Stārķa ligzda Cērē – atjaunota

Pagājušajā nedēļā saņēmām zvanu no Cēres pagasta. Kāds iedzīvotājs interesējās par stārķa ligzdas likteni. “Mums pie kādreizējās fermas ēkas bija ūdenstornis. Tas jau sen kā nedarbojās, bet uz torņa gadu no gada ligzdoja stārķis. Ziemā torni ar visu ligzdu nojauca, teritorijā izcirta krūmus. Tad nu jautājums: vai nav plānots atjaunot stārķa ligzdu, pirms pats tās saimnieks vēl nav atgriezies?”

Jautājumu tālāk adresējām Cēres pagasta pārvaldes vadītājai Maijai Jēcei, kas pastāstīja, ka darbi veikti, lai sakārtotu pašvaldības īpašumu un, pirms ķērušies klāt tornim, nojaukšana tieši esošās ligzdas dēļa saskaņota ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP). Noskaidrots, ka būtībā ligzdu atjaunot nav nepieciešams, bet, ņemot vērā, ka arī stārķis ir ilggadējs cērenieks, – pieņemts lēmums torņa vietā uzstādīt stabu ar vietu stārķim, kur ligzdu vīt, skaidro pārvaldes vadītāja. Tas arī izdarīts, un stabs uzstādīts aptuveni 20-30 metrus no bijušā torņa, atskaite ar fotofiksāciju nosūtīta DAP. Torni nojauca pērn novembrī, bet ligzdas vietu uzstādīja 27. decembrī, līdz ar to jāsecina, ka tā vienkārši pagastā vēl nav pamanīta.

Izmantojot iespēju, vaicājām, kādi vēl šobrīd aktuālie darbi Cēres pagastā. Un M. Jēce pastāstīja, ka pārsvarā, cik nu to laikapstākļi ļauj, tie ir dažādi labiekārtošanas, teritorijas sakopšanas darbi. Ņemot vērā, ka Lielā talka šogad ieplānota salīdzinoši vēlu – 27. aprīlī, pārvaldniece lēš, ka līdz tam brīdim, ļoti iespējams, lielākie darbi būs jau apdarīti. Tādēļ aicinājums pievienoties varbūt arī kādai kopīgai talkai vēl tikai sekos. Tas būs tad, kad būs secināts, kas visvairāk būtu darāms.

Komentāri

  1. Tikai ir viens bet..starkis pats izvelas ligzdosanas vietu..un ne vienmer tas pienem cilveka izveidoto vietu ligzdosanai..starki ligzdu vij uz aaderem..man ari bija gadijums ka atvienotais elekrtribas stabs uz kura bija ligzda sasveras un ligzda nokrita ..tad mes izveidojam pamatni uz kutss jumta…diemzel starkis atldoja bet to vietu neizveejas..tad mes ekektribas stabam pielikam balstus un to iztaisnojam..un starkis pats no jauna novija ligzdu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *