Kandavas Fitnesa centrā noslēdzies Latvijas čempionāts dekaliftingā 

Nedēļas nogalē, 4. martā, Kandavas Fitnesa centrā tika aizvadīts Latvijas čempionāts dekaliftingā sievietēm un junioriem.

Sacensībās startēja 23 dalībnieki no visas Latvijas trīs spēka disciplīnās – svaru bumbas pievilkšanā pie pleca uz vienu minūti, svara stieņa vilkmē un svara stieņa spiešana stāvus uz desmit atkārtojumiem.

Tukuma novada jaunieši, pārstāvot komandu «Zentenes lauksaimnieks», ir uzrādījuši teicamus rezultātus trīscīņā: 1. vietu izcīnīja Aleksis Smildziņš (Zentene), 2. – Oskars Zurza (Dzirciems), 3. vietu ieguva Jānis Silavs (Rīga), savukārt, 3. vietu svaru bumbas pievilkšanas disciplīnā ieguva Aivars Piuss (Dzirciems).

Sieviešu grupā labāko sacensību rezultātu uzrādīja Bella Džambulatova (Rīga), viņa arī ieguva pirmo vietu katrā no trim vingrinājumiem, otro vietu trīscīņā ieguva Arleta Tūrmane (Rīga), bet trešo – Jeļena Bļinova (Rīga).

Dekaliftings ir salīdzinoši jauns spēka sporta virziens, kurā ietvertie pamatprincipi, tostarp noteikumi, aprīkojums, sacensības un treniņu metodes noved pie proporcionālas un estētiskas ķermeņa fiziskās attīstības.

Komentāri

  1. Piuss nozīmē Mierīgais, trenējieties bērni, uz maksimumu, tas tikai velk un dziedē

    1. Paldies par Jūsu izteikto interesi sacensībām, to dalībniekiem un protams tādam sporta veidam kā Decalifting. Decaliftingā sacensību vingrinājumi tiek izpildīti nevis uz maksimāli iespējamu darba svaru, bet gan uz 10 atkārtojuma reizēm, proti darbs tiek īstenots ar 80% no maksimāli iespējama darba svara. Tāda metode tika izstrādāta, lai pēc iespējas mazinātu traumēšanas risku un papuldus tam, fiziski proporcionāli attīstītu sportistu.
      Vēlētos piebilst, ka bērni netiek trenēti, jo bērnu augšanas procesā ir jāattīsta citas īpašības, ko paredz kopējās fiziskās sagatavošanas nodarbības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *