Tuning the intrument. Little boy with phoropter having testing his eyes in the doctor's office.

Redzes pārbaude bērnam: Kas jāņem vērā?

Bērna redze attīstās pamazām un nostiprinās 7 – 8 gadu vecumā. Lai laikus tiktu pamanīti traucējumi, kas var kavēt šīs maņas pareizu attīstību, jāveic regulāra redzes pārbaude pie acu ārsta.

Cik bieži ieteicams apmeklēt acu ārstu?

Pirmā vizīte pie acu aprūpes speciālista būtu jāieplāno bērniņa viena gada vecumā, tomēr, ja vecākiem vai bērna ārstam radušās kādas aizdomas par iespējamiem redzes traucējumiem, vizīti pie acu ārsta nevajadzētu atlikt.

Ja pirmās vizītes laikā nekādas novirzes no normas nav konstatētas, nākamreiz acu ārsts bērniem jāapmeklē trīs gadu vecumā, bet pēc tam – 5 – 6 gadu vecumā.

Kā notiek vizīte?

Vizītes laikā acu ārsts vecākiem uzdod jautājumus par bērna vispārējo veselības stāvokli, grūtniecības un dzemdību norisi. Tāpat būtiska ir arī informācija par acu slimībām ģimenē.

Atkarībā no bērna vecuma, oftalmologs redzes pārbaudei izmanto dažādas metodes. Piemēram, pārbaudot pavisam mazu bērnu redzi, tiek izmantotas sīkas rotaļlietas un gaismas, lai konstatētu, kā bērns seko kustībai un priekšmetiem, fiksē redzi. Lielākiem bērniem tiek izmantoti īpaši puzles veida simboli.

Vizītes laikā speciālists var izmantot speciālus acu zīlīti paplašinošus pilienus, lai pilnvērtīgi  novērtētu bērna redzes atbilstību normai. Acu pilieni var īslaicīgi ietekmēt redzi un reakciju uz spilgtu gaismu.

Regulāra profilaktiskā redzes pārbaude ļauj savlaicīgi atklāt redzes problēmas un tās veiksmīgāk risināt. Jāņem vērā, ka mazi bērni ne vienmēr paši var saprast, ka, piemēram, ar vienu actiņu redz sliktāk. Vizīte pie speciālista ļauj pārliecināties par redzes asumu un acu veselību.

Ir vairākas pazīmes, kas var norādīt uz iespējamām redzes problēmām. Ja vecāki pamana, ka bērns miedz acis, skatoties tuvumā vai tālumā, sūdzas par redzes miglošanos vai biežām galvassāpēm, ir jādodas uz redzes pārbaudi.

Ja vajadzīgs acu ārsts bērniem, ieskatieties www.redzesparbaude.lv, kur atradīsiet informāciju par Jums tuvāko redzes pārbaudes vietu, kā arī varēsiet pieteikties vizītei pie izvēlētā speciālista. Uzticiet rūpes par sava bērna acu veselību uzņēmuma “OC Vision” zinošajiem speciālistiem!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *