Tukumā

Par 4. maija un katra paša brīvību runājot

Jau 31 gadu 4. maijs ir mūsu Neatkarības atjaunošanas diena – diena, kad 138 Augstākās padomes deputāti nobalsoja par neatkarīgu Latviju. Viens no deputātiem, kura balss palīdzēja šim lēmumam, bija tukumnieks Pēteris Lazda. Notikumus pirms vairāk nekā 30 gadiem viņš sauc par loģisku soli, kam pats sācis gatavoties krietni agrāk – vēl 20 gadus iepriekš, jo bijis cieši pārliecināts – padomju valsts pamatprincipi ir pretēji cilvēka dabai un loģikai. Par pretošanos padomju sistēmai viņš tika aizmuguriski tiesāts un nometināts speciālajās psihiatriskajās slimnīcās Latvijā un Krievijā. Par savu veikumu P. Lazda ir saņēmis Dānijas Brīvības balvu, Triju Zvaigžņu ordeni un ir arī Tukuma novada Goda pilsonis.  

Izstaigā Ziedoņa ceļu Tukumā /foto/

Ja šajā lietainajā dienā negribas sēdēt mājās, var izstaigāt dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas dienai un valsts svētkiem veltīto simbolu maršrutu. Tikai – jāģērbjas silti un kājās jāvelk gumijas zābaki.

Līgumu par Kurzemes ielas 3. kārtas būvdarbiem plāno slēgt ar a/s «A.C.B.»

Vakar, 26. aprīlī, Tukuma novada domes iepirkumu komisija paziņoja, ka 23. aprīlī ir noskaidrots Kurzemes ielas pārbūves 3. kārtas konkursa uzvarētājs – a/s «A.C.B.». Kā norādījusi komisija, ar šo uzņēmumu nolemts slēgt līgumu, jo tā kvalifikācija un piedāvājums atbilst konkursa nolikumā minētajām prasībām, turklāt – šis uzņēmums piedāvājis viszemāko līgumcenu – 1 329 121,71 eiro (bez PVN).

Lūdz pagarināt Tukuma 2. vidusskolas būvdarbu termiņus

Tukuma novada domes Finanšu komitejas sēdē 21. aprīlī tika izskatīts jautājums par Tukuma 2. vidusskolas pārbūves termiņa pagarināšanu līdz 1. novembrim. Sākotnējais termiņš, kā deputātus informēja domes speciāliste Inga Helmane, bijis 11. jūnijs, bet no SIA «Bildberg» saņemts iesniegums, kurā norādīti apstākļi, kurus iepriekš nevarēja paredzēt un tie saistīti ar lifta izbūvi un piegādi, kas prasījis papildu 29 nedēļas.

Tukumā velosipēdists atstāj notikuma vietu pēc sadursmes ar automašīnu; Valsts policija aicina ievērot ceļu satiksmes noteikumus

Šogad līdz 19. aprīlim Zemgalē ir reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti. Trīs gadījumos velosipēdisti guvuši traumas, vienā gadījumā divriteņa vadītājs neievēroja drošu intervālu un sadursmes rezultātā tika sabojāts kādas automašīnas ārējais atpakaļskata spogulis, taču divos gadījumos velosipēdisti pēkšņi izbraukuši priekšā automašīnām un pēc sadursmes atstājuši notikuma vietu.