Kādu akumulatoru izvēlēties dīzelim?

Auksts laiks daudzus autobraucējus nepatīkami pārsteidz – no rīta nav iespējams iedarbināt savu automašīnu. Visbiežāk tas nozīmē, ka pienācis brīdis iegādāties jaunu akumulatoru, lai turpmāk izvairītos no līdzīgām neērtām situācijām, kā arī nebojātu automašīnas starteri un ģeneratoru.

Kas jāņem vērā, izvēloties akumulatoru?

Lai arī akumulatorus iespējams nopirkt ne tikai specializētajos veikalos un servisos, bet arī internetā, to iegāde prasa specifiskas zināšanas, tālab ieteicams pirms iegādes konsultēties ar šīs jomas speciālistiem.

Akumulatora izvēlē vispirms jāņem vērā:

  • Mašīnas marka un izlaiduma gads;
  • Mašīnas modelis;
  • Dzinēja kapacitāte un veids (dzinēja tips pēc degvielas un uzbūves);
  • Akumulatora stiprinājuma veids;
  • Akumulatora izmērs.

Visbiežāk auto akumulatori tiek izvēlēti pēc kapacitātes, jaudas un polaritātes.

Galvenais rādītājs ir akumulatora kapacitāte – strāvas ietilpība amperstundās (Ah), kas raksturo akumulatora spēju noteiktu laika sprīdi, automašīnai nedarbojoties, darbināt kādu enerģijas patērētāju ( starteri, radio, gaismas). Ah rādītājam jābūt pēc iespējas augstākam.

Aukstā starta strāva (Cold Cranking  Amps – CCA) raksturo akumulatora spēju noteiktu laika sprīdi atdot noteiktu stipruma strāvu. CCA mēra ampēros (A). Šis rādītājs ir būtisks auto iedarbināšanas brīdī, jo sevišķi automašīnām ar dīzeļmotoriem ziemas laikā. Akumulatori ar augstāku CCA rādītāju ātrāk un efektīvāk griezīs starteri. Dīzeļdzinēja motoriem ir nepieciešami auto akumulatori ar lielāku baterijas tilpumu. Dīzeļiem CCA piemērota no 600A ar kapacitāti 65 – 75 Ah.

Iegādājoties akumulatoru jāņem vērā, ka Ah un CCA lielumiem jābūt sabalansētiem, samērojamiem ar  automašīnas modelim atbilstoša akumulatora izmēriem. Dzirdētais padoms, ka jāpērk lielākais akumulators, kas ierūmējas tam atvēlētā vietā, nebūs pareizais risinājums.

Uz akumulatora bieži redzami dažādi, ievērojami atšķirīgi CCA lielumi. Tas skaidrojams ar atšķirīgām ražotājvalstīm un piemēroto pārbaudes metodiku. Salīdzināt drīkst tikai pēc viena standarta uzrādītos CCA. Mūsu ziemas apstākļiem vispiemērotākie (arī dārgākie) ir akumulatori, kuri paredzēti darbam zemās temperatūrās. Šo akumulatoru izgatavošanā pielietoti specifiski materiāli un tehnoloģijas, kas atspoguļojas ražojuma cenā. Tie pacieš atkārtotu pilnu izlādi un uzlādi, turklāt aukstumā spēj attīstīt maksimālu starta strāvu, kas ziemā svarīgi automašīnām ar dīzeļmotoriem.

Jāatceras, ka, iegādājoties jaudīgāku modeli, iegūsiet ne tikai ilgāk darbaspējīgu ierīci, bet arī papildus jaudas rezervi kritiskiem brīžiem.

No augstāk minētā redzams, ka jauna akumulatora izvēle ir pietiekami komplicēts jautājums. Vispusīgu konsultāciju iespējams iegūt specializētajos veikalos un auto servisos, uzrādot automašīnas tehnisko pasi. Šī informācija speciālistiem vajadzīga, lai atbilstoši automašīnas tehniskajiem parametriem katalogā piemeklētu atbilstošāko akumulatoru.

Ja ziemas sākumā akumulators uzrāda darbības problēmas, nebūtu prātīgi cerēt, ka tās izzudīs pašas no sevis. Jauna akumulatora iegādei var noderēt kredītlīnijas aizdevums. Pirms tā noformēšanas rūpīgi jāizvērtē sava maksātspēja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *