Tukumā un novadā

Saulgriežu mistērijas Pilsētas parkā

21. jūnija Saulgriežu vakarā Pilsētas parks iemirdzējās dažādu krāsu gaismās un ieskanējās dažādu toņu skaņās. Un, jo vairāk saulīte gāja uz rieta pusi, jo biezāka migla pārklāja siena zārdus un arī tos tukumniekus, kas bija nākuši līgot un būt klāt Saulgriežu mistērijas brīnumā. To savukārt radīja vidējās paaudzes deju kolektīva «Vidums» (vadītājs Intars Kleinhofs) un Tukuma deju skolas «Demo» dejotāji (vadītāja Liene Bēniņa), savukārt dziedāja un spēlēja Skaidrīte un Vilnis Prancāni, Lauma un Sanita Apines, Liene un Artūrs Veldres.

Top Saulgrieži! Top Līgo un Jāņi Tukumā!

No Saulgriežiem līdz Jāņiem tukumniekus priecēs lielais Jāņu vainags Brīvības laukumā. 21. jūnija vakarā to darināja Evita Kleinhofa un Agita Stutiņa no Tukuma kultūras nama. Tā ozollapu, paparžu, zirgskābeņu un citu augu smarža, ticiet vai nē, ir jūtama visā Brīvības laukumā un pat vēl tālāk – tā reibina un aicina uz Saulgriežu mistēriju Pilsētas parkā.

Tiesa Tenbergam lemj bargu sodu

24. maijā un 15. jūnijā Zemgales apgabaltiesa tiesas sēdes priekšsēdētājas Ingas Akmeņlaukas vadībā (piedaloties tiesnešiem Dacei Skrauplei un Jurim Siliņam) apelācijas kārtībā turpināja skatīt krimināllietu Jāņa Tenberga apsūdzībā pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas* un piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanā SIA «Tukums DH» pēc Krimināllikuma 70.¹ panta. Apsūdzību uzturēja Zemgales apgabala prokurors Pāvels Sondors, sēdē piedalījās arī Jāņa Tenberga aizstāvis Mārtiņš Kvēps (nepiedalījās 15. jūnija sēdē), kā arī pats Jānis Tenbergs.

Šovakar būs slēgta Elizabetes iela

Lai ierīkotu siltumtrases pievadu no Brīvības laukuma līdz īpašumam Elizabetes ielā 10, no šodienas, 17. jūnija, 19.00 līdz 18. jūnija 8.00 Elizabetes iela būs slēgta satiksmei.

SIA «Strabag» sūdzību noraida

7. jūnijā Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) publiskoja lēmumu par Tukuma novada domes pieņemto lēmumu Kurzemes ielas pārbūves 3. kārtas konkursā.
Atgādinām, ka Tukuma novada dome 26. aprīlī informēja, ka par konkursa uzvarētāju tika atzīta a/s «A.C.B.», kuras nosauktā cena bija 1 329 121,71 eiro (bez PVN), savukārt SIA «Strabag», kas bija būvējis šīs ielas pirmo un otro kārtu un kas bija nosaucis cenu 1 247 117,17 eiro (bez PVN), piedāvājumu dome noraidīja kā nepamatoti lētu. Uzņēmums par domes pieņemto lēmumu iesniedza sūdzību IUB.

Novērsta ūdensvada avārija Pūrē

Vakar, 5. jūnija vakarā, Pūrē notika ūdensvada avārija, kuras rezultātā trīs mājas uz nakti palika bez ūdens (Pūre 3, Pūre 10 un Pūre 11). Šorīt ap 11.00 ūdensvada bojājumi novērsti un ūdens padeve atjaunota, pastāstīja komunālservisa ‘Tilde’ vadītājs Valdis Mitenbergs.

Sākusies balsu skaitīšana

Pulksten 20.00 noslēgusies balsošana pašvaldību vēlēšanās. Tukuma novadā, kā liecina Centrālā vēlēšanu komisijas apkopotā informācija, pie vēlēšanu urnām devušies 12 021 cilvēki jeb savas tiesības balsot izmantojuši 33,17% balsstiesīgo. Šobrīd vēlēšanu iecirkņos sākusies balsu skaitīšana. Plašāka informācija – sekos.

Izvēlies atbildīgi! Vērtē novadnieki

Kā ierasts, pirms vēlēšanām uzrunājām mūsu novada iedzīvotājus –  dažādu sociālo grupu un arī profesiju pārstāvjus, kas nav saistīti ar kādu no politiskajām partijām.  Lūdzām mūsu izvēlētajiem ekspertiem pavērtēt aizvadītā vēlēšanu perioda pašvaldības veiksmes un neveiksmes, minot arī, viņuprāt, svarīgākās vēl neatrisinātās lietas. Vaicājām arī par izaicinājumiem, ar kuriem, viņuprāt, būs jāsaskaras jaunajiem deputātiem, kā arī vēlmēm, ko paši gribētu redzēt realizējamies jaunajā apvienotajā novadā. Vēl lūdzām mūsu uzrunātos novadniekus izteikt novēlējumu mums visiem, ejot 5. jūnijā pie vēlēšanu urnām.