Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: laukucelotājs.lv

Aicina mājas kafejnīcas Tukuma pievārtē

Lai no jauna skatu punkta ieraudzītu jau iecienītus tūrisma objektus, iepazītu jaunus, un vienlaikus gūt, iespējams, vēl nebijušu gastronomisko pieredzi, pēdējos gados Latvijā tiek rīkota akcija «Mājas kafejnīcas». Jau šajā nedēļas nogalē, 17. un 18. septembrī, kopā ar kolēģiem Cēsu pusē savas mājas, sētas un uzņēmumus apmeklētājiem vērs arī saimnieki Tukuma novadā.

Tur, kur jūra šalc

Bērzciemā savā sētā aicinās sierotava «Kundziņ’siers» («Smiltiņi», Bērzciems), kurā gatavo govs piena mājas sierus ar dažādām piedevām. Arī lauku stila kafejnīcā jaunie saimnieki piedāvās ēdienus, kas gatavoti no pašu ražotā siera – gan sāļos, gan saldos ēdienus. Īpaši būs gaidītas ģimenes ar bērniem, jo piedāvājumā būs arī bērnu ēdienkarte.

Praktiskā informācija: uz vietas norēķināties drīkstēs tikai ar skaidru naudu; iepriekšēja pieteikšanās vēlama, zvanot vai rakstot: sindija.kundzina@inbox.lv, 28656749

Radošā darbnīcas «Pērle rada» (Engure, Jūras iela 66) mājvieta ir Engures Mācītājmuiža, kurā jau pirms 200 gadiem ir uzņemti viesi. Proti, pie mācītāja Johana Petera Brandta viesojusies Krievijas ķeizariene Elizabete, lai iedzertu tēju. Jaunie saimnieki aicinās ļauties vieglai piekrastes atvasaras noskaņai atjaunotās Mācītājmuižas parkā zem senajiem kokiem. Tā būs iespēja ne vien pabūt kopā ģimenei vai draugu pulciņam, bet arī iepazīties ar atjaunoto ēku un aprunāties ar īpašnieku, sajust piejūras šarmu un laika ritumu.

Praktiskā informācija: Norēķini – skaidrā naudā, iepriekšēja pieteikšanās ir vēlama, zvanot vai rakstot: 26565812, info@perlerada.com

Zvejnieku sētā “Lucītis” (Engure, Jūras iela 41) Andersonu ģimenes jau 30 gadus nodarbojas ar piekrastes zveju un zvejas produktu pārstrādi. Svarīgi, ka kūpināšanas process notiek pēc sentēvu metodēm, tādēļ arī “Mājas kafejnīcu dienu” svētdienā saimnieki piedāvās iegriezties uz pusdienām, lai baudītu kaut ko no vietējās virtuves. Piedāvājumā būs gan zivju zupa, gan kūpinātu zivju izlase. Laiku varēs pavadīt kā draugu viesībās zvejnieku sētas noskaņās ar muzikālo pavadījumu.

Praktiskā informācija: norēķini – skaidrā naudā, pieteikšanā – eva_andersone@inbox.lv, 29846510.

«Kausenieku» māju («Kausenieki», Plieņciems) saimnieki ir lieli ceļotāji un ēst gatavošanas mīļotāji, kuri no ceļojumiem ir pārveduši receptes ēdieniem, kas ļoti garšojuši. Arī septembrī improvizētajā kafejnīcā būs iespējams nobaudīt no Taizemes atvestās Tom-kha zupas recepti, savukārt paellas gatavošanu Edīte apguvusi, kādu laiku dzīvojot Spānijā, bet Kārlis galdā cels studiju laikā Itālijā bieži gatavoto risoto ar pašu lasītajām sēnēm novada mežos. Arturs, godinot savas lietuviešu saknes, kopā ar lietuviešu kaimiņiem gatavos cepelīnus. Plieņciems uz vienu dienu patiesi kļūs par «Garšu piestātni», kur baudīt dažādu valstu tradicionālos ēdienus!

Praktiskā informācija: norēķini – skaidrā naudā, plašāka informācija un pieteikšanās – edite.millere@gmail.com, 26541941.

Zvejnieku sētā «Dieniņas» (Bērzciems) septembrī būs atkal jāklausās saimnieces stāstos uzmanīgi, jo tie jārunā ātri, lai vējš neaiznes vārdus nesadzirdētus. Tikpat ātri, kā saimniece runā, ir arī lasāma ēdienkarte: “Mūs sētā varēs dabūt zīvs’ visvisādos veidos: žāvēts zīvs’, kaltēts zīvs’, cepts zīvs’, vārīts zīvs’ un sutināts zīvs’.” Tātad priekšā riktīga zivju izēšanās īstā zvejnieku sētā!

Praktiskā informācija: iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot vai rakstot WhatsApp – ivetaunoskars@iinbox.lv, 26676283, norēķini – skaidrā naudā.

Visbeidzot pusdienot iespējams Lapmežciemā, «Pļavā pie DAREs» («Vidnieki», Antiņciems). Saimniece Sanita Matule ikdienā ir herbaliste, aromterapijas praktiķe, kas ražo dažādus produktus, kuru izejvielas ir bioloģiskās pļavas augi, un ir gide izzinošām pastaigām pa pļavām un mežiem. Saimnieks Indulis Skrebelis pēc izglītības un praktiskās darba pieredzes – mežsaimnieks un nodarbojas ar meža infrastruktūras jautājumiem, bet savā īpašumā – ar bioloģisko pļavu atjaunošanu un uzturēšanu. Ieguvuši īpašumu ar plašām Antiņciema pļavām, kurās reiz audzis arī cigoriņš, tagad šos pļavu un cigoriņu stāstus gribēs piedāvāt izzināt un nogaršot mājas kafejnīcu dienās septembrī piknika veidā pļavā vai «Balto sapņu» bērzu birzītē. Ēdienkartē būs siena talkas cienasti, savvaļas augu uzkodas un cigoriņu kafija, kā arī pļavas tēja ar ziedu cepumiem.

Praktiskā informācija: lielākām grupām iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot vai rakstot: sanita.matule@gmail.com, 27891575, norēķini – skaidrā naudā.

Uz plosta, dārzā vai meža vidū

Īpašāku vietu pusdienām, kur vēl vairāk baudīt dabu, piedāvās «Valguma pasaule» (atpūtas komplekss «Valgums», Smārdes pagasts). Mājas kafejnīcu dienās taps kas neparasts – romantisks restorāns romantiskiem viesiem uz plosta Valguma ezerā. Viesi tiks sagaidīti omulīgā terasē ezera krastā, lai iemalkotu saulainu dzirkstošo vai saulaino karsto kokteili, un pēc tam tos aizvizinās uz restorānu-plostu ezerā. Piedāvājums domāts pāriem vai romantiskai četrotnei, vai foršai pilngadīgu draugu kompānijai līdz 4 cilvēkiem.

Praktiskā informācija: norēķini – gan skaidrā naudā, gan ar karti; pieteikšanās – obligāta: info@valgumapasaule.lv, 29414022

Turpat kaimiņos – Smārdē («Pūces») – tiks uzburta grieķu taverna. Raivis ir latvietis, kas daudzus gadus dzīvojis Grieķijā, Ionela ir grieķiete, kura jau pirms vairākiem gadiem ir pārcēlusies uz dzīvi Latvijā no Grieķijas. Abi kopā ar bērniem piedāvā tepat Latvijā izbaudīt autentiskus grieķu ēdienus. Pirmajā kārtā būs tradicionālas grieķu uzkodas, otrajā -pamatēdiens ar grieķu salātiem, jūras veltēm un ne tikai, bet trešajā kārtā – mājās gatavoti grieķu saldumi ar grieķu ledus kafiju frappe.

Praktiskā informācija: norēķini – skaidrā naudā, pieteikšanās – obligāta, zvanot vai rakstot – griekija@gmail.com, 26701015.

Jaunpils pils kroga veidotajā meža restorāna “Vāveres Skujās” (Kartavkalnu dabas taka, Jaunpils) pasniegtajā ēdienā virmos nostalģiskas meža labumu un rudenīgu Latvijas dārza velšu garšas. Meža restorāna mērķis ir radīt mājīgu atmosfēru, atrodoties mežā ar nepiespiestu gaisotni, lai kafejnīcas apmeklētājs varētu justies ērti un baudīt rudeni, garšojot pils šefpavāra Artūra Aumaļa radīto piecu kārtu ēdienkartes meistarstiķus.

Praktiska informācija: norēķini būs iespējami dažādi, bet pieteikšanās, kas obligāta – marketings@jaunpilspils.lv, 27021781.

«Dabas notikumu dārzā» («Vagas», Strutele, Jaunpils pag.) mājas kafejnīcu dienā piedāvās pusdienas un vakariņas dabā, brīvā atmosfērā, ļaujot katram apmeklētājam izvēlēties sev tīkamāko pusdienošanas vietu – svaigā gaisā tējas dārzā, dīķmalā, lasītavas terasē, kāzu šķūnī zem jumta vai citur. Ēdiens daļēji tiks pasniegts pašu gatavotos māla trauciņos, lauku mājas mantojuma servīzēs un puķu podiņos. Būs arī mājās darinātā alus degustācija kopā ar saimnieku.

Praktiska informācija: Jāpiesakās – arta.dumbre@gmail.com, 29873001, norēķini – skaidrā nauda.

Truši, pirts un meža garšas

Sveikuļu” («Sveikuļi», Brandavas, Jaunpils pag.) māju saimnieks – profesionāls mednieks, saimniece – floriste un dekoratore, kura lieliski gatavo un kurai patīk rīkot svētkus. Abiem patīk mežs, abi ir kaislīgi sēņotāji un ogotāji, tāpēc kafejnīcu dienu piedāvājums saucas «Meža garšu piedzīvojums »Sveikuļos»» – četru kārtu maltīte, baudot meža gardumus, kas pasniegti ar krāsainiem sezonāliem dārzeņiem.

Praktiska informācija: pieteikšanās – agnesematvejeva@inbox.lv, 28381229, norēķini – skaidrā naudā.

Ainaviskās Amulas upes krastā, «Kroķu» mājās (Matkules pagastā), saimnieko Zilbertu ģimene, kas nodarbojas ar truškopību, audzē kazas un mājputnus, kā arī uzņem viesus, jo īpaši ģimenes ar bērniem, dāvājot tiem atpūtu ainaviskā lauku vidē un radot īstas bērnības sajūtu. Tāds būs arī šī gada piedāvājums – dārza svētki ar bērnības garšu mazās Amulas krastā. Iespēja būt ģimenei kopā, bērniem izskrieties un spēlēt spēles, pētīt dabu un samīļot dzīvnieciņus. Savukārt kalna galā būs stilizēts bāriņš lieliem un maziem ar atspirdzinošiem kokteiļiem un sildošiem dzērieniem.

Praktiska informācija: vēlams pieteikties – maijazilberta@gmail.com, 26557377, norēķini – skaidrā naudā.

Viesus aicina «Dižpīlādžos» (Darbnīcu ceļš 8, Tume), kur viesmīlīgā Valdmaņu ģimene ikdienā savā ģimenes pirtiņā piedāvā dažādus pirts un labsajūtu rituālus. Te cieņā ir latviski ēdieni, taču dažkārt tiek meklētas jaunas mūsdienīgas garšas. Ģimene organizē un vada arī Laulību policijas pasākumus, un savulaik ir uzklāts ne viens vien kāzu galds. Kā pasākumu apraksta paši saimnieki: „Katrs kafejnīcas viesis pārtaps par kāzu viesi. Mielosimies ar gardiem kāzu ēdieniem un dzērieniem pie kopīga galda, svinēsim kāzas visi kopā ar tradīcijām, jautru mūziku un tostiem. Būs “Rūgts!” un pirmais valsis, bet pasākuma beigās līgava dalīs viesiem kāzu torti!”

Praktiska informācija: pieteikšanās obligāta – aivita.valdmane@inbox.lv, 29418929, norēķini – skaidrā naudā.

Valdheima izveidojās 19.gadsimtā, un šodien šo vietu visi zina ar nosaukumu Irlava. Tās biedrībā “Irlavas interešu klubiņš” («Ostiņas», Irlava) darbojas vairākas radošas dāmas, kuras septembrī vienu dienu piedāvās lauku ballīti romantiskā noskaņā, popularizējot vietējos amatniekus, senās tradīcijas un kulināro mantojumu.

Praktiska informācija: norēķini – skaidrā naudā, pieteikšanās vēlama ancemarta@inbox.lv, 26176893.

Visbeidzot restorāns «CORNER’s» (Jaunmoku pils dārzā) Mājas kafejnīcu dienās apvienos latviskās garšas un ārzemju virtuves iezīmes. Viesi tiks cienāti ar nelieliem priekšēdieniem, kas tiek saukti par knapām. Tiem sekos pamatēdieni gan zivju, gan gaļas, gan veģetāru ēdienu piekritējiem no Latvijas produktiem. Restorāna deserti būs kā “punktiņš uz i” lieliskam garšu ceļojumam.

Praktiska informācija: lielākām grupām iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot vai rakstot – mzelmenis@gmail.com, 24249402, norēķini – gan sakidrā naudā, gan ar karti.

 

 

Komentāri

  1. Tukumaa es esmu bijusi tikai caurbraucot..vispar tadas majas kafejnicas ir jaukas kadam vientulam celagajejam vai dabas milotajam ekskursantam…kyr nu laukos atradisi viesu maju..paviesoties gadsimtu vecaa gulbuvee.kur varbut vel ir aka ar vindu un garsigu uudeni.abeldarzs un galdins kur tev puedava kadu uzkodu ar kafijas kruzi..ja es labprat iegrieztos tukumaa..

    1. Tas Jums Tukuma neizdosies jo paša Tukumā ir tikai kādas ēstuves ar drausmigiem interjeriem,jaukas vietiņas ir tikai novadā

  2. Skatos uz bildi un domaju tipska llatviska auku vienseta..tik vienkarsa kura izstaro siltumu vienkarsibu un

  3. Viesmilibu.
    Ne vienmer grezniba konmorts ir tas noteicosais visur un vienmer..saka ka dazs labs budinaa jutas laimigaks ka cits greznaa pilii..sada kafejnica.ir sajutas kuras sniedz daba ainava un vienkarsa lauku seta

  4. Es ar adeli arii dzivoju sadaa seta un esam laimigi…ir kur izskrieties.ir ko izaudzet.paedusi esam ieraujam alinu..man ari garso alus.ko vel vajag..mieru virs zemes un cilvekiem labu pratu..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *