Ķesterciemā izskalots delfīns

Šodien, 25. februārī, aptuveni pulksten 17:00 Ķesterciema pludmalē garāmgājējus pārsteidza Latvijas apstākļiem ārkārtīgi neparasts skats – krastā, netālu no restorāna «Albatross», bija izskalots delfīns.

Saskaņā ar pirmajām aplēsēm zīdītājs bijis vairāk nekā 3 m garš un svēris krietni virs 500 kg, tāpēc atbildīgie dienesti piesaistījuši atbilstošu tehniku.

Konkrēta delfīna suga oficiāla vēl nav noteikta, tomēr iepriekš Baltijas jūrā novēroti cūkdelfīni, bet 2019. gadā piekrastē draiskojās divi pudeļdeguna delfīni jeb afalīnas. Lai gan delfīni pie Latvijas krastiem ir reta parādība, ziemā šāds notikums ir pavisam unikāls.

Baltijas jūrā mīt 16 delfīnu sugas, tai skaitā jau pieminētie cūkdelfīni, taču šie zīdītāji Latvijas ūdeņos iemaldās ārkārtīgi reti. Tos biežāk var redzēt Polijas krastu tuvumā. Reizēm Baltijas jūrā pavasaros atpeld arī delfīni no Ziemeļjūras.

 

Foto: Aigars Meždrejs

Komentāri

 1. Nabaga dzīvnieks. Pieļauju, ka delfīns nomira krastā dēļ aukstuma un spiediena izmaiņām. Ūdensdzīvniekiem ūdenī atrodies ir vieglāk elpot nekā uz sauszemes.

  1. Viņu nospieda geiropas slogs!
   Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
   #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

   1. Skolnieciņš saka: 26.02.2023 12:54 Nu, tu esi tipisks krievs. Krievi savā maucībā ir pirmie. Piemēram, krievu cietumos seks zeku un apsargu/izmeklētāju starpā ir norma. Tas arī izskaidro krievijas varasiestāžu veiktos cilvēku spīdzināšanas gadījumus, kad pakaļā iebāž mietu vai stikla pudeli. Fašistiskās krievijas runas vīrs serGEJS lavrovs ir ieciklējies tikai uz gejiem, par lesbietēm viņš klusē, tātad viņš ir ne tikai kara noziedznieks, bet arī pēc vismazākajām aplēsēm latentais gejs. Un izbeidz ņirgāties par Eiropu kā tāds sūda krievs. Tos krievus, kuri sludina publiski fašistiskās krievijas vērtības vai arī fiziski palīdz fašistiskajai krievijai, ir jāizraida uz krieviju un viss, tai skaitā visus daudznacionālos krievus.

 2. Mācās lūzeri-es atkal pirmais;)
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2023 00:11 Atšujies no manis, segvārdu zagli! Atšujies! Izbeidz zagt manu digitālo identitāti un marginalizēt mani! Tas nav smuki. Tas ir pretīgi.

 3. Zivis-tās ir zariņu priekstvēstneši! Katram pa asakai! Es esmu ari svēto asaku sargātājs! (es pat zinu, ka delfīns nav zivs-es studēju RĪGĀ!)
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  Skolnieks-latviešu gaismas nesējs.

  1. Esmu plaša profila speciālists visvisādās tēmās- ko vēlaties uzzināt?Šoreiz par jūras dzīvnieku tēmu? Nav problēmu! Ūdensdzīvniekiem dzīvošana labāka ir ūdenī.Arī es mācos Rīgā!

   1. skolnieciņš saka: 26.02.2023 20:31 Segvārdu zagli, pietiek mani marginalizēt! Pietiek zagt manu segvārdu! Tu esi nolādēts rašists (krievu fašists). Atšujies no manis!

  2. Skolnieciņš saka: 26.02.2023 12:52 Segvārdu zagli, izbeidz marginalizēt latvisko dzīvesziņu – dievturību! Komuņagas (maskavas komunisti) ienīda dievturus un pēc lielajām represijām dzīvi palikušos dievturus mēģināja visvisādi iznīcināt. Sistemātiska marginalizācija un totāla cenzūra bija viena no metodēm. Komuņagas (maskavas komunisti) konkrēti par dievturiem nerunāja, jo “Latvju Dievi”, “latviskā dzīvesziņa”, “dievturība”, “dievturi”, “dievturu svētnīca” bija aizliegti vārdi. Senos Dievus un senās Dievietes bija aizliegts par pieminēt. Citādi ir cietums vai psihene, un personīgā dzīve ir pilnībā izpostīta. Tā vietā komuņagas (maskavas komunisti) par pagāniem runāja vispārināti kā par cilvēkiem, kuri pielūdz kokus un akmeņus. Ideāli! Tieši tāda pati retorika un leksika ir krievu pareizticīgajai baznīcai! Tā ņirdz par dievturiem, tāpēc es uzskatu, ka Latvija var iztikt bez pareizticīgo baznīcas. Kāpēc Latvijā vajag čekistu baznīcas miazmas?

   1. Nu redz,atkal tu mans draugs neklausi,ko saku, neuzķeries uz šiem kremļa,prigožina,čekistu provokatoriem un neatbildi uz viņu provokācijām, kā arī centieniem noniecināt tavu ģenialitāti un unikumu

    1. Bet ntz.lv var nodzēst. Piemēram, kad es par Lieldienām uzrakstīju, ka tie ir Dievietes Ostaras svētki. Man komentārs pēc dažām stundām bija nodzēst. Un es to atkārtoti iekopēju, un atkārtoti, tas tika dzēsts. Man ekrānšāviņi nav saglabājušies. Bet dzēšanas prakse Latvijas internetā ir jūtama. Tāpēc es brīnos, kāpēc reālas verbālas samazgas uzreiz nevar nodzēst? Ja sakarīgu, pieklājīgu viedokli var momentāni dzēst, tad kāpēc vulgārus murgus nevar izdzēst?

 4. Tapēc vien visiem iesaku studēt , lai apgūtu prasmi izskalota delfīna faktu samudžināt kopā ar dievturību, pareizticīgo baznīcām un čekistiem! Lūk, skolota cilvēka līmenis! Nez, cik ilgi Skolnieciņš savā apmātībā mēģinās dabūt vairāk “skolotus” skolnieciņus?

  1. vēl viens skolnieciņš saka: 27.02.2023 12:21 Tu tagad drukā šizofrēniskus murgus, tas nav ieteikums.

 5. Pēdējais… varbūt:))
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

  1. Skolnieciņš saka: 27.02.2023 20:08 NTZ.lv tantes ņirdz, pašas šo mēslu arī drukā.

 6. Glāb jel pērkontēvs un laimes māte šos viltus ticības apmātos,lai veļu māte šos pie sevis sauc
  Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *