Aicina uz “kluso protestu“, lai aizsargātu vecos mežus

Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par Klimata un enerģētikas ministrijas plāniem izcirst vecos mežus, iniciatīva “100 kailcirtes” aicina uz veco mežu aizstāvības protestu. Klusais protests “Par veco mežu aizsardzību” notiks 21. novembrī pulksten 13.00 pie Latvijas Republikas Ministru kabineta ēkas. 

Protesta mērķis ir atgādināt valdībai, ka vecie meži ir Latvijas dabas daudzveidības pamats, kas joprojām tiek iznīcināts. Laika posmā no 2017. līdz 2022. gadam ir izcirsti vairāk nekā 9000 hektāri aizsargājamu meža dzīvotņu jeb tieši tik liela teritorija, cik aizņem Juglas, Mežciema, Purvciema, Teikas, Dārzciema, Ķengaraga, Maskavas priekšpilsētas, Pļavnieku, Rumbulas un Škirotavas apkaimes kopā ņemtas.

Vienlaikus piketa mērķis ir vērst uzmanību uz Klimata un enerģētikas ministrijas aplamo apgalvojumu, ka vecu mežu izciršana, aizstājot tos ar jaunaudzēm, veicinās oglekļa piesaisti. Pētījumi pierāda, ka, veco mežu nocērtot, tajā piesaistītais ogleklis agri vai vēlu nonāk atpakaļ atmosfērā, turpinot veicināt klimata pārmaiņas, bet jaunais mežs to nespēs piesaistīt atpakaļ, kamēr vien pats nebūs kļuvis vecs.

Protestu rīko iniciatīva “100 kailcirtes” un atbalsta Latvijas dabas organizācijas: Latvijas Dabas Fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Zaļā Brīvība, Pasaules Dabas Fonds un Fridays for Future Latvia.

Komentāri

 1. Nekavējoties ir jāglābj mūsu daba!
  Cilvēki neļaujiet notikt šai postažai.
  Kas notiek???

  1. Es jau sen teicu, ka Tatjanas Ždanokas dalība Greens/EFA darba grupā ir slikta ziņa priekš Latvijas dabas.
   Es pat no sava LU dāvātā Microsoft Outlook e-pasta to uzrakstīju uz Briseli šīs darba grupas vadībai. Savu pienākumu es esmu veicis.

  2. es protestējot 4 reies nopirdos, cerams ka smaka pakutinās nāsis tiem meu postītājiem !

   1. Agrita saka: 17.11.2023 22:06 Pie daktera ej. Varbūt tad tiksi pie prāta skaidrības.

 2. Kāpēc LU DAC uz ekrāniem nav informācijas par šo protestu? Arī pirmā stāva vestebilā nav informācijas uz ziņojuma dēļiem. Studenti ar prieku aizietu.
  Protesta akcija ir visai sakarīga un biologiem aktuāla.

 3. Ja būs kaut kas TAP portālā minēts, tad es ar prieku kaut ko uzrakstīšu Latvijas mežu aizstāvībai. Un Dabas Māte mani atbalstīs.

   1. Skolnieciņš saka: 17.11.2023 22:23 Nakts bezmiegs un gulēšana pa dienu ir šizofrēnijas pazīme.

 4. Par In-situ dabas aizsardzības metodi Klimata un enerģētikas ministrijas darbinieki laikam nav dzirdējuši. Skumji. Angļu valodā grāmatas nelasa. Lekcijas basto. Bet bioloģijā ierēdņiem zināšanas ir vidusskolas bioloģijas vai dabas zinību kursa robežās. Respektīvi, viduvēja skolēna līmenī.

  1. Skolnieciņ! Notiekošais process nav apturams (gluži tāpat kā vēja elektrostaciju parku projekti), jo ierēdņi visās varas vertikālēs un horizontālēs kalpo “naudas maisam”, tāpēc uz darbībām, kas būtu par labu savai tautai, var necerēt.

   1. Jebkura amatpersona ir tikai cilvēks. Fizisks cilvēks. Kura nervu sistēmai ir kaut kādas robežas, vajag protestēt uzstājīgāk. Un štunts, ka pašvaldība tevi uzskatīs par psihiski slimu. Pilsoniskai pozīcijai ir jābūt. It īpaši ja tā ir zinātnē pamatota.

 5. Plus es veikšu sevišķi izsmalcinātu svētā zariņa raustīšanas rituālu- un štunts, ka pašvaldība mani uzskatīs par psihiski slimu. Pilsoniskai pozīcijai ir jābūt .Un Dabas Māte mani atbalstīs.

  1. viltus Skolnieciņš saka: 20.11.2023 16:54
   Paklau. Neraksti manā vārdā un neizliecies par mani. Tu neesi biologs.

  1. un ja tā nebūtu, ko tu lasītu? Nošvīštu no rīša župaš , kā Zelta debestiņa pārnakšņoja?

 6. Interesanti vai bioloģijas zinātņu doktors Skolniekzellis arī piedalījās šodienas protestā pie MK?

  1. Neņirgājies. Labāk apmaksā LU DAC ēdnīcā “Daily” man pusdienas. Maksā 6€. Ēdnīcu izvēlies pats. Dabas Mājā vai Zinātņu Mājā. Ziedo, ja neesi kroplis.

  2. Šitam sprukstiņam nekaunības birst kā no pārpilnības raga- strādāt nevīžo,kaut spēka gados, bet diedelē naudu pusdienām no pensionāra. Slaist, nāc saskaldi un sakrāmē malku, tad nauda pusdienām būs. Kaut varu iedomāties, ka tev malka būs pārāk zaraina, slikti plīst, bluķi pārāk lieli utt., lai pusi malkas atstātu neskaldītu….

   Pasaki man vienu iemeslu, kāpēc man pensionāram, kurš maksājis nodokļus no katra santīma un centa būtu jāsponsorē nodokļu nemaksātāja slinkais dēls?
   Kur tad tava māte ar 50K euro gada algu?

   Ja tavs maks neatļauj premium klases auto, tad neskaties uz to.
   Ja tavs maks neatļauj augstskolu, tad tā nav tev domāta. He he, kaut no komentiem zinu, ka tev augstskola ir zaķītim stopsignāls.

   1. Anonīms saka: 22.11.2023 10:52 Manai mātei nav 50 000€ alga. Slims esi? “k” lieto angļu valodā, latviešu valodā tā neraksta.
    Darbs studiju laikā nozīmē atskaitīšanu. Mani atskaitīja no RTU LĶMF ķīmijas tehnologiem. To studiju programmu absolvēja ap 20 cilvēkiem no 75 budžetniekiem. Un es strādāju, bet kad nosūtīju CV ar lūgumu man piešķirt prakses vietu, tad RTU attīstības fonds man atteica. Darbs Maximā priekš RTU nav prestižs.
    Tagad esmu 3. kursa biologs. Man nav jāstrādā. Vai arī tu man docēsi bioloģijas studiju programmu LU Cēsu filiālē, nevis LU DAC aiz Nacionālās bibliotēkas? Docē uz vietas. Učukus tur māca. Māci arī mikrobiologu. Un štrunts, ka tā vecā LU ēka Cēsu vecpilsētā nav derīga ne priekš mikrobioloģijas, ne priekš ķīmijas laboratorijām. Cēsu dome atrada 11 000 000 eiro kosmosa izziņas centram, atradīs arī problēmas risinājumam. Vienam cilvēkam tāpat nedocēs. Labaratorijas minimums ir 20 studentu. Lai būtu vismaz viena studentu grupa. Un dabaszinātnes ir dārgas tīri no studiju darba un loģistikas organizēšanas viedokļa.
    Mani vecāki ir nabagi. Un es studēju, kā varu.

   2. Anonīms saka: 22.11.2023 10:52 Tad, tu kroplais pensionār, ej strādāt uz Maximu par kasieri un paralēli studē heterociklu ķīmiju un fizikālķīmiju. Redzēsim kā tu izturēsi slodzi un vai tevi pielaidīs pie šo studiju kursu apgūšanas.
    Nevajag ņirgāties par studentiem. Man nākas uz nodarbībām braukāt. Pa ceļam es nogurstu. Darbs ir pašnāvība.
    Ja tev darīt nav ko, tad Kolkā apmaksā man padsmit kredītpunktus lauka kursos + dzīvošana. Būšu laimīgs!!!

  3. 2023 saka: 21.11.2023 17:08 Deputāta Jura Žagara dēls doktorantūru beidza Japānā kā zaļais biologs (ir arī baltie, piemēram, virusologi) hifrobioloģijas apakšspecialitātē. Normāls profiņš, kurš pilda valsts pasūtījumus par lielu, smuku naudu. Vel saka, ka bradājot gumijas biksēs un gumijniekos bagāts nekļūsi. Papiņš ir domes deputāts. Dēlam iedod valsts pasūtījumus. Nauda iet. Ģimenei Cēsu novadā ir monopols šajā jomā.
   Man doktora grāda nebūs. Finansiāli to nevaru atļauties un esmu pietiekami stulbs. Bet man būs bakalaurs ar lielu C daļas kredītpunktu skaitu no ķīmiķiem, kas pārsniedz biologu A daļas kredītpunktu skaitu. KP apjoms atbildīs piecgadīgajam diplomam, bet tas būs bakalaurs nekā kā citiem normālajiem studentiem maģistrs. Toties augstākā matemātika man ir sekmīgi apgūta 13KP apjomā. Labāk es bezmaksas Kolkā pa mežiem vazātos lauka kursos, tur vismaz man būtu praktiskas iemaņas, lai pēcāk haltūrētu visādās pašvaldības komisijās biotopu apsekošanas un kartēšanas laikā. Bet tā es būšu parasts laborants kādā laboratorijā vai arī ražošanas cehā. Gudri cilvēki neiet uz RTU, bet ja iet, tad studē par maksu humanitāro ekonomiku. Tur vismaz kurss neizjūk un kaut kāds cilvēku daudzums absolvē programmu.

 7. Anonīms saka: 22.11.2023 10:52 Izglītība ir domāta ik katram. Bet tu esi Latvijas nīdējs, ja esi pret izglītību.

 8. Vai vai nabadziņš, viņš braucot nogurstot !?!
  Šī frāze nodod visu tavu slaista būtību.
  Lumpeņproletāriešiem nepiemīt paškritiska savu spēju(arī finansiālo) novērtēšana un tu arī neesi izņēmums.
  Pat ja tāds kā tu iegūsi augstskolas diplomu, tu tāpat nevienam darbam nebūsi piemērots, pilna Latvija ar nejēgām, kuriem kabatā augstskolas diploms.
  Kāpēc man pensionāram, kurš strādājis tehnisku un inovatīvu darbu, būtu jāstrādā Maximā?
  Pats rakstīji, ka tava tēva škirtā sieva, tātad tava māte, gadā saņem 50K euro.

  1. 2023 saka: 22.11.2023 14:48 Kāpēc uzreiz nejēga? Man ir sekmīgi apgūti KP par diviem gadiem inženierķīmijā. Tagad būs biologa diploms ar ievirzi mikrobioloģijā. Kas tur slikts? Varēšu strādāt kādā laboratorijā vai ražošanas cehā.
   Mana tēva ex.sieva nav mana māte. Tu pat manis rakstītos komentārus neesi lasījis. Tu mani tik vecu dari.

 9. 2023 saka: 22.11.2023 14:48 Tu būsi Maximā vecākais kasieris un strādāsi 14 stundu maiņu. Vel tev tur ēdināšana būs bezmaksas kopā ar dubultu samaksu par virsstundām.

 10. Skolniekzellim darbs Maximā ir augstākā pilotāža, tāpēc visu laiku par to kladzina.
  Vai tas būtu dienests armijā vai darbs Maximā, visu viņš vērtē pēc tā, vai varēs par velti pierīties.
  Darbu Maximā par kasieri atstāju tev, kā jau teicu, savu esmu nostrādājis un nomaksājis visus nodokļus līdz pēdējam santīmam&centam.
  Laba gan tev tā ”gimenīte”, sataisa sīčus, bet nav ko dot ēst, tie klīst pa pasauli pusbadā, kaut vienai no tās ”gimenītes” alga daudzmaz normāla.

  Vēlreiz atkārtošu, augstākā izglītība jādod TIKAI pašiem talantīgākajiem audzēkņiem.
  Katram alternatīvajam palīgskolniekam augstākā izglītība ir kā bārstīt pērles cūkām- neesam tik bagāti un nevaram tā šķērdēt nodokļu naudu.

  1. Mana vidējā atzīme bija 8 balles vidusskolas attestātā. Pamatskolas attestātā 7,3 balles. Pats esmu vainīgs, ka 11. klasē noticēju Cēsu RTU filiāles pārstāvim par budžeta vietām un stipendijām RTU. Vēlāk braukāju pa sestdienām uz RTU sagatavošanās kursiem 12. klasē. Sanāca bēdīgi. Man nevien nepateica, ka no budžeta grupas ķīmijas tehnologiem RTU izkrīt 2/3 daļas studentu, bet dabas zinātņu ķīmiķos RTU izkrīt viss kurss. Ja man to pateiktu uzreiz 12. klases rudenī vai labāk brīdinātu pamatskolā, tad uzreiz ietu biologos. Iegrābos ar RTU. Man nebija kritiskās domāšanas. Tolaik nezināju, ka pieaugušie, acīs skatoties, māk melot.

  2. Toties ierēdnes meitiņa-peciņa Alise Siliņa, kura mūzikas skolu beidza vien 20 gadu vecumā, es jau biju RTU MLĶF 2. kursā viņas vecumā, kļuva par Londonas Karaliskās koledžas studenti ar Cēsu domes atbalstu uz nodokļu maksātāju un ziedotāju rēķina. Vieniem naudu dod, bet citus mobingo! Tagad viņa spēlē garmošku jeb akardeonu. Citreiz muzicē Cēsu vecpilsētas baznīcā. Malace! Gluži kā RTU doktorants Pauls Irbins, kas ir ekonomists. Gribu lai viņš lido uz Marsu, jo cēsniekiem viņa ideja par 11 000 000 eiro vērto kosmosa izziņas centru blakus deputāta Jura Žagara biznesam “Žagarkalnam” izrādījās par šerpu un dārgu. Anonīmais 2023, tu kā tehnisks cilvēks pēc gada Maximā būsi vecākais kasieris un kases korifejs. Un ar to es tevi, īgno pensionār, apsveicu!!!

  3. 2023 saka: 23.11.2023 13:41 Pērles cūkām ir Bībeles citāts. Bet ko gan teiks Cēsu advendisti, ja viņiem nebūs nodokļu atlaižu un reliģijas biznesu apliks ar PVN? Un skaidras naudas ziedojumi tiks aizliegti a priori, būs tikai caur bankas karti. Bībeles citātu lietpratējiem tas būs šoks. Bizness uzreiz saruks. Ja vel viņus kritizēt atļaus, Bībelē taču ir daudz destrukciju, tad arī bizness noplaks. Apķengāt nabagos ir viegli. To var pat viduvēja sociālā darbiniece, kura augstāko matemātiku pat puspabeigta bakalaura līmenī nejēdz. Nabagu var apcelt ikviens. Taču Dievi visu redz, šķīstītavā starp reinkarnācijām tāpat nāksies atvainoties un salabt.

 11. Ja to laiku, ko Skolniekzellis izmanto lūrēšanai citu makos, darītu lietderīgu darbu(piem. būtu galdnieks vai elektriķis) viņam nebūtu jākviec par brīvpusdienām.
  Tev līdzīgie skaudīgie mērgļi 1905.gadā skraidīja ar sarkanām lupatām un dedzināja muižas, līdz 1937.gadā šie paši mērgļi apkāva viens otru.

  Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā uzņem tikai talantīgākos audzēkņus,tāpēc vari skaust kaut zils palikdams.
  Kosmosa pētniecībā ieguldītais 1$ pēc laika nes 10$, pēc tavas loģikas un ar tavu domāšanu, visiem jādzīvo alās un jāpiekopj mežoņu rituāli.

  1. 2023 saka: 24.11.2023 10:39 Tu esi īsts mutes bajārs. Nāc dzīvot uz Cēsu novadu. Kandidē pašvaldības vēlēšanās. Tiksi varbūt par deputātu. Mutes bajārus tauta mīl! Jo mutes bajāri māk talantīgi, glamūrīgi un harizmātiski kulstīt mēli.
   ”Kosmosa pētniecībā ieguldītais 1$ pēc laika nes 10$” kosmosa pētīšana tā ir teorētiskā zinātne, kas vispār nenes naudu vai ne uzreiz nes naudu. Tur ir kā loterija. Visi pēta, bet pie atzinības tiek vien daži. Viņiem tiek tas gods tikt mācību grāmatā ar kaut kādu visiem atzītu teorētisku pienesumu, ko vēlāk studentiem kādā no kursiem, kādā no lekcijām māca kā likumu. Teorētiskā zinātne ir kā tukša muca, kur var bērt naudu. Neveiksmes tur gadās biežāk nekā veiksme. Kosmosa pētniecība ir tīri teorētiska zinātne. Tur triljoni var izkūpēt gaisā. Ar kosmonautiku mokās bagātās pasaules valstis un lielās transnacionālās korporācijas. Latvijai kosmonautika nav pa kabatai tāpat kā BSL-4 tipa laboratorijas mikrobioloģijā. Reālajā dzīvē pietiek ar BSL-1 un BSL-2 tipa laboratorijām. Medicīniskajām laboratorijām (Infektoloģijas centrs) der arī BSL-3 tips. Bet kur ir BSL-4 tips, tur ir teorētiskā zinātne, kas naudu nenes. Latvijā neatmaksāsies, lai gan zinātniskās publikācijas sanāktu feinas. V. solovjovs ķērktu pa abām mutēm – priekšā un pakaļā. Kaujas odi un kaujas zosis.
   Tavs apgalvojums par kosmosa pētīšanu ir meli. Piedod. Līdzīgi kā Nila Slaktera (Ata Slaktera mazdēla) ūdens motosports nepadarīja mūs visus stāvus bagātus. Tā vienkārši ir vienas bagātas ģimenes izklaide. Kosmoss nenes naudu. Pietam 11 000 000 aizgāja Sci-fi tematikā ieturētam izklaides centram pašiem jaunākajiem, t.i, ābečniekiem.

  2. 2023 saka: 24.11.2023 10:39 Blakus Žagarkalnam būvētais Kosmosa izziņas centrs ir Sci-fi un Disnej+ stilā ieturēts izklaides centrs. Ar reālo zinātni tam nav it nekāda sakara. Labāk Pauls Irbins būtu devies ekspedīcijā uz Marsu, kur savulaik pieteicās atlasē kā kandidāts. Citādi viņš uztaisīja ļoti dārgu Emīlijas Bomonas grāmatas ”Mazā Visuma enciklopēdija” vizualizāciju.
   Ja runā par Londonas Karalisko mūzikas akadēmiju, tad nākas teikt, ka tā ir maksas mācību iestāde, kura nav obligāta. Latvijā ir savas, teicamas konservatorijas mūzikas entuziastiem!

  3. ”Visiem jādzīvo alās un jāpiekopj mežoņu rituāli.” to nu gan es neteicu. Nepārfrāzē mani un nepiedēvē to, ko es nekad neesmu teicis vai apgalvojis.
   Ja runā par vēsturi, tad tieši kristīgā baznīca bija tā, kas savulaik viduslaikos nodarbojās ar zinātnieku vajāšanu un nogalināšanu senebreju folkloras – Bībeles – vārdā. Bet jau ir sena, neaktuāla vēsture.
   Adventisti pat vel tagad 21. gadsimtā biedē ļaudis ar pasaules galu. Es ņirdzu. Cēsīs viņi ir.

 12. Visas, tā teikt high-end, zinātnes un to tehnoloģijas nav momentānās peļņas avots, bet ilgtermiņā tās ir ar lielu plus zīmi. Kāpēc tad Dienvidkoreja guvusi tādu izrāvienu, tikai pateicoties smagam darbam un ieguldījumiem zinātnē. Vienas D.K. universitātes gada budžets ir daudzkārt lielāks nekā visas Latvijas gada budžets, un tādu universitāšu D.K. ir daudz.
  Pat tādu šodien elementāru lietu kā pamperi devusi astronautika, par optisko šķiedru nanotievajiem kabeļiem nerunāsim.
  Tev jau biznesa izpratne kā 90.gadu sākuma ”biznesmeņiem”, ja rīt negūstu 10kārtīgu peļņu, tad tas nav nekāds bizness. Ar tādu finanšu izpratni 90.gados Lavents aptīrīja loģiski domāt neprotošu aunu baru, ka tie auni vēl joprojām žēli blēj.
  Tur es tev piekrītu, ka smieklīgi ir visi tie pasaules gala gaidītāji.
  Bet, ak tavu nelaimi, viņi nav ne vairāk ne mazāk smieklīgi par tiem mežoņu un alu kultu pielūdzējiem- abi vienādi savā tumsonībā.
  Gribētos zināt cik tad Latvijā ir to konservatoriju ?!?

  1. Pauls Irbins ir humanitārijs, jo viņš ir ekonomists. Inženierzinātnēs viņš ir nulle, jo nav pat ieguvis bakalaura grādu nevienā no inženierzinātņu vai fizmatu specialitātēm. Es esmu divus gadus studējis kā inženierķīmiķis. Naudas izzagšanu un apgūšanu jūtu pa gabalu.
   Cēsīs neko nedocē. Kosmosa izziņas centrs ir Bērnu zinātkāres centra ZINOO līmeņa projekts. Smukas bildītes un maketiņi ābečniekiem, bet vien par 11 000 000 eiro. Kaut kā par šerpu. 2023 saka: 24.11.2023 14:25, tu dzen demagoģiju.
   Es arī varu uztaisīt bērniem smilškasti ar ārzemēs pirktiem sēņu maketiem par vienu miljonu eiro. Bet zinātnei tas nedos it nekādu pienesumu. Ābečniekiem un man kā misteram 20% tas noteikti patiks šādas idejas realizācija.

  2. 2023 saka: 24.11.2023 14:25 Runāsim par optiskajiem kabeļiem, jo man ir sekmīgi nokārtots silikātķīmijas kurss 2KP apjomā. Vel man ir apgūta materiālzinātne 2KP. A, tev ir viņš nokārtots? Vai Pauls Irbins ir to maz kārtojis pirms 11 000 000 eiro notrallināšanas?
   Kosmosu Latvijas augstskolās nedocē. Pauls Irbins beztēmā izsaimniekoja 11 000 000 eiro.
   Pamperi deva astronautika. Atsauce kur? Lamināro skapi 60-tajos gados deva mikročipu ražošana. Bet padomijā šo skapju nebija, ja bija, tad tā bija eksotika vien dažās vietās. Un padomija sabruka vien 1991. gadā. Tik Cēsu kosmosa entuziasti nav saistīti ar dabaszinātnēm, bet ir humanitāriji, kuri apgūst projekta naudu. Vai tajā centrā es drīkstu nostrādāt diplomdarbu? Nē. Tātad tā nav zinātne, ja tur nenotiek pētniecība, netiek docēti studiju kursi, nenotiek kursa darba/prakses darba un diplomdarba izstāde. Cēsīs augstskolu filiāles docē vien humanitārās programmas. Kuras var docēt attālināti pat bez fiziskas filiāles klātesamības! 11 000 000 eiro aizgāja neceļos. Tūrisms nav zinātne. Bet domnieki un ābečnieki ir laimīgi!

 13. Kā es dievinu Skolniekzeļļa dzīves moto:”Pa ceļam es nogurstu. Darbs ir pašnāvība.”

  He he, gaidu nākamās pērles!

  1. 2023 saka: 24.11.2023 15:03 Man nav naudas kojām. Man to sūda 150 eiro mēnesī nav. Un tāpat tu nedzīvo 1/2 istabiņas daļā visu nedēļu. Man vieglāk braukāt uz LU DAC ar sabiedrisko transportu. Ideālā gadījumā viss tiktu docēts uz vietas vai vismaz puse kursu. Bet biologus docē Rīgā tāpat kā ķīmiķus. Štruntīgi kā vasaras obligātā prakse notiek Kolkā nevis tepat Priekuļu zinātnisko institūtu uzraudzībā LU Cēsu filiāles paspārnē. A tu pastrādā, kad vel vasarā tu mācies. Ģeogrāfiem arī ir tā pati problēma, jo arī viņiem ir lauka kursi vasarā.
   Cēsīs kā ķīmiķi mani darbā neņem. Kā mikrobiologs darbu neesmu mēģinājis meklēt, jo nav vel diploma. Daugavpilī, ja tur kaut ko docē, ir ķīmijas bakalaura programma ar ievirzi vides apsaimniekošanā. Tur ir daudz B daļas biologu studiju kursu. Ja man visus KP ieskaita un ļauj 3. kursu ķīmijā iziet attālināti, tad man ir divi dabaszinātņu bakalauri. Bet tagad ir studijas. Un darbs nozīmē pārslodzi.

 14. Man patiess prieks, ka Latvijā ir daudz talantīgu jauniešu kā Alise Siliņa, kuriem pastāv tāds jēdziens kā garīgums, pretstatā tiem, kuriem viss griežas ap ”pierīties par velti”.

  1. 2023 saka: 24.11.2023 15:31 Ierēdnes meita ir ierēdnes meita. Smuka mātes meita no latviešu tautas pasakām. Mana vienaudze. Esmu par gadu par viņu vecāks. Vienīgi es vidusskolu pabeidzu kā astoņpadsmit gadus vecs jaunietis, kurš uzreiz pa vasaru strādāja un kā muļķis tika RTU ķīmijas inženieros budžetā. Bet viņa līdz 20. gadu vecumam bija skolniece. Bet es 2. kursa bakalaura inženieris.
   Garīgums ir apsveicami. Bet pelnīt ar kristīgo ticību ir grēks. Cik ļautiņu šīs ticības vārdā tika noslaktēts, lai to visbeidzot ieviestu visā pasaulē.

 15. Ja nevari atļauties tos, kā tu saki tos sūda 150euro, tad kāpēc tev jāstudē?
  Ej strādāt lietderīgu darbu par galdnieku, elektriķi vai privātajiem granulu katlu apkalpotāju, būs cilvēkiem reāls labums, nevis tukšgalvis ar diplomu, kurš neko neprot darīt.
  Vienīgi, tad ir jāatbild par savu darbu un jāpieņem patstāvīgi lēmumi, bet tev kā Maxima krāvējam tas ir svešs jēdziens, kur liek nolikt kasti, tur noliec, paša galva nav jāpiepūlē, jo tavs princips, lai domā zirgs, tam lielāka galva.

  1. Ja Alise Siliņa ar māti domnieci ar grūtībām pavelk studijas Anglijā, tad kāpēc nestudē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā? Pēcāk par savu naudu doktorantūrā studē ārzemēs.
   Maximā es nebiju krāvējs, bet kasieris. Cēsīs es neatradu darbu savā specialitātē. RTU attīstības fonds uzrakstīja, ka praksi man nedos.
   Man jānomokās šo sesiju un vel pavasara semestri. Un tad būs diploms.

 16. Skolniekzelli, tev latvju mantojuma cildinātājam bija jāzina tautasdziesma:
  Visi man labi bija,
  Kad es pati laba biju;
  Visi man ļauni bija,
  Kad es ļauna cēlājiņ.

  Kas tik tev nav ļauns bijis- bāriņtiesa, skola, rektori, mecenāts Vilis Vītols, RTU, pagasta valde, pat Alises Siliņas vecāki, jo ir ierēdņi utt utt. utt. Un kāpēc- tikai tāpēc, ka tie nedeva par velti pierīties.
  Drīzāk tas ļaunais esi PATS.
  Visa tā tava ķengāšanās atgādina mūsu valsts nedraugu Latvijas nomelnošanu, tu tanī korī ļoti iederies.

  1. 2023 saka: 24.11.2023 16:50 Man muižkungu sacerētās, retušētās un cenzētās vācu varas un cara varas tautas dziesmas nav aktuālas. Esmu pagāns. Man labāk patīk klausīties skandināvu neopagānu dziesmas angļu valodā, kur apdzied senos Dievus. Tautas dziesmas ir labas, bet kristīgos sārņus un viduslaiku aizspriedumus ir jāizņem no tām un jāveido tās jaunā apdarē.
   Latviju es internetā neķengāju. Pret krieviju un tās agresiju es izturos slikti. Man nav jāatbild par tiem cilvēkiem, kuri zog manu pseidonīmu kremļa propagandas stumdīšanai. Latviju es neesmu nomelnojis. Tā kā man nemēģini piešūt to, ko es neesmu darījis. Bet te es godīgi saku, kā ir studēt. Mani nokaitināja, kad tu par doktorantūru ierunājies. Tu apzinies, ka man nav tam naudas un spēka, bet tu joko.

   1. Bez tiem Muižkungiem tu joprojām būtu kokā sēdošs mežonis, kurš no tā nokrīt, kad saēdās par daudz indīgās sēnes.

    1. Ko ņemies ar tiem muižkungiem? Tie jau ir sena, izbijusi pagātne. Pagāniem pieder nākotne.

 17. Kas to būtu domājis, ka palīgskolas tūtiņdreijs Skolniekzellis ir Scandinavian Death Metal fans!

  1. Drīzāk jau asatru reliģijas, Vecākās Eddas, Jaunākās Eddas, Islandiešu sāgu un rūnu maģijas grāmatu fans. Bet tev patīk mironis uz koka dēļiem. Katram savs. Kas kuram tīk…

 18. Viss ar ko lepojamies ir jūgendstils, muižas, pilis un baznīcas, tas ir Vācu radīts.
  Kur ir pagānu-mežoņu radītais?

  1. 2023 saka: 24.11.2023 19:12 Mironis uz koka dēļiem man nesimpatizē. Ziedot tev neziedošu. Neiežēlināsi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *