Tukumā un novadā

Vai atkal Abavas upē karjeru ūdeņi?

Otrdienas, 13. aprīļa, pēcpusdienā saņēmām ziņu, ka Abavas upē Jaunsātu pagastā atkal nonākuši brūnganie karjera ūdeņi. Kāds vīrs, kas bija devies uz copi, stāstīja, ka upes dibenu vairs neredz – viss ūdens ir vienādi brūns un visas zivis tagad būšot prom. Viņš arī pastāstīja, ka no tā brīža, kad karjeru izstrādātāji sākuši aktīvi darboties, apkārtējās mājas samazinājies ūdens līmenis akās, kā arī daudz seklāka kļuvusi vecā karjera ūdenskrātuve.

Tukuma sporta hallē tiek iekārtots vakcinācijas centrs

Pagājušajā nedēļā pašvaldības un a/s «Veselības centru apvienība» pārstāvji apskatīja Tukuma sporta halles telpas, kurās tiks iekārtota vieta iedzīvotāju masveida vakcinācijai. No pašvaldības puses tiek prasīta telpu iekārtošana – galdi, krēsli, kušetes, savukārt mediķus nodrošinās AS «Veselības centru apvienība». Tiesa gan, masveida vakcināciju sāks tikai tad, kad būs pietiekams daudzums vakcīnu.

AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu uzsāk tiešraidi no baltā stārķa ligzdas Tukumā

1. aprīlī Latvijā ir sākusies stārķu ligzdošanas sezona, kas noslēgsies 31. augustā. Līdz ar sezonas sākumu AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu (LDF) atklāj projektu, kas priecēs ikvienu dabas draugu: no šodienas katrs interesents varēs vērot tiešraidi no baltā stārķa (Ciconia ciconia) ligzdas “Sadales tīkla” infrastruktūrā. Ligzdā aizvadītajās Lieldienu brīvdienās jau ir apmeties stārķu pāris, kura dzīvei turpmāko piecu mēnešu laikā būs iespēja sekot līdzi tuvplānā.

Sātos pārbūvēs ceļu un būvēs gājēju celiņu

Jau pirms Lieldienām SIA «Strabag» uzsāka autoceļa Tukums-Kuldīga posma no Tukuma apļa līdz Kandavas novada robežai (4,66 – 17,63 km) pārbūves darbus. Konkurss šiem darbiem noslēdzas vēl pagājušā gada novembrī, un līgums šī gada janvārī tika noslēgts ar SIA «Strabag», kas piedāvāja zemāko cenu – 3 983 900,17 eiro (bez PVN) un apņēmās darbus veikt 240 dienu laikā. Jāpiebilst, ka sagatavošanās un zemes darbi šajā posmā jau ir uzsākti, tāpēc autovadītājiem jārēķinās ar ātruma ierobežojumiem.

Pašvaldību vēlēšanām iesniegti vēl četri saraksti/FOTO/

Šodien, 31. martā, Tukuma novada vēlēšanu komisija pieņēma dokumentus par vēl četriem deputātu kandidātu sarakstiem. Kustības «Par» un Jaunās konservatīvās partijas sarakstu iesniedza Edīte Millere, Latvijas Zaļās partijas sarakstu – Inga Priede un Agris Zvaigzneskalns, KPV.LV/PCL (Par Cilvēcīgu Latviju) sarakstu iesniedza Iveta Ziemele, savukārt Latvijas Zemnieku savienības sarakstu – Dzintra Rabkeviča.

Tukuma centrā notikusi ūdensvada avārija; gaidāmi remontdarbi/Papildināts/

Kā uzzinājām SIA «Tukuma ūdens», šodien, 31. martā, Raudas un Lauku ielas rajonā ir plīsis ūdensvads. Tas nozīmē, ka rīt, 1. aprīlī, te notiks remontdarbi, un ūdens uz laiku nebūs daļā Lauku ielas ēku, kā arī Raudas ielā, to skaitā Tukuma slimnīcas teritorijā. Jautājām, vai remontdarbu dēļ tiek arī slēgt satiksmi? Uzņēmuma vadītājs Ainārs Feldmanis skaidroja, ka šobrīd to pateikt vēl esot pāragri, jo darbu apjomu apjautīs vien tad, kad bojāto ūdensvadu atraks.