Tukumā un novadā

Vai slidotavas ir atļautas?

Pagājušā nedeļļas nogalē saņēmām kāda iedzīvotāja jautājumu: “14. janvārī aiz Ledus halles tika uzlieta slidotava, taču – lai to izdarītu, ir jāiztērē daudz ūdens. Redzēju, ka ūdeni ņēma no tuvējā hidranta, kuru, cik zināms,  paredzēts izmantot tikai un vienīgi ārkārtas situācijās – ugunsgrēkos. Un vēl ir informācija, ka budžetā nav paredzēta nauda ne slidotavas uzliešanai, ne uzturēšanai, ne drošības nodrošināšanai, taču šo ideju izbīdījuši Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieki – Agris Zvaigzneskalns un Jānis Eisaks, bet rīkojumu parakstīja domes izpilddirektore Inese Valtere. Mani izbrīnīja fakts, kad ieraudzīju J. Eisaku pašu lejam ūdeni – iepriekš nezināju, ka viņam par to tiek maksāta darba alga.”

Tumes kultūras nams aicina iedzīvotājus attālināti līdzdarboties

Vispirms Rūķu ciems, tad sniegavīru parāde un zīlīšu ballīte ar putnu barotavu konkursu… Jau vairākas nedēļas nogales Tumes un Degoles iedzīvotājiem paiet dažādās interesantās aktivitātēs, uz kurām aicina Tumes pagasta kultūras darbinieces Līga Liberga un Ieviņa Vītiņa. Izmantoti arī kultūras nama lielie logi, kuros apskatāmas mākslinieces Ilzes Cērpiņas gleznas.

Jātīra jumti!

Tā kā uz namu jumtiem jau ir sakrājusies paprāva sniega kārta un vietām  izveidojušās arī lāstekas, namu īpašnieki tiek aicināti pildīt savus pienākumu un rūpēties par apkārtējo drošību, tīrot jumtus un noņemot lāstekas

Līdz 28. janvārim slēgts Pūres bērnudārzs «Zemenīte»

Kā stāstīja bērnudārza vadītāja Velga Dektere, pagājušajā nedēļā, kad konstatēti pirmie saslimušie darbinieki un kad Covid-19 uzrādīja arī bērnam, ģimenes ārste Baiba Neiberga ieteikusi slēgt bērnudārzu, lai slimība straujāk neizplatītos: “Bija jau zināms, ka kaimiņos vai draugu vidū ir saslimušie, tāpēc izlēmām neriskēt.

Kāpēc Durbes avotiņā nav ūdens?

Lasītājs jautā: “Varbūt varat noskaidrot, kāpēc Durbes avotiņā nebija ūdens? Iespējams, komunālais dienests ir kaut ko darījis, lai vairāk ūdeni ņemtu no pilsētas tīkla, nevis no kaut kādiem avotiem, un tāpēc arī ūdens ir pazudis?” 

Reizēm cilvēkiem vajag tik maz…

Misija «Pakāpieni» Tukumā darbojas jau 17 gadus, taču, kā ne reizi vien atzinuši tās dibinātāji Danute (ko vairāk zinām kā Danu) un Viljams Šulci, ne jau nostrādātie gadi ko apliecina, bet gan iespēja palīdzēt krīzes situācijā nonākušajām ģimenēm un jo īpaši bērniem. Tā tas bijis gan viņu darbības sākumā, un tā tas ir arī tagad. Šoreiz viņiem vaicājām, vai vīrusa pandēmija ir mainījusi atbalsta akcentus, kā arī – kāds kopumā bijis aizvadītais gads un kāds misijai solās būt šis. Kas izdarīts un kas ieplānots.

Tukuma novada skolēniem – ēdināšanas pabalsts

Tukuma novada domes sēdē 23. decembrī deputāti pieņēma lēmumu ārkārtējās situācijas laikā segt ēdināšanas izdevumus par 2020. gada novembri un decembri tiem bērniem, kas apgūst vispārējās izglītības programmu no 5. līdz 12. klasei un šajā laikā mācījās attālināti. Pabalstu var saņemt bērni, kuru dzīvesvieta deklarēta Tukuma novadā vai arī – viņi mācās Tukuma novada izglītības iestādē un nesaņem citas pašvaldības sniegto atbalstu ēdināšanai.

Kurš šoziem tīrīs Zentenes pagasta ceļus?

7. decembrī noslēdzās konkurss par Tukuma novada pagastu pārvalžu ceļu mehanizēto tīrīšanu ziemas sezonā. Konkursā pavisam bija 20 daļas, katrā no tām tika saņemti vairāku pretendentu piedāvājumi, savukārt iepirkuma komisija vērtēja saimnieciski izdevīgāko. Jaunie līgumi ar uzņēmējiem stāsies spēkā 1. janvārī.