Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs
Pavisam pagasta centrā centralizēti apkurina 3000 m² – dzīvokļus un pašvaldības iestādes

Vienībniekus sildīs jauni apkures katli

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 10. oktobris 19:40

Degoles pagasta Vienības katlu mājā norisinās vēl pēdējie darbi, lai vienlaikus ar jauno apkures katlu nodošanu ekspluatācijā sāktos apkures sezona.

Iepriekšējie apkures katli pēc pārdesmit gadu darba savu bija nokalpojuši. Vasaras nogalē Industriālā būvnieku apvienība, tostarp a/s «Komforts», katlu māju pārbūvēja. Finansējumu Ls 49 000 apmērā piešķīra Lauku atbalsta dienests.
Vecais apkures katls ar priekškurtuvi aizņēma visu telpu. Karstums reizēm tajā sasniedza 1000 grādu atzīmi un metāls kusa. Tagad katlu māja kļuvusi plašāka – abi apkures katli novietoti telpas vienā galā, turpat aiz sienas atrodas šķeldas glabātava. Krātuvē varēs novietot kurināmo nedēļai vai pat ilgākam laikam.
Degoles pagasta komunālās saimniecības vadītājs Elmārs Lapinskis pastāstīja: "Apkures katli ir divi. Vienu – ar 0,8 megavatu jaudu – kurinās ar šķeldu, otru – 0,5 megavatu – ar malku. To iekurs, kad pirmo tīrīs. Jaunie apkures katli būs ekonomiskāki. Patlaban apkuri vēl sākt nevar – trase veca, tajā parādījusies sūce, tāpēc nāksies remontēt. Nākamnedēļ to izdarīs."
Pagasta izpilddirektore Daina Lapinska stāstīja, ka katlu mājā vēl paredzēti papildu darbi: jāuzliek siltuma skaitītājs un darba drošības apsvērumu dēļ jāizveido nožogojuma siena šķeldas novietnei. Kad viss plānotais būs izdarīts, iespējams, nākamās nedēļas beigās tiks palaists siltums. Pavisam no katlu mājas apkurina ap 3000 m² – dzīvokļus un iestādes. Vaicāta, kāds būs tarifs, D. Lapinska stāstīja, ka patlaban tas nav zināms, jo nav zināms, kāds būs patēriņš, cik izmantos kurināmo, energoresursus. Iepriekš iedzīvotāji maksājuši 0,95/m³, kā to apstiprinājis regulators, savukārt pašvaldība no savas puses piemaksājusi 0,10 līdz 0,20 Ls/m³. D. Lapinska cer, ka ar jaunajiem katliem maksu izdosies samazināt, taču – vai tā būs, rādīs reālie rezultāti. Šonedēļ kļuvis zināms šķeldas piegādātājs. Izsludinātajā iepirkumā pieteikušās divas firmas, par uzvarētāju atzīta firma «Brigāde 3», kas piedāvājusi cenu 5,50 Ls/m³+PVN. Pavisam tikšot iepirkti ap 1400 m³.
D. Lapinska atzina, ka problēmas rada iedzīvotāju parādi, kas šobrīd pieauguši līdz Ls 10 000, turklāt vasarā nav samazinājušies. "Tieši tāpēc nesteidzamies siltumu pieslēgt, jo labi saprotam, ka iedzīvotājiem tas rada papildu maksājumus. Jau tā nākas cīnīties ar parādniekiem. Daļa iedzīvotāju uzskata – ja nav oficiāla darba, var nemaksāt arī par siltumu, lai gan cilvēki katru dienu brauc uz darbu un ienākumi ir. Nemaksātāji brīdināti, ka par parādu iemesliem nāksies stāstīt parādu piedziņas komisijai. Pēc brīdinājuma saņemšanas pāris cilvēku daļu parāda dzēsuši. Ceram, ka sociāli neaizsargātajiem varēs palīdzēt novada sociālais dienests."Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. es teica:

    par kādu siltumu iet runa? Vēl jau trase nav savesta kārtībā. Lapinskis visu vasaru nokodās un tagad nu baigais pozitīvais tēls atradies, pieturās pie katla , lai neapgāstos.
    "Tieši tāpēc nesteidzamies siltumu pieslēgt, jo labi saprotam, ka iedzīvotājiem tas rada papildu maksājumus." – kas tas par sviestu ? Reāli šķeldas arī nav..
    Šos abus kadrus Lapinskus vajadzētu pie atbildības saukt!!!!

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool