Tukumā un novadā

Cīņā ar kaimiņu – mērs pilns

Lasītājs jautā: Vēlētos izstāstīt savu, ļoti sasāpējušos jautājumu. Dzīvoju Lauku ielas kopīpašumā – te ir pieci privātīpašuma dzīvokļi un divi – pašvaldības. Protams, ka kopīpašumā kaimiņus izvēlēties nevaram. Arī mūsu gadījumā – mums ir viens kaimiņš, kurš visu laiku taisa nekārtības. Un nu mērs ir pilns – jau pagājušās nedēļas beigās, nesot savu šmucspaini, viņš to izgāza kāpņu telpā, trakākais tas, ka tas bija tāds spainis, kur ir fekālijas utt. Un šim kaimiņam liekas normāli to visu atstāt – neko nesavākt. Tā nu pagājusi gandrīz nedēļa, bet nekas nav darīts. Zinu, ka ir daudz tādu “demokrātu”, kas domā un dara, kā pašam tīk un kā pašam liekas pareizi. Bet tā jau ir kaitniecība – koplietojumo telpu bojāšana! Un mēs – kaimiņi neko nevaram izdarīt; ja savāksim mēs, nekādu mācību vaininieks negūs. Izsaucām policiju, bet viņiem neizdevās kaitnieku satikt mājās. Gribam zināt, kā pareizi rīkoties, ja ir jāsadzīvo ar šādu kaimiņu (domāju, ka šāda problēma ir daudziem) un kā viņu var sodīt?

Galerijā «Durvis» skatāma Alberta Franciska Pauliņa izstāde

Ir prieks būt atkal cilvēkos  – tā par izstādi, kas galerijā «Durvis» būs skatāma no šodienas, 21. janvāra, saka mākslinieks Alberts Francisks Pauliņš. Pēdējoreiz viņa darbi te izstādīti pirms četriem gadiem, taču – tā kā gan pagājušais, gan arī šis gads sācies radoši, māksliniekam esot, ko teikt: “Lai cilvēki zina, ka vēl strādāju!” Jāpiebilst, ka izstādē būs skatāmas arī tēlnieka un keramiķa Stefana Močuļska veidotās skulptūras un citi darbi no akmens, bronzas, šamota un citiem materiāliem.

Vai tiek domāts par pirti?

17. janvārī lasītāji interesējās, vai jaunā domē, kas vairs nemaz neesot tik jauna, domājot arī par tiem, kam mājās nav centralizētās ūdenspadeves un līdz ar to iespējas kā cilvēkiem nomazgāties? “Tādu mājokļu Tukumā ir ļoti daudz, tikai atbalstu šie cilvēki nekādu nesaņem. Ir jau piedāvājums izmantot ledus halli, taču atbilstoši nosaukumam tur telpas ir aukstas un nemīlīgas, un jebkurā gadījumā – tā nav nekāda pirts, tikai duša. Pavaicājot domes vadībai, ko viņi saka par pirti.”

Vēja lietas izskatīšana pārcelta uz 15. martu

Šodien, 18. janvārī, Administratīvā apgabaltiesa bija noteikusi datumu tiesas sēdei, kurā tai rakstveida procesā būtu jāskata SIA «Pienava wind» sūdzība par Tukuma novada domes 2020. gada 25. marta lēmumu, ar kuru pašvaldība noraidīja uzņēmēja vēlmi Džūkstes pagasta Pienavā ierīkot vēja elektrostaciju parku. Tā kā Administratīvā rajona tiesa 2021. gada 27. jūlijā pašvaldībai bija uzdevusi atcelt prettiesiski pieņemto lēmumu, tā 2021. gada 19. augustā lēma par apelācijas sūdzības iesniegšanu Administratīvajā apgabaltiesā.

Tukuma novada jaunieši aicināti pieteikties biznesa plānošanas konkursam un radīt idejas ilgtspējas veicināšanai

Vēl tikai nedēļu, līdz 24. janvārim, Tukuma novada jaunieši aicināti pieteikties biznesa plānošanas konkursam “Biznesa skices”, ko organizē Swedbank sadarbībā ar “Junior Achievement Latvia”, “Projektu banku” un Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas nodaļu. Konkurss notiks trešo gadu, un arī šoreiz tajā īpaši tiks meklētas biznesa idejas, kas risina iedzīvotāju vajadzības ilgtspējīgā veidā, rūpējoties par planētu. Konkurss pirmo reizi notiks trīs vecuma grupās – pamatskolas, vidusskolas un augstskolas grupā, un labākās komandas sadalīs kopējo naudas balvu fondu 13 750 eiro apmērā sava biznesa attīstībai.

Kā vējš pūtis Tukuma novadā

šodien, 17. janvārī, visā Latvijā spēcīgi pūta vējš, un vakarpusē bīstami apledoja ceļi – tik bīstami, ka «Latvijas valsts ceļu» ieteikums bija… nebraukt vispār. Vēl no rīta valstī zināmākais meteorologs Toms Bricis Latvijas televīzijā vēstīja, ka piedzīvojam janvārim visai neraksturīgus apstākļus, jo šogad piedzīvojam jau otro vētru, turklāt šoreiz tā, atšķirībā no daudzām citām reizēm, spēcīgākā ir tieši Rīgas jūras līča centrālajā daļā. Tādēļ lielākās brāzmas gaidāmas tieši Rīgā un Jūrmalā, kur jau pusdienas laikā tika izsludināts augstākais jeb sarkanais brīdinājums. Kā mūsu pusē? Pūta dūšīgi, koku zarus pluinīja un par varītēm gribēja apgāzt Tukuma Brīvības laukuma egle. Neizdevās! Bet citur novadā? Sazinājāmies ar pagastu pārvaldēm, lai skaidrotu, ko un vai janvāra vētra sastrādājusi mūspusē.

No 1. februāra bērnu ēdināšanā – vienotas atlaides, bet dažāda – maksas

Iepazīstoties ar Tukuma novada pašvaldības lēmumu par ēdināšanas maksām Tukuma novadā, kas stāsies spēkā no 1. februāra, no daudzajiem skaitļiem pārņēma neliela haosa sajūta. Izrādās, teju vai katrā skolā un bērnudārzā ir cita pusdienu maksa un līdz ar to arī atšķiras tā naudas summa, kas par ēdināšanu būs jāmaksā vecākiem.

TUKUMĀ OTRO REIZI TIKS IZRĀDĪTA BREIKA UN LAIKMETĪGĀS DEJAS IZRĀDE “MĒS”

Svētdien, 2022. gada 23. janvārī, plkst. 17.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā norisināsies breika un laikmetīgās dejas izrāde “MĒS”. Sēdvietas uz dzīvās mūzikas un dejas uzveduma pirmizrādi 8. janvārī bija izpārdotas, tāpēc Tukuma pilsētas Kultūras nams un Tukuma profesionālās ievirzes deju skola “Demo” no sirds priecājas aicināt Tukuma iedzīvotājus un viesus uz šo notikumu vēlreiz.

Trijās novada skolās – ierobežojumi Covid-19 dēļ

Kā vakar, 13. janvārī, informēja Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Strazdiņa, saslimšana ar kovidu šobrīd radījusi izmaiņas triju skolu – Tukuma 2. vidusskolas, Zemgales vidusskolas un Džūkstes pamatskolas – darbā. Mācību process Tukuma 2. vidusskolā un Džūkstes pamatskolā tiek organizēts gan klātienē, gan attālināti, savukārt Zemgales vidusskola 14. un 17. janvārī mācības organizēs tikai attālināti. Interesējoties, vai nav plānotas kādas izmaiņas skolēnu testēšanā, par ko jau izskanējis, ka šis process nesniedz objektīvu informāciju par saslimušajiem, D. Strazdiņa skaidroja, ka patlaban nekādu izmaiņu nav – viss notiek tāpat, kā iepriekš.