Trīs padomi, kā izvēlēties lielisku bērnu jaku

Ja virsjakas sievietēm un virsjakas vīriešiem ir pirkums, kas, ieguldot kvalitātē, var kalpot vairākas sezonas vai tikt nomainīts tikai tāpēc, ka apģērbs ir morāli novecojis, tad lietus apģērbs vai virsjakas bērniem prasa daudz biežāku atjaunošanu. Visbiežākais iemesls tam – bērni ātri izaug no vecajām drēbēm. No vienas puses, bieža āra apģērba maiņa prasa ne tikai ievērojamus finanšu ieguldījumus, bet arī laiku un pūles. Bet no otras, pozitīvi ir tas, ka, iegādājoties jaunu jaku vai lietus apģērbu bērniem, tas palīdz uzkrāt pieredzi, un, piemēram, audzinot otru bērnu, jau būsiet īsts profesionālis.

Tomēr lietus apģērbam un ziemas jakām bērniem ir jāder šeit un tagad, tāpēc vienmēr ir labi ieklausīties profesionāļu padomos, kas palīdzēs izvēlēties vienu vai otru apģērba gabalu.

Mazāk ir vairāk

Kā šis noteikums, ko var piemērot dažādās situācijās, attiecas uz bērnu apģērbu? Lai gan senlaicīgo virsjaku svars bija proporcionāls sinonīms to termiskajām īpašībām, mūsdienu apģērbu izgatavošanas tehnoloģijas diktē pretējo. Šodien tās izskatās vizuāli plānas, vieglas, bet ar tām var droši ripot pa sniegu un nebaidīties, ka bērns sasals! Lai izvēlētos piemērotāko virsjaku aukstajai sezonai, vadieties pēc apģērba siltuma indeksa. Ja dažas jakas garantē komfortablu siltumu, gaisa temperatūrai noslīdot līdz -10 grādiem, citas ļauj baudīt ziemas priekus arī tad, kad temperatūra ir -30 grādu.

Ne mazāk svarīgi, lai jakas, kas efektīvi aiztura no ārpuses nākošo aukstumu, neļautu bērnam nepatīkami sasilt vai pat samirkt no sviedriem. Tātad, vēl viena svarīga iezīme, kurai jāpievērš uzmanība, izvēloties bērnu jakas, ir gaisa caurlaidība.

Mitrumizturība – būtiska iezīme visos gadalaikos

Noteikums, ka nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs, bieži vien ir patiess, it īpaši, ja runa ir par bērniem. Spēcīgs vējš vai lietusgāze parasti ir pārāk mazs iemesls, lai bērns paliktu mājās un pasīvi skatītos ārā pa logu. Tā vietā, lai mēģinātu atrunāt bērnu no aktivitātēm brīvā dabā, vecākiem ir jāpārliecinās, ka viņš ir pareizi saģērbies.

Funkcionālais „Reima“ lietus apģērbs – neaizstājams apģērbs spēlējoties peļķēs. Tomēr ir ideāli, ka ne tikai specializētie lietus apģērbi bērniem (piemēram, lietus jakas un bikses no vēja vai lietus bērniem) raksturojas ar mitrumizturību, bet arī bērnu jakas ziemai, rudenim vai citiem gadalaikiem, kas tiek valkātas katru dienu.

Šo īpašību raksturo apģērba ūdensizturība, kas izteikta skaitļos no 3000 līdz 10 000 mm. Piemēram, pusaudžu ziemas jakas ar mitruma izturību līdz 3000 mm no mitruma vai sniega pasargā tikai īsu laiku. Tikmēr pretestība līdz 10 000 mm garantē aizsardzību pret mitrumu pat ilgstoši esot ārā stipra lietus laikā.

Arī mazas lietas var būt nozīmīgas

Izvēloties no vairākiem bērnu virsjaku modeļiem, tādas detaļas kā kapuce, kabatas vai atstarotāji var palīdzēt pieņemt galīgo lēmumu. Jakas kapuce nodrošina papildu aizsardzību ne tikai lietus laikā, bet arī tad, ja ir stiprs vējš vai stiprs aukstums.

Jakām piestiprinātie atstarotāji, kas stingri turas arī pēc drēbju izmazgāšanas, sniedz bērnam papildus aizsardzību uz ceļa, kas īpaši svarīgi aukstajā sezonā, kad dienas ir visīsākās un daudz laika jāpavada ārā tumsas laikā.

Kabatas ir aktuāls apģērba aksesuārs ne tikai pieaugušajiem, bet, protams, arī bērniem. Patiesību sakot, mazi bērni atrod N lietas, kuras viņiem vienkārši “obligāti” jāieliek savās kabatās. Tie nekādā gadījumā nav tikai cimdi vai cepure, bet arī, piemēram, rudens lapas, sauja smilšu vai mīļotais lācītis. Tāpēc bērnu jakai ir jābūt pietiekami daudz kabatām un vislabāk, lai tās būtu pēc iespējas ietilpīgākas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *