Aicina pieteikt kultūras projektus atbalstam “Kurzemes kultūras programmas 2024” ietvaros

Lai veicinātu kultūras pieejamību sabiedrībai, Kurzemes plānošanas reģions izsludina Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursu “Kurzemes kultūras programmā 2024”. Pieteikumi “Kurzemes kultūras programmā 2024” tiek pieņemti līdz šī gada 27. martam.

Programmas ietvaros finansiāls atbalsts paredzēts tādiem reģionālas un vietējas nozīmes kultūras projektiem, kuru īstenošana ir mērķēta uz:

  • kvalitatīvas mākslas un kultūras pieejamības nodrošināšanu Kurzemē;
  • Kurzemes kultūras daudzveidības izzināšanu, saglabāšanu un attīstību;
  • ar Kurzemi saistītu jaunradi;
  • tradicionālo zināšanu un amatu prasmju saglabāšanu, praktizēšanu, dokumentēšanu, izpēti, popularizēšanu, un pārnesi, kā arī to integrāciju tūrisma aktivitātēs;
  • bērnu un jauniešu iesaisti kultūras projektu aktivitātēs un radošajos procesos;
  • kultūras darbinieku, amatnieku kapacitātes celšanu (semināri, pieredzes apmaiņa, apmācības, u.c.);
  • Kurzemes, tās kultūrtelpu un novadu savdabību atainojošu un popularizējošu pasākumu nodrošināšanu;
  • ar latviešu valodas paveidu, tostarp lībiešu valodas apzināšanu, praktizēšanu un popularizēšanu saistītu iniciatīvu un projektu īstenošanu.

 

Kultūras programmas projektu konkursā atbalstu var saņemt projekti, kuru īstenošana paredzēta no šī gada 1. maija līdz 15. decembrim Kurzemes reģiona administratīvajās teritorijās – Dienvidkurzemes novadā, Kuldīgas novadā, Saldus novadā, Talsu novadā, Tukuma novadā, Ventspils novadā, kā arī Liepājas un Ventspils valstspilsētās.

 

Plašāka informācija par “Kurzemes kultūras programmu 2024” un pieteikšanos pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapas sadaļā “Kultūra“.

Par Kurzemes plānošanas reģionu

Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006. gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību. To veido 8 pašvaldības  – 2 valstspilsētas – Liepāja un Ventspils – un 6 novadi – Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novads.

Vairāk par Kurzemes plānošanas reģionu, tā funkcijām un īstenotajiem projektiem var uzzināt: www.kurzemesregions.lv

Komentāri

  1. Loti labs projekts sava novada apzinasanai..jo katram cilvekam savs novads ir jaciena jamil un jabuut lepnam par to…cilveks kurs apzinas savas saknes un dzimto vietu ciena pats sevi.un izjut savu piederibu novadam..pasapzina un lepnumam jabut katram par savu movadu luk es esmu lepnais kurzemnieks un kurzeme ir vieta kur vienmer aatgrieztiies un satikties..katram novadam ir atskirigs valodas dialekts. etnografija cimdu.raksti tautu terps.. .nedaudz atskiriga tautas tradiciju svinesanas ar savu individualitati un ipatnibam . Kulturas darbiniekuem daudz darba..bet kulturas vertibas ir javairo un jasaglabaa ari gimenes..lai kurzeme pastavetu kaa novads..visi novadi latvijaa ir jasaglabaa..ta ir musu kopigaa tautas bagatiba..daugavs abas malas muuzam nesadalas..I kurzeme I vidzeme i latgale I zemgale muusu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *