Aicina pieteikties Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Vidusskolu, ģimnāziju 12. klašu skolēni un vidējo profesionālo izglītības iestāžu absolventi no 1. februāra līdz 1. martam ir aicināti pieteikties Vītolu fonda administrētajām stipendijām 2023./2024. mācību gadam, kas paredzētas Latvijas augstskolās studējošiem jauniešiem.

Lai pretendētu uz kādu no stipendijām, kandidāta vidējai atzīmei jābūt 7,5 balles un augstākai, kā arī jāatbilst vismaz vienam no kritērijiem: bārenis, audzina viens no vecākiem, ir no daudzbērnu ģimenes, apgrūtināti materiālie un sociālie apstākļi, sasniegumi mācību olimpiādēs.

Lai pieteiktos stipendijām, kandidātam jāaizpilda pieteikuma anketa Vītolu fonda mājaslapā www.vitolufonds.lv. Fonda ziedotāji nosaka, kurai nozarei stipendiju vēlas piešķirt un cik liela summa stipendijā tiks izmaksāta.

Vītolu fonds administrē vairāk nekā 200 Latvijas uzņēmumu, organizāciju, fondu, privātpersonu ziedojumus no Latvijas, Amerikas Savienotajām valstīm, Lielbritānijas, Kanādas, Austrālijas, Venecuēlas, Horvātijas un Zviedrijas. Šajā mācību gadā ar stipendiju atbalstu studē 850 jaunieši. Kopš 2002. gada stipendiju ir saņēmuši vairāk nekā 4600 studentu. Daļa no viņiem ir atgriezušies fondā kā ziedotāji, īstenojot fonda vēlējumu: “Ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu nākotnē palīdzēt citiem.”

Elektroniskās anketas (www.vitolufonds.lv) aizpildīšanas termiņš: 01.02.2023.–01.03.2023. Ja ir radušies papildus jautājumi, kandidāti aicināti sazināties ar Vītolu fondu, rakstot uz e-pastu info@vitolufonds.lv.

Komentāri

 1. Ar tiem Vītolu fonda kritērijiem sanāk muļķīgi. Rodas kaut kādas iekšējas pretrunas. Cik saprotu, Vītolu fondu interesē izcilība līdzīgi kā RTU inženierzinātnu vidusskolu vai arī Rīgas 1. ģimnāziju. Citāts: “…bārenis, audzina viens no vecākiem, ir no daudzbērnu ģimenes, apgrūtināti materiālie un sociālie apstākļi, sasniegumi mācību olimpiādēs.”. Tātad es pieļauju, ka varbūtīgāka situācija būs tāda, ka stipendiju saņems turīgs jaunietis vai jauniete ar vidējo atzīmi virs 8 ballēm un ar panākumiem sportā valsts līmenī vai arī ar panākumiem mācību olimpiādēs valsts un starptautiskajā līmenī (dalība valsts izlasē). Nu, piemēram, RTU inženierzinātņu vidusskolas elitārās klases skolēni bieži vien uzvar valsts olimpiādēs un saņem godalgas starptautiskajās olimpiādēs. Visticamāk šādi jaunieši saņems šīs stipendijas, bet trūcīgie lauķi nesaņems it neko.
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 2. Mani izbrīna nevienlīdzība skolēnu vidū. Senāk man patika lasīt RTU administrācijas verbālo pašapmierināšanos ORTUS e-studiju vidē. Tur bija pat tāda publikācija, ka kāds RTU inženierzinātņu vidusskolas skolēns izstrādāja izcilu ZPD kaut kādā zinātniski pētnieciskajā institūtā. Lieta tāda, ka parasti ģimnāzijās un labās vidusskolās skolēni aizstāv ZPD 10.klasē vai pēc 10.klases. Proti, tā ir jaunnatne ar apgūtu pamatizglītību, kura ir tālu no akadēmiskās vides. Zinātniskie institūti ir vairāk attiecīgo specialitāšu studentu lauciņš. LU tie ir 2. kursa studenti, kas veido kursa darbus. Dažās programmās pietiek ar darbiņu katedrā, bet citās prasa nopietnu strādāšanu zinātniskajos institūtos vai uzņēmumos kursa darba izstrādei. Savukārt, RTU prakse notiek pēc 3. kursa.
  Parastam lauķim no trūcīgo vai maznodrošināto vidus nekad nebūs iespējas izstrādāt konkurētspējīgu ZPD. Tas arī negatīvi ietekmēs izredzes saņemt kaut kādu stipendiju.
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 3. Trūcīgās personas pēc ienākumiem ietilpst pirmajā kvintilē, precīzāk, pirmajās divās līdz trijās procentilēs no kopējās Latvijas iedzīvotāju populācijas. Un varbūtība, ka trūcīgam jaunietim vai trūcīgai jaunietei būs 7,5 balles vidējā atzīme un papildus tam būs vel kaut kādi ekstraordināri, izcili sasniegumi, ir bezgala zema.Tā tiecas uz nulli. Es šaubos, ka Vītolu fonds palīdz trūcīgiem jauniešiem vai trūcīgām jaunietēm. Es šaubos, ka mazturīgā jaunatnes daļa saņem kaut ko saņem no Vītolu fonda. Es šaubos… Bet Vītolu fonds tik saka: “Ziedojiet! Ziedojiet!”. Nezinu cik procentus šie baņķieri no kopējās naudas plūsmas apēd savas ieceres īstenošanā. Varbūt labāk ir neziedot naudu fondiem, bet ziedot pa taisno trūcīgajiem talantiem? Tas ir līdzīgi kā ar baznīcu un kristīgo žērsidību. Ziedo naudu pa taisno nabagam, nevis baro baznīcu – greznas, energoneefektīvas ēkas, zelta krustus un kupolus un tamlīdzīgas kristīgās regālijas. Labdarība var būt arī bez sarpniekiem. Un ideālā pasaulē, kāda nekad nevar būt, labdarība nav nepieciešama, jo visiem viss ir.
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 4. Pirms dažiem gadiem es pieteicos Vītolu fonda stipendijai, bet manu pieteikumu noignorēja…

 5. Citāts: “Vai Vītolu fonds piešķir stipendijas studijām ārzemēs? Nē, Vītolu fonda mērķis ir palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās.”. Trūcīgā statusa piešķiršanas slieksni nepaaugstināja 11 gadus, proti, no 2010. līdz 2021. gadam, kad to noteica 128,06€ lielu. Tagad trūcīgā statusa piešķiršanas slieksnis ir 272 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 190 eiro pārējām personām mājsaimniecībā. Ir jau 2023. gads, un trūcīgā statuss nav paaugstināts.
  Tad kāda akadēmiskā izcilība var būt tik dziļā nabadzībā???
  Ar cieņu, Skolnieciņš

 6. Ja nemaldos, tad valdība sola trūcīgā statusu paaugstināt no šī gada 1. jūnija. Solīts maka nekrīt. Redzēsim kā valdība rīkosies.
  Ar cieņu, Skolnieciņš

 7. Maznodrošināto statusa slieksnis katrā pašvaldībā ir cits. Tas nav godīgi! Maznodrošināta persona var būt līdz 501 eiro lieliem ikmēneša ienākumiem, bet nez kāpēc laukos tie ir 330 līdz 360 eiro, citur arī mazāk.
  Ar cieņu, Skolnieciņš

  1. Es saku, kā ir. Tas nav godīgi, ka rīdziniekiem ir privilēģijas stipendiju sanemšanā. Piemēram, lauķim ir jāīrē par dārgu naudu pusīti no istabiņas kojās. 1/2 koju istabiņas ir dārga. Un jāmaksā ir arī pa vasaru, citādi vieta kojās var tikt zaudēta. Piemēram, RTU nabagiem Laimdotas ielā 2A koju atlaides nepiešķir. Tātad vājš, nabadzīgs students nav nevienam vajadzīgs. Rezultāts RTU ķīmiķos izkrīt viss kurss. Bet ķīmiķos tehnologos diplomu iegūst 1/3 no visa kursa. LU ķīmiķu ir daudz. Reāli daudz. Ap virs 40 cilvēkiem 3. kursā. Kaut kur ap 50 cilvēkiem, lai arī tur ir vien 60 budžeta vietu. Studentu skaitu ierobežo laboratoriju ietilpība. RTU tie ir 14 līdz 15 studenti vecajā fakultātes ēkā. Bet LU tie ir 20 studenti. Vītolu fonds ir pārāk ieciklējies izcilībā. Tam nav sasaistes ar realitāti, ar reālo lauku nabadzību. Lai Dievi žēlīgi ir tiem ļautiņiem, kas nezina, ko dara!!!
   Ar cieņu, Skolnieciņš

  2. Būdams vidusskolēns, es pieteicos Vītolu fonda stipendijai. Manas sekmes uz to brīdi bija virs 7,5 ballēm. Vidusskolu es absolvēju ar 8 ballēm liecībā. Man bija daudz makulatūras par dalību mācību piekšmetu olimpiādēs. 9. klasē es piedalītos pat valsts olimpiādē bioloģijā. Man bija 30./31. vieta valstī no 54. vietām. Novadā man bija 1. vieta. Viduskolā dažādos priekšmetos man bija 2. un 3. vietas, arī atzinības. Es vel piedalījos dažādos konkursos. Tolaik es biju vel naivs. Es nezināju akadēmisko īstenību, ka nabagi nevienam nav vajadzīgi. Man stipendiju nebija. Arī Simtsgades stipendiju es nedabūju.Bet man bija trūcīgā statuss.
   Ar cieņu, Skolnieciņš

 8. Nedabūji stipendiju un tāpēc jāķengā visa pasaule, Vītola fondu ieskaitot?
  Acīmredzot, citi pretendenti bija labāki un vairāk atbilda izvirzītajem kritērijiem.
  Jāprot pieņemt arī negatīvs rezultāts, bet šāda nebeidzama gaudošana un citu vainošana par savu neizdevušos dzīvi liecina par garīga rakstura problēmām.
  Atbildīgi un gudri vecāki savus talantīgos bērnus jau laicīgi sūta uz labākajām skolām lokālajos centros un Rīgā nevis marinē vietējā nomales skolā, kur nav ne labu skolotāju ne aprīkojuma.
  Tikai ļoti liels talants ar stingru gribu spējīgs uzplaukt nomales skolā, parastu viduvējību ar vāju gribu depresīvā čuhņa ievelk sevī un, skolu beidzot, iznāk tikai pie čuhņas veikala dirnošs apiņnieks.
  Izskatās, ka piederi tai diedelnieku sugai, kurai dzīves sauklis ir ‘dodiet,dodiet,dodiet’, dodiet lielo makaronu paku, dodiet 100stipendiju, dodiet malku.

  1. >diedelniekam Skolnieciņam saka: 03.02.2023 16:35 Kāpēc brūc virsū? Vai taisnība par Vītolu fondu un RTU acīs kož? Fiktīva labdarība. Fiktīvas studiju vietas. Falši birokrāti. Ribicka kungs nu gan nav trūcīgs!

  2. “Acīmredzot, citi pretendenti bija labāki un vairāk atbilda izvirzītajem kritērijiem.” Tad, lūdzu, lai kāds nosauc labākus jauniešus vai jaunietes par mani ar trūcīgā statusu! Lai sauc! Gribu redzēt.
   Trūcīgi izcilnieki ir ļoti, ļoti liels retums! Trūcīgie veido pirmās divas vai pirmās trīs procentiles no Latvijas sabiedrības. Un varbūtība, ka kādam trūcīgam lauķim kā man sekmes būs RTU inženierzinātņu vidusskolas elitārās klases līmenī, ir nulle. Vītolu fonds izvirza nereālas prasības. Droši viem nauda aiziet pašvaldības ierēdņu, armijnieku, poliču un cita birokrātiskā krējuma bērneļiem. Izcilība ir laba lieta. Bet Vītolu fonda gadījumā vārds “izcilība” kalpo par ieganstu nepiešķirt palīdzību nabagiem. Tad kāda jēga ir no Vītolu fonda? Nekāda!

   1. Tātad esi iedomājies, ka Vītola fondam nauda jāgrūž caurā mucā t.i. lumpeņproletariāta viduvējībām.
    Pats atzinies, ka tavs zināšanu līmenis salīdzinājumā ar labākajiem skolniekiem ir pilnīgi nekāds. Tad par ko vaimanā, godam nopelnīji Vītola stipendijas atteikumu.
    Ar trūcīgumu nav jālepojas, par to jākaunās, tas liecina par sociāli nelabvēlīgu vidi un tas nedod nekādas papildus tiesības, katrs uz attīstību vērsts cilvēks cenšas ātrāk tikt ārā no tā.
    Trūcīgums ir netikums, tas ir rados ar slinkumu, skaudību, nevīžību.

    1. >sk saka: 03.02.2023 18:32 Kāpēc man kaunēties? Tatad tu atzīsti, ka Vītolu fonds ir radīts, lai iepriecinātu biezo bērneļus. Labi. Tātad tu atzīsti, ka mūsu sabiedrības ‘krējums’ netiešā veidā diedelē naudu no naiviem cilvēkiem. Lūk, visa tava kristīgā žēlsirdība!

     1. Tā ir katra brīva izvēle, vai turpināt dzīvot .ēslos un ar to lepoties vai censties tikt ārā no tiem.
      Jūs savu izvēli esiet izdarījis un esiet lepns ar izvēli. Ar to arī apsveicu, biedru lumpeni!

      1. >sk saka: 03.02.2023 18:59 Katram ir izvēle. Bet es jau studēju. Vienkārši studiju laikā es nevaru strādāt. Un pa vasaru mani neņem darbā specialitātē. Vot, problēma. Mazkvalificēto darbu esmu veicis, bet no tā bagātāks nepalieku. Kojas visu norij. Es nezinu, kāpēc RTU tās kojas Laimdotas ielā 2A neremontē. Laikam ERAF projektu nemāk uzrakstīt vai arī Ribicka kungs ir pārāk ēdelīgs.

     2. >sk saka: 03.02.2023 18:32 Kāpēc slinkums? Es, piemēram, pa vasaru strādāju, bet tā nauda aiziet kojās. Mans tēvs strādāja simtslatniekos, viņš renovēja garu akmens mūri. Es viņu cienu. Un ja nu tu kaut ko pārmet manam tēvam, tad, lūdzu, no sākuma met atmeni tā dižuzņēmēja mājas logā, pie kura mans tēvs sabendēja savu veselību. Bet ja tev čuriņa raustas mest akmeni nodokļu dižnemaksātāja pilī, tad arī tiesību tev nav, lai mani kritizētu. Celtniecība ir viena no nāvējošakajām darba nozarēm. Tur cilvēki šad tad mirst, šad tad pazūd bez vēsts būvgružos. Vismaz 90-tajos gados tā bija. Un nav jabrīnās, kāpēc veselība cilvēkam ir sadragāta.

  3. >diedelniekam Skolnieciņam saka: 03.02.2023 16:35 Diedelnieki ir visa veida labdarības fondi. Nav zināms, cik labdarības fondi iekasē par savu darbību. Labdarība ir bizness. Un visi labdarības fondi iekasē kaut kādu komisijas maksu no tās naudas plūsmas, kas caur tiem iet. Piemēram, žēlsidīgā Rūta Dimanta ar valsts atbalstu dibinātajā fondā Ziedot.lv nopelnīja 19485 latus un 91 santīmu pirms nodokļu nomaksas. Labdarības fondi saka: “Ziedojiet! Ziedojiet Ziedojiet!”. Beigās izrādās, ka fondu vadītāji saņem ministru cienīgas algas. Vai Vītolu fondā notiek tas pats? RTU MLĶF dekāns pirms nodokļiem saņem ap 50 000 eiro gadā, bet dekāna vietnieces (gudrās tantes) ap 30 000 eiro gadā pirms nodokļiem. A par ķīmiķiem tehnologiem izmācās vien ap 20 cilvēku. Pārējie izkrīt. Bet ķīmiķi izkrīt viss kurss. Tā kā nabags var iegrābties. Tagad es nezinu kādu bakalauru es sanemšu. Vai parasto ar 120 KP manā tagadējā augstskolā. Vai RTU un tagadējās augstskolas neakreditētā programmā nieka 200KP+ apjomā. Kā būs? Bet tā kredītpunktu atzīšana ir dārga lieta. Nākošgad nabagiem studijas būs bez maksas, t.i., maksas pakalpojumu nebūs. Iešu uz dekanātu un lūgšu apvienot kredītpunktus. Tad man viss būs labi.

