www.redzet.lv/code/A-0194-07/view/Engures_osta

Uzsākti vairāki projekti Engures attīstībai

Engures pagastā uzsākti vairāki projekti, ar kuru palīdzību iecerēts gan sakārtot un radīt skaistu vidi sev apkārt, gan sarūpēt brīvā laika pavadīšanas iespējas, gan labiekārtot pludmali un veikt citus darbus.

Engures pagastā uzsākti vairāki projekti, ar kuru palīdzību iecerēts gan sakārtot un radīt skaistu vidi sev apkārt, gan sarūpēt brīvā laika pavadīšanas iespējas, gan labiekārtot pludmali un veikt citus darbus.

Ir projekts Engures novada pludmalēm. Tā kopējais finansējums – 200 000 eiro, par kuru paredzēts labiekārtot pludmales Klapkalnciemā, Apšuciemā, Ķesterciemā pie «Albatrosa» un Bērzciemā.

Engurē ir Veselības centrs, kurā atrodas sociālais dienests un ģimenes ārsts. Šī ēka izvirzīta valsts programmai, lai to siltinātu. Projekta izmaksas – 80 580 €.

Engures pagasts piedalās projektā «Jaunu dabas un kultūras tūrisma pamatelementu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē». Šajā projektā iesaistīta Jūrmalas pilsēta, Roja, Mērsrags. Engures pagastam paredzētais finansējums ir 95 000 € pludmales labiekārtošanai un 95 000 € – Saieta nama apkārtnes labiekārtošanai.

Engures ostā realizēs starptautisku Igaunijas un Latvijas pārrobežu projektu jahtu ostu infrastruktūras labiekārtošanai, kura realizēšanai osta saņems pusmiljonu eiro. Par šo naudu atjaunos kanāla dziļumu, uzbūvēs 50 jahtu piestātnes, nostiprinās krastu, iekārtos servisa ēku, kur būs pirts, duša, veļas mazgātave. Projektu iecerēts īstenot triju gadu laikā.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 23. februāra, numurā ŠEIT!

28 komentāri

  1. Māris 23.02.2017

    Par 80500eur. Nevar jaunu ēku uzcelt???

    1. Engurnieks 23.02.2017

      Var - bet tad Kalnozolu ģimenei nekas neatleks, atceros kā sieva sākumā bija mācību pārzine un pēctam izēda Pūci, nu abi divi ir pie stūres, to famīliju Knabam ar vajadzētu papurināt, savādāk dubultzods tik aug

      1. Ocis 25.02.2017

        Vajadzētu KNABim papurināt arī izpildirektoriņu Veleru!

  2. AIVARS 23.02.2017

    KARTEJAIS MURGS SILTINAT EKU PAR TADU CENU!!!

    1. es no lauku puses 24.02.2017

      kā tad, labāk lai noprivatizē kāds miljonārs.Mums jau nekko nevajag, klaigāt tikai ka viss ir slikti. Māja ar vēsturi un skaistā vietā, diez vai pašvaldība otreiz šādu īpašumu varēs iegādāties.Nevar jau zināt, kas notiks pēc 20 gadiem, varbūt būs atkal nepieciešama slimnīca.

  3. JANIS 23.02.2017

    Varbut sakuma vajadzetu atpirkt ostas teritoriju no zulikiem!

    1. Engurnieks 23.02.2017

      Kapēc vispār ostu tik tāli nolaida, pa 15 gadiem tur viss ir izpostīts

      1. zentiš 24.02.2017

        var redzēt ka jaunais gurķis, osta ir nolaista jau vairāk kā 20 gadus, neveiksmīgas privatizācijas rezultāts.

  4. Henrijs 23.02.2017

    gandrīz visi minētie cipari šeit liek uzdot jautājumus. Kaut vai Saieta nama apkārtnes uzlabošana par 95 000 EUR.

  5. Mikis 23.02.2017

    Apsveicami,kautkur jau naudina aizies,kautkas tiks izdariits,kautkas tiks sakaartots,bet ostu bogoreet,tas ir murgs,moli jaasaved kaartiibaa.

  6. Niks 23.02.2017

    Vai tad Plieņciemā pludmales nau.

  7. Max 23.02.2017

    Nu nekas izbagarēs ostu tad par dārgāku varēs atpirkt. Citādi tur jau nav ko dalīt.....

    1. hehe 24.02.2017

      cik zināms osta ir pašvaldības īpašums, dažas inženierbūves, būves gan nē, saskati atšķirību?

  8. Gunārs 23.02.2017

    Naudai nav vērtība, bet sakārtotai videi ir gan! Prieks par šiem projektiem....Super!

  9. Engures sportists 23.02.2017

    Vajadzētu savest kārtībā tā saucamo"Tenisa kortu" blakus MMS , lai bērni var vasara normāli basketbolu paspēlēt , vismaz groziem tīkliņus uzlikt un kaut kādu apgaismojumu!!

  10. Dzērve 24.02.2017

    Es ceru, ka starp pludmalēm būs arī vieta, kur var atpūsties suņu saimnieki ar suņiem - peldētājiem:)

    1. Dzērvei 25.02.2017

      Tu labāk pakontrolē,lai visi samnieki aiz saviem suņiem kakas savāktu, dižais peldētājs atradies!

      1. Ivars 25.02.2017

        un tu atkal pastaigā ar liekšķeri un savāc tās savas divkājaino peldētāju kakas! Atradies te, mums tīrības uzturētājs!

        1. Ha,ha... 25.02.2017

          Izrādās, ka ne tikai Tukumā ir neadekvāti suņu saimnieki, kuru suņuki kakā uz ietves, bet arī Engurē un citviet pludmalēs. Pašu bērneļi jau arī iekāpj tajās kakās un noslauka apavus kājslauķos pie pašu durvīm.
          Pludmalēs suņus gan nevajadzētu staidzināt un peldināt. Ja esi iegādājies suņuku vai kaķi, tad turi savā teritorijā un tīksminies!

          1. he, he 26.02.2017

            kurā teritorijā un iežogojumā vajadzētu tevi turēt, lai engurniekiem un tukumniekiem nevajadzētu tīksmināties par tavu stulbumu?

            1. he, he-em 26.02.2017

              He-he gan ir stulbs, varbūt mucā audzināts?

          2. tā ir 27.02.2017

            Trakāk jau ir tad, ja smiltīs paketītes saraktas un tad tie bērneļi atrod, stikli, kurus diemžēl atpūsties gribētāji neprot aiz sevis savākt un ja izdodas uzkāpt virsū, bet suņa kaka?!Nomazgāt var, bet vismaz nav trauma.

            1. kakājam! 28.02.2017

              Tad tik kakājam pa labi un kreisi! Staidzinām, peldinām savus mīluļus jūrā, ezerā....! Štrunts par par pārējiem cilvēkiem!

              1. zentiš 28.02.2017

                Jāsmejas un kur tad cilvēku piekakātās kāpas?Daudz pretīgāk. Nu tad arī kakājam!

  11. Mestnijs 25.02.2017

    Andža,kur palika Plieņciems?!

Pievieno komentāru