Irlavas pamatskola saņems 5000 eiro sporta dzīves uzlabošanai

“Labās ziņas saņēmu svētdien uzreiz pēc rezultātu paziņošanas SuperBingo raidījumā,” stāsta Irlavas pamatskolas direktore Aiva Platace. “Man uzreiz sāka vibrēt telefons. Daudzi šo ziņu bija uzzinājuši no pirmavota, bet es pati drošības pēc noskatījos atkārtojumā.” Katru svētdienu TV3 šovā SuperBingo tiek paziņota viena Latvijas skola, Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotā projekta Sporto visa klase dalībniece, kas saņems 5000 eiro sporta dzīves uzlabošanai.
“Mēs esam ļoti priecīgi un pateicīgi visiem, kas šo projektu veido un tajā piedalās,” turpina direkotore. “Gan rīkotājiem, gan tam cilvēkam, kurš loterijas biļeti nopirka un ielika punktu Irlavas pagastā, gan mūsu skolotājiem un bērniem, kuri ar entuziasmu piedalās projektā. Mums ir ļoti paveicies, jo šis ir pirmais gads, kad piedalāmies Sporto visa klase.”
Direktore saka, ka 5000 eiro sporta vajadzībām ir ļoti liela nauda, un tā palīdzēs atjaunot inventāru, lai sportošana skolā būtu interesanta, patīkama un noderīga. “Mūsu bijušais sporta skolotājs jau iepriekš bija noskatījis inventāru, ko varētu iegādāties, un, atklāti sakot, mēs tam krājām naudu. Tagad varēsim atļauties iegādāties uzreiz. Ja gada laikā mēs inventāru gan sportam, gan vizuālajai mākslai, gan mājturībai kopā varam iegādāties par vienu tūkstoti eiro, tad tagad tikai sportam varēsim atvēlēt piecreiz vairāk! Tas nozīmē, ka bērni būs ieguvēji arī mājturībā un vizuālajā mākslā, jo tām atvēlēsim iepriekš sportam paredzētos līdzekļus.”
A. Platace uzsver, ka Irlavas pamatskolas skolēni ir ļoti kustīgi un sportiski: bērni rudeņos un pavasaros starpbrīžos dodas laukā. “Atklāti sakot, arī tagad, ziemā, viņi nesēž iekšā un dodas darboties un izkustēties. Tāpēc domāju, ka labāks sporta inventārs nevis motivēs viņus kustēties vairāk, bet gan darīt to ar lielāku prieku un interesi.”
Interaktīvā izloze Sporto visi ir daļa no VAS Latvijas Loto un Latvijas Olimpiskās komitejas kopīgi īstenotās aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvas Kustība, kas vieno. Šīs iniciatīvas mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās, vienlaikus ar loterijas palīdzību piesaistot līdzekļus atbalstam jauniešu sportam. Finansējumu iniciatīvai nodrošina ieņēmumi no divām nacionālā līmeņa sabiedriskā labuma mērķa loterijām – Sporto visi un Sporta loterija.
Projektā Sporto visa klase ir pieteikušās 150 skolas, tāpēc katru nedēļu kāda no tām saņems 5000 eiro sporta dzīves pilnveidošanai.