 9. Katrs pieaugušais, ja vien nav nepieskaitāms, pats pieņem lēmumus un par pieņemtajiem lēmumiem arī atbild.
  Celtnieki ir īpaša kategorija, kurai patīk uzpļaut drošības tehnikas normām un nemaksāt nodokļus, un par visu savu pofigismu vēl lielās.
  Ja darba devējs liek pārkāpt DT normas, tad nepildi tādu darbu, ar varu neviens nespiež, ej prom, labs celtnieks par darba trūkumu nesūdzējās arī 90.gados.
  Kur tad ir tas izdaudzinātais raupjais celtnieka tēls, kurš ne no viena nebaidās un var iekraut pa mūli pāri darītājam?
  Tas viss celtniekstāsts man atgādina vidējo Krievijas krievu, pret vājāku baigais vecis, bet pret vissīkāko priekšnieku tik mīksts kā plastilīns.

  1. >Skolnieciņam saka: 03.02.2023 19:43 Ko tu muldi! Celtniecība 90-tajos gados un 2000-tošo gadu pirmajā dekādē bija krimināla joma. Un ja tu iesi pret priekšniecību, tevi momentāni atlaidīs un algu par darbu nesamaksās. Tad šim manis pieminētajam nodokļu dižnemaksātājam tolaik vel meita strādāja VID’ā par kaut kādu priekšniecīti. Un kā viņa iekļuva VID’ā labā amatā? Caur tētiņa dižnodokļa nemaksātāja pazīšanos. Tā ir mafija. Roka roku mazgā. Un tu neko nevari padarīt, ja valstī situācija ir draņķīga. Un tieši šis dižnodokļu nemaksātājs baudīja valsts pasūtījumu monopolu un citus labumus. Mans tēvs pēc ilga darba celtniecībā dabūja divus insultus un astmu smagā formā. Tālāk sekoja tie simtlatnieki. Invaliditātes grupu neviens manam tēvam nedeva. Bet mans tēvs simlatniekos labi strādāja. Ironiski, ka sociālais dienests tolaik man atteicās piešķirt brīvpusdienas. Bet manas ģimenes ledusskapi sociālo darbinieču trijotne dažas reizes kratīja.

  2. >Skolnieciņam saka: 03.02.2023 19:43 Un? Manam tēvam neskatoties uz visu oficiālais darba stāžs vienalga ir virs 30 gadiem. Vienīgi skumji, ka valsts man nepalīdz. Nabagus ir jāatbalsts. Citādi no šiem fondiem nav jēgas.

  3. >Skolnieciņam saka: 03.02.2023 19:43 Kāpēc tu Krieviju bāz kā piemēru? Krievija ir 10. Elles kēķis, tā ir Elles filiāle zemes virsu, kuru pārvalda sātanisti. Un Latvija nav Krievija. Izbeidz Latviju salīdzināt ar Mordoru [domāts Krievija].

  4. >Skolnieciņam saka:
   03.02.2023 19:43 “Kur tad ir tas izdaudzinātais raupjais celtnieka tēls, kurš ne no viena nebaidās un var iekraut pa mūli pāri darītājam?” Nu, tur var būt darīšana ar policiju. Nomentāna (tūlītēja) aizturēšana, mājas kratīšana un policijas rīkots šovs kaimiņu priekšā. Nodokļu dižnemaksātājs policijas acīs būs eņgelītis un upuris, bet skolnieciņš policijas acīs būs psihiski slims varmāka. Policija sargā biezo intereses, nevis nabago intereses. Policija rīkojas visai subjektīvi. Tāpēc kraut pa mūli nav problēmas risinājums.

 10. Klausīties skolniekzelli ir tas pats kas klausīties no n-tajām darbvietām izmestu alkašu- visi zog, valsts pārvaldē sež muļķi, pārtikušie ir nelieši, mums alkašiem viss pienākas par velti, rektoram jādzīvo tikpat slikti kā man, savukārt, es gan esmu gan gudrs, gan talantīgs, nu gluži kā zinātnieks V.Kaščejevs un valsts pārvaldē orientējos labāk nekā viss MK kopā ņemts.

  1. V Kaščejs MLĶF nedocē! Lūdzu, nejauc ķīmiķus un ķimiķus tehnologus ar matemātiķiem un fiziķiem no LU vai DU, ja tur kāds studē. Ir tāda joma kā fizikālķīmija, bet šajā jomā specializējas vien 3. kursā. Un fizikas un fikālās ķīmijas pamatkursu V. Kaščejevs RTU nedocē. Tu šo profesoru un akadēmiķi izzīdi no pirksta. Leonīda Ribicka pensija gadā pirms nodokļiem ir 43208 eiro 43 centi. Kopā ar pārējiem ienākumiem tie ir ap 300 000 eiro bruto ienākumi gadā. Neslikti, vai ne? Bet kojas Laimdotas ielā 2A neviens neremontē. Kojas nav remontētas. Ķīmiķi RTU nestudē, bet ķīmijas tehnologu, kas absolvē bakalaurus ir ap 20 cilvēku. Pārējie izkrīt. Senāk, piemēram, 2017./2018. m.g., kad es biju vidusskolēns, RTU ķīmiķos un ķīmijas tehnologos bija 105 budžeta vietas, bet apsolventu tik un tā bija ap divdesmit cilvēku. 1/5 no tiem, kuri RTU iztur sākotnējo atlasi, iegūst diplomu. Jautri, vai ne? Un trūcīgam lauķim zaudēto naudu neviens nekompensē. Bet citā studiju programmā ir jāstudē no jauna, bet lai RTU budžetā apgūtie kredītpunkti parādītos diplomā kā C daļas kursi, ir jāmaksā nauda. Citādi no RTU pat papīru par studijām nevar dabūt. Un tas maksā naudu. Un, jā. Es neesmu dzērājs. Man vienkārši liekuļi ir pieriebušies. Vītolu fonds ir liekuļu bars.

  2. 2023 saka: 04.02.2023 08:07 Alkašiem? Tā nabagus var noniecināt tikai sumpurņi.

  3. Citāts: “«TOPOŠAIS PROFESIONĀLIS» – STIPENDIJAS 16 TOPOŠAJIEM RTU STUDENTIEM. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds sadarbībā ar Pētera Avena labdarības fondu «Paaudze» un AS «Olainfarm» izsludina stipendiju konkursu topošajiem RTU studentiem, kuri nāk no maznodrošinātām vai trūcīgām ģimenēm un ir centīgi mācībās. Ikviens Latvijas vidējās izglītības iestāžu 12. klases skolēns, kurš nākno trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes un ir sasniedzis izcilas sekmes, kā arī vēlas studēt RTU pamatstudiju programmas pirmajā kursā 2013./2014. studiju gadā, no 15. maija līdz 19. jūlijam ir aicināts pieteikties atbalsta stipendijai «Topošais profesionālis». Divās konkursa atlases kārtās tiks izvēlēti 16 skolēni, kuri saņems ikmēneša stipendijas Ls 100 vērtībā visa pirmā studiju gada garumā. Stipendiju konkursa pirmajā kārtā pretendentiem jāiesniedz pieteikuma anketu, CV, izziņu, kas apliecina ģimenes materiālo statusu, sekmes apliecinošus dokumentus un motivācijas vēstuli, minot konkrētu RTU studiju programmu un nākotnes plānus pēc studiju beigām. Otrajā kārtā konkursa finālisti tiks aicināti uz klātienes intervijām.”.
   Varu atgādināt, Pjotrs Avens (par Pēreri šo sūda brāli latviešu un ukraiņu ienaidnieku nevar saukt, tas nozīmē necienīt Latvijas valsti) ir ditatora Vladimira Putina galma lakejs. Es domāju, ka caur Pjotoru Avenu ir taisnītas rebes, kuru dēļ Inčukalna gāzes krātuve Krievijas–Ukrainas kara priekšvakarā bija speciāli iztuksota, jo LG pieder pilnībā Gazprom. Meļi ar meļiem draudzējas. Tā ir entropija. Tā ir varbūtīgāka iespēja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *