FOTO: visittukums.lv

Raidījumā pētīs paranormālās aktivitātes Draņķozola tuvumā

Trešdien, 13. martā plkst. 21.45, kanālā TV3 būs skatāma raidījumā «Tumsas detektīvi» jaunākā epizode. Tajā Latvijas profesionālākie paranormālo aktivitāšu izmeklētāji «ECHO» dosies aplūkot mistisko Draņķozolu Tukuma pusē, par kuru klīst daudz leģendu un nostāstu, un aculiecinieki vairākkārtīgi manījuši tā tuvumā racionāli neizskaidrojamas parādības.

Tukuma Draņķozols ir vismaz 600 gadus vecs. Jau 15. gadsimta baznīcas hronikās viņš ir minēts kā ļoti liels ozols, pie kura ir kārtas un dedzinātas raganas un vella kalpi. Koks tika iznīcināts 2015. gada rudenī, kad vandāļi to nodedzināja, bet ozola tuvumā joprojām uznāk bailes un sajūta, ka tiec novērots. Arī vējainā laikā te ir bezvējš un bieži maģiska migla.

Dzimtbūšanas gados Draņķozola zaros karājušies izmisušie zemnieki, arī jaunākajos laikos te cilvēki mīklaini pazuduši bez vēsts vai gājuši bojā. Tas atrodas trīs ūdens āderu krustpunktā un, saskaņā ar ticējumu. šādā vietā viss kļūst par draņķi – pasakās un teikās liecināts, ka tādās vietās cilvēki pārvērtušies par vilkačiem, kas Draņkozola tuvumā sendienās novēroti vairākkārt. Tāpat runā, ka šajā vietā esot nokritis meteorīts.

Uz šo vietu «Tumsas detektīvus» aicinājis ierasties tukumnieks Renārs, kurš dalījies personīgajā pieredzē, kas saistīta ar šo mistisko vietu. Šeit notikušas jaunsargu mācības un nav darbojušās militārās rācijas. Ir bijuši gadījumi, kad sēžot mašīnā dzirdami pēkšņi klauvējieni pa mašīnu – citreiz vājāki, citreiz stiprāki. Kādreiz šeit ir bijusi MTB trase un noticis negadījums, kurā kāds no dalībniekiem gājis bojā. Ir daudz citu stāstu gan Renāram, gan arī dzirdēti no citiem aculieciniekiem, kas visi kā viens raksturo notikumus un sajūtas, kas nav racionāli izskaidrojamas.

Koka nedzīvie zari glabā baisas atmiņas, bet vai te mājo arī rēgi? Vai tiešām neskaitāmie mīti par Draņķozola tuvumā notikušajām vēsturiskajām parādībām, kas vijas cauri gadsimtiem, varētu būt tikai izdomājums, vai tomēr leģendām ir pamats? To mēģināsim noskaidrot raidījumā “Tumsas detektīvi” trešdien, 13. martā pulksten 21.45 kanālā TV3.

Komentāri

  1. Ddd saka: 12.03.2024 12:34 Mani tā nesauc. Bet šeit ir redzams kārtējais izklaides šovs, lai aizpildītu ētera raidlaiku. Un vairāk it nekas.

 1. Nav jau laika-es svētā zariņa vārdā nemitīgi veicu svētos raustīšanas rituālus! par spīti viltvārdim, kas tūdaļ te iesmirdēs. Neticiet tam niku zaglim, kas komentēs pēc manis! Tas ir slims cilvēks pamucis no Tvaika ielas-es zinu!
  jūsu vienīgais īstais Skolnieciņš.

  1. Skolnieciņš saka: 12.03.2024 13:33 Tu neesi skolnieciņš. Lūdzu, neparodē mani, neizliecies par mani un nepazemo mani. Man nav laika, lai te visu dienu sēdētu. Esmu pilna laika LU BF students. Kuram semestris kopā ar sesiju beidzas maija beigās, jo kā treškursniekam man šogad LU ir jāabsolvē. Tā kā izliecies par mani. Tev laikam nav ko darīt, ja jau tu ar prieku cilvēkus internetā pazemo.

 2. «Tukuma Draņķozols ir vismaz 600 gadus vecs. Jau 15. gadsimta baznīcas hronikās viņš ir minēts kā ļoti liels ozols, pie kura ir kārtas un dedzinātas raganas un vella kalpi.» Jahve ir bargs Dievs, un viņš pats ābramisko reliģiju svētajos rakstos to neslēpj. Bet es varu piebilst, ka Dievs Jahve, saukts arī Jehova vai Allāhs, ir ļauns un asinskārs Dievs. Personīgi man ābramisko reliģiju Dievs šķiet pretīgs un atbaidošs. Es šim ābramisko reliģiju monstram nekad neticēšu. It īpaši tādēļ, ka Dievu un Dieviešu ir daudz. Un var atrast krietni lādzīgākus, normālākus un adekvātākus Dievus/Dievietes par ābramisko reliģiju Dievu. Bet izvēle kam un kā ticēt, ir jāpieņem pašam. Es esmu pret, ka bērnus zīdaiņa vecumā kristī. Un ka apbedīšanas nozari ir monopolizējis Kristus kults.

 3. Vecajā Derībā tiek minēts, ka kristiešu Dievs (sauc kā gribi: Jahve, Jehova vai Allāhs) nav pret cilvēkupuriem. Un pat ir gatavs čakarēt savus sekotājus, lai pie šāda kāruma tiktu. Te es varu minēt stāstu par rabīnu Ābramu. Bībelē kristiešu Dievs tomēr beigās atzinās, ka uz šo reizi izjokoja Ābramu, bet tik un tā bija priecīgs dēļ tā, kā Ābrams sadedzina priekš viņa dzīvu aitu ugunskurā. Kristiešu Dievs, kurš Bībelē ir visvarens, izjūt prieku no dzīvu radību mocīšanas. Kaut kā jocīgi sanāk. ‘’Abraham said, “God will provide for himself the lamb for a burnt offering, my son.” So they went both of them together.’’ Genesis 22:8. Viņi devās prom, bet aita turpināja degt un blēt. Sadisti! Tipiska varmācība pret dzīvo dabu. Nav ko komentēt. Dzīvās dabas aizstāvji un vides aktīvisti no šādiem Bībeles tekstiem būtu šausmās. Bet tās ir ābramiskās reliģijas, tur neko nepadarīt. Tā teikt, vēsture.
  Un kristietībā ticīgus kristiešus vel mēdz metaforiski dēvēt par aitām Tā Kunga ganāmpulkā, bet mācītājus par ganiem. Tad nav, ko brīnīties, kāpēc kristīgā baznīca dedzināja dzīvus cilvēkus ugunskuros. Tās visas bija rituālās slepkavības, ko Kristus kults pastrādāja Baltu zemēs. Tāpēc es nekad nebūšu baznīcai piederīgs. Cilvēki var ticēt kam vien grib. Bet es nekad nebūšu baznīcēns. Man pret baznīcu naida nav, kas bijis, tas bijis. Bet… Man ir tiesības, dzīvojot Baltijā, pielūgt senos Baltu tautu Dievus un Dievietes.

  1. Tālāk es domāju. Tad kādas aitas kristiešu Dievs atradīs dedzināmajam upurim??? Tad paņemu rokās vēstures grāmatu par viduslaikiem. Un saprotu, ka inkvizīcijas ugunskuri bija visbanālākā cilvēkupurēšana. Nu, es zinu, ka Eiropā un Ziemeļamerikā notika dzīvu cilvēku dedzināšana ugunskuros. Pat Mārtiņš Luters nebija mieramika, viņam nebija sveša inkvizitora un soģa būtība. Kā lielisks orators viņš mācēja uzkūdīt cilvēkus uz sliktām lietām. Latvijā (domāts Latvijas teritorija viduslaikos) notika raganu prāvas un Ziemeļamerikā arī.

 4. Neopagāni un pagāni ar rituālajām slepkavībām nenodarbojas. Neupurē nedz dzīvniekus, nedz cilvēkus. Vai nu tā būtu dievturība vai romuva (baltu pagānisms). Vai nu tā būtu vikka un druidrisms (ķeltu pagānisms). Vai nu tā būtu ridnovirstvo (slāvu pagānisms). Vai nu tas būtu hellēnisms (grieķu pagānisms). Vai nu tas būtu asatru (skandināvu pagānisms). Ticības izvēle ir. Baltu pagānismā ir jāiegulda gan laiks, gan radošums, lai dievturība un romuva būtu pilnvērtīgas reliģijas ar vienotu Baltu tautu Dievu un Dieviešu panteonu, mūsdienīgu kosmogoniju un būtu maksimāli liberālas, brīvdomīgas, foršas politeiskas, neopagāniskas reliģijas. Bet ja gribās praktizēt, ko gatavu, kur pašam nekas nav jārada no jauna. Tad iesaku asatru. Angļu valoda ir daudz literatūras par skandināvu neopagānismu. Skandināvu Dievu un Dieviešu elki tāpat kā gleznas ir nopērkami interneta veikalos. Arī ir daudz rotaslietu un pusdārgakmeņos grebtas rūnas. Tur viss ir.

 5. Tas skan labi ”Tumsas defektīvi”.
  Tas ir labi, ka pats galvenais ”Tumsas defektīvs” arī uzradies.

  1. 2022 saka: 12.03.2024 18:39 A, tu kā domāji? Kādā veidā kristietība piecelās stāvus uz abām kājiņām? Maksimāli neētiskā un amorālā veidā. Parasti jau cilvēkus dedzināja tirgus laukumos, vecpilsētu laukumos. Nomaļā vietā dedzināt mācītāji bija par slinkiem. Svarīgi baznīcai bija, lai pūlis vēro kā dzīvu cilvēku sadedzina. Upurēšana kā nekā. Te baltu pagāni var moskaļu baznīcu, lutera baznīcu un vatikānu sūdzēt tiesā par noziegumiem pret mieru un cilvēci. Un pieprasīt milzīgas reparācijas un publisku atvainošanos. Un ar 40 000 000 eiro neatpirkies. Būs arī jāizvācās prom. [sarkasms]

 6. «Koka nedzīvie zari glabā baisas atmiņas, bet vai te mājo arī rēgi?» Šīs dvēseles jau sen ir kā reinkarnējušas. Ja cilvēkam ir nosliece uz maģiju, tad Dievi/Dievietes neļaus šā cilvēka dvēseli Jahvem/Jehovam/Allāham mocīt. Personīgi es maģijai neticu, jo šajā fiziskajā pasaulē tās nav, taču tas mani neattur godāt senos Dievus un, piemēram, veikt rūnu maģijas rituālus skandināvu pagāniskajā tradīcijā. Tas ir mans vaļasprieks. Varbūt ja reinkarnēšu kādreiz pasaulē, kur būs maģija, tas šīs prasmes man būs kā bonus tur.

 7. Kristiešu Dievs ir vecais Velns. Īstā tumsība mīt baznīcu sienās. Un ir rituālā ceļā nostiprinājusies šajā zemē. Caur kariem (arī krusta kariem), caur ļaužu ciešanām, caur bezjēdzīgām tiesām un muļķīgiem spriedumiem.

 8. Āmen! Klausieties manī Skolnieciņā! Es jūs vedīšu pie gaismas bauru bars!

  1. Skolnieciņš saka: 12.03.2024 18:56 Neesi tu Skolnieciņš. Neizliecies par mani.

  2. Skolnieciņš saka: 12.03.2024 18:56 Āmen teica mans klasesbiedrs, kurš vāca ziedojumus Indijas misionēšanas misijai. 3500 eiro savāca. Tagad viņš ir adventistu mācītājs un diedelē naudu tur. Citi jaunieši mācās ko lietderīgu, bet šis sprediķo.

 9. Jums būs mūžam lasīt manus garadarbus! Caur svēto zariņu es jūs aizvedīšu līdz gaismai!
  Un neklausieties, ko mans alter ego tūdaļ samurgos-tā vienkārši ir personības dubultošanās.

  1. Skolnieciņš saka: 12.03.2024 18:59 Neraksti manā vārdā un neizliecies par mani. Es saprotu, ka tev patīk cilvēkus pazemot un tīksmināties. Atšujies no manis, segvārdu zagli!

  2. Skolnieciņš saka: 12.03.2024 18:59 Citēju segvārdu zagli: “Un neklausieties, ko mans alter ego tūdaļ samurgos-tā vienkārši ir personības dubultošanās.”. Labākais veids kā marginalizēt cilvēku, ir uztaisīt viņam internetā viltus profilus. Bet te mani marginalizē, nesankcionēti lietojot manu segvārdu. Laikam tas notiek ar “Neatkarīgo Tukuma ziņu” gudro nodomu. Komentāru dzēšanu portāla moderātori pieprot visai labi. Bet te neko nedara. Var arī pie komentāriem IP adreses rādīt, tehniski to var izdarīt. Vienkārši pretīgi.

   1. Kā jau teicu! Bet jūs mani mīļie neuztraucieties!.Mums trešajā palātā..tfu trešajā kursā bieži ir novērojamas personības dubultošanās! Lai svētais sausais zariņš mums palīdz!

    1. Skolnieciņš saka: 12.03.2024 19:40 Viltvārdi, tik vien kā zagt cita cilvēka pseidonīmu tu māki. Parasta ņirgāšanās bērnudārza līmenī.

    2. Skolnieciņš saka: 12.03.2024 19:40 Neparodē mani. Lai parodētu baznīcēnus, tu esi par vāju. Bet man brūc virsū tikai tāpēc, ka es esmu pagāns, anonīmo segvārdu zagli.

     1. Nenomelno manu vārdu un neparodē mani! tu esi segvārdu zaglis un pasists muļķis, nevis skolnieciņš! Tikai es esmu vienīgais un īstais svētā sausā sakārnīša zara glabātājs!

 10. Un ar Krievijā “jazičestvo un neojazičestvo” varbūt kādreiz pieņemsies spēkā un sacelsies pret pareiztucības kundzības

  1. Skolnieciņš saka: 13.03.2024 07:53 Pirmkārt, tu neesi skolnieciņš. Otrkārt, tu esi segvārdu zaglis. Treškārt, krievijā it visi ir vatņiki. Militārais kults krievijā ir it visur. Un kāds te sakars ir ar krieviju? Pareizticīgo baznīca ir Sātana baznīca, tas fakts. Bet kāds sakars te ar krieviju, segvārdu zagli? Arī pareizticīgo baznīca darīja zvērības Baltijas valstu teritorijā. krievijas cars bij’ šās baznīcas galva.

 11. Man patiess prieks, ka pie ”pūt un palaid” tēmas tik aktīvi iesaistījies pats galvenais ”Tumsas defektīvs” Skolniekzellū ar saviem zirgu astriem.

  1. 2022 saka: 13.03.2024 09:32 “Skolniekzellū ar saviem zirgu astriem.” no tevis neko citu nevar gaidīt.
   Asatru ir skandināvu neopagānisms, kas balstīts ticībā Skandināvu Dieviem: Āsu dzimtas Dieviem (kārtības/likuma Dieviem), Vānu dzimtas Dieviem (dabas/stihiju Dieviem), Jotunu dzimtas Dieviem (haosa/anarhijas Dieviem). Šis skandināvu neopagānisms ir bagāts ar tradīcijām. Skandināvu Dieviem un Dievietēm ir spēcīgi kulti. Piemēram, Dieva Odina, Dieva Tīra, Dieva Tora, Dieva Baldra, Dieva Njorda, Dieva Lokija, Dievietes Hēlas, Dievietes Freijas, Dievietes Skaldi, Dievietes Frigas, Dieviešu Nornu elkus un statujas var brīvi nopirkt ārzemju internetveikalos. Arī pusdārgakmeņos gravētas rūnas ir nopērkamas brīvi un plaši. Ir arī daudz rotaslietu atbilstīgu skandināvu pagāniskajai tradīcijai. Mjornirs, ko nēsā uz kakala. Valknuts, ko gravē uz aprocēm. Asatru rokasgrāmatas un rūnu maģijas grāmatas ir brīvi nopērkamas ārzemju interneta veikalos. Ir pat svētku kalendārs, kur paskaidrots, kad, ko, kāpēc svin. Skandināvu pagānisms ir ļoti spēcīga un dzīva tradīcija.

 12. «Tukuma Draņķozols ir vismaz 600 gadus vecs.» Bet ozols nav vainīgs, ka viduslaikos kristīgā garīdzniecība bija baigie miesnieki un cilvēku slepkavas? Vai ne tā? Tāpēc ozols nav draņķis, bet kristīgā baznīca ir draņķis, jo savulaik veica cilvēkupurēšanas rituālus baltu zemēs (domāts par kristīgo baznīcu viduslaiku periodā).

 13. Bībele ir jālasa [sarkasms]. Bībelē ir minēts, ka ne tikai dzīvas aitas dedzināja ugunskuros, bet arī dedzināja dzīvus āžus, dzīvus baložus un dzīvus bruņurupučus par godu kristiešu Dievam. ‘’ When you realize your guilt in any of these, you shall confess the sin that you have committed. 6 And you shall bring to the Lord, as your penalty for the sin that you have committed, a female from the flock, a sheep or a goat, as a sin offering; and the priest shall make atonement on your behalf for your sin. 7 But if you cannot afford a sheep, you shall bring to the Lord, as your penalty for the sin that you have committed, two turtledoves or two pigeons, one for a sin offering and the other for a burnt offering.’’ Leviticus 5-7.
  Kristiešu Dievam dzīvu radību agonija un mocības ir vissaldākā medusmaize. Bet degošas miesas smārds kristiešu Dievam ir vislepnākais vīraks. Un kristiešu Dieva īstais vārds ir Sātans [sarkasms]. Kristus kulta kalpotāji bija krietni progresīvāki par senajiem jūdaistiem. Viņi dzīvu lopiņu un dzīvu zvēriņu vietā dedzināja dzīvus cilvēkus. Ābramisko reliģiju progresa ceļš piemērā no dzīves. Šmucīgi. Bet patiesi un dvēseliski.

 14. Tā kā ābramiskajās reliģijās Dievs ir viens. Vienkārši kristietībā un jūdaismā viņu sauc par Jehvovu/Jahvi, bet islāmā par Allāhu. Taču būtība no tā nemainās. Ābramisko reliģiju Dievam, pēc būtības kristiešu Dievam, garšo dzīvu radību mocības un asintiņas.
  Piemērs no islāma. Islāmā ir Kurban Bairam (eng: Kurban Bayramı) svētki. Šos svētkus svin vairākas dienas pēc kārtas, un katru dienu kaut ko upurē (rituāli nogalina). Parasti musulmaņi par godu Dievam Allāham, kas saukts arī par Jehovu un Jahvi, upurē vistas, aitas, govis, kazas vai kamieļus. Un es šo māžošanos kategoriski nosodu. Dzīvniekus, tai skaitā cilvēkus, nedrīkst slepkavot reliģiska rakstura mērķiem, jo tā ir varmācība pret visu dzīvo dabu. Gadu no gada džihādisti (islāmu lobējoši teroristi) veic teroraktus, kuros mirst necik nevainīgi cilvēki, kas patrāpījušies šo islāma reliģijas kalpotāju ceļā. Šos džihādistu veiktos teroraktus var uzskatīt par cilvēkupurēšanu Dievam Allāham. Krusta kari tāpat kā džihāds (eng: Jihad ) ir viena vienīga cilvēkupurēšana. Respektīvi, ļoti baisas, nosodāmas lietas. Islāma pasaulē (eng: Islamic world) rituālas slepkavības vai reliģijas veicinātas slepkavības nav nekas jauns. Islāms vēsture ir visai asiņaina. Un islāms pats par sevi ir visai ļauns.

 15. Godkārīgais un gudrais, neatlaidīgais, savos tikumos un arī netikumos pievilcīgais Dāvids (1004-965 p.m.ē.) apvienoja senebreju ciltis, uzvarēja filistiešus, pakļāva savai varai vēl neatkarīgos kanaāniešus un radīja spēcīgu, vienotu Izraēlas – Jūdejas valsti ar galvaspilsētu Jeruzalemi. Dāvida iesākto turpināja viņa dēls Zālamans (Šelomo, 965.-928. p.m.ē.), kas organizēja centralizētu pārvaldi, izvērsa plašu celtniecību, it īpaši Jeruzalemē, kur tika uzbūvēts dieva Jahves templis kā vienotās valsts galvenā svētnīca un grezna valdnieku pils, kuras galmā valdīja izsmalcināta kosmopolītiska apgaismības atmosfēra. Dāvida un Zālamana valdīšana ebreju tautas atmiņā palika kā “zelta laikmets”, bet abi valdnieki kļuva iemīļoti vēlākās mitogrāfijas varoņi.
  Centralizētais valsts aparāts, plašā ierēdniecība, greznais galms, izvērstā celtniecība un algotņu armija prasīja lielas nodevas un klaušas, kas kopā ar cilšu patstāvības ierobežošanu izraisīja ziemeļu cilšu neapmierinātību un centrbēdzes tendences. Pēc Zālamana nāves vienotā Izraēlas – Jūdejas valsts saira un sadalījās divās nelielās valstiņās – Jūdeja dienvidos ar galvaspilsētu Jeruzalemi un Izraēla ziemeļos ar galvaspilsētu Samāriju (Šomronu). Kaut arī notika šī valstiskā sašķelšanās, I. gt. l. puse p.m.ē. bija augšupejas un uzplaukuma laikmets visās dzīves jomās. Abās senebreju valstīs attīstījās zemkopība un amatniecība, aktīvi tirdzniecības sakari saistīja Palestīnu ar Feniķiju, Sīriju, Ēģipti, Mezopotāmiju, pat ar tālo Dienvidarābiju un Egejas jūras baseina tautām, notika iepazīšanās ar citzemju atzinumiem un priekšstatiem, arī reliģijā un mitoloģijā. šajā laikā Palestīna bija stipri urbanizēta. Raksturīgākās senebreju mentalitātes īpatnības bija dinamisms un mobilitāte, psiholoģiska sliecība uz jauno, intelektualitāte; lielākā daļa ebreju jau prata lasīt un rakstīt. Tā laika senebreju sabiedrībā līdzās kārtu un šķiru struktūrai, kurā brīvie cilvēki tika iedalīti “zemes tautā” (am hāārec) – sīkos un vidējos zemniekos, kam bija zemes gabals un pilsoņa tiesības, un “spēka vīros” (gibbōr) – bagātos un ietekmīgos aristokrātos, pastāvēja arī ģintis un ciltis, pie kurām viņi visi obligāti piederēja. Tas mazināja sociālo pretrunu asumu, sekmēja demokrātisko līdzsvaru sabiedrībā un pavēra labvēlīgas iespējas cilvēka individualizācijai, viņa tapšanai par personību un individualitāti.

  1. Skolnieciņš saka: 13.03.2024 19:01 Redz, tev nav ko man atbildēt. Un tu sāc zagt manu segvārdu (pseidonīmu) un pārpublicēt kaut kādus tekstus no kādas kristiešu draudzes mājaslapas. Pateikt nav tev ko, bet muti tev man aiztaisīt gribās. Saprotu tevi, kristieti. Tu gribi, lai pagāni klusē. Bet es neklusēšu. Tu ar šāda veida manis pazemošanu izraisi manī vel lielāku nepatiku pret kristietību un kristietības veidotajām institūcijām kā tādām. Tagad tu tīksminies. Bet es nepažēlošu laiku un naudu, lai latviešu valodā tiktu tulkotas un publicētas labas grāmatas par pagānismu. Vienkārši tādi cilvēki, kas man brūk augumā un izdara jēlības, uzdzen riebumu pret ābramiskajām reliģijām kā tādām.

 16. Šis gaišais ebreju tautas vēstures periods, kas lielā mērā ietekmēja ebreju mentalitātes visumā optimistisko, dzīvi apliecinošo orientāciju, beidzās traģiski: 722. g. p.m.ē. Asīrijas valdnieks Sargons II iekaroja Izraēlas valsti, deportēja daļu tās iedzīvotāju, bet 586. g. p.m.ē. Babilonijas valdnieks Nebukadnecars II iekaroja Jūdejas valsti, nopostīja Jeruzalemi un Jahves templi, deportēja iedzīvotāju eliti, radot būtisku pagriezienu tautas liktenī. Līdz tam ebreji kompakti dzīvoja savā zemē, kur veidoja valdošo, pilntiesīgo vairākumu, bet pēc notikumiem 722. un 586. g. p.m.ē. viņi tika sašķelti trijās daļās, no kurām divas bija spiestas dzīvot Mezopotāmijā un Ēģiptē, svešās zemēs, kur deportētie ebreji veidoja nepilntiesīgu mazākumu, un, lai gan trešās daļas dzīvesvieta joprojām bija Palestīna, tomēr ebreji tur vairs nebija brīvi un pilntiesīgi. Vēl sāpīgāka par neatkarības zaudēšanu un piespiedu eksistenci diasporā bija gadsimtos iesakņotās pārliecības un uzskatu sagrāve: Jahve bija solījis savai tautai mūžīgu pastāvēšanu savā zemē, bet tā tika padzīta no šās zemes; Jahve bija solījis Jeruzalemes tempļa neaizskaramību, bet tas tika nopostīts; Jahve bija solījis Dāvida pēctečiem mūžīgu valdīšanu, bet valsts tika sagrauta. Radās labvēlīga augsne pretējiem viedokļiem un noskaņojumiem – no reliģiskā skepticisma līdz eksaltētai ortodoksijai, no gatavības atteikties no savas patības līdz vēlmei noslēgties savā čaulā.

  1. Skolnieciņš saka: 13.03.2024 19:01 Nu, tu man muti neaizvērsi, segvārdu zagli. Tu spamo un bezjēgā pārpublicē kaut kādus tekstus no kaut kādas kristiešu mājaslapas, lai tikai mani marginalizētu un man aizvērtu muti. Uz pamatotu kritiku tev atbildes nav. Bet nozagt manu segvārdu un pazemot mani tev nagi niez.

 17. Persijas lielvalsts dibinātāja Kīra II dekrēts 539. g. p.m.ē., kas atļāva Mezopotāmijā dzīvojošajiem ebrejiem atgriezties Palestīnā un atjaunot Jeruzalemes templi, sekmēja Jeruzalemes pilsoņu un tempļa draudzes izveidi. Tā pastāvēja 6.-2. gs. p.m.ē. un bija savdabīgs sociāli politisks organisms, kas ap Jahves templi apvienoja priesterus un pilsoņu saimi, repatriantus no Mezopotāmijas un Palestīnas vietējos iedzīvotājus; šai draudzei Persijas valsts ietvaros bija autonomija, bet ne valstiska neatkarība. Dzīve diasporā gan pilsoņu, gan tempļa draudzē izraisīja dziļas pārmaiņas senebreju mentalitātē – gatavību un spēju jūdaisma ietvaros pieļaut atšķirīgu, pat pretēju uzskatu pastāvēšanu, būt iecietīgiem pret citādi domājošiem, ja tas neapdraud “mēs” vienotību. Tieši šīs senebreju mentalitātes jaunās iezīmes kļuva it sevišķi svarīgas, kad 332.g. p.m.ē. Jeruzalemes pilsoņu un tempļa draudze nonāca Maķedonijas Aleksandra kundzībā, pēc tam līdz pat 2. gs. vidum p.m.ē. Senās Ēģiptes un Seleikīdu valsts valdnieku varā, kad Palestīnā ieplūda daudz grieķu, izplatījās grieķu valoda un grieķu dzīvesveids. Ebreju kultūra varēja vai nu saglabāt savu identitāti, patību, pastiprinot savu noslēgtību pret ārpasauli, vai arī pieņemt hellēnismu, kas varētu novest pie savas identitātes zaudēšanas. “Atbilžu” meklējumi norisēja asās sociāli politiskās, kā arī ideoloģiskās cīnās, kuru kulminācija bija Hasmoneju sacelšanās (167- 142 p.m.ē.). Tās uzvara un neatkarīgas valsts atjaunošana ( 142-63 p.m.ē.) modināja tautā lielas cerības, bet tās nomainīja izmisums, kad Jūdeja un ebreji nonāca romiešu virskundzībā. Romiešu leģionāru un vietvalžu brutālā cietsirdība un nicīgā attieksme pret tautas tradīcijām izraisīja ebreju sacelšanos, t.s. Jūdejas karu (66- 73 m.ē.), kas beidzās ar sagrāvi, ar Jeruzalemes un Jahves tempļa nopostīšanu, simtiem tūkstošu ebreju izsūtīšanu. Palestīnā palika tikai neliela ebreju draudze, un tautas turpmākā vēsture norisēja diasporā. Palestīna palika atmiņu, cerību un ilgu zeme, ar kuru jo cieši saistīts Jahves kults un jūdaisms.
  Jāpiekrīt tiem pētniekiem (B.Ufēnheimeram, M.Veinfeldam u.c.), kas norāda, ka galvenais cēlonis ebreju mitoloģijas nemitoloģiskajai būtībai ir jūdaisma monoteisms, kurš nav savienojams ar mītu. Monoteistiskais jūdaisms radies ilgstošos meklējumos. Savas vēstures rītausmā – patriarhu laikmetā senie ebreji pielūdza daudz dažādu dievu, t.s. senču dievus, piem., “Abraāma, tava tēva dievu”, “Jēkaba vareno”, atsevišķu ģinšu vai cilšu dievības, dažādās dieva Ēla hipostāzes. Dievs Ēls, kura vārds kā sugas vārds nozīmēja “dievs vispār”, ietvēra sevī universālas iespējas, kas sāka realizēties 2. un. 1. gt. mijā p.m.ē., kad, jādomā, Jeruzalemē vietējais Ēleljons (“Ēls Visaugstākais”) saplūda ar Jūdas cilts bargo dienvidu tuksnešu valdnieku dievu Jahvi. Sākās ilgstošs ceļš uz viendievību, kurā lielākais šķērslis bija tas, ka sastopami apmēram 20 Jahves apzīmējumi, kas liecina par atšķirībām un niansēm šā dieva uztverē, par to, ka Jahvem blakus ir arī “Elohima dēli” (I. Moz. 6:2,4), bet divos senebreju uzrakstos (ap 800 p.m.ē.) minēts “Jahve mūsu sargs (vai Šomronas Jahve) un viņa Ašera”, t.i., Jahvem ir sieva – dieviete Ašera.

  1. Skolnieciņš saka: 13.03.2024 19:01 Nemuldi. Jahvem nekādas sievas nav. Neraksti te ezotērisko kristietību. Modernās kristiešu konfesijas saprot, ka kristietības laiks šai pasaulē ir iztecējis un ka kristietība ir mirstoša reliģija bez nākotnes, tāpēc arī gudro ezotērisko kristietību, lai kaut kā paildzinātu kristietības eksistenci. Bet visas ābramiskās reliģijas sagaidīs vien aizmirstība. Islāms vel dažus gadsimtus pabūs, jo ir par 6 gadsimtiem jaunāks par kristietību. Bet kristietība tagad piedzīvo savu norietu. Man ābramisko sistēmu nav žēl, jo ābramiskā sistēma cilvēkiem daudz ļauna ir nodarījusi. Un ja ābramisko sistēmu gaida aizmirstība un krahs, tad es esmu tikai par.

 18. Cīņā par un pret monoteistisko jūdaismu pagriezienu izraisīja ebreju valstu iekarošana 722. un 586. g. p.m.ē. un dzīve diasporā: vienus traģiskie notikumi pārliecināja par Jahves nespēju un (vai) negribēšanu palīdzēt savai tautai, pamudināja pievērsties citiem, it īpaši uzvarētāju tautu dieviem; par to spilgti liecina ebreju antroponīmi Babilonijā, kuros ietverti vietējo dievu nosaukumi, piemēram, Ardigula (“(Dievietes Gulas vergs”), Belabuusurs (“Dievs Bels sargā tēvu”), citus rosināja secināt, ka cēlonis visām nelaimēm bija tas, ka netika ievērota vai netika pietiekami stingri ievērota Desmit baušļos formulētā normatīvā prasība: “Es esmu Jahve, tavs Dievs, kas tevi (tautu) izvedis no Ēģiptes zemes, no vergu nama. Tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā. Tev nebūs sev darīt elku un jebkādu veidolu… Tev nebūs klanīties to priekšā, nedz kalpot tiem, jo Es esmu Jahve, tavs Dievs.” (2. Moz. 20: 2-5; šeit un turpmāk J. Veinberga tulkojums). Lai gan šī kategoriskā prasība atzīt Jahvi par vienu vienīgo dievu, pieņemt šo Dievu bez tā elka jūdaismā ne vienmēr tika ievērota visā pilnībā, 1. gt. 2. pusē p.m.ē. jūdaisms izveidojās par monoteistisku reliģiju.
  Jahve tiek atzīts par visa esošā, arī cilvēka radītāju un valdītāju, “tālo dievu” un “tuvo dievu”. Dieva galvenais izpausmes veids ir viņa parādīšanās cilvēkam (teofānija), verbāli vizuālais kontakts ar cilvēkiem – sākotnēji tā bija gandrīz vai ikdienišķa parādība, bet ar laiku ieguva elitāru raksturu kā Dieva sevišķas labvēlības izpausme pret izredzētajiem, piemēram, praviešiem. Laika gaitā teofānija arvien vairāk zaudēja savu vizuālo veidu, priekšplānā izvirzījās verbālie kontakti, kuros dievišķā partnera ķermeniskums nebija obligāts. Teofānijā realizējas galvenokārt dieva saskarsme ar cilvēkiem, bet galvenais līdzeklis cilvēka kontaktam ar dievu ir rituāls, kurā upurēšana laika gaitā tika aizstāta ar daudz abstraktāko lūgšanu.
  Dihotomija “dievišķā iepriekšnolemtība (liktenis) – cilvēka gribas brīvība” jūdaismā izpaužas visai savdabīgi. Jahvem, kura visvarenība ir neierobežota un visaptveroša, nav vajadzīgs īpašs spēks savu lēmumu un nodomu īstenošanai. Jahve cilvēkam iezīmē tikai ceļus – pareizo, taisno “Jahves ceļu” un nepareizo, netaisno “savas sirds ceļu”. Katram cilvēkam pašam jāizraugās ceļš, kuru iet. Tā ir ļoti augsta cilvēka gribas brīvības pakāpe, kas sekmēja ne vien personības veidošanos, bet arī paša jūdaisma etizāciju, jo “Jahves ceļš” prasīja ne tik daudz precīzu rituāla izpildi kā galvenokārt morālo vērtību un normu ievērošanu.

  1. Skolnieciņš saka: 13.03.2024 19:02 Tavs Jahve/Jehova/Allāhs ir amorāls Dievs, kura sekotāji organizēja kaimiņtautu genocīdus/krusta karus/džihādus un inkvizīcijas prāvas. Dievs Jahve/Jehova/Allāhs ir vecs ļauns Velns, kurš spēku un prieku gūst no dvēseļu mocīšanas. Starp visiem Dieviem un Dievietēm viņš nudien nav tā labākā izvēle. Bībele ir pilna ar destrukcijām.
   Un morāles normas, ētika bija jau antīkajos laikos dažādās politeiskajās reliģijās. Jahvem šie cilvēces sasniegumi nepieder. Un tas ka viņa kulti ir piekāruši īpašumtiesību birku uz morāli un ētiku, liecina par to, ka Jahves kulti ir zaglīgi.

  2. Skolnieciņš saka: 13.03.2024 19:02 Uz to brīdi grieķiem bija kaut kāda demokrātija, kaut kādas cilvēktiesības un cilvēkbrīvības, kad ābramiskajā pasaules daļā verdzība skaitījās norma. Tad varbūt Olimpa kalna Dievi un Dievietes ir pa dažām pakāpēm labāki par kristiešu Dievu? Kā tev liekas? Nu, no segvārdu zagļiem normāla viedokļa formulējumu nevar gaidīt, vien prastu ņirgāšanos un tizlu smīnu.

 19. Jūdaisms piešķīra cilvēkam diezgan lielu izvēles brīvību vitālos viņa esamības jautājumos, izņemot vienu – cilvēkam nav dots lemt par savu nāvi. Tāpēc senais ebrejs nāvi uzņem mierīgi kā neizbēgamu nepieciešamību, lai gan tā ir cilvēka absolūtais gals: “Mirt taču mums visiem ir jāmirst: (mēs esam) kā zemē izliets ūdens, ko nav vairs iespējams sasmelt” (Sam. 14:14). Jūdaismam nav raksturīga pievērstība viņpasaulei (šeōl), pastāvošā orientācija ir vērsta uz šo pasauli, lai gan 1. gt. 2. pusē p.m.ē., kad dzīve šajā pasaulē kļuva arvien drūmāka, bezcerīgāka, modās alkas un ilgas pēc dzīves, kas būtu labāka, laimīgāka par reālo dzīvi. Jūdaismā veidojās priekšstati par atlīdzību pēc nāves, par mirušo augšāmcelšanos, kas kļuva par svarīgu tēmu sekundārajā mitogrāfijā, kur daudz uzmanības pievērsts arī derības idejai.
  Priekšstats par derību – līgums starp dievu (dieviem) un cilvēku (cilvēkiem) – bija izplatīts senajos Tuvajos Austrumos, bet nevienā citā reliģijā tam nebija tādas nozīmes kā jūdaismā un kristietībā. Derība (berīt) ietver noteikumus, ko vecākais partneris Jahve uzliek jaunākajam – cilvēkam, tautai: “Ņem to vērā, ko Es (Jahve) tev šodien pavēlu…” (2.Moz. 34:11) – bet vienlaikus Jahve uzņemas arī saistības attiecībā pret cilvēku tautu: “Viņš (Jahve) ir tas, kas dod tev spēku diženo veikt, lai uzturētu spēkā savu derību, ko Viņš zvērējis taviem tēviem…” (5.Moz. 8:18). Derības koncepcijas svarīgā nozīme jūdaismā nosaka arī to, ka atšķirībā no citiem Tuvo Austrumu dieviem, kam galvenā darbības sfēra ir kosmoss, Jahves varenība atklājas galvenokārt vēsturē, it īpaši viņa izredzētās tautas vēsturē, kas arī veido Vecās Derības pamatsaturu.

 20. Bībelē ir atklāts naids pret pagāniem (daudzdievjiem). Un Bībeles naids pret pagāniem (daudzdievjiem) ir universāls. Bībeles naids pret pagāniem skar visas politeiskās reliģijas. Gan tos, kas tic Ēģiptiešu Dieviem, gan arī tos, kas tic Olimpa kalna Dieviem. Un visa Bībelē sarakstītā žults nāk no Talmūda un Toras, visa Bībelē sarakstītā žults nāk no ebreju cilts Dieva Jahves (Dieva Jehovas) jeb vecā Velna. Šī kristīgā naida dēļ cilvēkus galināja krusta karos. Šī kristīgā naida dēļ darbojās inkvizīcija. Šī kristīgā naida dēļ lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā pret vairāku kontinentu pamatiedzīvotājiem tika veikts genocīds un aparteīds. Ābramiskās reliģijas nav diez ko tolerantas. Islāms vispār ir totalitāra sekta. Dievturus padomju laikā aizliedza, bet sinagogas un baznīcas turpināja gandrīz netraucēti darboties. Savukārt, Padomju Krievijā bija aizliegti rodnovjeri.
  No kurienes man būtu jāmīl baznīcēnus? Baznīcēnu kantori ir dēles uz mātes Latvijas miesas. Prūši baznīcēnu dēļ jau izzuda. Es negribu, lai latvieši izzustu nākamie.

 21. Ko darīja kristieši viduslaikos? Slepkavoja cilvēkus par godu savam kristiešu Dievam! Kas ir kristiešu Dievs? Vecais Velns! Vecā Velna vārds ir Dievs Jahve (Dievs Jehova). Musulmaņi veco Velnu sauc par Allāhu.
  Vajag godīgi saukt lietas īstajos vārdos. Kristiešu Dievs ir vecais Velns. Tad uzreiz top skaidri Vatikāna un Vatikāna vasaļu rīcības patiesie motīvi. Un uzreiz top skaidrs, kāpēc islāms ir totalitāra, aizspriedumaina un tumsonīga sekta. Un pie reizes top skaidrs, kamdēļ kristieši reliģiozu motīvu vadīti slepkavoja cilvēkus gan viduslaikos, gan lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā.

 22. Svētā grāmata Bībele ir visasiņainākā grāmata, kādu cilvēks ir uzrakstījis pēc Dieva tā Kunga vārdiem un turējis savās rokās. Ja paņemsiet Bībeli rokās, no tās tecēs asiņu tērcītes. Skanēs nokauto cilvēku un sadedzināto dzīvnieku vaidi. Un slepkavības un nāve ies cauri gadsimtiem. Un tas notiks tik ilgi, cik vien ilgi pastāvēs cilvēce. Taču iesaku izlasīt Bībeli. Gudrākiem cilvēkiem. Pārējie tur tāpat neko nesapratīs un nepietiks gribas izlasīt līdz galam. Nekur jūs citur nelasīsiet, kā izraēliešu Dievs tas Kungs gāja karaspēkam pa priekšu un iedvesmoja tautu uz veselu septiņu tautu izkaušanu. Dievs tas Kungs pavēlēja nokaut visus, sākot no zīdaiņa, sievietes, vīrieša, sirmgalvja. Visus līdz beidzamajam. Bez mazākās žēlastības. Un nokaut arī visus, kas dvašo. Viņu vēršus, aitas, kazas, vistas un citus dzīvniekus. Un tā ar septiņām tautām. Nokāva bez žēlastības, bez mīlestības uz tuvāko un citiem dvēseliskiem labumiem, kas tiks Bībelē ieviests vēlāk. Lai Izraēla tauta varētu dzīvot vietā, kur piena upes tek ķīseļa krastos. Viņi sava Dieva tā Kunga vadībā nokāva kanaāniešus, sidoniešus, hetiešus, amoriešus, periziešus, hiviešus un jebūsiešus. Ar viņu asinīm tika slacīta Svētā zeme un Svētās grāmatas lappuses. Šīs tautas vairs nesūdzas par Izraēļu Dievu un neprasa restitūcijas 40 miljonus. Šīs tautas pazuda no zemes virsas. Tikai viens citāts no Svētās grāmatas Bībeles! “Tad izraēlieši griezās atpakaļ un ar zobena asmeni izkāva pilnīgi visu pilsētu, pat lopus un visu, ko vien uzgāja, un visas pilsētas, kas tur bija, tie nodedzināja.” Izraēlas Dievs tas kungs Bībelē daudzas reizes deklarē, ka viņš ir greizsirdīgs Dievs un viņš nepieļaus citu Dievu klātbūtni. Un Dievs tas Kungs rīkojās ārkārtīgi nežēlīgi. Zeme atvērās zem kājām ne tikai tiem cilvēkiem, kuri bija pārkāpušu noteikumus, bet tā aprija Šeolā (Ellē) arī šo cilvēku ģimenes, kalpus un brīvos cilvēkus, kas dzīvoja starp viņiem, lopus un citus dzīvniekus. Virspriestera Ārona divus dēlus Dievs tas Kungs sadedzināja dzīvus, tāpēc, ka viņi bija pienesuši nepareizo upurēšanas uguni. Ar nāvi viņš sodīja visus Izraēlas vīrus, kuri bija pārkāpuši noteikumus, kopā ar visām ģimenēm. Un tas man ļoti atgādināja fašistu koncentrācijas nometni, kad par vismazāko pārkāpumu vai kļūdu – lode pakausi. Tā, izraēliešu Dievs tas Kungs lika viņiem izturēties pret savējo Benjamiņa cilti, lai tikai nostiprinātu savu varenību un sodītu nepaklausīgos. “Ejiet un ar zobena asmeni izkaujiet visus, kas mīt Jābeš – Gileādā, arī sievas un bērnus! Dariet tā – ikvienu vīru un sievu, kas ar vīru gulējusi, iznīciniet! Un tautai bija žēl Benjamina, jo kungs bija izrāvis robu Izraēla ciltīs.” Vai Staļins Otrajā pasaules karā rīkojās savādāk? Nē! Rīkojās precīzi tāpat, kā izraēliešu Dievs tas Kungs. Ar nāvi sodīja ne tikai nelaimē nonākušos “Tautas nodevējus”, bet arī izsūtīja viņu ģimenes. Varbūt Staļins ņēma iedvesmu no izraēliešu Dieva tā Kunga? “Jūdā sāka valdīt ķēniņš Āhāzs. Viņš staigāja Izraēla ķēniņu ceļu un pat savu dēlu sadedzināja, tāpat kā tās pretīgās tautas, kuras Kungs bija izdzinis, Izraēla dēliem ienākot.”

  1. Un tad es sāku domāt, kurš vēl rīkojās tieši tāpat, kā rīkojās izraēlieši sava Dieva tā Kunga inspirēti? Izkāva septiņas tautas. Visus, kas dvašo. Pilnīgi visus! Vai tas nebija vācu nacists Ādolfs Hitlers? Staļins? Putins?

 23. Mozus otrā grāmata (saukta EXODUS) 3. nodaļa 8. rindkopa: «Es esmu nolaidies, lai viņus izglābtu no ēģiptiešu rokām un tos izvestu no šīs zemes uz labu un plašu zemi, kur piens un medus tek, kānaāniešu, hetiešu, amoriešu, ferisiešu, chīviešu un jebusiešu zemi.».
  Mozus piektā grāmata (saukta DEUTERONOMIUM) 21. nodaļas 16., 17. un 18. rindkopa: «Turpretī no šo kaimiņu tautu pilsētām, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev dos tavās rokās, tev neko nebūs atstāt dzīvu, kam vien ir dzīva dvaša. Bet iznīcības lāsta piepildījumā tev ir jāiznīcina hetieši un amorieši, kānaānieši un ferisieši, hīvieši un jebusieši, kā tas Kungs. Tavs Dievs, tev ir pavēlējis. Lai tie jūs neiemācītu atdarināt visas tās negantības, kas tiem piemīt, un ko tie dara, kalpodami saviem dieviem, ka jūs neapgrēkotos pret to Kungu, savu Dievu.».
  Septiņu tautu genocīds ebreju cilts Dieva Jahves vārdā! Ebreju cilts Dievs Jahve ir vecais Velns. Šo sātanisko izdzimumu nedrīkst pielūgt! Kur nu vel Latvijā!!!
  Bet šeit var redzēt kā onkuļi kleitās pielūdz veco Velnu! Sātanisms!!!

  1. Šī intelektuālā diskusija ne par gramu nedod vērtējumu stulbākajam TV shovam, kurš orientēts uz, atvainojiet, krieviski izsakoties “bidlo”

   1. Intelektuālus šovus “Baznīcas noziegumiem pa pēdām” ne latviski, ne lietuviski pa tv3 nerādīs. Pa tv3 rāda baznīcēnu sprediķus no kādas moderno kristiešu draudzes pa rītiem. Tv3 finansējumu saņemošie autori drīzāk ozolu vainos visās nelaimēs, nekā baznīcu. Un to visu pavadīs lēts fars, misticisms. Pēc kura cilvēki sapratīs, ka okultisms ir slikts, bet baznīca ir labu labā. Un par cilvēku slaktēšanu būs teikts: “Baznīca tā darīja, jo varēja.”. Un nosodījuma, kritikas, izmeklēšanas nebūs. Ir taču kaut kādi dokumenti tā laika. Vēsturnieki var daudz ko pateikt. Bet visi klusē. Informācijas vakuums.

 24. Ar šo mani svētā zariņa kulta sekotāji un lasītāji es un mans ķertais alter ego no 3 palāt..
  ..kursa noslēdzam šo lekciju. Uz drīzu tikšanos nākošajā postā! Jūsu īstais un vienīgais
  Skolnieciņš

  1. Skolnieciņš saka: 13.03.2024 21:36 Tu neesi Skolnieciņš. Parasts segvārdu zaglis, kurš vel la.lv un tv3.lv, zem mana pseidonīma slēpdamies, raksta prokremlisku žļergu. Kad man visa diena paiet universitātē un diplomdarba izstrādē laboratorijā, tu un tev līdzīgie tik sēž komentāros un ķengājas gan par par Latviju, gan par Ukrainu. Bet nekautrējas slavināt nacistisko krieviju/putina krieviju un krievnacisma ideoloģiju “ruzzkij mir”.

  1. Skolnieciņš saka: 14.03.2024 06:37 “Āmen” es nekad nesaku. Lūdzu, neizliecies par mani. Ja tu šeit visu dienu tupi, lai paņirgātos par mani, tad tu esi slims.

 25. Izbeidz zagt manu segvārdu! Svētā sakārnīša vārdā atšujies-tu nikuzagli! Mērkaķis ne skolnieciņš tu esi! Prasts manas digitālās identitātes zaglis!
  Mazertop!

  1. Skolnieciņš saka: 14.03.2024 09:02 Tev baudu sagādā mani marginalizēt? Vai arī tu esi redakcijas darbinieks/darbiniece?

  2. Skolnieciņš saka: 14.03.2024 09:02 Interesanti būtu. Kā justos redakcijas darbinieces, ja ik uz stūra tiktu šādi parodētas? Domāju, ka žurnalistiku viņas atmestu.
   Man pat viedokli neļauj paust. Uzreiz sākas manis sacītā izsmiešana, parodēšana. IP adresi taču var pie katra komentāra padarīt publiski redzamu. Lietuvā tā ir. Un IP adresi, kas sastāv no burtiņiem un cipariem, kura ir gara jo gara. Vel ir citi metadati, ko vietnes admini par komentāru autoriem var redzēt, tad arī šādu problēmu nebūs. Nelatviešu IP adresēm var uzreiz likt banu. Un problēma atrisinās pati no sevis.

 26. Vai tu alter būsi rāms..Se būdā! Nekādas viedokļa paušanas te bebūs! Viedoklis ir tikai man, un pareizs ir tikai tas ko saku es-īsrais skolnieciņš!
  Ar cieņu Jūsu
  Skolnieciņš

  1. Skolnieciņš saka: 14.03.2024 09:43 Nezinu vai mans pamatskolas klasesbiedrs – adventistu baznīcas mācītājs ar dvīņu brāli ir mēslēdāji. Dievi to vien var zināt. Man viņu dzīve ir sveša. Bet labāk viņu aiztiec, nevis mani. Viņš ar reliģiju naudu pelna. Godīgu darbu nestrādā. Bet es ar reliģiju naudu nepelnu un netaisos pelnīt, turklāt es studēju, lai strādātu godīgu, sabiedrībai vajadzīgu un tikumīgu darbu. Bet redz. Cilvēkiem nepatīk mans viedoklis. Un tu un citi mani dēļ mana viedokļa marginalizē.

 27. Neaizbāz man muti nelieti,tu kremļa aģents un provokators,lai sasper tevi jods un pērkontēva lāsts lai nāk pār tevi

  1. Skolnieciņš saka: 14.03.2024 09:57 Latvju Dievi ar lāstiem nenodarbojas. Atšķirībā no kristietības, kura it visa sastāv no nekrotikas un ciešanu emanācijām. Bet es pie kristiešiem nelienu. Jo pret katra cilvēka brīvo gribu ir jāizturas ar cieņu. Tā vietā es vienkārši publicēju informāciju par pagānismu internetā un informēju, ka pagānisms ir, pagānisms eksistē. Bet mani te izsmej.

 28. Un tagad kad kremļa aģentiem mutes ir ciet, es izklāšu deķīti ar pērkontēva rūnu, un veikšu svēto zariņa rituālu!

  1. Skolnieciņš saka: 14.03.2024 10:09 Tu pa dzīvi esi neveiksminieks, tāpēc arī tu mani parodē. Normāla darba tev nav. Bet ja kāds cilvēks ir spējīgs kaut ko radīt, veidot. Tu vienkārši sava nepilnvērtības kompleksa dēļ brūc šim cilvēkam virsū.

 29. Ar svētā sakārnīša, rūnu un pērkontēvu palīdzību viss sanāca! uz galvenās rūnas palika mazs pleķītis! Tas ir brīdinājums visiem kremļa aģentiem! Ar mani joki nebūs!

  1. Skolnieciņš saka: 14.03.2024 10:43 Tu tagad marginalizē visu dievturību un Latvju Dievus, segvārdu zagli. Vai vari izbeigt mani parodēt?

 30. Te jau vajag popkornu. Cik daudz vienam ākstam var nebūt, ko darīt, lai šitādus palagus drukātu NTZ komentāru sadaļā? Ja Tev tik daudz brīva laika – piesakies man puķudobes izravēt. Būsi gan tuvāk dabai, gan varēsi visu negatīvismu izlādēt + būs kkāda pievienotā vērtība laikam. 😀 😀

  1. Haha saka: 15.03.2024 09:02 Negatīvisms ir tādiem cilvēkiem kā tev. Un vel tiem, kuri zog svešu segvārdu, lai paākstītos. Es neesmu kristietis. Un pret kristietību es savos komtāros paudu pamatotu kritiku. Bībelē ir daudz destrukciju. Kristietība ir diskreditējusi pati sevi. Un mani komentāri lieliski sasaucās ar šajā rakstā minētajiem kristīgās baznīcas noziegumiem pret Baltijas reģiona iedzīvotājiem. Tikai es šos noziegumus apskatīju nevis no vēstures viedokļa, bet no ezotērikas viedokļa. Un pietam visai konkrēti un saturīgi.

  2. Haha saka: 15.03.2024 09:02 Mans pamatskolas klasesbiedrs adventistu baznīcā runā sprediķus un naudu no cilvēkiem prasa. Varbūt lai viņš iet dobes ravēt? Citādi mans vienaudzis. Esi konsekvents cīņā pret negācijām! Kritizē ne tikai mani pagānu, bet arī baznīcas amatos sēdošos! Esi konsekvents taisnības cīnītājs! Citādi tu esi tāds selektīvs taisnības cīnītājs ar klaju nepatiku pret mani. Un beigu beigās tu nekāds taisnības cīnītājs neesi.

  1. Hahaha saka: 15.03.2024 09:08 Interesanti būtu veidot raidījumu ciklu angļu valodā par baznīcas noziegumiem Baltijā. Ārzemju TV kanāli noteikti novērtētu pētniecisko žurnālistiku. Arī Youtube šādam saturam būtu daudz skatījumu. Vel saturu var veidot vāciski. Saturs latviski tāpat neaizies tautās. Ja var analizēt vēstures arhīvu datus un sasaistīt notikumus ar konkrētām vietām, tad labāk saturu veidot angliski, jo tad ieguldītās pūles nebūs žēl. Vienalga latviski runājošā auditorija pūles nenovērtēs un vel noķengās.

 31. Un sakarā ar to visu-es sovakar veikšu svēto rituālu uz varoņrūnu deķīša angļu valodā! Vienalga, ka latviski runājošā auditorija pūles nenovērtēs un vel noķengās..

  1. Skolnieciņš saka: 15.03.2024 19:08 Tu esi slims cilvēks. Atšujies no manis.

    1. Skolnieciņš saka: 16.03.2024 16:09 Varbūt šī portāla administrācija var pievienot pie katra komentētāja vārda arī IP adresi tāpat kā tas tiek darīts Lietuvā?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *