Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aicina izzināt sēnes Slīteres parkā

Dabas aizsardzības pārvalde sestdien, 14. oktobrī no 10.00 līdz 13.00 organizē rudens sēņu pārgājienu Slīteres Nacionālajā parkā. Pārgājiens notiks Šlīteres zilo kalnu apkārtnē kopā ar mikoloģi, “Lielās sēņu grāmatas” autori Initu Dānieli.

“Lai arī vasarā bijuši ilgstoši sausuma periodi, pēdējo dienu lietavas iespējams atklās sēņotājiem labākās baraviku, beku, gaileņu, ēdamo piepju, alksneņu, smilteņu un daudzu citu sēņu vietas Pēterezera dabas takā. Sēnes mežos ir, atliek tās pamanīt, atpazīt un salasīt,” piedalīties pārgājienā iedrošina pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centra vadītājs Ritvars Rekmanis.

Trīs kilometrus garais pārgājiens paredzēts lapkoku un skujkoku mežos, upes krastos un nogāzēs, iespējams, būs jāšķērso krituši koki. Tādēļ vēlams ģērbties laikapstākļiem atbilstošā apģērbā un mitrumizturīgos apavos, līdzi jāņem nazis un sēņu grozs, ja ir vēlēšanās, arī uzkodas. Pulcēšanās apļveida pārgājienam notiks pie Pēterezera dabas takas (stāvlaukumā pie autoceļa P125).

 

Slīteres Nacionālais parks ir viena no bagātākajām teritorijām Latvijā dabas daudzveidības ziņā, tāpēc pārgājienā būs iespēja iepazīt dažādās dzīvotnēs augošas sēnes un to lomu mežā. Šeit mājvietu radušas sēnes ar savdabīgiem nosaukumiem, piemēram, bisītes, tintenes, kliņģersēnes, ķieģeļsarkanās sērsēnes, vēlās pundurkamolenes, pelēkās un baltās pūkaines, dzeltenpelēkās piltuvenes, briežu jumtenes, sniegbaltās biezlapītes, zilzaļās hlorociborijas, apmalotās ķiverenes, kailās aplocenes, citronu bisporellas un pat īpaši aizsargājamā sēņu suga koraļļu dižadatene.

Komentāri

  1. Nu nee…es labak piedalitos ogu lasisanas pargajienaa..jo esmu profesionala ogotaja…bet vispar man ir tik daudz darba ka knapi tieku galaa…sodien ieziemoju zemenu destus..lasiju abolus novacu puku dobes..driz jasak vakt lapas…esmu krietni nogurusi un lasidama komentus parsmejos.ak..leduspuke parvertusies par ansi…..ne es pavasaros parversos tikai par uudeni.. .

  2. Es soruden iestadiju remontandas zemenes kuras razo no pavasara lidz ojtobrim..albion un sarlote…urraa esmu sajusmaa man siltumnicaa jau nogatavojusas divas ogas..neteiksu ka butu loti saldas jo galugalaa junijs sen jau projam..zel ka nevar ieset baravikas..tad gan butu pilna pagrabs ar gardam senem.

  3. Dabaa un pasaulee ir iestajies vistumsakais laiks..kad tumsa iet uzvaras gajienu par gaismu..nav manos spekos to apstadinat..katram savs laiks..es palaujos uz dievu..un zinu ka ari tumsa nav muuziga he dabaa ne cilvekos….. es norobezojos no tas..jo hevelos piebiedroties tai…es eju pa dieva noradito celu .jo zinu ka tas ir vienigais pareizais…es paliksu vientulibaa ar savam domam un ceribu ja gaisma atgriezisies..un.celsos kad spozie saules stari pamodinas snuegpulkstenus un dabas atmodu.un atmodu cilvekos gaismai..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *