Kam ir un kam nav piemērots patēriņa kredīts?

Patēriņa kredītam ir plašas izmantošanas robežas, apjomīgs kredītlimits un garš atmaksas termiņš, kas padara to par teju universālu aizdevumu ikdienas vajadzībām. Bet vai viss patiešām ir tik vienkārši? Uzzini šajā rakstā, kāpēc vieniem mērķiem patēriņa kredīts ir piemērotāks nekā citiem, un kā pareizi aizņemties ilgtermiņā, ņemot vērā savas iespējas!

Patēriņa kredīts tuvplānā: kas, kam, kur

Aizdevums privātajam patēriņam mūsdienās pieejams kā standarta kredīts, ko izsniedz gan klātienē, gan internetā. Taču tas nav ātrā kredīta sinonīms, jo patēriņa kredīti nav aizdevumi līdz algas dienai – to minimālais atmaksas termiņš parasti sākas ar 3-6 mēnešiem, bet maksimālais sasniedz 24, 36 un pat 48 mēnešus. Lai nekad vairs nejauktu īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumus, iepazīsties ar galvenajiem patēriņa kredīta raksturojumiem:

  • patēriņa kredīts ir aizdevums ar samērā lielām kredītlimita robežām. Atkarībā no aizdevēja piedāvājuma un aizņēmēja maksātspējas līmeņa, maksimālā aizdevuma summa var sasniegt 10000-20000 eiro;
  • patēriņa kredītam var tikt piemērota gan fiksēta, gan individuāli noteikta procentu likme. Parasti individuālas procentu likmes ir atrodamas pie aizdevējiem, kas piedāvā apjomīgāks aizdevumus, bet fiksētas – pie kreditoriem, kas izsniedz samērā nelielus patēriņa kredītus;
  • patēriņa kredīts var būt pieejams gan bez galvotāja un ķīlas, gan pret nodrošinājumu. Patēriņa kredīts bez galvotāja un ķīlas lielākoties pieejams aizņēmējiem ar pozitīvu kredītvēsturi, savu lomu spēlē arī vēlamais kredīta apjoms – jo lielāks tas ir, jo augstāka varbūtība, ka aizdevējs prasīs nodrošinājumu;
  • patēriņa kredītam netiek piemērotas procentu atlaides, līdz ar to bezprocentu patēriņa kredīts nav pieejams ne jaunajiem, ne pastāvīgajiem kreditora klientiem;
  • patēriņa kredīts ir pieejams ne tikai bankās, bet arī pie nebanku aizdevējiem, kas savus pakalpojumus piedāvā internetā. Labvēlīgā situācijā patēriņa kredītu var saņemt jau pieteikšanās dienā, taču tas ne vienmēr ir tikpat operatīvs aizdevums kā ātrais kredīts. Tā kā prasītā aizdevuma summa parasti ir ievērojama, klienta datu pārbaude un individuāla piedāvājuma sagatavošana attiecīgi aizņem vairāk laika.

Patēriņa kredīts var būt pieejams ikvienam pilngadīgam Latvijas iedzīvotājam ar pietiekamiem ienākumiem kredīta atmaksai, bet kādiem mērķiem to labāk izmantot? “Privātais patēriņš” ir ļoti plašs apzīmējums, tāpēc pirms piesakies kredītam, vispirms noskaidro, vai tas ir pareizais aizdevumu veids Taviem mērķiem.

Aizņemties vai nē?

Patēriņa kredīts var būt piemērots risinājums gadījumos, kad nepieciešamā naudas summa ir ļoti liela, to nav iespējams ātri uzkrāt vai aizņemties bez procentiem no radiem un draugiem. Parasti patēriņa kredītu izvēlas, lai segtu lielus tēriņus par:

  • medicīniskajiem pakalpojumiem;
  • mājokļa vai automašīnas remontu;
  • steidzamiem pirkumiem.

Dažos gadījumos patēriņa kredīts var kalpot kā ātrā kredīta alternatīva, jo tirgū ir aizdevēji, kas piedāvā patēriņa kredītus sākot no 300-500 eiro. Ja aizņēmēja prioritāte ir garš atmaksas termiņš, neliels patēriņa kredīts var būt draudzīgāks maciņam nekā ātrais kredīts ar striktu 30 dienu atmaksas termiņu.

Patēriņa kredīts nav paredzēts tādiem mērķiem kā mājokļa vai auto iegāde, studiju apmaksa u.tml. Šādiem tēriņiem tirgū ir specializēti aizdevumi ar daudz piemērotākiem kredītlimitiem un atmaksas termiņiem. Patēriņa kredītu nevajadzētu izmantot esošo parādu atmaksai, jo tam ir domāts atsevišķs finanšu pakalpojumu veids – kredītu apvienošana jeb pārkreditēšana.

Patēriņa kredītu tirgus ir piesātināts ar piedāvājumiem, tāpēc pirmais solis pie aizņemšanās ir visu piedāvājumu salīdzināšana. Ieskaties jaunajā kredītu salīdzināšanas platformā Credly un noskaidro, kāds ir izdevīgākais patēriņa kredīts Tavai situācijai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.