Seši moderni un aktuāli risinājumi, kurus ieviest dzīvokļa remonta laikā

Mūsu dzīvokļi ir kļuvuši par ko daudz vairāk nekā vienkāršu atrašanās vietu – tās ir kā oāzes, kurās mēs gribam justies komfortabli un mājīgi. Lai mājoklis vienlaicīgi būtu moderns un omulīgs, dzīvokļa remonta laikā ir vērts padomāt par dažādiem aktuāliem risinājumiem.

Šajā rakstā aplūkosim vairākas idejas un tendences, kas padarīs Tavu dzīvokli par mājīgu un pievilcīgu vietu dzīvošanai!

1. risinājums: atvērtā tipa plānojums

Šobrīd dzīvokļu remontos bieži vien tiek ieviests atvērtā tipa plānojums, lai iegūtu plašāku, gaumīgāku un funkcionālāku telpu. Atvērtā tipa plānojums nodrošina lielisku sajūtu gan ikdienā, gan sanākot kopā ar draugiem un radiem. Pēc garas darba dienas apvienota virtuve ar viesistabu ļauj radīt kopā būšanas sajūtu arī tad, ja kāds gatavos maltīti, bet cits atpūtīsies dīvānā vai turpat blakus pildīs mājasdarbus. Savukārt Ziemassvētkos, dzimšanas dienās un citos svētkos un ballītēs atvērtā tipa dzīvokļi sniedz vajadzīgo plašumu, lai nodotos spēlēm, dejām un citām aktivitātēm.

2. risinājums: viedā māja

Foto: Freepik.com / freepik

Dzīvokļa remonta laikā noteikti ir vērts apsvērt viedās mājas ieviešanu. Tas būtībā ir risinājumu komplekts, kas ļauj kontrolēt dzīvokļa apgaismojumu, apkuri, drošību un citas funkcijas ar viedierīcēm vai pat no attāluma, izmantojot mobilās lietotnes. Ierīkojot viedās mājas risinājumus, Tu ne tikai padarīsi savu dzīvokli vēl modernāku un ikdienu – vienkāršāku, bet arī varēsi samazināt apkures un elektrības rēķinus. Viens no piemēriem – izslēgt apkuri pirms brīvdienu izbrauciena, un to atkal pieslēgt attālināti dažas stundas pirms ierašanās mājās, lai dzīvoklis atkal būtu patīkami silts.

3. risinājums: daudzfunkcionālās mēbeles

Viena no problēmām, ar ko itin bieži nākas saskarties dzīvokļu īpašniekiem vai īrniekiem, ir dzīvesvietas nelielā platība, un visai daudz vietas aizņem tieši mēbeles. Iegādājoties modernas daudzfunkcionālās mēbeles, iespējams panākt efektīvu rezultātu. Piemēram, gulta dienas laikā var pārvērsties par dīvānu,  savukārt galds var būt pielāgojams dažādām vajadzībām, sākot ar nelielu maltīti vienatnē un beidzot ar saviesīgu pasākumu draugu lokā. Šādas mēbeles ne tikai ietaupa vietu, bet arī piešķir dzīvoklim mūsdienīgas vēsmas.

4. risinājums: minimālisma stilā ieturēts interjers

Ne velti minimālisms gan interjera dizainā, gan citos lauciņos šobrīd piedzīvo uzvaras gājienu – tas izceļas gan ar atturīgi eleganto ārieni, gan vairākām praktiskām funkcijām, piemēram, vietas ietaupīšanu un vizuālā trokšņa samazināšanu. Šādu dzīvokli ir arī ērti kopt, jo tajā nav nekā lieka, kas apgrūtinātu putekļu sūkšanu, grīdu mazgāšanu, virsmu noslaucīšanu un citus tīrīšanas darbus.

Minimālisma stilā ieturētā dzīvoklī Tev būs vienkāršāk fokusēties darbiem, kā arī varēsi ietaupīt naudu, jo minimālisms paredz iegādāties tikai reāli nepieciešamas lietas un priekšmetus. Ņemot vērā, cik populārs šis dizains ir jau vairāku gadu garumā, atbilstošu mēbeļu un aksesuāru atrašana un iegāde Tev neradīs problēmas.

5. risinājums: neitrāla krāsu palete

Krāsām jebkurā mājoklī ir milzīga nozīme, un šobrīd, veicot dzīvokļa remontu, ļoti populāra ir tendence izmantot neitrālus toņus. Baltā, gaiši pelēkā vai smilšu krāsa un citi neitrāli toņi rada gaumīgu un nepārsātinātu telpas dizainu, turklāt šādas krāsas ļauj viegli pielāgot dzīvokli dažādu stilu un toņu mēbelēm, dekoratīvajām detaļām un akcentiem. Neitrāla krāsu palete praktiski neiziet no modes, tā spēj vizuāli paplašināt telpu, kā arī lieliski papildina dažādus apgaismojuma veidus, ļaujot telpas padarīt gaišākas un mājīgākas.

6. risinājums: daudz un dažādi telpaugi

Foto: Unsplash.com / Prudence Earl

Dzīvokļa atmosfēru un noskaņu var ievērojami uzlabot, ienesot telpās augus. Tie ne tikai piešķir dzīvoklim svaigu un dabisku sajūtu, bet arī var uzlabot gaisa kvalitāti. Tiesa, ja vēlies panākt, lai telpā būtu labāks gaiss, telpaugi jāizvēlas ļoti rūpīgi – daļa no tiem gaisa kvalitāti var arī sabojāt.

Dažādas telpaugu sugas var tikt izvietotas gan uz grīdas, gan uz plauktiem, tādējādi radot dzīvu interjeru. Atceries gan, ka katram no telpaugiem Tev vajadzēs veltīt laiku un rūpes, bet īpaši atbildīgi telpaugu izvēlei jāpieiet tad, ja mājoklī uzturas bērni un / vai mājdzīvnieki. Kā zināms, vairāki telpaugi var apdraudēt ne tikai veselību, bet arī dzīvību.

Nav noslēpums, ka remonta īstenošanai parasti vajadzīgi visai ievērojami līdzekļi, tāpēc ir svarīgi plānotajām pārmaiņām pieiet atbildīgi un ar plānu. Noderīgu informāciju par šo tēmu atradīsi VIZIA blogā. Rakstā Metodes un rīki personīgā budžeta plānošanai apkopoti efektīvi padomi, kas ļaus sakrāt naudu remontam vai citiem mērķiem. Savukārt raksts Dzīvokļa remonts – kādas ir izmaksas? palīdzēs saprast, cik daudz naudas Tev vajadzēs remonta īstenošanai. Nepalaid garām iespēju iegūt patiešām noderīgu informāciju par baltu velti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *