Adījumi Ukrainas atbalstam saziedoti 9600 kg dažādu adījumu  

Akcijas Adījumi Ukrainas atbalstam iniciatori pateicas Latvijas rokdarbniecēm par milzīgo atbalstu, ziedojot savus adījumus Ukrainas aizstāvjiem! Trešās akcijas ietvaros no 2023.gada 6.februāra līdz 17.martam Latvijas iedzīvotāji saziedojuši un Latvijas Pasta nodaļās nodevuši 9600 kilogramu dažādu adījumu. Kā sarēķinājušas akcijas rīkotājas no biedrības Mēs Iecavai, tas līdzinās 96 000 pāru zeķu. Ziedotos adījumus biedrība Tavi draugi tālāk nogādā Ukrainas karavīriem, mierīgajiem iedzīvotājiem un kara bēgļiem.

 

Akcijas organizatori – biedrības Mēs Iecavai un Tavi draugi – un Latvijas Pasts izsaka vislielāko pateicību atsaucīgajām Latvijas rokdarbniecēm un visiem, kas iesaistījās adījumu ziedošanā.

 

“Dažāda veida palīdzības aktivitātēs Ukrainas iedzīvotājiem, bēgļiem un civiliedzīvotājiem Latvijas Pasts  iesaistās jau no kara paša sākuma. Arī mēs gluži tāpat kā lielākā daļa Latvijas sabiedrības ceram uz drīzu Ukrainas uzvaru, tomēr tas nepalīdz Ukrainai. Palīdz tikai reāls, taustāms atbalsts, ko mēs kā uzņēmums un visi kopā kā sabiedrība varam sniegt karā ierautajai tautai un tās brīvības aizstāvjiem. Tādēļ patiesi liels prieks par mūsu – Latvijas – cilvēku nesavtību un nepārejošo vēlmi palīdzēt. Turpināsim šādi kopā līdz Ukrainas uzvarai!” aicina Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

 

Trešā akcija Adījumi Ukrainas atbalstam pēc Ukrainas puses lūguma sākās 2023. gada 6.februārī un turpinājās līdz 17.martam, aicinot ziedot visdažādākā veida un izmēra zeķes, cimdus, šalles un cepures pieaugušajiem. Latvijas iedzīvotāji trešās akcijas laikā ziedojuši un pasta nodaļās nodevuši aptuveni 9600 kilogramu adījumu.

 

“Šīs zeķes, ko cilvēki ir sasūtījuši no tuvām un tālām Latvijas vietām, nav tikai apģērba gabals, kas sildīs kara nogurdinātos Ukraiņu cilvēkus. Tas ir simbols latviešu sirds siltumam, ticībai labajam un vēlmei neatkarīgi no paša rocības palīdzēt tam, kurš nonācis grūtībās. Ja dažkārt mēs paši neredzam, cik dāsni un empātiski esam, tad ievērojamais atbalsts, ko mūsu mazās valsts iedzīvotāji sniedz Ukrainai, to spilgti parāda, un par to varam būt lepni,” uzsver viena no akcijas iniciatorēm, biedrības Mēs Iecavai pārstāve Lauma Neimane.

 

Arī biedrības Tavi draugi pārstāve Beāte Bēvalde akcentē akcijas sirsnību: “Just līdzi citu bēdās un grūtībās nav viegli. Ir vienkārši pateikt – cik žēl, bet pavisam kas cits ir apliecināt savu līdzjūtību darbos. Mēs biedrībā Tavi draugi katru dienu redzam šos labos darbus un zinām, ka Latvijas cilvēki patiešām no visas sirds ir gatavi atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus. Varam tikai apbrīnot Latvijas adītāju saimi par to milzīgo pacietību, rūpību un mīlestību, ar kādu top šie sūtījumi. Patiesi ceram, ka tas sildīs un iedvesmos Ukrainas cilvēku sirdis!”

 

Akcijas Adījumi Ukrainas atbalstam ietvaros adījumi bez maksas tika pieņemti visās Latvijas Pasta nodaļās un ar Latvijas Pasta palīdzību nogādāti biedrībai Tavi draugi Rīgā, Ventspils ielā 50, no kurienes tālāk transportēti uz Ukrainu.

 

Arī turpmāk tiks izvērtētas iespējas iesaistīties plašu atbalsta akciju organizēšanā Ukrainas atbalstam.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā kopumā norisinājušās jau trīs adījumu akcijas Ukrainas atbalstam. Pirmā no tām sākās 2022.gada martā, aicinot ziedot visdažādākā veida un izmēra rokdarbus, kas nepieciešami gan Ukrainas karavīriem frontē, gan mierīgajiem iedzīvotājiem izpostītajās pilsētās un citās apdzīvotās vietās, gan kara bēgļiem.

 

Akciju Adījumi Ukrainas atbalstam iniciē, koordinē un par tās norisi TV, presē, radio, sociālajos tīklos (vietnēs rokdarbniecēm, kurās ir ap 27 000 dalībnieču) informē sabiedriskā organizācija Mēs Iecavai.

Komentāri

  1. Parasti jau kremļa troļļi (prigožina troļļu fermu digitālie zaldāti) raksta ukraiņi šādi, ukraiņi tādi. Latvijā ir kremļa 5. kolonna, lai arī tā ir statistiki nebūtiski un sastāv tā no margināliem krieviem un dažādiem pašmāju Kangariem. Kopumā latvieši atbalsta ukraiņu tautu šajā grūtajā kara laikā. Es arī atbalstu ukraiņu tautu un Ukrainas valsti. Esmu pat kādu kapeiciņu ziedojis. Tas ir traģiski, kas pašlaik notiek Ukrainā. Laiks iet, bet krievija savā vājprātā un dullumā nemainās. Krievi ir norakstāma tauta, t.i., barbari sliktā nozīmē. Krievija ir norakstāma valsts, nākotnē krievijas kā federācijas tās pašreizējās robežās nebūs. Pašlaik krievija liekas liela un varena, bet jāatceras, ka diktatūras ārēji izskatās lielas un varenas pirms to sabrukšanas brīža. Eiropas valstīm būs jārīkojas ar krieviju līdzīgi kā savulaik rīkojās ar Vāciju pēc 2. pasaules kara. Krieviju un krievus nedrīkst piedot. Reparācijas ir obligātas. Krieviju ir jātiesā. Ukrainai ir jāuzvar šajā karā un jānosargā savas teritorijas nedalāmību.
   Ar cieņu pret Ukrainu un Ukrainas valstiskumu, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 1. Как в россии делают новости? И почему россияне им верят? Тайная жизнь матрешки.
  Обывателю в россии нравится чувствовать себя сильным. Он любит слушать о величии страны, мощи армии, бездонности богатых недр и новых прорывах россии. С экранов телевизора, с новостных лент в телефоне, с трибун стадионов он слышит то, что желает слышать. Бодрые голоса телеведущих, военкоров, политиков говорят, что вот-вот уже завтра все будет. И жизнь наладится. Звучит все так убедительно, что даже не обращаешь внимания на голодное урчание живота и платежки с неизменно растущими цифрами. Давайте откроем матрешку и посмотрим, как в российской федерации научились во всем видеть только то, что нужно для власти и из чего высасываются хорошие новости для глубинного народа!
  ©ГРОШІ
  Video var redzēt šeit: m.youtube.com/watch?v=dmMgl3n1mD8
  Ar cieņu pret Ukrainas valstiskumu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. Vai kāds krievijas krievs maz ir atvainojies par krievijas noziegumiem pret Eiropas valstīm, tai skaitā Baltijas valstīm? Tā vietā krievi savu senču veikto Baltijas valstu okupāciju sauc par atbrīvošanu. Bet izvarotās latviešu sievietes, nošautos latviešu vīrus, un nosistos latviešu bērnus krievi sauc par bandītiem. Vel krievi savos murgos sevi mierina, ka visa Eiropa sadarbojās ar nacistiem. Un paši krievi aizmirst, ka Molotova–Ribentropa pakts tika noslēgts maskavā un ka gestapo mācījās no čekas (NKVD) celt nāves nometnes ebrejiem, romiem, invalīdiem, reliģiozajām minoritātēm (Jehovas liecinieki, arī dažādu ticību pagāni), netradicionāli orientētajiem cilvēkiem. Nāves nometnes manis pieminētajām cilvēku grupām nacisti cēla pēc komunistu celto GULAGU parauga. Represijas padomju krievijā notika no 20-gadu beigām, ja neskaita pašu revolūciju un aiz tās esošās līķu kaudzes.
  Bez cieņas, Skolnieciņš
  commons.wikimedia.org/wiki/File:Goddess_Mara_14.jpg
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

 3. Krima ir likumīga Ukrainas Republikas teritorija, ko 2014. gadā okupēja fašistiskās krievijas militāristi ar tālāku aneksiju. Es ticu, ka Ukrainas Bruņotie spēki padzīs okupantus no savas zemes!
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  1. Izstāsti, kur haholi lika Krimas tatārus, kad Staļins piešķīra šo teritoriju, uzņemot Ukrainu PSRS sastāvā.

   1. Bet krievi veica Krimas tatāru genocīdu. Pirmais Krimas tatāru genocīda vilnis bija maskavas kremļa komunistu izraisītais GOLODOMORS. Bet otrais Krimas tatāru genocīda vilnis bija 20. gadsimta 40-tajos gados, kad sarkanarmieši atņēma Krimas tatāriem to mājas, to lopus un to zemi, bet pašus Krimas tatārus sarkanarmieši nošāva, lai vēlāk Krimas tatāru īpašumos varētu ieperināties krievi. Bija vel GULAGI. Maskavas komuņagas nobendēja vairāk nekā pusi Krimas tatāru dažos piegājienos.
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

   2. Adriatico, kāpēc tu dzīvo Latvijā? Ja tev krievija ir tik mīļa zeme, tad kāpēc tu vel neesi tur?

    1. Vēl pusgadu šeit būsim, pietiek. Bet – no kurienes izzīdi, ka es Krievijas cienītājs? Vai tamdēļ, ka neblēju masai līdz? Vai tamdēļ, ka saprotu, ka Ukrainas – Krievijas konflikts ir tikai ļaužu čakarēšanas kārtējā sērija?

     1. Pirmkārt, latvieši ukraiņus sauc par ukraiņiem, bet krievi ukraiņus visvisādi apsaukā, tai skaitā par haholiem. Otkārt, tu vaino ukraiņu tautu krievu tautas noziegumos. No tā es secinu, ka tu esi krievijas cienītājs. Adriatico, tu pats sevi atmasko.

 4. Krima nepiederēja pat cariskai krievijai, jo tā piederēja tatāriem un turkiem. Cariene Katrīna 2. aizsūtīja savu mīļāko Poijomkinu iekarot Krimu, un viņš to izdarīja. Hruščovs ar noslēgtu līgumu atdeva Krimu Ukrainai, bet putins Krimu pievāca patvarīgi, pat nelaužot noslēgto līgumu, tā kā līgums ir spēkā un krievijai nav juridiskas tiesības uz Ukrainu.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 5. Es esmu īstais Skolnieciņš!!! Visi jūs esat NEĪSTI. Ukraina, Krievija, Eiropa un pat Āzija ir īstenība Latvijas teretorija. Krievi šo īsto vēsturi cenšas noslēpt iebrūkot ukrainā kur atrodas pierādijumi Latviešu parākās rases valdīšanai par pasauli. Hail perdelim Pērkonim!

  1. Skolnieciņš saka: 20.03.2023 21:37 Latvju Dievu vārdā es atgriežu visus tavus zaimus tev pašam atpakaļ! Lai Dievi tevi soda par ņirgāšanos un zobošanos par ukraiņu tautu un tās ciešanām!!! Tu esi pretīgs segvārdu zaglis, ja ntz.lv tevi nedzēš, tad ntz.lv tevi atbalsta. Cilvēkiem ir traģēdija, bet tu smejies. Un ir muļķi šeit, kuri tev piebalso.

 6. Piesauci nelaimi-lūk ar dabūji,pieķēzīja komentus,ka maz neliekas,kā saka-neaiztiec sūdu,smirdēt sāks

  1. To Hahaha saka: 20.03.2023 13:29 saka: un Skolnieciņš saka: 20.03.2023 22:29 ir viens un tas pats cilvēks. Ļauns, žultains, derdzīgs un internetā hiperaktīvs lielkrievu šovinists un krievu imperiālists, kas pa visām varītēt attaisno krievijas pastrādātos noziegumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *