FOTO: Seduma rotāšana 2021. gadā; facebook.com/Milzu-Kalna-Ornamenti

Aicina rotāt Ragaciema sedumu un atzīmēt Pļavu dienu

Svētdien, 12. jūnijā Ragaciemā notiks Seduma rotāšanas pasākums vasaras Saulgriežu noskaņā. Interesenti varēs piedalīties gan rotāšanas procesā un meistarklasē, gan baudīt ziedu dekorus jūras krastā un uzzināt daudz jauna par pļavu augiem.

Jau no 10.00 sāksies Seduma rotāšana floristikas darbnīcas “ZieduLaiva” vadībā. No 13.00 ziediem dekorētais Sedums būs pieejams apskatei un skaistu foto radīšanai. Ap 14.00 Ķemeru Nacionālā parka speciālisti Pļavu dienu ietvaros pastāstīs par pļavu augiem, to piemērotību un izmantošanu vainagu un dažādu saulgriežu dekoru darināšanai, kā arī piedāvās izzinošas spēles un iepazīstinās ar jauno pārvietojamo dabas zinību klasi. Savukārt “Vidnieku” māju saimnieki no Antiņciema  iepazīstinās ar pļavu augu produkciju un sagādās arī kādu muzikālu pārsteigumu.  15.00 plānota ziedu dekoru meistarklase floristes-meistares Gaivas Mičules vadībā.

Interesentus, kas vēlas iegūt jaunas prasmes un piedalīties meistarklasē vai Seduma rotāšanas procesā, aicinām pieteikties līdz 10. jūnijam. Dalība kopējā rotāšanas procesā ir bezmaksas, bet meistarklases cena ir 15 eiro. Dalībnieki, kuri vēlas piedalīties Seduma rotāšanā, aicināti paņemt līdzi kādus augus un ziedus no pļavas vai dārza, ar ko bagātināt rotājumus. Savukārt, meistarklasē pagatavoto dekoru katrs varēs ņemt līdzi un izrotāt saulgriežu noskaņās arī savu mājokli.

Pasākums «Rotājam Sedumu» Ragaciemā notiks otro reizi. Pagājušajā gadā tas guva lielu atsaucību un gan klātienē, gan fotogrāfijās priecēja daudzus cilvēkus. Pasākuma ideja ir neierastā veidā pievērst uzmanību Lapmežciema apkaimes kultūrvēsturiskajām vietām, vienlaikus piedāvājot iespēju apgūt ko jaunu un saliedēt iedzīvotājus kopīgā darbošanās procesā.

Pasākumu organizē Biedrība «Labklājībai», sadarbojoties ar Lapmežciema muzeju, Ķemeru Nacionālo Parku un uzņēmējiem  «Ragaciema Skadiņi»,

«ZieduLaiva», «Sanitas dabas veltes». Pasākumu finansiāli atbalsta Tukuma novada dome NVO iniciatīvu programmas ietvaros.

Pieteikšanās meistarklasei un papildus informācija par pasākumu: Laila Lazdiņa, Biedrības “Labklājībai” valdes locekle, T: +371 29255180.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *