Tukumā un novadā

Porziņģa laukumu sola atvērt nākamnedēļ

Par to, kad šo laukumu beidzot atvērs visiem spēlēt gribētājiem, jautājuši nu jau vairāki lasītāji, kuri pauda izbrīnu par spoži degošajām lampām un vienmēr slēgtajiem vārtiņiem – esot speciāli vakarā braukuši pārliecināties, vai tiešām ciet un, izrādījies, ka ciet gan. Tas šķitis dīvaini, jo, piemēram, līdzīgs laukums Liepājā gan esot visiem atvērts.

Tukuma kultūras namā uzstāsies Vestards Šimkus

Sestdien, 2. oktobrī. 17.00 uz Tukuma pilsētas Kultūras nama skatuves notikumu cikla «Tiekamies Tukumā» ietvaros koncertēs Vestards Šimkus un Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

Ķemeru Nacionālajā parkā 5 hektāru platībā izmēģina bioloģiski vērtīgas pļavas atjaunošanu

Lai uzlabotu sugu daudzveidību un veicinātu dabisko zālāju straujāku atjaunošanos, Ķemeru Nacionālā parka Dunduru plāvās pirmo reizi plašā vienlaidu teritorijā izmēģināta līdz šim Latvijā maz izmantotu pļavu biotopu atjaunošanas metode, sējot citviet ar rokām ievāktas pļavu augu sēklas.

Atcelts tiešsaistes dzejas pasākums

Kā informē Tukuma muzejs, neparedzētu apstākļu dēļ plānotais Dzejas dienas pasākums tiešsaistē 12. septembrī – nenotiks. “Aicinām apmeklēt Dzejas dienas pasākumu “Atbilde Rainim” klātienē 11. septembrī, 15.00, Durbes pils Lielajā zālē, – tā muzejs.

Kāpēc pašvaldība noņēmusi rotaļu iekārtas?

Pirms mēneša rakstījām par to, ka bērnu rotaļlaukumā M. Parka ielā – skvērā netālu no Durbes estrādes, kas bija vienīgā spēļu vieta apkārtnes bērniem, šovasar tika demontēta rotaļu iekārta. Tāds nu bijis ekspertīzes rezultāts, jo tajā secināts, ka iekārta ir nolietota, tāpēc to vajadzējis noņemt. Tam savukārt iebilda iedzīvotāji, kas nekādus bojājumus tajā nebija saskatījuši. Viņi pauda bažas, vai tikai dome neatrunājas un vai tikai nav tā, ka paši iekārtu ražotāji tās pārbauda un tāpēc ir ieinteresēti, lai pašvaldība tās ātrāk noņemtu, pirktu jaunas vai arī nemitīgi atjaunotu.

«Intaros» meklējam «Retro fermu»

Šogad Tukuma Rožu svētki tika aizvadīti citādi nekā iepriekš, tas – lai pielāgotos valstī noteiktajiem epidemioloģiskās situācijas noteikumiem. Galvenais uzsvars bija uz pārsteigumiem un ziedu kompozīcijām. Spriežot pēc atsauksmēm un aktivitātēm sociālajos tīklos, visiecienītākā un visvairāk fotografētā bija kompozīcija pie Tukuma pašvaldības ēkas, kur bija izdekorēts balts zapiņš. Tā īpašnieks tad arī ir mūsu stāsta varonis Intars Pavlovičs. Jāsaka, ka ne pirmo reizi viņš parādās mūsu laikraksta lapaspusēs. Iepriekš varējām lasīt par viņa piedzīvojumiem Ukrainā, bet šoreiz pie viņa viesojamies, jo uzzinājām, ka viens no Tukuma novada tūrisma apskates objektiem atrodas tieši Intara lauku sētā. Objekta nosaukums «Retro ferma» jau nedaudz pasaka priekšā, kas tad tur ir redzams, bet, ja galīgi nav skaidrs, tad varam pateikt priekšā, ka tur ir iespēja ieraudzīt dažādus retro auto. Tā atrodas 5 km attālumā no Tukuma centra – braucot pa veco Kandavas ceļu, jāmeklē Tumes pagasta «Intari»… Ierakstot jebkurā GPS sistēmā muzeja nosaukumu, – noteikti atradīsiet!

Donordiena Tukumā, Kandavā, Džūkstē  

Septembrī Valsts asinsdonoru centrs dosies 43 izbraukumos, tie plānoti: Siguldā, Gulbenē, Valkā, Rogovkā, Līvānos, Kandavā, Ikšķilē, Jēkabpilī, Dobelē, Demenē, Cēsīs, Apē, Dagdā, Tukumā, Zilupē, Koknesē, Madonā, Sventē, Aizkrauklē, Preiļos, Džūkstē. Pilns izbraukumu saraksts apskatāms VADC mājaslapā www.donors.lv.

Kāpēc netīra Pavārkalna dīķi?

Jūs jautājat: – Esam pieraduši atpūsties pie Pavārkalna dīķa, taču esam ievērojuši, ka tas arvien vairāk un vairāk aizaug. Nu jau tā daļa, kas ir tuvāk Kurzemes ielai, ir pilnībā aizaugusi, tikai vidus daļā, kur zied ūdensrozes, arvien ir brīvāks ūdens klājs. Varbūt varat kādam pajautāt, kāpēc pašvaldība par šo vietu nerūpējas un kāpēc dīķim netiek pievērsta uzmanība? Turklāt – Kurzemes ielas pārbūves laikā taču šo vietu veidoja īpaši atpūtai… Un vēl – vai tos kociņus, kas bija tādi smuki un apaļi, bet kam tagad no lapotnes izaugušas garas maikstes, neapkops? Būtu taču laiks…