Sporta svētkos Sēmē uzvaru svinēja komanda «Zamgale» FOTO: Agita Puķīte

Sēmes un Zentenes svētkos

Šogad neierasti – trīs dienas – svētkus svinēja Sēmes un Zentenes pagastā, turklāt ne tikai Sēmē, bet arī Kaivē un Zentenē.

Svētki sākās 19. augusta vakarā pie Kaives Senču ozola ar nelielu koncertu un kopābūšanas brīdi. Kā atzina Sēmes un Zentenes kultūras darba vadītāja Anita Zēne, iespējams, tā kļūs par tradīciju – satikties pie daudzus gadu simtus senā ozola, kas turas itin braši un lepojas ar prāvu lapotni. Iespējams, tieši tāpēc tā apkārtnē jaušams kaut kas maģisks, jo īpaši – saulrieta stundā. Un tā nu kāds uz sedziņas, kāds krēslos, bet kāds tāpat, kājās stāvot, siltajā vasaras vakarā izbaudīja saules rietu, kokles skaņas un dzejas rindas. Dzejoļus no savas grāmatas «Paralēlās pasaules» lasīja dzejniece Irīna Pumpure, savukārt spēlēja un dziesmas dziedāja Zane Beide, Madara Rutka, Līva Pūpola, kā arī Zane, Miks un Keita Stupeļi.

Izrādījās, ka Stupeļu ģimene atkal ir sēmenieki. Kad koncerts bija beidzies, Zane Stupele pastāstīja, ka agrāk dzīvojusi Sēmes pagasta «Kaudzītēs», pabeigusi toreizējo Tukuma Raiņa 1. vidusskolu un tālāk ceļš aizvedis uz Rīgu. Pēc 17 gadiem darbos, mācībās un bērnos, ģimene atgriezusies «Ceplīšos», kas atrodas netālu no Plieņu skolas. Šovasar Zane jau iesaistījusies pagasta svētku rīkošanā, bet no septembra Tukumā mācīs bērniem ritmiku un rotaļdejas…

 

Vairāk lasāms otrdienas, 23. augusta laikrakstā ŠEIT=====>>>>>