Kā izvēlēties piemērotu plīts virsmas veidu?

Plīts ir ļoti nepieciešama virtuves iekārta, bez tās ēdienu sagatavošanas process kļūst ievērojami sarežģītāks. Vēsturiski plītis ir attīstījušās līdz mūsdienīgajiem plīts virsmu modeļiem ar daudzveidīgām funkcijām. Šajā rakstā apskatīsim dažādus plīts virsmu veidus, starp kuriem var izvēlēties sev piemērotāko.

Plīts virsma ir viens no galvenajiem virtuves sadzīves tehnikas elementiem, kas tiešā veidā ietekmē ēdiena gatavošanas procesu.

Ietekme uz gatavošanas procesu

Plīts virsmas veids var būtiski ietekmēt ēdiena gatavošanas rezultātu. Piemēram, indukcijas plīts virsma ļauj kontrolēt temperatūru precīzi un ātri, tādējādi paātrinot gatavošanas laiku. Savukārt keramikas plīts virsma saglabā siltumu ilgstoši, kas noder garo gatavošanas procesu laikā.

Izvēloties plīts virsmu savai virtuvei, ir jāņem vērā daži faktori. Svarīgi faktori ir virtuves izmēri, gatavošanas paradumi un arī budžets. Jaunajos dzīvokļos bieži izvēlas indukcijas plīti, jo tā ir energoefektīva un droša lietošanai.

Elektriskās plīts virsmas

Elektriskās plīts virsmas izceļas ar ātru uzkaršanu, tas notiek tikai dažu sekunžu laikā. Tas nozīmē, ka gatavošanas process var sākties gandrīz nekavējoties, ietaupot laiku un nodrošinot efektivitāti ēdienu gatavošanā.

Elektrisko plīts virsmu tīrīšana ir vienkārša un ērta, pateicoties ideālai, gludai virsmai. Pēc gatavošanas procesa nav jāuztraucas par grūti noņemamiem netīrumiem vai ēdienu atliekām, jo tās var viegli notīrīt.

Regulējamā temperatūra ir vēl viena lieliska funkcija, ko piedāvā elektriskās plīts virsmas. Šis aspekts nodrošina precīzu temperatūras kontroli, kas ļauj gatavot ēdienus ideālos apstākļos un sasniegt vēlamo gala rezultātu.

Indukcijas plīts virsmas

Indukcijas plīts virsma ir ļoti efektīva, jo uzkarsē tikai izmantoto trauku, nevis visas plīts virsmas platību. Tas nozīmē, ka citas zonas paliek vēsas un drošas pieskārieniem. Tas padara gatavošanas procesu daudz drošāku un samazina sadegšanas risku.

Viena no lieliskajām priekšrocībām, ko piedāvā indukcijas plīts virsmas, ir ātrs sakaršanas process. Kad ierīce tiek ieslēgta, trauks uzkarsējas gandrīz nekavējoties, tādējādi ietaupot laiku un enerģiju. Tas ir noderīgi tiem, kas steidzami gatavo maltīti vai kam maz laika gatavošanas darbiem virtuvē.

Viegla uzkopšana ir vēl viena lieliska īpašība indukcijas plīts virsmām. Šļakatas nepiedeg pie virsmas, tāpēc to tīrīt ir viegli un ātri. Nav nepieciešams ilgs berzes process; parasti pietiek ar mitru lupatu, lai notīrītu atlikušos pārtikas gabalus vai šļakatas.

Gāzes plīts virsmas

Gāzes plīts virsma piedāvā ērti regulējamu uguns liesmu, kas ļauj precīzi kontrolēt gatavošanas procesu. Šī iespēja ir īpaši noderīga, nodrošinot optimālu temperatūru dažādu ēdienu pagatavošanā.

Gāzes plīts virsma ir tradicionāla sadzīves tehnika, kas saglabā popularitāti daudzu cilvēku vidū. Dažiem šis plīts veids asociējas ar mājīgumu un tradicionālo virtuves atmosfēru, ko nevar nodrošināt citi plīts veidi.

Lai izmantotu gāzes plīts virsmu, nepieciešami gāzes balons vai pieslēgums gāzes tīklam.

Sildelementu atšķirība

Plīts virsmas var būt ar vienu līdz pat 4-5 sildelementiem. Viena vai divu sildelementu plīts virsma ir kompakta, bet vairāku sildelementu plīts virsma nodrošina papildu gatavošanas iespējas.

Izvēloties plīti ar vairākiem sildelementiem, var vienlaicīgi gatavot vairākus ēdienus, kas ir lielisks risinājums, ja jums ir nepieciešams sabalansēt vairāku ēdienu sagatavošanu vienlaicīgi.

Materiālu priekšrocības un trūkumi

Plīts virsmas var būt dažādiem materiāliem, piemēram, nerūsējošais tērauds, stikls vai keramika. Nerūsējošais tērauds ir izturīgs un viegli kopjams, bet var sabojāties ar laiku. Savukārt stikls ir moderns un viegli tīrāms, bet jutīgs pret skrāpējumiem. Keramikai piemīt laba siltumizolācija.

Plīts virsma – elektriskā, gāzes, indukcijas, infrasarkanā vai kombinētā? 220.lv interneta veikalā Jūs gaida plaša izvēle un konkurētspējīgas cenas. Plīts virsmas un dažādas cepeškrāsnis 220.lv veikalā no Electrolux, Bosch, AEG, Gorenje, Candy, Whirlpool u.c.

 

AEG plīts virsmas – https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/liela-sadzives-tehnika-virtuvei/plits-virsmas/f/aeg

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *