Satraukušies par cilvēku pieplūdumu jūrmalciemos

Jūs jautājat: Avīžnieki – varētu parunāt ar vietējiem policistiem arī par mums – par ciemniekiem. Lai arī par mūsu drošību parūpējas. Lieta tāda, ka visi tie Rīgas slimnieki un citi, kam jātup mājās, nu metas pie mums – jūru un sauli baudīt. Nav jau žēl, lai tik bauda, bet šie taču tā kā badā šturmē mūsu bodītes! Ne tur kādu distanci ievēro – nekā. Bodniekiem vai ar varu šos pie kārtības jāsauc. Un nav jau arī cilvēki pieraduši, ka savi kundes jāstrostē.

Redakcija: līdzīgas sūdzības jau iepriekš bijām uzklausījuši arī sarunā ar vairāku Lapmežciema kafejnīcu īpašniekiem. Daži no viņiem, piemēram, kafejnīcas «Ribas» īpašnieks, stāstīja, ka jāslēdz durvis ne jau apmeklētāju trūkuma, bet gan gluži otrādi – pārāk lielā pieplūduma dēļ. Un ne jau tāpēc, ka nevarētu nodrošināt epidemiologu prasības, bet gan tādēļ, ka pircēji un ēst gribētāji ir galēji neapzinīgi. Kā pārliecinājāmies sestdien, 28. martā, izbraucot cauri visiem bijušā Tukuma rajona ciematiņiem, tiešām visas tirgotavas un arī kafejnīcas, kas bija atvērtas, bija arī labi apmeklētas. Tā kā tobrīd vēl nebija spēkā nākamajā dienā, 29. martā, ieviestie stingrākie, tā sauktie, 2X2 pulcēšanās noteikumi (vienuviet var pulcēties 2 cilvēki 2 metru attālumā viens no otra), ļaudis pulcējās gan ģimeniski nošķirtos, gan arī visai kuplos pulciņos, stāvlaukumi pie kafejnīcām bija automašīnu pilni. Visapmeklētākā šķita Bērzciema kafejnīca »Mazā kaija», vismaz ap 12.30, raugoties caur logu, šķita, ka visi galdiņi tajā bija aizņemti, arī blakus atpūtas vietā brīvā dabā pulcējās vairākas grilētāju grupiņas. Līdzīgi tas bija arī ap 16.00. Toties pie kafejnīcas «Vizbuļi» apmeklētāji bija gana labi distancējušies, sēdēja ārā pie galdiņiem un ēda no ēdienu līdzņemšanai paredzētajiem boksiņiem.

Situāciju jūrmalciemos lūdzām komentēt arī Engures novada pašvaldības policijas priekšnieku Jānis Vancānu, kurš skaidroja, ka darba, protams, ir arvien vairāk, jo īpaši brīžos, kad uzlabojas laikapstākļi. Tad cilvēku pieplūdums un, acīmredzot, arī no apkārtējām pilsētām, ir gan pludmalē, gan atpūtas vietās.

Slēdz stāvlaukums

Lai šo parādību kā ierobežotu, īpaši, ja ņem vērā arī pašus jaunākos Ministru Kabineta noteikumus (vien pa diviem un divu metru atstatumā, ja vien neesat ģimenes locekļi), pieņemts lēmums arī slēgt pašvaldībai piederošos stāvlaukumus. Tāpat, skaidro J. Vancāns, pašvaldības ekipāžas pievērš pastiprinātu uzmanību vietām, kur novērojama lielāka pulcēšanās. Tiek atskaņoti ieraksti, kas atgādina par distances ievērošanu, tāpat veikts izskaidrojošais darbs. Kā līdz šim ar to veicies? J. Vancāns skaidro, ka vissarežģītāk ir ko sarunāt tieši ar jauniem cilvēkiem, jo viņi ir pārliecināti, ka slimība viņus neskars. “Ir jāatgādina, ka tā ir bīstama visiem!” uzsver J. Vancāns.

Apsekotas visas tirdzniecības un ēdināšanas vietas

Tāpat pašvaldības policija, sākot ar ārkārtas situācijas pirmajām dienām, ir apbraukājusi un apsekojusi visas tirdzniecības vietas un ēdināšanas uzņēmumus, kas vēl arvien turpina strādāt. Ja kaut kas neatbilst jaunākajiem noteikumiem, veic pārrunas, un lielākoties līdz šim ir bijis tā, ka, ja ne pirmajā dienā, tad nākamajā gan prasības, ko paredz ārkārtas stāvoklis, tiek izpildītas. Un līdzīgs rīcības modelis paredzēts arī turpmāk.

 

Vairāk, to skaitā, arī pašu tirgotāju komentāri lasāmi piektdienas, 3. aprīļa, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. Lasīju, lasīju, kļūdas, kļūdas. Gadi iet, bet ntz skribenti kā neprot, tā neprot rakstīt bez(vai vismaz mazāk) kļūdām. Necieņa pret lasītājiem. Piemēram:
    “Ja kaut kas neatbilsts jaunākajiem noteikumiem, veic pārrunās”
    Daži vienkārši vārdi, bet cik kļūdas. Un tā viss šis raksts, tā arī visi citi. Uzrakstiet un iedodiet kādam pamatskolniekam izlabot

  2. Slinkie lauku pāķi,tālāk par savu sūnu ciemu nekur netiek un negrib tikt-visur raud par klientu trūkumu, a te kā vairāk jāparaujas,lai pieprasījumu apmierinātu tā viss-sdohļi,tā ir ka domāšana vēl padomju laikos iestrēgusi,kad kāds no augšas visu pateica kā un cik strādāt

    1. tieši tā-ragaciemā Lindu vai kā viņu tur sauc ar klapē ciet, jo redz apmeklētāju maz,a tagad redz pieprasījums pārsteidzis nesagatavotus,aš tpt kā ziemā sniegs mūsu ceļu uzturētājus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *