aptauja

Ventspils atzīta par trešo senioriem draudzīgāko pašvaldību Eiropā

Eiropas līmeņa konkursā par senioram draudzīgu vidi 3.vietu ieguvusi Ventspils pilsēta. Kopumā šajā konkursā piedalījās 233 pašvaldības no 24 Eiropas valstīm, tāpēc Ventspils panākumi atzīstami par ļoti nozīmīgiem. Otrdien, 13. novembrī, Briselē norisinājās sešu Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) konkursu apbalvošanas ceremonija, kurā Ventspils ieguva 3. vietu un 500 eiro naudas balvu par sasniegumiem senioriem draudzīgas vides veidošanā.

Iedzīvotāji atbalsta PVN samazināšanu pārtikai

Absolūtais vairākums (93%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka būtu jāsamazina pievienotās vērtības nodoklis (PVN) pārtikas produktiem (69% – noteikti jā; 24% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā novembrī veiktais pētījums.

Latvijas iedzīvotāji vēlas saņemt 500 latu lielu pensiju

Apkopojot iedzīvotāju viedokļus par Latvijas pensiju sistēmu, sabiedriskās domas pētījumu centra «SKDS» un Latvijas Komercbanku asociācijas veiktā pētījuma rezultāti liecina, ka Latvijas iedzīvotāji vecumdienās vēlētos saņemt pensijas, kuru apjoms vidēji ir nedaudz virs 500 latu. Tajā pašā laikā, lūgti izvērtēt reālo iespējamās pensijas apmēru, ko varētu saņemt no valsts, respondenti visbiežāk domā, ka ikmēneša pensija būs tikai 100 līdz 200 latu robežās.

Augstākā vidējā neto alga – Rīgā, zemākā – Latgalē

Augstākā vidējā neto alga ir Rīgā, bet zemākā – Latgalē, pētījumā «Džimpiņ-rimpiņ pār deviņi novadiņ’ (Latvijas reģioni 2004-2012)» raksta Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Bičevska.

Krīzes zemākajā punktā – 2010. gadā – biezākais maciņš, rēķinot uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, bija rīdziniekiem, proti, 246 lati.

Latvijas iedzīvotāju iecienītākā zivs – lasis, bet no jūras veltēm – garneles un kalmāri

Latvijas iedzīvotāju iecienītākās zivis, kas tiek lietotas uzturā, ir lasis, tuncis, karpa un skumbrija, savukārt no jūras veltēm – garneles, kalmāri un mīdijas, liecina Latvijā veiktā iedzīvotāju aptauja*. Turklāt aptaujātie respondenti izrādījušies gana veselīga uztura piekritēji, jo norādījuši, ka zivis uzturā lieto vismaz reizi nedēļā.

«Angry Birds» želejkonfektes uzstāda pārdošanas rekordu

Piecu mēnešu laikā kopš tirdzniecības uzsākšanas «Fazer» pārdevis jau 5 miljonus «Angry Birds» želejkonfekšu paciņu. Šo saldumu tirdzniecība tika uzsākta jūnijā Somijā, un tagad «Angry Birds» konfektes nopērkamas jau 15 valstīs, kā arī prāmju satiksmes un lidostu tirdzniecības vietās.