Attēlam ir ilustratīva nozīme

Traģiskais notikums Tukumā: turpinās aktīva izmeklēšana

Kā tika ziņots iepriekš, 23. aprīlī ap pulksten 4.24 no rīta Valsts policija saņēma sākotnējo informāciju, ka Tukumā kādā no daudzdzīvokļu mājām izcēlās ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, likumsargi konstatēja, ka divi vīrieši ir guvuši apdegumus. Lai noskaidrotu notikušā apstākļus, tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību. Šobrīd kriminālprocesu izmeklēšanā pārņēmusi Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa.

Lai kliedētu bažas saistībā ar iepriekš izskanējušo informāciju par iespējamām nepilnībām policijas reaģēšanā, kā arī atteikumu sākt kriminālprocesu par draudiem cilvēka dzīvībai vai veselībai, Valsts policijas Iekšējās kontroles birojā ir uzsākta dienesta pārbaude.

Kriminālprocesā turpinās aktīva, objektīva un rūpīga izmeklēšana, kurā tiek pārbaudīta visa iespējamā informācija un versijas, kas varētu būt saistītas ar minēto notikumu. Tostarp ir nozīmētas vairākas ekspertīzes. Ir saprotama sabiedrības interese un vēlme nekavējoties uzzināt traģiskā notikuma motīvus un apstākļus.

Valsts policija aicina sabiedrību uzticēties izmeklēšanai, kas jau no pirmās dienas notiek ciešā prokuratūras uzraudzībā. Sabiedrībai nav pamata uztraukumam, ka šis noziedzīgais nodarījums ir saistīts ar neiecietības izteikšanu. Izmeklēšanā ir iegūti fakti tam, ka, iespējams, arī nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Tomēr, iekams norisinās izmeklēšana, Valsts policija atturas no pārsteidzīgu secinājumu paušanas vai apstiprināšanas. Lai aizsargātu izmeklēšanas intereses un šajā kriminālprocesā iesaistīto personu sensitīvos datus un informāciju, pagaidām no plašākiem komentāriem atturamies.

Vēršam uzmanību, ka Valsts policija, reaģējot un izmeklējot noziegumus, nekad nav lūkojusi cilvēku pēc tā statusa, piederības vai jebkādām citām pazīmēm – sabiedrības un ikviena iedzīvotāja drošība ir Valsts policijas pamatinteresēs.

Valsts policija kategoriski neatbalsta jebkāda veida vēršanos pret cilvēku vai kādām cilvēku grupām, balstoties uz to sociālo, rasu, nacionālās, etniskās, reliģiskās vai cita veida piederības. Ikvienam ir tiesības dzīvot drošā vidē un sabiedrībā, un ikvienam ir vienlīdzīgas tiesības saņemt palīdzību, ja tāda ir nepieciešama.

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri

 1. Aizslēgt komentārus! Neļaut izteikties! Nost ar vārda brīvību!!!

 2. “Sabiedrībai nav pamata uztraukumam, ka šis noziedzīgais nodarījums ir saistīts ar neiecietības izteikšanu. Izmeklēšanā ir iegūti fakti tam, ka, iespējams, arī nav noticis noziedzīgs nodarījums.”
  Kā saprast šos teikumus? Policija piesegs savējos un par vainīgajiem pataisīs cietušos?

  1. Aprobežotiem komentāriem nav vietas publiskā šeit!

   1. Tad nekomentē, ja apzinies, ka esi aprobežots. Un tev ir taisnība – tu esi aprobežots.

 3. Lai vai kā,bet Tukuma policija ir vāja.Kaut kas jau sen īsti labi nav.

  1. Piekritu uz visiem 100% ja jau tukuma var brivi nopirkt narkotikas jebkadas es neticu ka tirgotaji nesadarbonas ar policistiem.

 4. Ir kāds konkrēts arguments, vai dziedi līdzi “dīvāna ekspertiem”?

 5. Tu tai mēslainē strādā un gribās palikt pūkainam

 6. Visi viņiem vainīgi.mozka prosci atcerēties savus grēkus,paneparko tā ne dārzs.

 7. Jā, pats štīmī nopērk degšķidrumu un aidā, to taču viss Tukums jau zina, bet tā kā nāk vēlēšanas, visi izliekas par beigtiem un drāž policiju, ugunsdzēsējus un vēl sazin ko

  1. Pašvaldību vēlēšanas ar joni tuvojas un izskatās,ka neviens vien,ar pat siltos krēslos pašlaik sēdošie,gatavs orientāciju mainīt jeb kā modīgi tagad teikt-no skapja iznākt,lai tik kādu aprobežota mietpilsoņa balsi nozvejotu

 8. ” Tukumā smagi cietušo vīrieti tiesā par ļaunprātīgu dedzināšanu” – 4!!! epizodes, psihiski slims cilveeks, kursh nekontrolee savu riiciibu, sorry, bet ar to ir daudz kas pateikts…

 9. Ja 4kriminādedzināšanas epizodes,psihiski nevesels un bija brigādes vecākais,tad joptvai kur skatījās policija,NMD vadība tātad secinājumi jāizdara arī viņiem.

 10. Ņemot vērā, ka var tikt aizskartas personas tiesības, komentāru sadaļa tomēr tiek slēgta!

Comments are closed.