagad piedzīvo, ir briesmīgi. Bet no otras puses, pēc šī kara, kurā Ukraina uzvarēs, Eiropā nekur vairs publiski neskanēs krievu valoda. Russifikācija izzudīs pati no sevis. Austrumeiropā vairs nebūs divvalodības. Un Latvija būs latviska.
   Ar cieņu pret Tēvzemi, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 7. Nākošajā reizē es failos lv ievietošu svēto sava krāniņa apgraizīšanas rituālu pēc sentēvu metodēm!
  Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Svētais suņuburkšķi-svētī Latviju!!! Ar mīlestību-Skolnieciņš.

  1. Skolnieciņš saka: 20.01.2023 16:03 Kāpēc tu mani marginalizē? Kāpēc marginalizē manu viedokli? Kāpēc tu zodz manu segvārdu? Vai tev no tā labāk paliek? Tev tas šķiet smieklīgi. Bet tas nav smieklīgi. Tas tikai norāda uz cilvēcības trūkumu tevī. Tu neesi skolnieciņš, tu esi segvārdu zaglis. Es necienu tādus ļaunus cilvēkus kā tevi. Bez cieņas, Skolnieciņš

 8. Es ceru,ka kādreiz aizies nebūtība visi latvju pagāniskie pesteļi un atpestīs mani no ļaunās,pagāniskās ietekmes,apskaidros manu prātu ĀMEN! Ar cerību Skolnieciņš

  1. Skolnieciņš saka: 21.01.2023 10:29 Tu esi segvārdu zaglis. Mentāli slims segvārdu zaglis.

  2. Kristietība ir asiņaina savā būtībā līdzīgi kā nacisms un komunisms. Kristietība ir alkatīga savā ekspansijā līdzīga kā nacisms un komunisms. Bet tu esi kūdītājs, segvārdu zagli. Tu centies sakūdīt latviešus. Žēl ka NTZ.lv atministrācija pie segvārdiem neliek IP adreses.

 9. Skolnieciņš saka: 21.01.2023 10:29 Tu esi ļauns cilvēks. Tu neesi Latvijas patriots, drīzāk jau sovjetizēts krievs, kurš maskojas un maskējas…

  1. nerej uz krieviem, žīdfašisteļu, ute, tur mēs pasi, īstenie latvji neesam vēl īsti skaidrībā, mūš samulsināja tā fektiņa iestiepums Ukrainā, kas nenotiek pēc plāna, jo asv cūvalsteli no rotšildmēsliem var atbrīvot 72 stundu laikā, ja vien profesionāla pieeja…

 10. Mīļie tautieši! Vedot jūs pie īstenās ticības gaismas es kā jūsu vadonis un gaismas nesējs gribu veikt aptauju-cik cilvēku onlainā gribētu redzēt manasvētā krāniņa apgraizīšanu ar bērza skaliņu koka čemuriņa vārdā? ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. Skolnieciņš saka: 21.01.2023 11:28 Tu neesi skolnieciņš. Tu esi vulgārs segvārdu zaglis. Un latviešus tu patiesībā ienīsti. Citādi tu uzvestos kā cilvēks.

 11. You are my inspiration , I have few web logs and often run out from to post .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *