FOTO: Ieva Ābele; LR Saeima

Jaunā valdība rada pārmaiņas Tukuma domē

Pagājušajā nedēļā oficiāli tika apstiprināta jaunā valdība. Neskaitot trīs ministrus, kas darbu arvien turpina, citās ministrijās notikusi vadības maiņa un, līdz ar to – pārbīdes 14. Saeimas sastāvā. Proti, deputātu krēslos atgriezušies līdzšinējie ministri, savukārt jauno ministru vietā tā sauktos “mīkstos” deputātu mandātus saņēmuši ļaudis, kam iepriekšējās vēlēšanās pietrūka vien nedaudz, lai iekļūtu Saeimā. Šīs pārbīdes skārušas arī vienu otru vietvaru, tostarp Tukuma novadu.

Ligita Gintere jau strādā Saeimā

Tā kā Saeimā no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta Zemgalē ievēlētais Viktors Valainis jaunajā valdībā ieņēmis ekonomikas ministra krēslu, viņa vieta parlamentā atbrīvojusies novadniecei un līdzšinējai Tukuma novada domes deputāte  Ligita Gintere. Pēc balsu skaita (26 225 balsis, 2 022 plusi un 1 004 svītrojumi) 2022. gada Saeimas vēlēšanās viņa Zemgalē no 6. vietas sarakstā pakāpās uz 4., un palika pirmā aiz trim Saeimā iekļuvušajiem deputātiem. Vakar, 21. septembrī, L. Gintere nodeva Saeimas deputāta zvērestu un, spriežot pēc Saeimas sēdes darba kārtības, tika ievēlēta darbam Izglītības, kultūras un zinātnes, kā arī Eiropas lietu komisijā.

Jau dienu pirms apstiprināšanas L. Gintere atzina, ka ir pieņēmusi deputāta mandātu: “Jau ejot uz Saeimas vēlēšanām, pieļāvu varbūtību, ka varu tikt ievēlēta, un tagad, kad ir radusies iespēja Saeimā strādāt, vēlos šo iespēju izmantot. Bet nenoliedzu, ka situācija ir diezgan trauksmaina. Viena lieta ir skatīties uz Saeimas darbu no malas, bet otra – būt pašam tajā iekšā. Taču – esmu gatava jauniem izaicinājumiem, esmu gatava iedziļināties visās lietās un darbos, kas man būs uzticēti.”

Nākamais pēc saraksta – Andris Fridrihsons

Jāpiebilst, ka 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās uz deputāta vietu Tukuma novada domē no Latvijas Zemnieku savienības saraksta pretendēja Andris Fridrihsons, kurš ar 1075 balsīm (170 plusi un 139 svītrojumi) palika pirmais aiz svītras un attiecīgi aiz saraksta kolēģēm Ligitas Ginteres un Daces Adiņas.

Vaicāta, vai A. Fridrihsons būs gatavs strādāt domē, L. Gintere skaidroja, ka šo jautājumu ar topošo deputātu ir pārrunājusi, un viņš darbam pašvaldībā ir piekritis. Turklāt tā kā viņš ir bijis deputāts arī Jaunpils novadā, darbs pašvaldībā viņam neesot svešs. Oficiāli piedāvājumu ieņemt deputāta amatu A. Fridrihsonam izteiks novada vēlēšanu komisija. Kā esam noskaidrojuši, jaunā deputāta mandātu domē varētu apstiprināt nākamajā ceturtdienā, 28. septembrī, kad būs kārtējā domes sēde.

Inga Priede vairs ministram padomus nesniegs

Jāatgādina, ka līdzšinējā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Māra Sprindžuka («Apvienotais saraksts») padomnieku komandā darbojās arī Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece Inga Priede. Taču līdz ar ministra posteņa zaudēšanu darbību oficiāli noslēguši arī padomnieki. Jau pagājušās darba nedēļas beigās nodotas lietas un šis posms noslēdzies, – apstiprina pati I. Priede. Tas, kas turpinās, ir darbošanās «Apvienotā saraksta» valdē, taču pamatā, protams, esot darbs pašvaldībā, kur priekšsēdētāja vietniece ir atbildīga par sociālajiem, izglītības un arī kultūras jautājumiem.

Jāpiebilst, ka jau drīzumā, visticamāk, nākamnedēļ pēc novada domes sēdes notiks arī balsojums par Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja iecelšanu. Līdz šim šos pienākumus pildīja L. Gintere un, ļoti iespējams, arī balsojot par jauno komitejas vadītāju, tiks ievērots princips par pārstāvniecību no konkrētā pašvaldības domē ievēlētās saraksta,  – spriež priekšsēdētāja vietniece.

 

Komentāri

  1. Vislielākais zāģis no pārmaiņām ir Kandavas dedzīgajai komjaunietei Priedei, kurai gar degunu aiziet ministra padomnieka treknie labumi.
    Būs jāmeklē jauna partija kur piesmērēties, jo no esošā ”Apvainoto saraksta” labuma vairs nav.

  2. Lai radītu sakarīgas “…. PĀRMAIŅAS TUKUMA DOMĒ “te jau būtu buldozers jāstumj uz tās mājas pusi , tikai tas varētu kaut ko būtisku mainīt un uzlabot Tukumu ! šādas pārmaiņas ir tikai dibenu pārvietošana no viena krēsla uz cītu !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *