Aicina iepazīt senos kuršus, zemgaļus un sēļus. Izstāde plānota arī Kandavas muzejā

No augusta līdz pat gada beigām interesentiem tiek piedāvātas divas tematiskas ceļojošas izstādes par kuršiem, kā arī zemgaļu un sēļu zemēm. Gandrīz pieci desmiti krāšņu dažādu autoru lielformāta fotogrāfiju dosies pie iedzīvotājiem Kurzemē, Zemgalē un Rīgā, lai vēstītu par baltu pilskalniem, svētvietām, amatiem, apģērbu un ēdienu tradīcijām. Izstādes būs aplūkojamas bez ieejas maksas.

Ceļojošā izstāde “Kuršu zeme” jau sākusi savu ceļojumu pa Latviju, viesojoties Rīgā, TC “Rīga Plaza” un priecējot interesentus Mērsragā, Liepājā un Kaltenē. Augustā tā būs aplūkojama Piejūras brīvdabas muzejā Ventspilī. Izstāde iepazīstina interesentus ar vienu no baltu tautām – kuršiem, kuri bija braši karotāji un jūras braucēji, turklāt, spēja mēroties spēkiem ar skandināviem kā līdzīgs ar līdzīgu.

 

Savukārt ceļojošā izstāde “Zemgaļu un sēļu zeme” jau paviesojusies Dobelē un Krustpilī un augustā būs aplūkojama Jaunjelgavas Tūrisma informācijas punktā. Izstāde ļauj iepazīt zemgaļus un sēļus, kuri bija prasmīgas un turīgas zemkopju tautas, kā arī izcili tirgotāji. Izstādē sniegta iespēja arī iepazīties ar mūsdienīgu 3D animāciju, kas vizualizē 13. gadsimta Tērvetes un Sēlpils pilskalna arheoloģisko kompleksu.

 

Balti ir maztautu grupa, kas izveidojās ap 5.gs.un apdzīvoja teritoriju no tagadējās Polijas līdz Krievijas Eiropas daļas vidienei. Mūsdienu Latvijas teritoriju apdzīvoja kuršu, sēļu, zemgaļu un latgaļu maztautas. Mūsdienās kuršu, zemgaļu un sēļu tautu īpašais gars un kareivīgums visspilgtāk izpaužas saglabātajās vēstures liecībās, pārmantotajās tradīcijās, amatu prasmēs un kultūrvēsturiskajā ainavā un ar to noturīgo pagānticību, ko kristietībai izdevās salauzt kā vienu no pēdējām Eiropā.

 

Izstāžu grafiks augustā:

  • Jaunjelgavas Tūrisma informācijas punktā – izstāde “Zemgaļu un sēļu zeme”.
  • Piejūras brīvdabas muzejā Ventspilī – izstāde “Kuršu zeme”.

Izstāžu grafiks septembrī:

  • Bauskas Kultūras centrā – izstāde “Zemgaļu un sēļu zeme”.
  • 1.-11.septembrī Kandavas muzejā un 12.-30.septembrī Embūtes Tūrisma informācijas centrā – izstāde “Kuršu zeme”.

3.-16.oktobrī izstāde “Kuršu zeme” būs apskatāma arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā.

Plašāka informācija par izstādi “Kuršu zeme” pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā, savukārt vairāk par izstādi “Zemgaļu un kuršu zeme” var uzzināt Zemgales plānošanas reģiona mājas lapā.

Vairāk informācijas par kultūras maršruta “Baltu ceļš” tūrisma objektiem meklē mājaslapā www.baltucels.lv.

 

Izstādes sagatavotas ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam līdzfinansētā projekta Nr. LLI-447 “Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta “Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana” (”Izzini Baltus”) atbalstu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *