Tukumā un novadā

Daudz jautājumu par siltināšanas projektu

Nesaprotams finansējuma process, normatīvajiem aktiem neatbilstoša sapulču un aptauju organizēšana un visbeidzot – nepanesams maksājumu slogs vecākajiem mājas iedzīvotājiem sešu mēnešu garumā, lai finansētu ēkas siltināšanas tehniskā projekta izstrādi, – par šādām Slampes daudzdzīvokļu mājas «Dziesmas» problēmām, kas radušās, iesaistoties Tukuma novada domes piedāvātajā siltināšanas programmā, «Neatkarīgajām Tukuma Ziņām» pirms mēneša stāstīja mājas iedzīvotāji.

Satraukums par darbiem Meža ielā Tukumā

Lasītājs jautā:  Ir uzsākta mūsu mājas Meža ielā 11 renovācija, taču mēs – iedzīvotāji – neesam apmierināti ar darbu kvalitāti, piemēram, pēc brīvdienās aizvadītā lietus jumtiņi virs ieejām kāpņutelpās, kas nupat kā tika atjaunoti, ir pielijuši ar ūdeni – uz tiem ir kārtīgas peļķes. Vai tad tā tam ir jābūt?

Tumes pasta nodaļa – stundu dienā

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Tukuma novada Tumes pagastā no  21. novembra tiek mainīts Tumes pasta nodaļas darbības modelis, darbalaiks un atrašanās vieta, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām. Turpmāk visi pasta pakalpojumi katru darbdienu no 10.00 līdz 11.00 tiks nodrošināti Tumes pagasta pārvaldes telpās Pasta ielā 1 vai arī iedzīvotāji varēs izvēlēties tos saņemt pie pastnieka savā dzīvesvietā.

Tukuma jaunieši aicināti izteikties par valsts svētku nozīmi

Tuvojoties 11. novembrim un Latvijas valsts svētkiem, ik gadu godinām un atceramies tos, kuri cīnījušies par mūsu zemes brīvību, pie apģērba piespraužot sarkanbaltsarkanu lentīti. Lai noskaidrotu, kādas ir jauniešu svētku svinēšanas tradīcijas un izpratne par patriotismu, Biznesa augstskola Turība izveidojusi apauju, kurā aicina piedalīties Tukuma jauniešus līdz 25 gadiem.

Tukumnieki konkursā «Sudraba flauta»

Rudens brīvlaiks skolā ne vienmēr nozīmē atpūtu visiem bērniem – tā varētu teikt arī par divām Tukuma Mūzikas skolas flautas spēles audzēknēm – Elēnu Lisovu (3. klase) un Alisi Dubrovsku (6. klase). Abas meitenes godam pārstāvēja skolas vārdu Ogres Mūzikas skolā III Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkursā «Sudraba flauta» 24. oktobrī, kur piedalījās labākie flautas spēles audzēkņi no visas Latvijas (kopā 73 dalībnieki).

Tiesā sāk vērtēt OIK izkrāpšanas lietu

23. oktobrī, Zemgales rajona tiesa Tukumā sāka skatīt krimināllietu, kurā pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas* apsūdzība izvirzīta SIA «Tukums DH» valdes loceklim Jānim Tenbergam, kā arī – par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu SIA «Tukums DH» atbilstoši Krimināllikuma 70.¹ pantam. Un, kā  informēja tiesnese Rita Bruce, Ekonomikas ministrija piestādījusi dokumentus par nodarītā kaitējuma kompensāciju 2 544 781, 83 eiro apmērā.

Es atradu sevi Eiropā!

23. oktobrī Eurodesk rudens kampaņas «Time to Move» ietvaros Tukuma jauniešu centrā norisinājās pasākums «Es atradu sevi Eiropā». Eurodesk ir Eiropas jaunatnes informācijas tīkls, kas sniedz uzticamu informāciju un konsultācijas jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem par dažādām mobilitātes iespējām visā Eiropā.  Šī pasākuma laikā jauniešiem bija lieliska iespēja tikties ar Dārtu Ošenieci, kura pastāstīja par dažādām jauniešu iespējām Eiropā, par savu pieredzi starptautiskajos apmaiņas projektos, kādu viņas pieredzē ir vismaz 20, tāpat par savu aizraušanos – burāšanu.

Uzņēmums saskata pārkāpumus iepirkuma procedūrā

15. oktobrī jau rakstījām, ka SIA «Monum» kārtējo reizi iesniedzis sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) par Tukuma 2. vidusskolas pārbūves iepirkumu, līdz ar to piedāvājumu iesniegšanas termiņš atkal pagarināts – šoreiz līdz 5. novembrim.  Tā kā SIA «Monum» jau otrreiz ir apstrīdējis šo iepirkumu, mēs lūdzām uzņēmumu skaidrot savus argumentus. Pirmdien, 21. oktobrī saņēmām SIA «Monum» valdes priekšsēdētāja Māra Ozoliņa parakstītu atbildi, kuru kā iesniegumu uzņēmums 8. oktobrī bija nosūtījis Iepirkumu uzraudzības birojam saistībā ar Tukuma novada domes izsludināto iepirkumu par Tukuma 2. vidusskolas pārbūvi.

Atklāj piemiņas zīmi Džūkstē kritušam karavīram

Sestdienas pēcpusdienā pie kādreizējām Paulgibeļu mājām Džūkstes pagasta Pienavā vācietis Mihaels Molters kopā ar saviem domubiedriem, Kārļa Strauberga mazdēliem Kārli Straubergu junioru un Oskaru Rodi, Tukuma muzeja pārstāvjiem Intu Dišleri un Ditu Silavu, kā arī ar pagasta pārvaldnieci Daci Poli svinīgi atklāja piemiņas zīmi savam vectēvam Hermanim Faulam.

Saruna ar Vestardu Šimkus pirms solokoncerta Tumē

Ar Vestarda Šimkus solokoncertu svētdien, 20. oktobrī, Tumē savu koncertdzīvi uzsāks jaunais koncertflīģelis «Estonia». Šis instruments radījis tādu kā mazu apvērsumu gan vietējā kultūras namā, gan novadā kopumā. Ir parādījusies iespēja visaugstākās raudzes mūzikas notikumiem. Gaidot koncertflīģeļa atklāšanas koncertu, aicināju Vestardu uz sarunu. Runājāmies Tukumā, netālu no I. Ziedoņa dzejoļa «Tukums» sienas, tā ļaujot arī dzejnieka pasaules redzējumam netieši mūs sarunā ietekmēt.

Paugibelas piemiņas vietas iesvētīšana – 19. oktobrī

Pirms neilga laika jau vēstījām, ka vācietis Mihaels Moltērs vēlas Džūkstes Pienavā pie vietas, kur reiz bija Paugibeļu mājas, svinīgi atklāt piemiņas vietu savam vectēvam Hermanim Faulam, kurā viņš kopā ar saviem dienesta biedriem tika kara laikā uzspridzināts.